News

#1269 Newsy z dnia 29.01.2021

Z piątkowych wydarzeń: Elon Musk dodaje „Bitcoin” do biografii na Twitterze, cena reaguje; Google usuwa negatywne recenzje o Robinhood; Prezes Centralnego Banku Irlandii: Inwestorzy kryptowalut mogą stracić wszystkie swoje pieniądze; Ilość stablecoinów na giełdach kryptowalut osiąga nowy rekord; Grayscale kupuje BTC 54% szybciej, niż jest ono wydobywane; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Elon Musk dodaje „Bitcoin” do biografii na Twitterze, cena reaguje:

Kiedy najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, zaktualizował dziś swoją biografię na Twitterze – po prostu dodając słowo „Bitcoin” – nastąpił niemal natychmiastowy 13% wzrost ceny Bitcoina.

Biografia Muska została zaktualizowana w piątek rano, a po niej pojawił się tajemniczy tweet, który mówił o nieuchronności… czegoś.

Niektórzy zakładali, że tweet był odniesieniem do gwałtownego wzrostu cen Dogecoina, który został zainicjowany przez traderów r/Wallstreetbets w następstwie niedawnego krótkiego spadku cen akcji GameStop. Inni zakładali, że tweet był związany z Bitcoinem.

Tak czy inaczej, o 8:24, cena Bitcoina nagle podskoczyła. W ciągu następnych 30 minut wartość Bitcoina wzrosła o 13,9%, gdy cena monety wzrosła z punktu początkowego 32.194 dolarów. Według danych CoinMarketCap do godziny 9:04 wartość monety wynosiła 36.670 dolarów. Wkrótce potem Bitcoin kontynuował wzrost, ostatecznie osiągając 37.420 dolarów – co stanowi ponad 20% wzrost w porównaniu z poprzednimi 24 godzinami.

W grudniu 2020 roku wartość Dogecoina wzrosła o 25% po tym, jak Musk opublikował mem z Doge. Musk wcześniej opublikował memy Dogecoin, po których następowały słowa „To jest nieuniknione”, być może dając wskazówkę co do natury piątkowego tweeta.

Musk nie jest pierwszym miliarderem, który dodał słowo „Bitcoin” do swojego biografii na Twitterze. Dyrektor generalny serwisu społecznościowego, Jack Dorsey, zrobił to samo w połowie 2020 roku.

  • Google usuwa negatywne recenzje o Robinhood:

Według wielu źródeł Google usunęło tysiące negatywnych recenzji Robinhood w Sklepie Google Play po tym, jak platforma zawiesiła handel kilkoma akcjami, takimi jak GameStop.

Analityk finansowy Mr. Whale poinformował, że Google usunęło aż 120.000 negatywnych recenzji Robinhood, zmieniając ocenę aplikacji z jednej do około czterech gwiazdek.

Google potwierdziło masowe usunięcia dla publikacji z wiadomościami technicznymi The Verge, twierdząc, że decyzja została podjęta z powodu naruszenia zasad Sklepu Google Play.

Firma podobno stwierdziła, że zasady Google wyraźnie zabraniają recenzji, których celem jest manipulowanie oceną aplikacji. Firma Google twierdzi, że ma system, który „łączy ludzką inteligencję z uczeniem maszynowym, aby wykrywać i egzekwować naruszenia zasad w ocenach i recenzjach”. Same firmy nie mają możliwości usuwania recenzji – dodała firma.

Obecnie aplikacja Robinhood ma około 177 000 recenzji w sklepie Google Play, z oceną 4,2 gwiazdki.

28 stycznia Robinhood zatrzymał obrót kilkoma akcjami, w tym GameStop i AMC Entertainment, wywołując oburzenie społeczności handlowej na dużą skalę.

  • Prezes Centralnego Banku Irlandii: Inwestorzy kryptowalut mogą stracić wszystkie swoje pieniądze:

W czasie gdy cena Bitcoina odnotowuje gwałtowny wzrost, prezes Centralnego Banku Irlandii wyraził swoje obawy dotyczące inwestycji w kryptowaluty.

