News

#1291 Newsy z dnia 20.02.2021

Z sobotnich wydarzeń: Ethereum osiąga 2000 dolarów; Największy na świecie podmiot zarządzający aktywami Blackrock wkracza w przestrzeń Bitcoina; OKCoin usuwa dwa forki Bitcoina; Antonopoulos: Dash nie jest monetą prywatności; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ethereum osiąga 2000 dolarów:

Dwie największe kryptowaluty, Bitcoin i Ethereum, są już na drodze do przekraczania nowych rekordów wszech czasów.

Pomimo niedawnych wysokich opłat spowodowanych problemami, które pomogły konkurentom w rozwoju, ETH po raz pierwszy przekroczył 2.000 dolarów, podczas gdy BTC, który nadal jest aktywem o wartości 1 biliona USD, przekroczył 56.000 dolarów.

Wysokie opłaty za ETH osłabiają wzrost, ponieważ użytkownicy DeFi migrują w kierunku konkurencyjnych, bardziej scentralizowanych sieci, takich jak Binance Smart Chain, podczas gdy konkurenci wykorzystują każdą okazję do krytykowania ETH.

W międzyczasie kurs BTC osiągnął poziom 56.025 dolarów. Cena wciąż rośnie – o 6% w przeciągu dnia i o 18% na przestrzeni tygodnia.

Spodziewałem się, że [BTC] dotknie poziomu [50 000 dolarów], aby media mogły dostać kilka nagłówków, by następnie nieco się wycofać biorąc pod uwagę bezlitosny ruch w jedną stronę, który widzieliśmy przez ostatnie 90 dni, ale jak dotąd się trzyma dobrze powyżej 50.000 dolarów, więc istnieje bardzo solidny popyt, który go utrzymuje. Wciąż możemy spodziewać się siły w perspektywie średnioterminowej, ale nie myśl, że obejdzie się ona bez wahań w obu kierunkach.

– powiedział Jeffery Wang, szef działu America’s w Amber Group.

  • Największy na świecie podmiot zarządzający aktywami Blackrock wkracza w przestrzeń Bitcoina:

Blackrock, największy na świecie podmiot zarządzający aktywami zaczął inwestować w Bitcoiny. Dzieląc się swoim poglądem na temat tego, co podnosi cenę kryptowaluty, dyrektor ds. inwestycji w firmie twierdzi, że technologia i regulacje ewoluowały do tego stopnia, że ludzie sądzą iż Bitcoin powinien znajdować się w ich portfelach. Ponadto ludzie szukają inwestycji, które mogłyby wzrosnąć wraz ze wzrostem inflacji i długów.

Rick Rieder, dyrektor inwestycyjny Blackrock ds. globalnych instrumentów o stałym dochodzie, mówił o Bitcoinie w wywiadzie dla CNBC. Firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Nowym Jorku na koniec czwartego kwartału zarządzała aktywami o wartości 8.68 bln dolarów.

Rieder potwierdził, że Blackrock „zaczął bawić się” Bitcoinem. Zapytany o to, jaka alokacja portfela powinna znajdować się w kryptowalucie, odpowiedział: „Nie podawałbym liczby procentowej alokacji, którą należy mieć, [ponieważ] zależy to od tego, jak wygląda reszta portfela”. 

Dziś jego zmienność jest niezwykła, ale słuchaj, ludzie szukają środków tezauryzacji. Ludzie szukają miejsc, które mogłyby to docenić przy założeniu, że inflacja wzrośnie, a długi narastają, więc zaczęliśmy się tym trochę zajmować.

wyjaśnił dyrektor inwestycyjny Blackrock.

W styczniowych zgłoszeniach do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) firma Blackrock ujawniła swoje plany dodania kontraktów terminowych na Bitcoiny do dwóch swoich funduszy: Blackrock Strategic Income Opportunities i Blackrock Global Allocation Fund.

Bitcoin szybko zyskuje popularność wśród inwestorów instytucjonalnych. Coraz więcej firm korzysta z kryptowalut, w tym Tesla Elona Muska, która zainwestowała 1.5 mld dolarów w Bitcoiny i wkrótce rozpocznie przyjmowanie tej kryptowaluty jako formy płatności za swoje produkty.

  • OKCoin usuwa dwa forki Bitcoina:

Podczas gdy oryginalny Bitcoin osiąga wartość rynkową powyżej 1 biliona dolarów, dwa forki najpopularniejszej kryptowaluty na świecie straciły źródło płynności, kiedy to giełda kryptowalut OKCoin usunęła BSV i BCH.

W dzisiejszym poście na blogu dyrektor generalny OKCoin, Hong Fang, wyjaśnił decyzję o usunięciu z giełdy, jako skoncentrowaną na ochronie inwestorów przed „złośliwą wojną dezinformacyjną”.

Fang zauważył, że giełda regularnie przegląda wymienione aktywa pod kątem różnych wskaźników, „w tym rozwoju ekosystemu i etosu”, a także „ostrzegawczych oznak etycznych lub reputacyjnych”, – dwa forki zostały usunięte po najnowszym przeglądzie. Biorąc jednak pod uwagę „wyjątkową historię i kontekst”, Fang pisze, że firma czuła się zmuszona do wyjaśnienia swojej decyzji.

Kiedy pojawiły się informacje że Craig Wright – niesławny samozwańczy twórca Bitcoina i zwolennik BSV – podejmuje działania w celu wyegzekwowania roszczeń dotyczących praw autorskich w białej księdze Bitcoina, stanęliśmy przed bardzo niewygodnym dylematem.

– czytamy w poście.

Podczas gdy Fang stwierdził, iż firma uważa, że „Bitcoin to otwarte oprogramowanie”, a zarówno nieporozumienia między osobami fizycznymi, jak i hard forki są dozwolone w kontekście otwartego oprogramowania, ostatecznie „po prostu mamy trudności z ignorowaniem złośliwej wojny dezinformacyjnej prowadzonej przez Craiga Wrighta i innych znanych członków społeczności [BCH i BSV] ”.

Według Coingecko, OKCoin jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych i codziennie handluje 50 mln dolarów, a BTC/USD stanowi 70% tego wolumenu. Przed ogłoszeniem, BSV odpowiadało tylko za 30.000 dolarów wolumenu i 150.000 dolarów w przypadku BCH, oba w dolnym przedziale z 32 aktywów oferowanych przez OKCoin.

  • Antonopoulos: Dash nie jest monetą prywatności:

W niedawnej dyskusji na Twitterze dotyczącej zwiększania prywatności transakcji Bitcoin, Andreas Antonopoulos wyraził opinię, że Dash nie powinien być uważany za monetę zapewniającą prywatność.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin w stosunku do ostatniej doby zwiększył wartość o 4,1%, Ethereum o 2,9%, Polkadot o 21,6% a Cardano o 24,8%. Wśród czołowej dziesiątki jedynie Binance Coin oraz XRP notują spadek – kolejno o 3,1% i 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.673 bln dolarów, a całkowity obrót 158 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, cryptonews.com, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.