News

#1288 Newsy z dnia 17.02.2021

Ze środowych wydarzeń: SynBiotic SE przenosi część swoich środków na BTC z obawy o krach euro; Brad Smith: Microsoft nie planuje przejścia na Bitcoin w stylu Tesli; Szwecja przedłuża pilotaż cyfrowej korony; Elliptic: Banki coraz bardziej zainteresowane Bitcoinem; Elon Musk znów to zrobił. Marscoin rośnie o 1000%; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SynBiotic SE przenosi część swoich środków na BTC z obawy o krach euro:

SynBiotic SE, niemiecka firma zajmująca się konopiami indyjskimi, ogłosiła, że ​​idzie za przykładem takich firm jak MicroStrategy i Tesla, przenosząc część swoich płynnych środków pieniężnych na Bitcoina.

Firma stwierdziła, że ​​posunięcie to było spowodowane „uzasadnioną obawą o masową dewaluację pieniądza fiducjarnego” z powodu „nadmiernego wzrostu” podaży pieniądza zarówno w euro, jak i w dolarach amerykańskich.

Dyrektor generalny Lars Müller poszedł dalej, podkreślając, że decyzja nie była spowodowana niedawną aprecjacją cen, ale że:

(…) mamy większe zaufanie do Bitcoina niż do euro lub dolara, gdzie centralna instytucja, pod wpływem polityków, może zwiększyć ilość pieniędzy.

Dodał, że w szczególności branża konopi indyjskich ma „bardzo pozytywne doświadczenia z Bitcoinem jako prostym i cyfrowym środkiem płatniczym” oraz że kilka spółek zależnych SynBiotic już akceptuje Bitcoina jako środek płatniczy.

Synbiotic SE buduje zróżnicowaną grupę firm z sektora konopi indyjskich, koncentrując się na syntetycznej produkcji kannabinoidów i produktów wellness. Twierdzi, że jest pierwszą firmą notowaną na giełdzie w Niemczech, która zainwestowała w Bitcoin jako zabezpieczenie przed dewaluacją fiducjarną.

Zapowiedź Tesli dotycząca inwestycji w Bitcoina o wartości 1.5 mld dolarów na początku tego miesiąca spowodowała, że ​​cena wzrosła o 3.000 dolarów w zaledwie kilka minut.

W międzyczasie MicroStrategy, firma świadcząca usługi biznesowe, stale inwestuje w Bitcoina od połowy 2020 roku. Niedawno 1.400 firm zarejestrowało się na seminarium internetowe, w którym doradzano innym firmom, które chcą podążać za jego przykładem.

  • Brad Smith: Microsoft nie planuje przejścia na Bitcoin w stylu Tesli:

Microsoft, druga co do wielkości firma w Stanach Zjednoczonych, najwyraźniej nie ma żadnych krótkoterminowych planów umieszczenia Bitcoina w swoim bilansie, jak twierdzi prezes firmy Brad Smith.

wywiadzie udzielonym 16 lutego Julii Chatterley z CNN, Smith zasugerował, że Microsoft wciąż może zmienić zdanie na temat inwestycji w Bitcoina.

Zapytany, czy Microsoft omawia plany dywersyfikacji kryptowalut po 1.5 miliardowej inwestycji Tesli w Bitcoina, prezes Microsoft powiedział, że nie wie o takich dewagacjach:

Nie słyszałem żadnej nowej rozmowy o Bitcoinie. Ale pozwól mi tylko powiedzieć, Julio, jeśli zmienimy naszą politykę inwestycyjną dotyczącą Bitcoina, będziesz pierwszą lub przynajmniej drugą osobą, która się o tym dowie.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina jest coraz wyższa, i zmierza ku temu aby wyprzedzić niektóre z największych amerykańskich firm. Jak wcześniej informowaliśmy, kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła Teslę na poziomie około 808 mld dolarów wkrótce po tym, jak firma ogłosiła ogromną inwestycję w BTC.

Po historycznym ruchu Bitcoina, który przekroczył 51.000 USD w dniu dzisiejszym, kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi w chwili pisania tego tekstu 948 mld dolarów wg. CoinGecko. BTC musiałby podwoić swoją kapitalizację rynkową, aby osiągnąć kapitalizację Microsoftu, która w momencie redagowania tego tekstu wynosiła 1.8 mld dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina w porównaniu z dużymi firmami. Źródło: AssetDash

12 lutego współprezes JPMorgan Chase Daniel Pinto stwierdził, że firma ostatecznie będzie musiała zaangażować się w Bitcoin z powodu rosnącego popytu. Wcześniej stratedzy JPMorgan argumentowali, że zakup BTC Tesli niekoniecznie wywoła szereg podobnych inwestycji ze względu na dużą zmienność BTC.

  • Szwecja przedłuża pilotaż cyfrowej korony:

Szwedzki bank centralny Riksbank ogłosił niedawno, że przedłużył trwający pilotaż mający na celu stworzenie cyfrowej wersji szwedzkiej korony do 2022 roku.

