News

#1286 Newsy z dnia 15.02.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Na pustyni Nevada powstanie krypto-miasto?; Elon Musk znów tweetuje na temat Dogecoin; Giełdy: Zakaz handlu detalicznego krypto w Hongkongu może przynieść odwrotny skutek; SBI szuka partnerów zza granicy; Plan B i Willy Woo. Sprawdź ich docelowe poziomy cenowe dla Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Na pustyni Nevada powstanie krypto-miasto?:

Inkubator blockchain i firma inwestycyjna Blockchains LLC intensyfikują swoje plany budowy inteligentnego miasta na pustyni Nevada, na wschód od Reno.

W wywiadzie dla Associated Press, opublikowanym w sobotę, dyrektor generalny Blockchains, Jeffrey Berns, powiedział, że poprosił stan Nevada o pozwolenie na utworzenie samorządu lokalnego na 67.000 akrów, które firma posiada w hrabstwie Storey. Jeśli jego petycja się powiedzie, firma blockchain będzie mogła działać jako „strefa innowacji”, w której firma będzie mogła nakładać podatki i tworzyć sądy, nie uwzględniając płatności w walutach cyfrowych za towary i usługi oraz prowadzenia ewidencji na blockchain.

Berns stwierdził, że sposób, w jaki obecnie działa rząd, nie jest idealny do tworzenia społeczności opartej na blockchain, kryptowalutach i innych innowacyjnych technologiach. Zaproponował krypto-miasto jako miejsce…

(…) gdzie ludzie chcą zacząć od zera.

Blockchains pierwotnie kupił ziemię za 170 mln dolarów w styczniu 2018 roku. Berns powiedział wtedy, że proponowane krypto miasto będzie obejmować kampus Blockchains, studio tworzenia treści, arenę e-sportową i nieruchomości mieszkalne. Chociaż dyrektor generalny powiedział, że ma nadzieję zbudować 15.000 domów w krypto-mieście w ciągu 75 lat, to obecnie na większości gruntów firmy nie jest dozwolone budowanie mieszkań, co pozornie ogranicza nieruchomość do 3.500 domów.

Gdyby prawodawcy z Nevady zaakceptowali ten pomysł, to trzy osoby mogłyby potencjalnie „zarządzać” nieruchomościami prywatnych firm technologicznych o powierzchni ponad 50.000 akrów, co również zapewnia inwestycję o wartości 1 mld dolarów. Ustawodawstwo to może potencjalnie wpłynąć na Tesla Gigafactory znajdującą się w tym samym hrabstwie, biorąc pod uwagę wyraźne powinowactwo CEO Elona Muska do kryptowalut, takich jak Bitcoin i Dogecoin. Amazon ma również centrum logistyczne w okolicy.

Berns powiedział, że chce, aby Blockchains podbił inteligentne miasto do przyszłego roku.

  • Elon Musk znów tweetuje na temat Dogecoin:

Wartość Dogecoin spadła o 23% w ciągu kilku godzin, po tym, jak Elon Musk zwrócił uwagę na bardzo nierówną dystrybucję DOGE i wezwał głównych posiadaczy do sprzedaży swoich zasobów.

Dogecoin ma jeden z najbardziej nierównych dystrybucji monet w przestrzeni kryptowalut, przy czym 28,7% jest w posiadaniu tylko jednej osoby, a 12 największych posiadaczy ma prawie 50% podaży. Tuż przed północą 14 lutego Musk napisał na Twitterze:

Jeśli główni posiadacze Dogecoin sprzedają większość swoich monet, otrzymają moje pełne poparcie. Zbyt duża koncentracja to jedyny prawdziwy problem.

Nieco ponad siedem godzin później cena Dogecoin spadła o 23%, z 0.063 USD do 0.048 USD. Podczas gdy tweety Muska były wcześniej przypisywane ruchomym cenom kryptowalut, w szczególności Dogecoin, jego rola w poniedziałkowym spadku była mniej jasna, biorąc pod uwagę, że ponad 105 mld dolarów odeszło od reszty globalnej kapitalizacji rynkowej w tym samym czasie.

Straty przekraczające 20% były częstym widokiem w rankingach kapitalizacji rynkowej kryptowalut, przy czym w szczególności altcoiny podlegały ogromnym spadkom.

Obliczenie dokładnej dystrybucji danej kryptowaluty może być trudne, ponieważ publiczne łańcuchy bloków są zwykle pseudonimowe lub anonimowe. Jednak dane z kilku dostępnych źródeł pokazują, że prawie 70% całej podaży Dogecoin znajduje się na nieco ponad 100 adresach.

Założyciel Dogecoin niedawno ujawnił, że sprzedał wszystkie swoje udziały w DOGE w 2015 roku z powodu trudności finansowych po utracie pracy. Billy Markus powiedział, że starał się zrozumieć, nie mówiąc już o wyjaśnieniu, błyskawicznego wzrostu czegoś, co wydawało się nie oferować żadnej rzeczywistej użyteczności ani wartości.

Flirt Elona Muska z Dogecoin wydaje się być w dużej mierze dowodem poczucia humoru. Założyciel Tesli kiedyś ogłosił się samozwańczym dyrektorem generalnym Dogecoin (kryptowaluty o otwartym kodzie źródłowym), a jego dotychczasowe interakcje z monetą opierały się głównie na memach, a nie na jakiejkolwiek strategii inwestycyjnej.