Gabriel Makhlouf, który jest również członkiem rady zarządzającej Europejskiego Banku Centralnego, ostrzegł opinię publiczną o ryzyku inwestycji kryptograficznych w Bloomberg TV. Bankier centralny konkretnie odniósł się do niedawnego ostrzeżenia brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego z 11 stycznia:

Jak powiedziały kilka tygodni temu brytyjskie władze […], jeśli ludzie chcą inwestować w Bitcoina, muszą być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy. To z pewnością mój pogląd.

– mówi.

Według Makhloufa ochrona konsumentów jest obecnie najważniejszym zadaniem lokalnych organów regulacyjnych, ponieważ inwestorzy wyraźnie rozważają kryptowaluty, takie jak Bitcoin, jako aktywa do inwestycji. Pomimo rosnących obaw o ochronę konsumentów Makhlouf wydawał się być przekonany, że kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej:

Osobiście nie jestem pewien, dlaczego ludzie inwestują w tego rodzaju aktywa, ale wyraźnie postrzegają je jako aktywa i postrzegają je jako inwestycje. Naszą rolą jest zapewnienie ochrony konsumentów. Postrzegam to jako główną rolę, nie widzę w tej chwili problemów ze stabilnością finansową wynikających z samego Bitcoina. Bardziej martwię się, że konsumenci nie dokonują właściwych wyborów.

– stwierdził.

Niektórzy kluczowi członkowie społeczności kryptowalut nie zgadzają się z oświadczeniami Makhloufa. Założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz argumentował, że nielewarowana inwestycja w Bitcoina nie jest tak ryzykowna, jak sugerował bankier centralny.

Mam dość tego typu komentarzy. To po prostu nieprawda. Tak, to aktywa o wartości 100% vol. Jeśli kupujesz z dźwignią, jest to bardzo ryzykowne. Ale bez dźwigni NIE stracisz wszystkich swoich pieniędzy. $ BTC to aktywa makro. Powtórz 100 razy. Będą z nami przez długi, długi czas.

– powiedział.

Uwagi Makhloufa pokrywają się z wypowiedziami prezesa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde, która 13 stycznia wezwała globalne organy regulacyjne do zaostrzenia przepisów dotyczących kryptowalut.

  • Ilość stablecoinów na giełdach kryptowalut osiąga nowy rekord:

W związku z ponownym wzrostem akcji na rynkach kryptowalut, stablecoiny, takie jak Tether, zalewają giełdy, osiągając nowy historyczny rekord pod względem alokacji.

Według dostawcy danych rynkowych CryptoQuant, udziały stablecoinów na światowych giełdach kryptowalut osiągnęły nowy rekord wszech czasów, przekraczając 4.7 mld dolarów.

Kwota ta stanowi znaczną część całkowitej kapitalizacji rynkowej stablecoinów, szacowanej na około 35,2 mld  dolarów, według danych CoinGecko. Całkowity wolumen obrotu wszystkimi stablecoinami szacuje się obecnie na około 111 mld dolarów, a sam Tether stanowi 103 mld dolarów z tych wolumenów.

Liczba wpływających transakcji stablecoinowych również wydaje się rosnąć. 28 stycznia liczba transakcji napływowych stablecoinami wyniosła prawie 33.000 transakcji, w porównaniu z 30.000 transakcji 27 stycznia.

Ogromne napływy stablecoinów są często uważane za krótkoterminowy katalizator dla Bitcoina, co sugeruje, że kapitał boczny powraca do BTC. W szczególności, stablecoiny zakotwiczone w fiat, takie jak USDT, stają się coraz bardziej użytecznym narzędziem dla traderów do dokonywania wpłat na giełdach kryptowalut, umożliwiając im łatwe kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów wartych miliony dolarów. W związku z tym rosnące alokacje stablecoinów na giełdach kryptowalut mogą być związane ze wzrostem siły nabywczej.

  •  Grayscale kupuje BTC 54% szybciej, niż jest ono wydobywane:

Grayscale kontynuuje kupno BTC, dodając do zgromadzonych zasobów ponad 40 000 BTC w zaledwie 16 dni.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 12,3%, Ethereum o 2,3%, XRP o 6,5% a Cardano o 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1,051.3 bln dolarów, a całkowity obrót 226.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.