News

#1293 Newsy z dnia 22.02.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Tesla zyskuje 1 mld dolarów na zakupie BTC; Ripple zarejestrował się w Wyoming; Legia Warszawa wydaje token dla kibiców; Indie: Regulator może zmusić promotorów IPO do sprzedaży swoich krypto; Cena ETH załamała się do 700 USD na giełdzie Kraken; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Tesla zyskuje 1 mld dolarów na zakupie BTC:

Amerykański gigant samochodów elektrycznych Tesla odnotował ogromne zyski ze swojej inwestycji w Bitcoin, podobno osiągając dochód na poziomie do 1 mld dolarów, według nowego raportu.

Analityk Wedbush Securities, prywatnej firmy inwestycyjnej w Stanach Zjednoczonych, obliczył, że Tesla zarobił „około 1 mld dolarów” w następstwie swojej 1,5 mld dolarów inwestycji w Bitcoiny. Daniel Ives oszacował zyski Tesli na BTC w nocie dla inwestorów w sobotę, donosi CNBC.

W obliczu parabolicznego wzrostu Bitcoina, który stał się aktywem o wartości 1 bln dolarów, Ives powiedział:

Tesla jest na dobrej drodze, aby zarobić więcej na swoich inwestycjach w Bitcoin niż na zyskach ze sprzedaży samochodów elektrycznych w całym 2020 roku.

Ives zauważył, że ruch Tesli prawdopodobnie wpłynie na inne spółki publiczne. „Chociaż inwestycja Bitcoin jest dodatkiem dla Tesli, była to ewidentnie dobra inwestycja, a co za tym idzie trend, gdzie oczekujemy, że może mieć wpływ na inne spółki publiczne w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy”, napisał. Jednak Ives spodziewa się, że tylko niewielka część rynku będzie podążać za trendem z powodu problemów związanych z niepewnością regulacyjną:

Nadal spodziewamy się, że mniej niż 5% spółek publicznych będzie podążać tą drogą, dopóty dopóki więcej ram regulacyjnych nie zostanie umieszczonych na rynku kryptowalut, który wyraźnie zaczyna zyskiwać na  popularności w 2021 roku.

Tesla oficjalnie ogłosił swoją inwestycję w BTC w wysokości 1.5 mld dolarów w ramach swojego zgłoszenia do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 8 lutego. Nadal nie jest jasne, ile Bitcoinów Tesla kupił i za jaką cenę, ponieważ firma nie ujawniła tych informacji w zgłoszeniu. .

Ponieważ Bitcoin sprzedawał się w styczniu od około 29.000 do 37.000 dolarów, to inwestycja o wartości 1.5 mld dolarów może oznaczać, że Tesla posiada od 40.000 do 51.000 BTC. Według danych z indeksu cenowego Bitcoin, w chwili redagowania tego artykułu cena Bitcoina wynosiła 56.239 dolarów, co oznacza wzrost o około 15% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Pod koniec stycznia Tesla ogłosił swój pierwszy całoroczny zysk, stwierdzając, że firma zarobiła 721 mln dolarów w 2020 roku, po stracie 862 mln dolarów w 2019 roku.

  • Ripple zarejestrował się w Wyoming:

Firma Ripple Labs zajmująca się płatnościami opartymi na blockchain zarejestrowała teraz placówkę w Wyoming.

Zgodnie z dokumentacją Sekretarza Stanu Wyoming, status Ripple Markets WY LLC jako firmy lokalnej jest wymieniony jako „aktywny” po wstępnym zgłoszeniu w lutym 2020 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Wyoming.

Coraz węcej firm kryptograficznych zdaje sobie sprawę, że Wyoming jest lepszym miejscem dla siedziby podmiotu niż Delaware, ze względu na nasze przepisy przyjazne dla kryptowalut.

powiedziała Caitlin Long na Twitterze.

