News

#1294 Newsy z dnia 23.02.2021

Z wtorkowych wydarzeń: MoneyGram zawiesza współpracę z Ripple; The Crypto Lark: Wysokie opłaty ETH odstraszają użytkowników; EBC chce prawa weta ws. statusu prawnego prywatnych stablecoinów w UE; AirFrance pilotuje system podróży COVID-19 oparty na blockchain; Bitfinex i Tether. Zamknięcie sprawy za 18.5 mln dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • MoneyGram zawiesza współpracę z Ripple:

Firma MoneyGram, notowana na giełdzie, ogłosiła w poniedziałek, że zawiesiła korzystanie z rozwiązania płatniczego Ripple w świetle trwającej walki prawnej firmy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ze względu na niepewność dotyczącą toczących się sporów sądowych z SEC, spółka zawiesiła obrót na platformie Ripple.

– ogłosił MoneyGram, notowany na giełdzie Nasdaq. Współpraca Ripple-MoneyGram rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku i miała wygasnąć w lipcu 2023 roku.

Korzystając z rozwiązania płatniczego Ripple, RippleNet, MoneyGram wykorzystywał XRP w rozliczeniach forex w ramach procesu płatności transgranicznych.

W czwartym kwartale 2020 roku Ripple zapewnił MoneyGram zachęty o wartości 8.5 mln USD. Teraz, gdy korzystanie z platformy Ripple zostało zawieszone, MoneyGram „nie planuje żadnych korzyści z opłat za rozwój rynku Ripple w pierwszym kwartale”.

W ciągu ostatnich dwóch lat, w 2020 i 2019 roku, Ripple zapłacił MoneyGram odpowiednio 50.2 mln USD i 11.3 mln USD. Było to uzupełnieniem początkowej inwestycji Ripple w wysokości 50 mln dolarów w MoneyGram.

W oświadczeniu po opublikowaniu tej historii Ripple zaznaczył, że zawieszenie ze strony MoneyGram jest tymczasowe:

W 2019 roku podpisaliśmy wieloletni kontrakt z MoneyGram, który nadal obowiązuje i nie ogranicza się do korzystania z ODL. Razem aktywnie wykorzystujemy i badamy alternatywne przypadki użycia. Z niecierpliwością czekamy na znalezienie drogi naprzód z MoneyGram i jesteśmy przekonani, że po zakończeniu tego procesu w USA będzie więcej jasności regulacyjnej w zakresie korzystania z zasobów cyfrowych i technologii blockchain.

Odkąd SEC złożyła pozew przeciwko Ripple i jego kierownictwu w związku z rzekomą niezarejestrowaną sprzedażą XRP papierów wartościowych, wiele firm w przestrzeni kryptowalut wstrzymało lub całkowicie zaprzestało działalności związanej z kryptowalutą.

  • The Crypto Lark: Wysokie opłaty ETH odstraszają użytkowników:

Lark Davis znany jako „The Crypto Lark”, ostrzegł, że konkurenci Ethereum będą nadal wyprowadzać użytkowników z powodu stale rosnących opłat za gaz, jeśli Eth2 nie zostanie wkrótce uruchomiony.

Pomimo prognozowania pięciocyfrowych cen Ether w 2021 roku, Davis twierdzi, że gwałtownie rosnące opłaty Ethereum oznaczają to, że tylko „bogaci inwestorzy” mogą sobie pozwolić na korzystanie z sieci, co skłania mniejszych użytkowników do przejścia do konkurentów, takich jak Binance Smart Chain (BSC) .

Davis zauważył, że BSC cieszy się obecnie gwałtownym wzrostem popularności, a wolumeny DApps na bazie BSC doganiają ich rywali z Ethereum.

