News

#1285 Newsy z dnia 14.02.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Indyjski urzędnik przedstawia aktualizacje dotyczące projektu ustaw dot. kryptowalut; Cena Linear wzrasta o 30% po przejściu na Binance Smart Chain; Bitcoin | Nowe ATH „niebezpiecznie blisko” 50 000 USD; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Indyjski urzędnik przedstawia aktualizacje dotyczące projektu ustaw dot. kryptowalut:

Podczas gdy rząd Indii zbliża się do posunięcia się naprzód z przepisami dotyczącymi kryptowalut, urzędnik z Ministerstwa Finansów podobno wyjaśnił, jakie dyskusje rząd prowadzi na temat ustawy o kryptowalutach i zbliżających się przepisach.

Rząd Indii jest coraz bliżej wprowadzenia ustawy o kryptowalutach w parlamencie. CNBC TV18 i Bloombergquint podały aktualne informacje na temat statusu ustawy i dyskusji rządu na temat kryptowalut. Oba serwisy informacyjne cytowały anonimowe źródła.

Według Bloombergquint, „Indie pójdą naprzód z całkowitym zakazem inwestowania w kryptowaluty, zapewniając jednocześnie obecnym inwestorom okres przejściowy na wyjście z udziałów… oznaczałoby to zakaz zawierania transakcji bezpośrednio przez giełdy zagraniczne”. W publikacji cytowano „wyższego urzędnika ministerstwa finansów pod warunkiem zachowania anonimowości”. Urzędnik wyjaśnił również, że zakaz nie będzie egzekwowany z dnia na dzień.

Inwestorzy kryptowalut otrzymają okres przejściowy od trzech do sześciu miesięcy po wejściu w życie nowego prawa, aby upłynnić swoje inwestycje. […] Nowe prawo Indii będzie wzorowane na chińskim reżimie regulacyjnym, który skutecznie zakazał handlu i używania kryptowalut, podczas gdy rząd pracuje nad emisją własnej wirtualnej waluty.

– powiedział.
Wiele osób w społeczności kryptowalut w Indiach niechętnie wierzy wiadomościom z anonimowych źródeł, kwestionując ich wiarygodność. Wiele razy w przeszłości różne serwisy informacyjne informowały, że rząd planuje zakazać kryptowalut, jednak nie było jeszcze oficjalnego ogłoszenia. Krypto influencerzy w Indiach sugerują, że ludzie nie spekulują i nie czekają na oficjalne ogłoszenie rządu lub ujawnienie projektu ustawy.

  • Cena Linear wzrasta o 30% po przejściu na Binance Smart Chain:

Linear Finance (LINA) okazał się w tym tygodniu rzeczywistym konkurentem dla projektów opartych na Ethereum w sektorze DeFi, które doświadczają utrudnień przez zatory i wysokie koszty transakcji.

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazują, że 13 stycznia cena LINA wynosiła 0,0135 USD przy 24-godzinnym wolumenie obrotu 2,3 mln dolarów. Od tego czasu jego cena wzrosła o 750%, osiągając najwyższy w historii poziom 0,10 USD dnia 12 lutego. 

Pierwotnie projekt oparty na ERC-20, LINA przeszedł do Binance Smart Chain w połowie stycznia przed uruchomieniem sieci głównej 28 stycznia.

Tego samego dnia po uruchomieniu sieci mainnet zespół udostępnił również Linear Exchange, aby dalej ugruntować swoją pozycję jako wszechstronny zdecentralizowany protokół finansowy. Po uruchomieniu, cena LINA wzrosła z 0,034 USD 29 stycznia do 0,082 8 lutego, wzmacniając się rekordowym wynikiem 1.56 mld dolarów w 24-godzinnym wolumenie obrotu.

Kanał Twitter projektu wskazuje na rosnącą listę partnerów i integracji giełdowych, które towarzyszyły wzrostowi wartości tokena i wolumenu obrotów. Platforma Linear jest obecnie zintegrowana z protokołem Band Protocol (BAND), który dostarcza wyrocznie cenowe dla wszystkich aktywów, pomagając stworzyć niezawodne doświadczenie handlu aktywami syntetycznymi.

Dzięki tym integracjom wszystkie zasoby zbudowane na giełdzie można zamienić na tokeny ERC-20, umożliwiając użytkownikom dostęp do ekosystemów DeFi opartych na BSC i Ethereum dzięki funkcji Linear Swap.

  • Bitcoin | Nowe ATH „niebezpiecznie blisko” 50 000 USD:

Król kryptowalut odnotował kolejny rekord wyceny. Bitcoin kosztował niewiele poniżej 50 000 USD na Bitstamp. Ten poziom cenowy rozpala wyobraźnię wielu traderów i analityków. Kiedy zatem 50 000 USD za 1 BTC zagości na wykresie „na dobre”?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedziela kończy się mieszanymi ruchami na giełdach. Wśród czołowych kryptowalut Bitcoin odnotował wzrost o 3,3%, Binance Coin o 1,2% a Chainlink o 7,2%. Ethereum, XRP, Cardano i Polkadot notują natomiast spadki, kolejno o 0,6%, 4,9%, 6,4% i 3,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.490 bln dolarów, a całkowity obrót 195.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.