News

#1284 Newsy z dnia 13.02.2021

Z sobotnich wydarzeń: Twitter inwestuje w BTC, a jego akcje rosną o 20%; Deutsche Bank powoli otwiera się na kryptowaluty; Korea Południowa: Sąd nakazał Bithumb wypłatę odszkodowań w związku z wydarzeniem z 2018 roku; Atak hakerski: Alpha Homora traci 37 mln dolarów; Ethereum sięga po 1.900 USD; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Twitter inwestuje w BTC, a jego akcje rosną o 20%:

Pod wpływem doniesień, że Twitter bada możliwość dodania Bitcoinów do swojego bilansu, w dniu wczorajszym akcje firmy wzrosły do ​​nowego 52-tygodniowego maksimum, które wyniosło 73.18 USD. Przed tym wzrostem cena akcji wynosiła prawie 60 USD w dniu 9 lutego. W redagowania tego tekstu kapitalizacja rynkowa Twittera wynosiła 57.20 mld dolarów.

Informacje o możliwym przejęciu BTC przez Twittera są następstwem oświadczenia Tesli, gdzie jak zaznacza nabył BTC o wartości 1.5 mld dolarów. Inwestycja Tesli podsyca spekulacje, że większe korporacje mogą pójść za producentem samochodów elektrycznych, dodając BTC do swoich rezerw. Już teraz Mastercard ogłosił, że będzie obsługiwał kryptowaluty w swojej sieci płatności.

Ponadto, gdy akcje Twittera pozytywnie zareagowały na komentarze jednego z dyrektorów firmy, dyrektor generalny Jack Dorsey ogłosił zaufanie do rozwoju BTC. W tweecie Dorsey, zwolennik Bitcoina, mówi, że on i artysta hip-hopowy Jay Z:

(…) przekazują 500 BTC nowemu funduszowi o nazwie Trust, aby sfinansować rozwój Bitcoina.

Według Dorseya praca tego podmiotu będzie „początkowo skupiona na zespołach w Afryce i Indiach”.

Tymczasem jeden z analityków sugeruje, że skok wartości akcji Twittera nie jest niczym zaskakującym. Vladislav Utushkin, CEO w TTM Bank, twierdzi, że to tylko kwestia czasu, zanim „inne firmy pójdą w jego ślady”. Wyjaśnia, że ​​„inwestorów przyciąga podejście firmy do nowych, wysoce dochodowych instrumentów i inwestycji”.

Według Utushkina, Bitcoin jest jedną z takich inwestycji, stąd ostatnie ruchy. Prezes wyjaśnia:

Wszyscy inwestorzy, którzy wcześniej kupili Bitcoiny, teraz osiągają zysk. Inwestycja w BTC przyniosła Microstrategy zwrot w wysokości prawie 300%. Zwrot z inwestycji Tesli w ciągu pierwszych 24 godzin (po zakupie Bitcoinów) przekroczył 20%. Oczywiście po Tesli decyzje innych spółek będą odbierane pozytywnie, akcje idą w górę, reagując w ten sposób na potencjalny wzrost kapitalizacji.

Dodajmy, że wczoraj na zamkniecie sesji, kurs akcji spadł do 71.90 USD.

  • Deutsche Bank powoli otwiera się na kryptowaluty:

Deutsche Bank dołączył do ciągle rosnącego grona dużych instytucji finansowych badających przechowywanie kryptowalut, z aspiracjami oferowania wysokiej jakości usług funduszom hedgingowym, które inwestują w tę klasę aktywów.

Prototyp Deutsche Bank Digital Asset Custody ma na celu opracowanie:

(…) w pełni zintegrowanej platformy depozytowej dla klientów instytucjonalnych i ich aktywów cyfrowych, zapewniającej bezproblemową łączność z szerszym ekosystemem kryptowalut.

– według mało zauważanego raportu Światowego Forum Ekonomicznego, gospodarza corocznego wydarzenia w Davos w Szwajcarii.