Opisując obecne ceny gazu jako „całkowicie lokomocyjne”, Davis wezwał programistów Ethereum do przyspieszenia uruchomienia Eth2 w odpowiedzi na gwałtowny wzrost, aby zapobiec dalszemu odpływowi użytkowników do tańszych alternatyw:

Ale teraz doszliśmy do punktu, w którym ETH 1.0 – och, potrzebujemy ETH 2.0 tak szybko, chodź Vitalik, zacznij działać, człowieku – ETH 1.0, większość zwykłych użytkowników nie korzysta z aplikacji na Ethereum. […] Transakcja na Uniswap kosztuje obecnie średnio 50 USD i to jest po prostu szalone.

Faza 0 programu Eth2 została uruchomiona w grudniu 2020 roku, umożliwiając użytkownikom Ethereum zablokowanie Ether do obstawiania. Solidne możliwości skalowania mają zostać aktywowane wraz z uruchomieniem etapu 1 Eth2, który ma wprowadzić fragmentację najwcześniej pod koniec 2021 roku.

Według Bitinfocharts.com średnie ceny transakcyjne Ethereum wzrosły do ​​najwyższego w historii poziomu, tj. około 30 USD. W czasie gwałtownego załamania na rynku kryptowalut w poniedziałek, 22 lutego, średnia opłata za gaz wynosiła aż 50 USD.

  • EBC chce prawa weta ws. statusu prawnego prywatnych stablecoinów w UE:

Europejski Bank Centralny w końcu wysłał swoją formalną opinię w sprawie regulacji kryptowalut do Komisji Europejskiej.

Według Reutera EBC zwrócił się do unijnych prawodawców o prawo weta w odniesieniu do prywatnych projektów typu stablecoin, takich jak wspierany przez Facebooka Diem. Fragment z opinii EBC brzmi:

Jeżeli uzgodnienia dotyczące odniesienia do aktywów jest równoznaczne z systemem lub schematem płatniczym, ocena potencjalnego zagrożenia dla prowadzenia polityki pieniężnej i dla sprawnego funkcjonowania systemów płatniczych powinna podlegać wyłącznej kompetencji EBC.

W ramach żądania prawa weta dla stablecoinów EBC wezwał UE do zapewnienia, że ​​jego orzeczenie będzie wiążące dla wszystkich władz w strefie euro. Według EBC emitenci stablecoinów muszą spełniać te same rygorystyczne wymogi dotyczące płynności, co banki i inne główne instytucje finansowe.

Zdaniem EBC pewne „rygorystyczne wymogi dotyczące płynności” są konieczne, aby zapewnić ochronę praw do umorzeń i bezpośrednich roszczeń klientów do aktywów rezerwowych posiadanych przez emitentów stablecoinów.

EBC wcześniej wyraził swoje obawy dotyczące możliwego „runu bankowego” na stablecoiny we wrześniu 2020 r.

Jeśli unijni prawodawcy przyznają EBC prawo weta, prywatni emitenci stablecoinów, tacy jak Diem, mogą napotkać kolejne przeszkody regulacyjne, nawet jeśli projekt uzyska zgodę szwajcarskich organów regulacyjnych.

Prezes EBC Christine Lagarde jest znanym krytykiem stablecoinów i ogólnie kryptowalut. Jak wcześniej informowały media, Lagarde niedawno wykluczyła możliwość, aby banki centralne pewnego dnia trzymały Bitcoin w czasie fali korporacji publicznych, które dodają do swoich bilansów największe krypto według kapitalizacji rynkowej.

Jeśli chodzi o cyfrowe euro, EBC ujawnił, że pracuje nad jego uruchomieniem w ciągu najbliższych czterech lat. Jednak każde cyfrowe euro opracowane przez EBC będzie wyłączone z obowiązujących przepisów UE dotyczących waluty cyfrowej.

  • AirFrance pilotuje system podróży COVID-19 oparty na blockchain:

Ponieważ podróże i turystyka są jednymi z branż, które najbardziej ucierpiały z powodu blokad wywołanych pandemią koronawirusa, to kilku interesariuszy coraz częściej stawia na pierwszym miejscu rozwiązania cyfrowe i zbliżeniowe.