  • Giełdy: Zakaz handlu detalicznego krypto w Hongkongu może przynieść odwrotny skutek:

Podmioty z branży kryptowalut w Hongkongu próbowały odeprzeć nadchodzące prawo, które ograniczyłoby legalny handel kryptowalutami do profesjonalnych inwestorów, blokując 93% lokalnej populacji z rynku.

W komentarzach do South China Morning Post opublikowanych dzisiaj, organ branżowy Global Digital Finance ostrzegł, że proponowane prawo prawdopodobnie zmusi handlowców detalicznych do przyjęcia nieregulowanych platform. Global Digital Finance reprezentuje giełdy kryptowalut, takie jak BitMEX, Huobi, Coinbase i OKCoin, i znajduje się na czele wysiłków branży, w celu sprzeciwienia się nadchodzącym przepisom.

Hongkong Financial Services i Treasury Bureau po raz pierwszy opublikowały propozycję w listopadzie 2020 roku w ramach starań o zaostrzenie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Posunięcie to jest zgodne z wysiłkami zmierzającymi do dostosowania przepisów krajowych do zaleceń Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy, czyli FATF.

Jednak propozycja przewyższa wymagania ram FATF, odzwierciedlając zamiast tego twarde stanowisko wobec handlu kryptowalutami w Chinach kontynentalnych. Przewodniczący rady doradczej Global Digital Finance, Malcolm Wright, zwrócił uwagę, że członkowie FATF, Singapur, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, nadal zezwalają handlowcom detalicznym na udział w rynku kryptowalut.

Przez cały styczeń rząd prowadził konsultacje zarówno z przedstawicielami społeczeństwa, jak i przedstawicielami przemysłu. Teraz, gdy okres konsultacji dobiegł końca, oczekuje się, że wniosek zostanie przekształcony w projekt ustawy i przedstawiony radzie ustawodawczej Hongkongu w dalszej części roku. Szacunki South China Morning Post, według których 93% krajowej populacji będzie dotkniętych zakazem, opierają się na niedawnej ankiecie CitiBank, która wykazała, że ​​około 7% – 504.000 osób posiada aktywa wystarczające do przekroczenia progu dla profesjonalnych inwestorów.

Przedstawiciel ze Stowarzyszenia Bitcoin w Hongkongu argumentował niedawno, że:

(…) ograniczenie dostępu do Bitcoina osobom detalicznym byłoby przekroczeniem celów rządu w zakresie promowania innowacji i integracji finansowej.

Proponowane ograniczenia mogą również objąć bankomaty Bitcoina, a także znacznie rozszerzą zakres istniejących w Hongkongu zasad licencjonowania kryptowalut dla firm.

  • SBI szuka partnerów zza granicy:

Japoński konglomerat finansowy SBI Holdings planuje założenie wspólnego przedsięwzięcia kryptowalutowego z zagranicznymi firmami finansowymi.

Dyrektor generalny SBI, Yoshitaka Kitao, powiedział, że japońska firma prowadzi rozmowy z innymi firmami finansowymi w celu uruchomienia przedsięwzięcia kryptograficznego, informuje Reuters 15 lutego. Dyrektor powiedział, że SBI ma obecnie dwie potencjalne zainteresowane podmioty.

W ramach inicjatywy SBI rozważa fuzje i przejęcia na dużą skalę. Kitao stwierdził, że taka umowa byłaby konieczna, aby SBI mógł utrzymać pozycję wiodącej firmy świadczącej usługi finansowe:

Aby stać się numerem jeden na świecie, naszym wyborem jest kupno wiodącej firmy lub utworzenie sojuszu z głównymi globalnymi firmami […] Nasza strategia fuzji i przejęć nie będzie czymś w rodzaju przejmowania udziałów mniejszościowych w wielu firmach.

Plany SBI dotyczące nadchodzącego globalnego przedsięwzięcia kryptograficznego zostały najwyraźniej popchnięte przez główne instytucje finansowe, takie jak Tesla i Mastercard, ogłaszając w zeszłym tygodniu swoje plany związane z kryptowalutami .

Inwestorzy instytucjonalni, głównie fundusze hedgingowe, zaczęli ostatnio inwestować w kryptowaluty […] Nie tylko inwestorzy instytucjonalni, ale także Elon Musk.

– powiedział Kitao.

Kitao nie określił potencjalnych partnerów.

W grudniu 2020 roku SBI ogłosiło wspólne przedsięwzięcie związane z kryptowalutami z główną giełdą szwajcarską, SIX Swiss Exchange. W ramach inicjatywy SIX Digital Exchange i SBI Crypto Arm SBI Digital Asset Holdings uruchomiły nową platformę kryptograficzną w Singapurze.

  • Plan B i Willy Woo. Sprawdź ich docelowe poziomy cenowe dla Bitcoina:

Znani analitycy kryptowalut, PlanB i Willy Woo twierdzą, że bitcoin dopiero zaczyna swoją podróż do masowej adopcji. Zobacz, jakie docelowe poziomy ceny prognozują dla króla kryptowalut obydwaj panowie.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 0,87%, Cardano o 3,07%, Polkadot o 5,53%, Litecoin o 0,93%, Bitcoin Cash o 8,46%, Chainlink o 3,63% i Stellar o 2,72%. Korektę notuje Bitcoin o -0,45% i XRP o -2,12%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.5 bln dolarów, a całkowity obrót 208.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.