News

#1273 Newsy z dnia 02.02.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Manta Network zamierza stworzyć zdecentralizowaną giełdę na Polkadot; Giełda Gemini wprowadziła ofertę „Earn”; 21Shares wprowadza Polkadot ETP; W styczniu było aktywnych ponad 22 mln adresów BTC; Ethereum: Nowy rekord ceny!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Manta Network zamierza stworzyć zdecentralizowaną giełdę na Polkadot:

Manta Network zamknęła rundę finansowania w wysokości 1.1 mln dolarów, aby stworzyć w pełni prywatną zdecentralizowaną giełdę na Polkadot.

Ogłoszona we wtorek runda została poprowadzona przez Polychain Capital, a dołączyły do ​​niej Hypersphere Ventures, Three Arrows Capital, Defiance Capital, Multicoin Capital, Alameda Research, BTC12 Capital, Genblock Capital, Rarestone Capital i AU21 Capital.

Manta chce stworzyć automatyczną giełdę animatora rynku na Polkadot, która obejmowałaby w pełni prywatne swapy. Używa do tego twj samej technologii, która jest tą samą, kryptograficzną, używaną w ZEC.

W zdecentralizowanych finansach trudno jest uzyskać prawdziwą prywatność. Wszystkie protokoły DeFi można łatwo prześledzić za pomocą oprogramowania do analizy łańcucha bloków, ponieważ inteligentne kontrakty nie starają się zaciemniać przepływu środków, nawet jeśli przechodzą one przez wiele tokenów.

W przypadku zdecentralizowanych giełd ten brak prywatności ma namacalny wpływ na rynki. Zjawisko front-running jest wszechobecne w DeFi. Boty będą zwracać uwagę na każdą transakcję, którą można skopiować i transmitować z wyższą stawką opłat, zapewniając, że otrzyma on przesyłkę przed pierwotnym nadawcą. Na giełdach takich jak Uniswap, liderzy będą składać oferty tuż przed dużym zamówieniem, wydobywając wartość z transakcji. Chociaż istnieją mechanizmy ochrony przed tą praktyką – co najważniejsze, ustawienie tolerancji poślizgu – pełna przejrzystość większości łańcuchów bloków inteligentnych kontraktów zniechęca do poważnych działań handlowych.

W ankiecie przeprowadzonej przez zespół Manta prawie trzy czwarte respondentów zastanawiało się nad dokonaniem transakcji ze względu na jej wpływ na prywatność, gdzie 84% badanych miało obawy dotyczące powiązania ich aktywności w łańcuchu bloków z ich prawdziwą tożsamością.

Manta będzie istnieć jako spadochron na Polkadot, tj. łańcuch blokowy warstwy pierwszej powiązany z ekosystemem Polkadot. Victor Ji, jeden ze współzałożycieli firmy Manta, powiedział, że wybór miał zarówno techniczne, jak i biznesowe uzasadnienie:

Z technicznego punktu widzenia, Polkadot ma szybsze działanie i szybszy konsensus, a także ma dość rozwinięty ekosystem w porównaniu z innymi poza Ethereum.

Niemniej jednak Manta musiałaby zachęcić użytkowników do przejścia z obecnej ciężkiej przestrzeni kosmicznej DeFi na Ethereum. Chociaż prywatność była często podstawową koncepcją technologii blockchain, to jak dotąd stosowanie monet służących do ochrony prywatności jest stosunkowo stagnacyjne.

Manta konkurowałaby z niektórymi istniejącymi projektami, w szczególności z Incognito, o niszę prywatnych wymian tokenów. Incognito stworzyło opakowania dla Uniswap i Kyber, umożliwiając traderom zwiększenie ich anonimowości podczas uzyskiwania dostępu do istniejących pul płynności. Ji powiedział, że zespół jest jednak przekonany, że jego zastosowanie poprawia wydajność i prywatność, podczas gdy niektórzy inwestorzy firmy Manta, tacy jak Three Arrows Capital i Alameda Research, zobowiązali się do zapewnienia początkowej płynności.