We współpracy z firmą Accenture, pilotażowy program „e-korona” został stworzony, aby zająć się tym, co Riksbank postrzega jako „marginalizacja gotówki”:

Riksbank dostrzega potencjalne problemy związane z marginalizacją gotówki i dlatego zainicjował projekt pilotażowy w celu opracowania propozycji rozwiązania technicznego dla cyfrowej waluty banku centralnego, e-korony, która może działać jako uzupełnienie gotówki.

W ostatnim komunikacie stwierdzono, że nie zapadła żadna decyzja, jak, a nawet czy, e-korona zostanie wydana. Ale krótki raport z 2020 roku szczegółowo opisuje wykorzystanie łańcucha blokowego Corda firmy R3 – prywatnej rozproszonej księgi stworzonej dla biznesu i przedsiębiorstw. W przeciwieństwie do publicznych blockchain, takich jak Bitcoin i Ethereum, projekty zbudowane na Cordie będą dostępne tylko za zaproszeniem.

Waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC) to waluty cyfrowe emitowane i nadzorowane wyłącznie przez bank centralny danego kraju. W przeciwieństwie do monet na otwartych, zdecentralizowanych, publicznych łańcuchach bloków, CBDC nie udają alternatywy dla obecnego systemu fiat. Są one raczej opracowywane jako możliwe zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się walut cyfrowych, działając jako zwykła cyfrowa wersja istniejących środków krajowych.

Program pilotażowy będzie kontynuowany w nadchodzącym roku i ma zakończyć się w lutym 2022 roku. W ostatnim ogłoszeniu zauważono, że w nadchodzących miesiącach priorytetowe znaczenie będzie miało testowanie funkcjonalności offline i wdrażanie zewnętrznych uczestników:

Głównym celem programu pilotażowego jest zwiększenie przez Riksbank wiedzy na temat cyfrowej korony emitowanej przez bank centralny. Projekt jest obecnie przedłużany do końca lutego 2022 roku. Celem na nadchodzący rok jest dalszy rozwój rozwiązania technicznego, z naciskiem na wydajność, skalowalność, testowanie funkcji offline oraz wprowadzenie zewnętrznych uczestników do środowiska testowego.

  • Elliptic: Banki coraz bardziej zainteresowane Bitcoinem:

Według nowego raportu, globalne instytucje bankowe wyrażają większe zainteresowanie Bitcoinem, ponieważ kryptowaluta konsekwentnie bije nowe rekordy.

Tom Robinson, współzałożyciel dużej brytyjskiej firmy kryptograficznej Elliptic, powiedział w środę The Telegraph, że jego firma odnotowała ogromny wzrost zapytań związanych z Bitcoinem z globalnych banków.

Dyrektor zauważył falę popytu związanego z Bitcoinem ze strony amerykańskich instytucji bankowych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Według Robinsona, kilka instytucji finansowych w USA „poważnie rozważa uruchomienie pewnego rodzaju usługi kryptowalutowej”. Brytyjskie banki były podobno najbardziej powściągliwe pod względem wzrostu popytu, powiedział dyrektor wykonawczy.

Założona w 2013 roku firma Elliptic świadczy usługi wywiadowcze kryptowalut dla znanych klientów, takich jak agencje rządowe i giełdy kryptowalut. Firma współpracuje z władzami stanowymi, w tym z Federalnym Biurem Śledczym USA.

Megan Prendergast Millard, dyrektor zarządzający firmy Guidepost Solutions ds. ryzyka i zgodności, uważa, że ​​rosnący trend Bitcoina wśród tradycyjnych instytucji finansowych jest naturalny w obliczu rosnącej popularności. Prendergast Millard powiedział, że logiczne było, aby banki zaczęły otwierać się na waluty cyfrowe w podobny sposób jak giełdy kryptowalut, aby zatrzymać milenialsów i pokolenie Z na pokładzie.

Instytucje finansowe chcą zatrzymać swoich klientów i muszą pomyśleć o tym, kim są ci ludzie.

– zauważył Prendergast Millard.

Nowy raport pojawił się wkrótce po tym, jak Bank of New York Mellon, najstarszy bank w Stanach Zjednoczonych, ogłosił w imieniu swoich klientów plany przechowywania i handlu Bitcoinem oraz innymi kryptowalutami. Roman Regelman, wiceprezes i szef działu cyfrowego w BNY Mellon, uważa, że ​​pełne włączenie zasobów cyfrowych do tradycyjnej infrastruktury bankowej zajmie kolejne trzy do pięciu lat.

  • Elon Musk znów to zrobił. Marscoin rośnie o 1000%:

Elon Musk niewątpliwie lubi dawać inspirujące tweety i chce skolonizować Marsa. Ostatnia akcja w wykonaniu CEO Tesli połączyła obydwa pierwiastki.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza dobra przynosi nam wzrosty wśród wszystkich najpopularniejszych krypto. W górę idzie Bitcoin o 4,63%, Ethereum o 2,66%, Polkadot o 3,14%, Cardano o 0,25%, XRP o 4,29%, Litecoin o 8,86%, Bitcoin Cash o 2,28%, Chainlink o 0,77% i Stellar o 1,74%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.5 bln dolarów, a całkowity obrót 184.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.