News

#1292 Newsy z dnia 21.02.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Rosyjskie firmy miningowe zwiększają moce obliczeniowe; Elon Musk krytykuje pogląd Petera Schiffa; Decentraland świętuje pierwszą rocznicę wirtualną imprezą; Inwestycja Tesli w BTC bardziej opłacalna niż cały rok sprzedaży samochodów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosyjskie firmy miningowe zwiększają moce obliczeniowe:

Branża miningu kryptowalut doświadczyła pewnych zmian pod względem lokalizacji. Niedawny wywiad z dyrektorem generalnym giganta górniczego Bitriver ujawnił, że Rosja staje się preferowanym hotspotem dla górników kryptowalut.

Według Igora Runetsa, prezesa i założyciela rosyjskiej firmy wydobywczej Bitriver, inwestorzy amerykańscy i europejscy przenoszą swoją infrastrukturę z Chin, Afryki i Ameryki Łacińskiej do Rosji. Głównym powodem tej zmiany są drogie koszty energii elektrycznej.

To powiedziawszy, większość górników kryptowalut chce obniżyć koszty w związku z hossą Bitcoinów obserwowaną w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Prezes Bitriver powiedział Kommersant że jego obecne możliwości jako firmy górniczej są na szczycie. Runets powiedział, że firma ma nadzieję osiągnąć 1 gigawat „w ciągu najbliższych 18 miesięcy”.

Takie oczekiwania zachęcają Bitriver do zwiększenia mocy produkcyjnych poprzez budowę dwóch nowych kopalni kryptowalut w Krasnojarsku o łącznej mocy 80 megawatów.

Z drugiej strony firma dąży do stworzenia w Buriacji na Syberii kolejnej infrastruktury wydobywczej o mocy 300 MW. Pierwszy jej etap będzie miał początkową moc 100 MW.

Inne krajowe firmy wydobywcze widzą kilka zastosowań do hostingu kryptowalut. Sergey Arestov, współzałożyciel Bitcluster, podkreślił, że do firmy wciąż dociera znaczna liczba hurtowych zamówień klientów z Chin.

Trend ten sprawił, że Bitcluster wyznaczył plan zwiększenia swojej mocy o 60 MW w dowolnym momencie 2021 roku.

  • Elon Musk krytykuje pogląd Petera Schiffa:

Podczas gdy jego firma zajmująca się produkcją samochodów elektrycznych ogłosiła zakup Bitcoina kilka tygodni temu, Elon Musk ostatniej nocy w końcu stał się prawdziwym Bitcoinerem, angażując się w tradycyjną rozrywkę krypto społeczności na Twitterze: punktowanie kosztem Petera Schiffa.

Wczoraj rano Schiff, znany zwolennik złota i sceptyk Bitcoinowy, opublikował wątek na Twitterze, w którym skrytykował komentarz Elona Muska, że Bitcoin jest wadliwą walutą, choć wciąż lepszą niż alternatywne waluty.

Schiff zauważył, że „jako inżynier” założyciel Tesli powinien znać różnicę między „elementem namacalnym” a „ciągiem liczb” i powiedział, że złoto ma większą użyteczność w porównaniu z Bitcoinem.

Pieniądze to nie dane. Dane mogą reprezentować pieniądze, ale nie mogą ich zastąpić. Pieniądze poprawiły handel, złoto poprawiło pieniądze, a dane poprawiły #złoto. Bitcoin to powrót do barteru. Wszyscy sprzedawcy przyjmą pieniądze. Przy #Bitcoinie musisz znaleźć sprzedawcę, który ma to, czego chcesz i chce tego, co masz.

– podsumował Schiff.

W odpowiedzi założyciel Tesli skrytykował pogląd Schiffa:

E-mail z informacją, że masz złoto, to nie to samo, co posiadanie złota. Równie dobrze możesz mieć krypto. Pieniądze to tylko dane, które pozwalają nam uniknąć niedogodności związanych z barterem. Dane te, podobnie jak wszystkie inne dane, podlegają opóźnieniom i błędom. System będzie ewoluował w taki sposób, aby zminimalizować oba.

– czytamy.

Biorąc pod uwagę, jak nonszalancko Musk promował walutę memową Dogecoin, zabezpieczył swoje oświadczenie być może zaskakującą kontynuacją, ostrzegając, że ceny Bitcoina i Ether są „wysokie”.

  • Decentraland świętuje pierwszą rocznicę wirtualną imprezą:

Decentraland – wirtualny świat należący do użytkowników – świętuje swoją rocznicę, urządzając wierną formie wirtualną imprezę otwartą dla wszystkich.

Przeżyj ponownie ostatnie 12 miesięcy wydarzeń, konkursów, wystaw, spotkań i nie tylko razem z wiadomościami od społeczności i wynikiem konkursu wideo promującego #DCLFilmClub wyświetlanym dla wszystkich.

– podaje wpis na blogu z ogłoszeniem imprezy.

Uczestnicy otrzymają token potwierdzający obecność i będą mogli doświadczyć pierwszej odsłony na The White Rabbit, klubu w grze. Członkowie społeczności również angażują się w ten wysiłek – jedną firma w ramach celebracji rozdała legendarny przedmiot.

DJ i miłośnik kryptowalut RAC opublikował na Twitterze wpis w którym poinformował, że wystąpi na żywo ze swoim setem didżejskim.

Chociaż projekt jest otwarty dla inwestorów i pierwszych zwolenników od 2019 roku, wirtualny świat otworzył się na szersze grono w lutym ubiegłego roku. Projekt odniósł natychmiastowy sukces, szybko sprzedając 1 mln  dolarów w wirtualnej ziemi. Od tego czasu świat stał się domem dla wielu galerii sztuki NFT, kasyn i innych atrakcji.

Platforma często pojawia się również w nagłówkach gazet dzięki wysokim kwotom, które jej wirtualne działki mogą uzyskać na wolnym rynku. Cyfrowa ziemia jest szczególnie gorącym towarem dla inwestorów NFT, a LAND nie jest wyjątkiem, często dostarczając wiadomości o sześciocyfrowej sprzedaży.

  • Inwestycja Tesli w BTC bardziej opłacalna niż cały rok sprzedaży samochodów:

Według Wedbush Securities, inwestycja BTC Tesli jest, jak dotąd, bardziej opłacalna niż cały rok sprzedaży samochodów. Tesla zarobiła już na bitcoinie ponad 1 miliard dolarów, a sama inwestycja została ogłoszona niecały miesiąc temu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują mieszane nastroje. Wśród czołowych kryptowalut, Bitcoin odnotował wzrost o 2,1%, Binance Coin o 7,6% a XRP o 1,7%. Ethereum, Polkadot i Cardano natomiast spadły, kolejno o 1,4%, 1,3% i 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.752 bln dolarów, a całkowity obrót 164.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.