Podobnie jak wiele innych projektów opartych na Polkadot, Manta będzie musiała poczekać na nadchodzące wprowadzenie aukcji spadochronowych, aby zająć miejsce w sieci.

  • Giełda Gemini wprowadziła ofertę „Earn”:

Giełda kryptowalut Gemini uruchomiła program zarabiania na odsetkach dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

Program, nazwany Gemini Earn, pozwala klientom zarabiać do 7,4% rocznych odsetek od wszystkich kryptowalut obsługiwanych przez Gemini, ogłosiła we wtorek giełda. Platforma obsługuje 26 kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash, Zcash i inne. Program jest natychmiast dostępny dla wybranych klientów Gemini, a pełne wdrożenie zaplanowano na początek lutego.

Dyrektor operacyjny Gemini, Noah Perlman, powiedział, że stopy procentowe dla każdej kryptowaluty są oparte na podaży i popycie na rynku pożyczania danej krypto. Odsetki są naliczane i wypłacane codziennie, a zarobki są generowane w tej samej kryptowalucie, co zdeponowane środki.

Gemini Earn będzie uruchamiane w ramach platformy Gemini, umożliwiając klientom przenoszenie istniejących zasobów kryptograficznych lub zakup kryptowalut w celu wysłania ich do Gemini Earn. Program pozwala użytkownikom zarabiać przez dowolny okres czasu, nie wymagając minimalnego salda.

Jako firma Trust regulowana przez Departament Finansów Nowego Jorku, Gemini pozycjonuje swój nowy produkt jako jedyny program do zarabiania na kryptowalutach dostępny we wszystkich 50 stanach. Ponieważ Gemini nie jest pożyczkodawcą ani pożyczkobiorcą, partnerzy firmy, tacy jak Genesis Global Capital, odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu tego produktu, zauważył Perlman.

Nasi partnerzy (instytucjonalni), tacy jak Genesis Global Capital, znajdują tych pożyczkobiorców i pożyczają fundusze kryptograficzne w zamian za wypłatę odsetek.

– powiedział.

Dyrektor generalny Gemini, Tyler Winklevoss, powiedział:

Zaprojektowaliśmy program, który pozwala naszym klientom generować rzeczywisty zwrot z ich zasobów kryptograficznych bez konieczności sprzedaży jednej z najlepszych klas aktywów ostatniej dekady.

Uruchomienie Gemini Earn następuje wkrótce po wydaniu przez giełdę nowej karty kredytowej, która pozwala użytkownikom zdobywać nagrody kryptograficzne za codzienne zakupy w kryptowalutach.

  • 21Shares wprowadza Polkadot ETP:

21Shares, główny dostawca produktów giełdowych kryptowalut (ETP), wprowadza na rynek pierwszy na świecie Polkadot ETP. Nowy produkt, DOT ETP, będzie notowany na szwajcarskiej giełdzie SIX od 4 lutego 2021 roku, ogłoszono we wtorek.

Nowy ETP pojawi się wkrótce po dodaniu Polkadot do głównego produktu ETP 21Shares Crypto Basket ETP (HODL) 29 stycznia. Śledząc pięć głównych kryptowalut, takich jak m.in. Bitcoin i Ether, HODL usunął Bitcoin Cash i obecnie wymienia Polkadot jako drugi co do wielkości składnik po Bitcoinie.

Według danych HODL ETP z indeksów MVIS, Polkadot stanowi obecnie około 27% produktu, podczas gdy Bitcoin stanowi około 50% ETP.

Rzecznik 21Shares powiedział, że firma nie podejmuje decyzji o dodaniu lub usunięciu określonego zasobu z HODL ETP. Przedstawiciel stwierdził, że takie decyzje należą do MV Index Solutions:

Jako emitent nie możemy decydować, co dodawać i usuwać […] Mają komisję, która decyduje, jakie części składowe są dodawane, zwiększane, zmniejszane lub wręcz usuwane.

