News

#1287 Newsy z dnia 16.02.2021

Z wtorkowych wydarzeń: UE: TruBlo będzie nadzorował rozwój blockchain w mediach społecznościowych; Polkadot: Mapa drogowa dla pełnego wykorzystania projektu; Kalifornia: Szkoły czarterowe wdrażają system blockchain do walki z COVID-19; Kolejny atak na giełdę Exmo; Cena BTC bije historyczny rekord. Na wykresie 50.000 USD; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • UE: TruBlo będzie nadzorował rozwój blockchain w mediach społecznościowych:

Organ wykonawczy Unii Europejskiej wyznaczył dużą firmę świadczącą usługi finansowe do prowadzenia trzyletniej inicjatywy mającej na celu poprawę integralności postów w mediach społecznościowych przy użyciu technologii blockchain.

Projekt, nazwany „TruBlo”, będzie nadzorował rozwój technologii blockchain w ramach inicjatywy internetowej nowej generacji Komisji Europejskiej. Na kierownictwo firmy TruBlo została wyznaczona francuska firma świadcząca usługi finansowe Worldline. Worldline została założona w 1970 roku i wygenerowała 2.3 mld euro (2.8 mld dolarów) przychodów w 2019 roku.

Szacuje się, że 450 opcji zostanie ocenionych w nadchodzących latach w ramach inicjatywy, jakim jest „opracowanie modelu zaufania i reputacji w łańcuchu bloków”, jak donosi Finextra. Oczekuje się, że 45 opcji otrzyma częściowe finansowanie, a dziewięć zostanie w pełni sfinansowanych.

Koordynator TruBlo i kierownik działu badań i rozwoju w Worldline Iberia, Toni Paradell, powiedział, że rozwój modeli zaufania w dobie szybko rozwijającej się technologii jest kwestią podstawową:

Dziewięć wdrożonych projektów będzie kluczem do stworzenia modeli zaufania, które będą napędzać wymianę treści generowanych przez osoby z dowolnego urządzenia. Ma to fundamentalne znaczenie, jeśli mamy uczynić technologie częścią naszego życia i zwiększyć naszą zdolność do kierowania sprawnym, skutecznym i bezpiecznym środowiskiem transformacji cyfrowej.

Wezwania do reformy mediów społecznościowych pochodzą nie tylko od jednostek rządowych. Rosnący wpływ dużych firm technologicznych spowodował ciągłe wezwania do migracji mediów społecznościowych do łańcucha blokowego, gdzie żadna osoba ani korporacja nie może dyktować warunków.

  • Polkadot: Mapa drogowa dla pełnego wykorzystania protokołu:

Projekt Polkadot opublikował szczegółową mapę drogową dotyczącą wprowadzenia spadochronów i slotów, co powinno oznaczać pełne uruchomienie protokołu.

Mapa drogowa jest podzielona na trzy główne etapy. Obecna faza to środowisko testowe Rococo, w którym programiści mogą testować mechanizmy komunikacji między różnymi spadochronami Polkadot. Platforma wykorzystuje mechanizm zwany Cross-Chain Message Passing-lite (XCMP-lite), aby umożliwić spadochronom wysyłanie tokenów i wiadomości do siebie, przechodząc przez łańcuch przekaźników Polkadot, centralnego koordynatora sieci.

Sieć testowa Rococo została uruchomiona w sierpniu 2020 roku, ale funkcje komponentów nie zostały jeszcze w pełni ukończone. Po dopracowaniu takich szczegółów, jak rozstrzyganie sporów i głosowanie, baza kodów Polkadot w końcu osiągnie końcowy etap.

Nie oznacza to jednak, że spadochrony będą jeszcze realizowane. Następnym etapem będzie głosowanie nad uruchomieniem spadochronów na Kusamie, „kanaryjskiej sieci” Polkadot. Kusama może być uważana za środek pośredni między siecią testową, a siecią główną, charakteryzującą się wyższą tolerancją na eksperymenty, jednocześnie zachowując realną wartość ekonomiczną.

Gdy spadochrony na Kusamie będą stabilne i wszystkie audyty zostaną zakończone, Polkadot uruchomi głosowanie na łańcuchu, aby wprowadzić aukcje spadochronów.

Mimo to, wielu spodziewało się, że pojawienie się spadochronów nastąpi w pierwszym kwartale 2021 roku. Wydaje się również, że występują problemy ze stabilnością sieci testowej Rococo. Na przykład, jeden z jego spadochronów utknął w bloku 1036, na którym znajduje się termin na poniedziałek, około godziny 21:00 UTC. Poniedziałkowe żądanie ściągnięcia GitHub zatytułowane „New Genesis”, które pochodzi od usuniętej gałęzi o nazwie „Bkchr-rococo-nuke-187”, sugeruje, że nastąpił znaczący incydent związany ze stabilnością sieci testowej. Alex Melikhov, dyrektor generalny firmy Polkadot, kandydata na spadochrony Equilibrium, powiedział, że jest „optymistą co do harmonogramu startu spadochronu Polkadot”, mimo że „ostatnie aktualizacje rokokowej sieci testowej wskazują na konieczność dalszych zmian w technologii”, dodając:

Biorąc pod uwagę miesięczny okres do czasu wdrożenia Polkadotu, zadeklarowanego przez Gavina, spodziewamy się, że aukcje DOT zostaną uruchomione dość szybko.