W tym duchu Air France nawiązało współpracę z MedAire, SGS, International SOS i Międzynarodową Izbą Handlową w celu przetestowania systemu podróżnego opartego na łańcuchu blokowym COVID-19.

Od 11 marca Air France rozpocznie pilotażowy test systemu ICC AOKpass opracowanego przez MedAire i International SOS. ICC AOKpass to aplikacja, która zawiera bezpieczny zapis wyników testów COVID-19 z zatwierdzonych laboratoriów, jaką podróżni mogą zainstalować na swoich smartfonach.

Dzięki aplikacji podróżni nie muszą przedstawiać wyników testu papierowego, ponieważ ICC AOKpass posłuży jako bezpieczna forma weryfikacji negatywnego statusu COVID-19.

Zgodnie z zapowiedzią, pilotaż potrwa cztery tygodnie i obejmie trasy Paryż CDG-Pointe-à-Pitre i Paryż CDG-Fort-de-France.

Z komunikatu prasowego wynika również, że korzystanie z aplikacji będzie dobrowolne dla pasażerów podróżujących na trasie. Air France twierdzi, że podzieli się szczegółami z testu ze wszystkimi innymi współpracownikami projektu, aby pomóc w dalszych wysiłkach związanych z cyfryzacją zdrowia związanego z podróżami.

Komentując potrzebę innowacji cyfrowych w branży turystycznej w związku z pandemią koronawirusa, Catherine Villar, dyrektor ds. obsługi klienta w Air France, stwierdziła:

Test rozwiązania AOKpass jest w pełni zgodny z ramami i procesem zainicjowanym przez ustanowienie znaku Air France Protect. Jesteśmy przekonani, że zmiany, przez które wspólnie przechodzimy, zmienią podróżowanie w dłuższej perspektywie. Jesteśmy zaangażowani we wspieranie wszystkich innowacyjnych projektów, które mogą pomóc nam sprostać tym nowym wyzwaniom.

Rozwiązanie AOKpass nie jest pierwszym systemem opartym na blockchain przyjętym przez Air France. Rzeczywiście, piąta co do wielkości linia lotnicza na świecie ma za sobą długą historię badania nowatorskich technologii w kilku aspektach swojej działalności.

Według raportu Statista linie lotnicze straciły 314 mld dolarów na pandemii koronawirusa, a podróże lotnicze spadły o ponad 60% według agencji prasowej ONZ. Aby przestrzegać protokołów dystansu społecznego, interesariusze coraz częściej nadają priorytet protokołom bezstykowym, które wymagają cyfrowych warstw bazowych, takich jak blockchain.

Jak wcześniej donosiły media, wyspa Jeju w Korei Południowej – główny ośrodek turystyczny – wykorzystuje aplikację do śledzenia COVID-19 opartą na zdecentralizowanej księdze. W styczniu pojawiły się doniesienia, że ​​lotnisko we Frankfurcie wdrożyło rozwiązanie oparte na IOTA do śledzenia wyników testów podróżnych na COVID-19.

  • Bitfinex i Tether. Zamknięcie sprawy za 18.5 mln dolarów:

Firmy Bitfinex i Tether zawarły porozumienie z biurem prokuratora generalnego Nowego Jorku (NYAG), kończąc spór prawny, który trwał od połowy 2019 roku.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba na giełdach charakteryzuje się nam kolorem czerwonym. Korektę notuje Bitcoin o -10,97%, Ethereum o -10,80%, Polkadot o -8,81%, Cardano o -6,29%, XRP o -17,15%, Litecoin o -15,12%, Chainlink o -15,95%, Bitcoin Cash o -17,05% i Stellar o -15,95%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.44 bln dolarów, a całkowity obrót 261.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, theblockcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.