Źródło: MV Index Solutions

Zgodnie z zapowiedzią, dodanie Polkadot sprawia, że ​​jest to „idealny moment na dodanie dodatkowego pojedynczego zasobu ETP do i tak szerokiej gamy krypto ETP” oferowanych przez 21Shares.

Prezes 21Shares, Hany Rashwan, podkreślił, że firma pozostaje wierna popytowi ze strony inwestorów instytucjonalnych. Powiedział też, że firma planuje dodać dwa lub trzy kolejne ETP w ciągu najbliższych trzech miesięcy:

Korzystamy z zaufanych partnerów w zakresie zapewniania płynności, a przy ciągłym zapotrzebowaniu instytucjonalnym uruchamiamy DOT ETP, aby zapewnić inwestorom bezpieczny, regulowany i łatwy sposób uzyskania ekspozycji na tę ekscytującą nową technologię blockchain. W ciągu najbliższych 3 miesięcy zamierzamy dodać 2-3 kolejne innowacyjne EPT.

Polkadot to protokół blockchain nowej generacji łączący wiele wyspecjalizowanych łańcuchów bloków w jedną ujednoliconą sieć. W połowie stycznia 2021 roku, natywny token Polkadot trafił na pierwsze strony gazet, wyprzedzając XRP jako czwartą co do wielkości kryptowalutę. W chwili redagowania tego tekstu DOT kosztował 16.82 dolara, co oznacza wzrost o prawie 5% w ciągu ostatnich 24 godzin i około 82% w ciągu ostatnich 30 dni, zgodnie z danymi CoinGecko.

  • W styczniu było aktywnych ponad 22 mln adresów BTC:

Styczeń był rekordowym miesiącem pod względem ceny i aktywności sieciowej Bitcoina, z ponad 22.3 milionami unikalnych adresów, aktywnie wysyłających lub otrzymujących BTC w ciągu 31 dni.

Kamień milowy został zauważony przez Glassnode, który napisał na Twitterze, że styczeń był świadkiem najwyższych miesięcznych liczb unikalnych, aktywnych adresów w historii Bitcoina.

Styczniowy wzrost aktywności pobił poprzedni rekord ponad 21 milionów aktywnych adresów z grudnia 2017 roku. Od 2017 roku liczba unikalnych adresów korzystających z Bitcoina nie spadła poniżej 10 milionów miesięcznie.

Pomimo wzrostu liczby unikalnych aktywnych portfeli, Glassnode zauważył również, że liczba „aktywnych podmiotów” w sieci Bitcoin znacznie spadła od czasu, gdy ta na początku stycznia osiągnęła nowe szczyty.

Glassnode definiuje jednostkę jako „ zbiór adresów kontrolowanych przez tę samą jednostkę sieciową”.

Wolumeny handlu BTC wzrosły do ​​rekordowych poziomów w zeszłym miesiącu, gdy Bitcoin przekroczył 30.000 USD, osiągając rekordowy poziom blisko 42.000 dolarów 8 stycznia.

BTC / USD od grudnia 2020 roku. Wykres 4-godzinny: TradingView

2 lutego amerykańska giełda Kraken ogłosiła, że w styczniu 2021 roku przetworzyła więcej transakcji niż w całym 2019 r.oku, a w zeszłym miesiącu na platformie zmieniły właściciela aktywa o wartości 56 mld dolarów.

W tym miesiącu na wielu giełdach kryptowalut doszło do awarii, a Kraken i Coinbase ogłosili wprowadzenie środków mających na celu zapobieganie przyszłym awariom w przypadku wzrostu ruchu i wolumenu.

  • Ethereum: Nowy rekord ceny!:

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, osiągnęła nowy, cenowy rekord wszech czasów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów wśród najpopularniejszych krypto. W górę idzie Bitcoin o 4,17%, Ethereum o 12,65%, Polkadot o 5,25%, Cardano o 24,18%, Litecoin o 10,89%, Chainlink o 3,02%, Bitcoin Cash o 4% i Stellar o 3,65%. Korektę notuje XRP o -8,99%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1 bln dolarów, a całkowity obrót 143.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.