Long jest dyrektorem generalnym banku cyfrowego Avanti Bank & Trust i jest związana z komitetem specjalnym parlamentu stanowego ds. technologii blockchain, technologii finansowej i innowacji cyfrowych. Powiedziała też, że firmy kryptowalutowe, takie jak Ripple, powinny rozważyć przeniesienie się do Wyoming, ponieważ stan nie ma żadnych podatków korporacyjnych ani franczyzowych, a kryptowaluty są zwolnione z podatku od nieruchomości i od sprzedaży.

Ponadto stąd kandydowała amerykańska senator Cynthia Lummis. Ustawodawczyni z Wyoming jako jedna z pierwszych powiedziała, że aktywa cyfrowe będą kluczowym elementem jej programu legislacyjnego. Odpowiadając na wiadomości Ripple, dyrektor polityki stanu Lummis powiedziała, że wielu ludzi jest „maksymalistami w Wyoming”.

Nie wydaje się, aby Ripple przeniosło swoją siedzibę do stanu przyjaznego kryptowalutom, ponieważ jego główna siedziba nadal znajduje się na liście San Francisco. Jednak zarówno współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, jak i dyrektor generalny Brad Garlinghouse, powiedzieli, że są niezadowoleni z pozornego braku jasności przepisów dotyczących krypto i blockchain w Stanach Zjednoczonych.

Wyoming staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych stanów USA dla firm kryptograficznych i blockchain. W zeszłym roku Rada Bankowa stanu Wyoming przyznała giełdzie kryptowalut Kraken statut do działania jako bank przyjazny dla kryptowalut i dała Avanti zielone światło na otrzymywanie i przechowywanie kryptowalut w podobny sposób. W związku z zakupem Bitcoinów za 1.5 mld dolarów przez Teslę na początku tego miesiąca, senator Lummis zaprosiła dyrektora generalnego Elona Muska do rozważenia przeniesienia się do tego właśnie stanu.

  • Legia Warszawa wydaje token dla kibiców:

Rozprzestrzenianie się opartych na blockchain tokenów kibiców piłkarskich w Europie wciąż trwa, gdy najbardziej utytułowany polski klub piłkarski nawiązał współpracę z firmą fintech sportową Chiliz.

fot. legia.com

Legia Warszawa, która jest rekordzistą pod względem zdobycia miastrzostwa Polski, uruchomi token na platformie Socios z udziałem fanów i nagrodami.

Oczekuje się, że LEG Fan Token zostanie uruchomiony w nadchodzących miesiącach i zapewni kibicom prawa głosu w różnych decyzjach klubu. Posiadacze tokenów będą również uprawnieni do wzięcia udziału w ekskluzywnych grach, konkursach i wydarzeniach VIP. Podaż żetonów fanów LEG zostanie ograniczona do 5 milionów.

Legia Warszawa dołącza do 21 europejskich gigantów piłkarskich, którzy niedawno stworzyli tokeny kibiców na platformie Socios. Główne kluby piłkarskie, takie jak FC Barcelona Lionela Messiego, Juventus Cristiano Ronaldo oraz AC Milan Zlatana Ibrahimovicia uruchomili klubowe tokeny fanów na łańcuchu blokowym Chiliz.

Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa, wydawał się optymistycznie nastawiony do interakcji z nową technologią oferowaną przez blockchain i tokenizację:

Pionierskie rozwiązania i nowe technologie, które dodatkowo dają naszym kibicom niepowtarzalne możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu naszego klubu, to dokładny kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Wierzymy, że potencjał najbardziej popularnej marki sportowej w tej części Europy, jaką niewątpliwie jest Legia Warszawa, pozwoli Socios.com zdobyć wielu fanów nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

Prezes i założyciel Socios.com i Chiliz, Alexandre Dreyfus, przywitał Legię Warszawa na platformie Socios i przewiduje, że zwiększy to ogólne zaangażowanie fanów.

