News

#129 Aktualności z dn. 25.11.2017

Z sobotnich wydarzeń: Zmiana regulaminu giełdy Bittrex; Filipiny chcą zalegalizować korzystanie z kryptowalut; Swissquote Bank wprowadza nowy algorytm obrotu Bitcoinem; Koreański bank buduje własny portfel; Liczne wzrosty na giełdach.

• Zmiana regulaminu giełdy Bittrex:

Bittrex wprowadza zmiany w swoim regulaminie. Z jego oświadczenia wynika, że począwszy od dziś będzie on usuwać zlecenia, które są starsze niż 28 dni. Według giełdy w większości przypadków czas oczekiwania na realizacje zlecenia nie jest uzasadniony i zapycha jedynie książki zamówień. Dodatkowo w ogłoszeniu czytamy, że w ciągu najbliższych 2 tygodni minimalna wielkość transakcji wzrośnie z 50.000. satoshi do 100.000 satoshi.

Kolejną zmianą jest zwiększenie rozmiaru tick’u do 0,1% aktualnej ceny. Aktualny tick wynosi 1 satoshi. Zmiana ta wpłynie na możliwe oferty kupna/sprzedaży. Minimalna wartości oferty kupna będzie równa 99,9% aktualnej ceny, a minimalna oferta sprzedaży będzie równa 100,1% tej ceny.

Bittrex wypowiedział się również na temat taktyk manipulacji na rynku. W oświadczeniu przeczytamy:

Bittrex aktywnie zniechęca do wszelkiego rodzaju manipulacji na rynku, w tym grupowych pomp. Zgodnie z naszymi warunkami świadczenia usług, zawiesimy lub zamkniemy wszystkie konta prowadzące tego typu działania i powiadomimy o zdarzeniu odpowiednie organy.

• Filipiny chcą zalegalizować korzystanie z kryptowalut:

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że rozważa kroki mające na celu zalegalizowania korzystania z walut cyfrowych poprzez zaklasyfikowanie ich jako papierów wartościowych. Pomysł ten jest następstwem niedawnego wydania przez organy nadzoru finansowego regulacji dotyczących kryptowalut takich jak Bitcoin.

Jak donosi Manila Times, pod koniec listopada 2017 r. na konferencji prasowej komisarz SEC, Emilio Aquino stwierdził, że, aby rozwiać wszelkie wątpoliwości prawne, agencja planuje zakwalifikować waluty wirtualne jako papiery wartościowe:

Zmierzamy w kierunku zakwalifikowania tak zwanych wirtualnych ofert walutowych jako papiery wartościowe, do których będzie stosowany Kodeks Regulacji Papierów Wartościowych. Coraz większa popularność projektów typu ICO skłania władze do ustanowienia nowych zasad ochrony konsumentów.

Komisarz stwierdził również, że agencja opiera swoje dyrektywy na istniejących przepisach wdrażanych przez jej odpowiedniki w USA, Malezji, Tajlandii i Hong Kongu.

Według Aquino, SEC omawia również zatwierdzanie i licencjonowanie walut cyfrowych, które będą nadzorowane przez Bank Centralny kraju – Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP). Dodał, że Bank Centralny zarejestrował już pięć lub sześć firm, które będą działać jako giełdy kryptowalut.

Tymczasem gubernator BSP, Nestor Espenilla Jr stwierdził, że Bank Centralny chętnie podejmie się rozwiązywaniu problemów związanych z technologiami finansowymi (fintech), takimi jak waluty cyfrowe. Co więcej, zastępca dyrektora BSP, Melchor Plabasan stwierdził, że Bitcoin i inne kryptowaluty są zarówno instrumentami pieniężnymi jak i inwestycyjnymi, które są bardzo opłacalne i których ryzyko można kontrolować.

• Swissquote Bank wprowadza nowy algorytm obrotu Bitcoinem:

Swissquote Bank, serwis bankowości internetowej, wprowadził certyfikat obrotu Bitcoinem, który, jak twierdzi, ograniczy zmienność tej kryptowaluty. Certyfikat Bitcoin Active przenosi udziały inwestora między Bitcoinem, a dolarem amerykańskim za pomocą algorytmu opartego na uczeniu maszynowym, który prognozuje krótkoterminowe ruchy rynkowe za pomocą wskaźników technicznych, presji typu kup/sprzedaj i analizy treści mediów społecznościowych. W oświadczeniu Swissquote czytamy:

Nasza strategia koncentruje się na zmniejszeniu zmienności poprzez zwiększenie kwoty środków pieniężnych utrzymywanych w okresach wzrostów i spadków. Strategia ta będzie wspomagać osiąganie bardziej stabilnych zysków przy inwestycjach długoterminowych.

Bank wyjaśnił, że w zależności od poziomu ufności prognozowanej ceny Bitcoina, będzie trzymać od 60% do 100% portfela w Bitcoinach, a pozostałą część w dolarach amerykańskich. Metoda ta zostanie wprowadzona na SIX Swiss Exchange. Według raportu Bloomberg, Peter Rosenstreich, szef strategii rynkowej banku, powiedział:

Inwestorzy są podekscytowani kryptowalutą, ale jej zmienność jest denerwująca, dlatego postanowiliśmy zbudować algorytm handlowy, który chroni przed ryzykiem spadku.

• Koreański bank buduje własny portfel:

Drugi co do wielkości bank Korei Południowej, Shinhan Bank, w ważnym komunikacie dotyczącym kryptowalut ogłosił, że jest w trakcie budowy portfela, który zapewni klientom bezpiecznie przechowywanie zasobów cyfrowych.

Raport pojawił się po awarii serwerów Bithumb, która miała miejsce w listopadzie tego roku oraz czerwcowym wycieku prywatnych danych 30.000. użytkowników tej giełdy. Według rzecznika banku nowa usługa będzie bezpieczniejsza niż usługi zewnętrzne. Bank będzie oferował bezpłatny depozyty, a opłatą będą podlegać wypłaty.

Ogłoszenie to świadczy o wzroście adopcji kryptowalut przez instytucje. Ostatnie doniesienia dotyczące wypuszczenia kontraktów terminowych na Bitcoina z Chicago Mercantile Exchange oraz pojawiania się coraz większej liczby nowych funduszy hedgingowych Bitcoina pokazuje jak szybko rynek otwiera się na waluty cyfrowe.

• Liczne wzrosty na giełdach:

Ostatnie 24 godziny okazały się bardzo korzystne dla większości inwestorów. Bitcoin zyskuje kolejne 5,8% bijąc tym samym nowe rekordy cenowe i osiągając wartość ponad 8.700. dolarów. Cena Ethereum również rośnie, o 2,6%, Litecoina o 12,3%, a Dash 11,4%. Bitcoin Cash spotkał się dziś z korektą równą 4,1%.

Kapitalizacja odsetek rośnie w zawrotnym tempie. Dziś przyrost kapitału wyniósł 11,2 mld dolarów, a łączna wartość wszystkich walut to na dzień dzisiejszy 274,8 mld dolarów.

źródło: bittrex.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button