We fragmencie na stronie 23 raportu z grudnia 2020 roku, największy bank w Niemczech twierdzi, że planuje stworzyć platformę handlową, łącząc aktywa cyfrowe z tradycyjnymi usługami bankowymi oraz zarządzając szeregiem aktywów cyfrowych i posiadanych aktywów fiducjarnych w jednej, prostej w obsłudze platformie.

Wielkie banki ogłaszają teraz plany wprowadzenia kryptowalut prawie codziennie, a Bank of New York Mellon, największy na świecie bank powierniczy, dołącza do tego grona w tym tygodniu.

Banki amerykańskie zyskały pewną jasność regulacyjną dzięki ubiegłorocznym pismom interpretacyjnym z Urzędu Kontroli Walut. W Niemczech firmy ustawiają się w kolejce, aby uzyskać specjalne licencje na przechowywanie kryptowalut od krajowego organu regulacyjnego BaFIN.

Deutsche Bank, 21. największy bank na świecie ogłosił, że jego celem jest

(…) zapewnienie klientom bezpieczeństwa i dostępności aktywów poprzez oferowanie instytucjonalnego rozwiązania do przechowywania aktywów, z ochroną na poziomie ubezpieczeniowym.

Nie wymieniono żadnych konkretnych kryptowalut ani tokenów.

Platforma przechowywania aktywów cyfrowych byłaby uruchamiana etapami. Ostatecznie zapewniłaby klientom możliwość kupowania i sprzedawania aktywów w ramach partnerstwa z najlepszymi brokerami (którzy działają jak konsjerże dla funduszy hedgingowych), emitentami i sprawdzonymi giełdami.

Bank twierdzi, że zapewni również dodatkowe usługi, takie jak podatki, usługi wyceny i administrowanie funduszami, pożyczki, obstawianie i głosowanie, a także zapewni platformę otwartej bankowości, aby umożliwić dołączanie dostawców zewnętrznych.

Usługa byłaby skierowana do zarządzających aktywami, zarządzających majątkiem, firm rodzinnych, korporacji i funduszy cyfrowych.

– powiedział bank.

Jeśli chodzi o model biznesowy, bank zacząłby pobierać opłaty za przechowywanie, a później pobierałby opłaty za tokenizację i handel.

DB powiedział, że zakończył weryfikację koncepcji i dąży do uzyskania opłacalnego produktu w 2021 roku, jednocześnie badając zainteresowanie klientów globalnych inicjatywą pilotażową.

  • Korea Południowa: Sąd nakazał Bithumb wypłatę odszkodowań w związku z wydarzeniem z 2018 roku:

Południowokoreański sąd nakazał jednej z największych krajowych giełd kryptowalut, wypłate rekompensat ofiarom incydentu przypadkowej wypłaty w 2018 roku. Bithumb otrzymał nakaz wobec klientów, którzy wycofali swoje fundusze BTC do nieznanego portfela.

Według Fn News sześciu klientów Bithumb wniosło sprawę do 15. Wydziału Cywilnego Centralnego Sądu Okręgowego w Seulu. Zarzucili oni, że giełda zdezinformowała ich w zwiazku z wycofywaniem środków w listopadzie 2018 roku.

Ze względu na rzekomy szereg błędów użytkownicy wysyłali Bitcoiny do nieznanego portfela. Ofiary chciały przenieść swoje kryptowaluty z portfela Bithumb do portfela strony trzeciej za pośrednictwem funkcji oferowanej przez giełdę.

Ale według sędziego Min Seong-cheola cała operacja okazała się fiaskiem, ponieważ system Bithumb nie przelał środków do portfela strony trzeciej. W rzeczywistości ich fundusze skończyły w portfelu, którego tożsamość właściciela jest nadal nieznana, według sądu w Seulu.

Ofiary twierdziły, że BOK Bithumb powiedziało im, że giełda nie zrobiła nic złego, chociaż firma była świadoma, że ​​zaszła pomyłka.

Sprawa zyskała rozgłos w całym kraju dzięki filmowi zamieszczonemu na Youtube.