Już niedługo kibice Legii na całym świecie będą mieli nowy sposób na zbliżenie się do klubu, który kochają i będą mogli wpływać na drużynę w ankietach, uzyskać dostęp do nagród VIP, ekskluzywnych promocji, for dyskusyjnych i nie tylko na Socios.com. Jesteśmy pewni, że tokeny kibiców LEG będą wielkim hitem wśród fanów i staną się bardzo potężnym nowym narzędziem dla klubu.

  • Regulator może zmusić promotorów IPO do sprzedaży swoich krypto:

Wydaje się, że kolejnym posunięciem przeciwko kryptowalutom dokonanym przez organy regulacyjne w Indiach, to zmuszenie promotorów IPO do sprzedaży swoich zasobów kryptograficznych, zanim będą mogli uczestniczyć w pozyskiwaniu funduszy.

Według raportu Economic Times, indyjska Rada Papierów Wartościowych może zdyskwalifikować promotorów IPO z gromadzenia funduszy, jeśli posiadają kryptowaluty.

Posunięcie to jest podobno rozszerzeniem instrukcji SEBI dla prawników zajmujących się papierami wartościowymi, banków handlowych i innych interesariuszy ekosystemu IPO w zakresie kryptowalut.

Według prawnika od papierów wartościowych cytowanego przez ET:

W tej sprawie może być polecenie ze strony rządu. Wydaje się, że regulator rynku uważa, że ​​może to stać się ryzykiem dla inwestorów, jeśli promotor posiada aktywa, które są nielegalne w kraju.

Jak wcześniej donosiły media, w Indiach powszechne są spekulacje, że całkowity zakaz kryptowalut jest bliski. Według osób posiadających wiedzę na temat toczących się obrad w parlamencie tego kraju, posiadacze kryptowalut będą mieli od trzech do sześciu miesięcy na zlikwidowanie zasobów wirtualnej waluty po wejściu zakazu w życie.

Wcześniej w lutym pojawiły się również doniesienia, że ​​parlament Indii chciał przyspieszyć ustawę o kryptowalutach.

Nawet jeśli zakaz nie wejdzie w życie, niektórzy bankierzy inwestycyjni twierdzą, że SEBI może nadal zabronić promotorom IPO posiadania kryptowalut. W rozmowie z ET Mahesh Singhi z bankowej firmy inwestycyjnej Singhi Advisors powiedział, że SEBI boi się sytuacji, w której promotorzy IPO przekierowują środki pozyskane ze sprzedaży publicznej na inwestycje spekulacyjne.

Na razie niektórzy promotorzy IPO wymyślili tymczasowe rozwiązanie w postaci oświadczenia pod przysięgą, że zlikwidują wszystkie zasoby kryptowalut w ciągu 24 godzin, jeśli rzekomy zakaz wejdzie w życie.

Indyjski rynek kryptowalut od lat cierpi z powodu niekorzystnych przepisów agencji rządowych. Jeszcze w marcu 2020 roku Sąd Najwyższy uchylił zakaz banku centralnego dla banków obsługujących giełdy kryptowalut w kraju.

Wśród świeżych doniesień o całkowitym zakazie kryptowalut były dyrektor ds. Technologii Coinbase, Balaji Srinivasan, powiedział, że takie posunięcie byłoby podobne do zakazu Internetu.

  • Cena ETH załamała się do 700 USD na giełdzie Kraken:

Cena ETH spadła dziś na chwilę do 700 USD. Flash crash miał miejsce na popularnej giełdzie kryptowalut Kraken.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam głównie pod znakiem spadków wśród najpopularniejszych kryptowalut. Korektę notuje Bitcoin o -7,85%, Ethereum o -11,89%, Polkadot o -8,55%, Cardano o -9,12%, Litecoin o -11,69%, Chainlink o -11,86%, Bitcoin Cash o -15,33% i Stellar o -10,25%. W górę idzie XRP o 4,82%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.6 bln dolarów, a całkowity obrót 211.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.