News

#1265 Newsy z dnia 25.01.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Testowanie paszportów opartych na blockchain już w lutym; Tajlandia: Bitkub wznowił działalność; Wirginia: Plan oszczędnościowy krypto dla pracowników; Centralny Bank Bahrajnu udzielił licencji krypto giełdzie; Wykorzystują QNAP do wydobywania Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Testowanie paszportów opartych na blockchain już w lutym:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego wkrótce wprowadzi paszporty oparte na łańcuchu bloków, które cyfrowo przechowują informacje o stanie zdrowia danej osoby, w szczególności jej testy na COVID-19 i status szczepień.

Zgodnie z posunięciem, o którym IATA mówi, że może ono ponownie otworzyć międzynarodowe podróże i poluzować obecne globalne ograniczenia, paszport „zdrowotny” zostanie zapisany na smartfonie użytkownika w postaci aplikacji, a pierwsze testy w świecie rzeczywistym będą miały miejsce już w lutym.

Znana jako IATA Travel Pass i opisywana jako sposób na zapewnienie podróżnym pełnej kontroli nad ich własnymi danymi, aplikacja podobno działałaby również jako dwukierunkowe narzędzie komunikacji, które przesyła informacje do odpowiednich organów rządowych, ośrodków szczepień i linii lotniczych.

Jak dotąd do programu zgłosiły się cztery najwieksze linie lotnicze. Singapore Airlines i British Airways planują rozpocząć pierwszą fazę testów w lutym, podczas gdy Etihad i Emirates przewidują je na kwiecień.

Alan Murray Hayden, szef działu produktów lotniskowych, pasażerskich i bezpieczeństwa w IATA,  pochwalił wykorzystanie w programie „potężnej” technologii blockchain, dodając, że było to jedno z nielicznych dotychczas wdrożeń technologii, które ma wyraźnie korzystny wpływ:

Na tym polega piękno technologii, której używamy; daje pasażerowi pełną kontrolę nad swoimi danymi. Nie ma centralnej bazy danych i nikt nie może jej zhakować. Pasażer jest właścicielem swoich danych i udostępnia je linii lotniczej. Program tak potężny jest prawdopodobnie jednym z pierwszych przykładów technologii blockchain wdrożonej z korzyścią dla ludzi.

Travel Pass będzie zawierał cztery główne interaktywne elementy:

  1. Moduł paszportu cyfrowego,
  2. Aplikacja Lab, która umożliwia bezpieczne przesyłanie danych za pośrednictwem laboratoriów testowych i samej aplikacji;
  3. Globalny rejestr ośrodków szczepień;
  4. Globalny rejestr aktualnych wymagań zdrowotnych niezbędny dla międzynarodowych podróżnych.

Hayden powiedział, że jeśli stan zdrowia i szczepień potencjalnego pasażera spełnia międzynarodowe wymogi, pasażer będzie mógł podróżować dalej:

Tak więc pasażerowie mają teraz w telefonie trzy kluczowe rzeczy, tj. paszporty cyfrowe, wyniki testów i to, co nazywamy zezwoleniem na podróż. Pasażerowie mogą wtedy zdecydować, czy udostępniać te dane w aplikacji linii lotniczych. Zostaną poproszeni o podanie swoich personaliów, a jeśli klikną przycisk Prześlij, zostaną one przesłane do linii lotniczej. Z punktu widzenia pasażera jest to proste, dosłownie za pomocą kliknięcia kilku przycisków linia lotnicza będzie miała wszystkie dane pasażera i jest w 100% pewna, że ​​pasażer może latać.

Pasażerowie linii lotniczych Etihad wylatujący z Abu Zabi jako pierwsi otrzymają możliwość korzystania z paszportów cyfrowych w pierwszym kwartale 2021 roku.

  • Tajlandia: Bitkub wznowił działalność:

Bitkub, największa tajska giełda kryptowalut, wznowiła swoje usługi po krótkim okresie wyłączenia, wymuszonym przez krajową Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Zamknięcie nastąpiło po kilku krótkich przerwach w świadczeniu usług, które wystąpiły z powodu dużych skoków ruchu, gdy cena Bitcoina przekroczyła 1 mln bahtów tajlandzkich (33.340 dolarów) na początku tego miesiąca. Ta znacząca psychologicznie liczba przyniosła ogromny napływ nowych inwestorów, którzy z trudem radzili sobie z wolumenem.

SEC nakazała giełdzie zaprzestanie działalności i zrewidowanie procedur operacyjnych w celu poprawy świadczonych usług w terminie do 23 stycznia. Bitkub zastosował się do wytycznych i wysłał swój plan poprawy do regulatora w sobotę rano, co oznacza, że ​​może wznowić handel za pośrednictwem strony internetowej.

SEC analizuje teraz przesłany plan, który obejmuje podwojenie liczby personelu pomocniczego, ulepszenie protokołów weryfikacji KFC i ustanowienie rezerwy na ochronę klientów w wysokości 100 mln bahtów (3.3 mln dolarów).

Bitkub prognozował 600% wzrost w 2020 roku, który w rzeczywistości wyniósł nawet 1000%. Jego prognoza 1000% wzrostu na 2021 rok została przełamana w przeciągu 7 dni.

Trading kryptowalut eksplodował w Tajlandii podczas niedawnej eksplozji rynku byka, z woluminów na sześciu licencjonowanych giełdach w kraju notujących obrót 14.6 mld Baht (487.000 dolarów) za okres od 1 do 24 stycznia.