Sędzia Min powiedział podczas procesu:

Trudno powiedzieć, że pozwany wypełnił swoje zobowiązania zapobiegawcze wynikające z umowy płatnego najmu, takie jak nie wywiązanie się z obowiązku weryfikacji tożsamości adresu odstąpienia, o który zwrócili się powodowie, oraz adresu odstąpienia przekazanego do pozwanego serwera.

Początkowo ofiary domagały się 1 mln dolarów odszkodowania, ale sędzia zdecydował się zrekompensować to według kursu BTC w dniu zdarzenia (około 4.650 dolarów). Decyzja ta wywołała kontrowersje wśród ofiar, biorąc pod uwagę obecne ceny Bitcoina.

  • Atak hakerski: Alpha Homora traci 37 mln dolarów:

W jednym z największych exploitów ery DeFi, dziś rano napastnikowi udało się wykraść ponad 37 mln dolarów z Alpha Homora, wykorzystując platformę pożyczkową Iron Bank firmy Cream.

Alpha Finance Lab, którego protokół został skontrolowany przez Quantstamp i Peckshield, ogłosiło dziś rano na Twitterze, że wiedzieli o ataku, że „luka”, która na to pozwalała, została załatana i że zespół miał swojego „głównego podejrzanego”.

Transakcja związana z exploitem jest szczególnie złożona. Atakujący wykorzystywał Alpha Homora do wielokrotnego pożyczania w Iron Bank, co pozwala na tzw. pożyczki lewarowane. Niektórzy analitycy spekulowali, że fałszywe „zaklęcie” (określenie inteligentnego kontraktu z marką Alpha) umożliwiło exploit.

Ten exploit „fałszywego zaklęcia / kontraktu” koncepcyjnie przypomina atak na Pickle Finance, który pod koniec zeszłego roku dał napastnikowi 20 mln dolarów. W obu przypadkach wykorzystywane protokoły błędnie odpowiadały na sfałszowane umowy.

Cream Finance powiedział w oświadczeniu na Twitterze, że exploit Iron Bank nie wpłynął na żadne inne kontrakty, a ich rynki pieniężne funkcjonowały normalnie.

Teraz pojawia się pytanie, w jaki sposób użytkownicy otrzymają rekompensatę w przypadku, gdy protokoły nie będą w stanie zmusić ich „głównego podejrzanego” do zwrotu środków.

Zespół Yearn.Finance i MakerDAO ustanowili w zeszłym tygodniu precedens „DAO ratujące DAO”, kiedy MakerDAO zezwoliło na utworzenie niestandardowej zabezpieczonej pozycji z nowo utworzonego skarbca Yearn.

Chociaż rozmiar exploita przekracza 11 milionów dolarów poniesionych przez Yearn, niektórzy spekulują, że Alpha również wydrukuje tokeny, aby pokryć stratę – a niektórzy handlowcy i instytucje już przygotowali się na takie rozcieńczenie.

Nieustraszeni monitorujący aktywność sieci zauważyli, że Three Arrows Capital wysłał dziś rano ponad 3 miliony dolarów w tokenach ALPHA do Binance, prawdopodobnie z zamiarem sprzedaży:

Obecnie ALPHA, token zarządzania protokołu, który poniósł straty, spadł o 20% do 1,83 USD; CREAM, token zarządzania protokołu, który umożliwił exploit, spadł o 16% do 222 USD; AAVE, token zarządzania protokołu, którego exploiter użył do pożyczki błyskawicznej, spadł o 2% do 505 USD.

  • Ethereum sięga po 1.900 USD:

Ethereum sięga 1900 USD po wyznaczeniu kolejnej rekordowej wyceny na poziomie 1.871 USD. Dlaczego kurs ETH rośnie?

Niecałe pięć godzin temu, druga co do wielkości kryptowaluta zaliczyła nowy rekord wszech czasów, wynoszący 1.871 USD po tym, jak zaledwie cztery dni wcześniej, osiągnęła poprzednie ATH.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 0,98%, XRP o 3,07%, Polkadot o 9,12%, Litecoin o 12,60%, Stellar o 19,39% i Chainlink o 8,14%. Korektę notuje Bitcoin o -1,18% i Cardano o -2,69%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.46 bln dolarów, a całkowity obrót 208.8 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.