W międzyczasie jednak token DOT firmy Polkadot osiągnął nowe szczyty wszechczasów. Token zyskał 10% i osiągnął ponad 30 USD dziś, co dodaje do i tak imponującego wzrostu z 9 USD na początku 2021 roku. Token toczy teraz zaciętą walkę o czwartą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej z Cardano.

  • Szkoły czarterowe wdrażają system blockchain do walki z COVID-19:

Nowe aplikacje i środki wdrażane przez organy zdrowia publicznego na całym świecie podczas pandemii COVID-19 wywołały debatę na temat tego, jak zrównoważyć nadzór biologiczny z prawem osób fizycznych do prywatności ich danych osobowych.

W Kalifornii organizacja Collaborative Charter Services Organization, która świadczy usługi wsparcia administracyjnego szkołom czarterowym (red. Szkoły czarterowe w Stanach Zjednoczonych to instytucje szkolnictwa podstawowego lub średniego, które nie pobierają opłat od uczniów zdających egzaminy państwowe), zdecydowała się wdrożyć system zarządzania pandemią, który priorytetowo traktuje prywatność danych swoich użytkowników. Rozwiązanie blockchain, nazwane „Team.Care Network”, zostało opracowane przez startup medyczny Solve.Care i działa jako aplikacja mobilna.

Solve.Care powiedział, że rozwiązanie to pomoże szkołom w śledzeniu możliwego narażenia na COVID-19 w ich społeczności i powinno pomóc im zarządzać powrotem do edukacji osobistej w bardziej kontrolowany i ostrożny sposób. Pradeep Goel, dyrektor generalny Solve.Care, zauważył, że prawodawcy w Kalifornii w coraz większym stopniu uznają znaczenie praw do prywatności danych i ustanowili ramy prawne, aby pomóc chronić ich mieszkańców:

W ostatnich latach Kalifornijczycy wykazali swoje zaangażowanie w ochronę praw obywateli do prywatności, wprowadzając w tym stanie szereg nowych zasad, takich jak kalifornijska ustawa o ochronie prywatności konsumentów (CCPA) i niedawno uchwalona kalifornijska ustawa o prawach do prywatności (CPRA). Teraz, po pierwszym zastosowaniu technologii blockchain w codziennych warunkach szkolnych, publiczne szkoły czarterowe w Kalifornii mogą stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń dla uczniów i personelu, jednocześnie zapewniając rozwiązywanie problemów związanych z prywatnością danych.

Jak wcześniej informowały media, szereg rozwiązań opartych na łańcuchu bloków do rozwiązywania problemów, takich jak śledzenie narażenia na COVID-19, zarządzanie szczepionkami i wizualizacja danych związanych z wirusami zostały wdrożone na całym świecie przez podmioty, do których należą  Arizona State University w Stanach Zjednoczonych, brytyjska National Health Service i rząd Brazylii.

  • Kolejny atak na giełdę Exmo:

Londyńska giełda kryptowalut Exmo doznała wczoraj rozproszonego ataku typu „odmowa usługi”, co spowodowało, że serwery platformy stały się niedostępne.

W poniedziałkowym tweecie Exmo poinformowała, że hakerzy wycelowali w giełdę 75 mln dolarów wolumenu obrotu w ramach rozproszonego ataku typu odmowa usługi, czyli DDoS. Te cyberataki zazwyczaj obciążają system licznymi żądaniami z wielu serwerów zainfekowanych wirusami.

Atak miał miejsce po raz drugi w ciągu dwóch miesiący, gdzie hakerzy ukradli 10.5 mln dolarów w Bitcoinie, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Tether i Zcash. Kierownictwo zasugerowało później, że niektórych funduszy nie można odzyskać, ponieważ napastnicy za pośrednictwem Poloniex wycofali 1 mln dolarów w XRP i 2.8 mln dolarów w ZEC.

Według danych CoinMarketCap, całkowity wolumen na Exmo spadł o -4,9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Incydent w grudniu 2020 roku spowodował, że giełda straciła około 5% swoich aktywów, chociaż mówi się, że tylko gorące portfele Exmo zostały dotknięte przez hack.

Maria Stankevich, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Exmo, powiedziała, że od włamania z grudnia 2020 roku giełda wdrożyła szereg środków, aby zmniejszyć możliwość kolejnego ataku. Powiedziała też, że ​​Exmo przekazała wypłaty kryptowaluty do jednostki nadzorującej producenta portfeli sprzętowych Ledger.

Od 10 stycznia wszystkie giełdy kryptowalut w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w krajowym urzędzie Financial Conduct Authority, który weryfikuje, czy są zgodne z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy. Jednak wiele firm, które złożyły wnioski, w tym Exmo, otrzymało tymczasowe akceptacje od FCA, co pozwala im kontynuować handel do 9 lipca.

  • Cena BTC bije historyczny rekord. Na wykresie 50.000 USD:

Bitcoin (BTC) osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 50 000 USD.

btc usd tradingview
źródło: TradingView

Dane z TradingView pokazały, że BTC / USD wzrósł o ponad 5% w ciągu kilku godzin po tym, jak BNY Mellon potwierdził, że będzie przechowywać kryptowaluty dla swoich klientów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam w większości pod znakiem korekt wśród najpopularniejszych kryptowalut. W dół leci Bitcoin o 0,12%,  Ethereum o -3,50%, Cardano o -1,55%, XRP o -9,70%, Litecoin o -3,54%, Bitcoin Cash o -8,49%, Chainlink o -8,40% i Stellar o -8,58%. Wzrost odnotowuje Polkadot o 3,19%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.5 bln dolarów, a całkowity obrót 188.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.