Dzieje się tak pomimo faktu, że tylko trzy giełdy uzyskały swoje licencje i zaczęły handlować w ciągu ostatniego tygodnia. Spośród nich Upbit Thailand, wspierany przez Upbit APAC i grupę tajskich miliarderów, musiał mieć nadzieję, że może zyskać więcej z tymczasowego zawieszenia Bitkuba.

  • Wirginia: Plan oszczędnościowy krypto dla pracowników:

Sequoia Holdings, dostawca usług programistycznych, którego nie należy mylić ze znaną firmą venture capital Sequoia Capital, oferuje swoim pracownikom opcję odłożenia części wynagrodzenia i zainwestowania w kryptowalutę.

Sequoia Holdings z siedzibą w Reston w Wirginii, dostarcza rozwiązania inżynieryjne i analityczne dla sektora bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, w tym dla wydziałów wywiadu, obrony i bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to również, w szczególności, firma należąca do pracowników, co sugeruje, że opcjonalna integracja kryptowaluty z ustaleniami płacowymi może być dobrym barometrem nastrojów pracowników.

Pracownicy firmy będą mogli wybrać odroczenie części swojej pensji i zainwestować ją w BTC, BCH lub ETH.

Sequoia Holdings nie wskazuje, jaka część wynagrodzenia pracowników może zostać odłożona, ani nie wskazuje zewnętrznej firmy zajmującej się przetwarzaniem płac, która będzie odpowiedzialna za potrącanie podatków i konwersję pozostałej części na wybraną kryptowalutę. Wszystkie oszczędności w kryptowalutach będą przechowywane w cyfrowym portfelu, który będzie zarządzany przez ten sam zewnętrzny procesor płac.

W oświadczeniu dla firmy, współzałożyciel i dyrektor generalny Sequoia Holdings, T.Richard Stroup Jr., powiedział:

Wielu naszych pracowników jest entuzjastycznymi zwolennikami kryptowalut i cieszymy się, że możemy pomóc im uzyskać dostęp do tej klasy aktywów wartych biliony dolarów. […] Kryptowaluta stała się ważną alternatywą dla tradycyjnych inwestycji, takich jak akcje i obligacje.

Branża krypto pamięta głośną historię z grudnia 2020 roku, kiedy kilka serwisów informacyjnych twierdziło, że gracz National Football League Russell Okung zdecydował się na pobieranie połowy swojej pensji w Bitcoinie. Po wyjaśnieniu rzecznik jego pracodawcy, Carolina Panthers, potwierdziła, że pensja gracza nie jest wypłacana bezpośrednio w kryptowalucie, mimo że sam Okung zasugerował, że może rzeczywiście zdecydować się zainwestować znaczną część swoich zarobków w kryptowaluty.

  • Centralny Bank Bahrajnu udzielił licencji krypto giełdzie:

CoinMENA, giełda kryptowalut z siedzibą w Bahrajnie, która wkrótce rozpocznie swoja działalność, uzyskała licencję od Centralnego Banku Bahrajnu (CBB).

Nowo nabyta Licencja firmy Crypto Assets Services pozwala CoinMENA działać w pełni jako regulowana giełda kryptowalut i platforma onshore. Licencja CBB gwarantuje, że CoinMENA spełnia wszystkie wymagania operacyjne, techniczne i bezpieczeństwa określone przez bank centralny.

Ponieważ CoinMENA planuje wdrożyć swoje usługi na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej lub w krajach MENA – w tym Bahrajnie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Omanie, posiada również certyfikat Shariyah Review Bureau jako zgodny z szariatem.

Na początku CoinMENA będzie obsługiwać pięć głównych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ether, XRP, Litecoin i Bitcoin Cash. Giełda będzie również wyposażona w platformę zewnętrzną dla większych transakcji, zapewniającą klientom dedykowanego menedżera nadzorującego każdą transakcję OTC.

Dina Sam’an, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca CoinMENA, powiedziała, że ​​po uruchomieniu firma zamierza rozszerzyć swoją działalność na kolejne kraje:

W miarę rozwoju CoinMENA będziemy zapewniać dostęp do dodatkowych zasobów cyfrowych i rozszerzać jurysdykcje, w których działamy, aby stać się jedną z wiodących giełd zasobów cyfrowych w skali globalnej.

CoinMENA od ponad dwóch lat pracuje nad uruchomieniem swojej platformy do handlu kryptowalutami. Pod koniec 2019 roku CoinMENA wyznaczyła Shariyah Review Bureau jako jednostkę outsourcingową do zarządzania i nadzorowania usług certyfikacji szariatu i audytu szariatu dla swojej platformy aktywów cyfrowych.

  • Wykorzystują QNAP do wydobywania Bitcoinów:

Firma sprzętowa QNAP wydała w zeszłym tygodniu komunikat dla klientów o wykryciu progresywnego ataku na jej sieciowe urządzenia pamięci masowej (NAS). Na zaatakowanych urządzeniach, których dotyczy problem, nielegalnie wydobywa się Bitcoiny.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 6,43%, Ethereum o 5,22%, Polkadot o 0,85%, XRP o 0,47%, Cardano o 1,14%, Litecoin o 3,53% i Bitcoin Cash o 5,21%. Korektę notuje Chainlink o -0,93% i Stellar o -0,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 994.1 mld dolarów, a całkowity obrót 130.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.