News

#1295 Newsy z dnia 24.02.2021

Ze środowych wydarzeń: MicroStrategy kupuje Bitcoiny o wartości 1 mld dolarów; Badanie: Łączna liczba użytkowników kryptowalut na całym świecie przekracza 100 mln.; Prezes banku centralnego Nigerii: „Kryptowaluta nie jest prawdziwym pieniądzem”; Opera nawiązuje współpracę z Simplex; CEO Kraken broni swojej giełdy po flash crashu ETH; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • MicroStrategy kupuje Bitcoiny o wartości 1 mld dolarów:

Firma MicroStrategy zwiększyła swoje udziały w Bitcoinach o 27% po zakupie dodatkowych 19.452 monet, zwiększając łączny dobytek do 90.531 BTC.

Jak ogłoszono na stronie internetowej firmy, monety zostały zakupione za około 52.765 dolarów za monetę, co odpowiada wydatkowi nieco ponad 1 mld dolarów. 

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, powiedział, że cel firmy był teraz dwojaki: rozwój przedsiębiorstwa zajmującego się oprogramowaniem analitycznym i kupienie większej ilości Bitcoinów.

Firma nadal koncentruje się na naszych dwóch strategiach korporacyjnych: rozwijaniu działalności w zakresie oprogramowania do analizy przedsiębiorstwa oraz nabywaniu i trzymaniu Bitcoinów.

– powiedział Saylor.

W ciągu sześciu miesięcy od ogłoszenia przez MicroStrategy pierwszej inwestycji w Bitcoina o wartości 250 mln dolarów, firma wydała ponad 4 mld dolarów na aktywa cyfrowe. Saylor powiedział, że nie ma planów, aby w najbliższym czasie przestać kupować BTC.

Firma posiada obecnie ponad 90 000 Bitcoinów, potwierdzając nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, może służyć jako niezawodny środek tezauryzacji. Będziemy nadal realizować naszą strategię pozyskiwania Bitcoinów korzystając z nadwyżki gotówki i możemy od czasu do czasu, w zależności od warunków rynkowych, emitować dłużne lub kapitałowe papiery wartościowe w ramach transakcji pozyskiwania kapitału w celu wykorzystania środków na zakup dodatkowych Bitcoinów.

– mówi.

Wartość zakupu MicroStrategy przekroczyła liczby podane wcześniej przez firmę, która 17 lutego ogłosiła, że zbierze 900 mln dolarów na zakup większej ilości Bitcoinów.

  • Badanie: Łączna liczba użytkowników kryptowalut na całym świecie przekracza 100 mln.:

Giełda kryptowalut Crypto.com opublikowała nowy raport, w którym szacuje, że całkowita liczba użytkowników kryptowalut na świecie wzrosła z 66 mln w maju 2020 do 106 mln w styczniu 2021.

Biorąc pod uwagę złożoność mapowania unikalnych adresów portfeli kryptograficznych na liczbę osób, metodologia Crypto.com łączy dane z łańcucha z kilkoma mieszanymi parametrami w celu obliczenia oddzielnych szacunków dla dwóch największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, Bitcoina i Ethereum. Dają one następnie agregat, który można wykorzystać do śledzenia trendów wzrostu liczby użytkowników na całym świecie.

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy czerwiec 2020 r., sierpień 2020 r. i styczeń 2021 r. były najsilniejsze pod względem wzrostu. Crypto.com zauważa, iż zasadniczo wzrost ten koreluje z siłą ceny Bitcoina, jednak rozbicie danych między dwiema monetami może dostarczyć bardziej szczegółowych informacji.

W styczniu globalną liczbę użytkowników Bitcoina oszacowano na 71 milionów, w porównaniu z 14 milionami w przypadku Ethereum. Obie kryptowaluty odnotowały w tym miesiącu ogromny wzrost liczby użytkowników – odpowiednio 30,2% i 13,1%.

Chociaż trendy wydają się być jasne, Crypto.com zwrócił uwagę na niektóre ograniczenia i zastrzeżenia, o których należy pamiętać w odniesieniu do swoich ustaleń. Metodologia opiera się na danych z łańcuchów Bitcoina i Ethereum, analizie ankiet i wewnętrznych danych Crypto.com, jednak prawdopodobnie nie będzie skutecznie wychwytywać użytkowników pozagiełdowych i transakcji poza łańcuchem.

Crypto.com musiało również założyć i oszacować, ilu użytkowników w sieci nadal posiada kryptowaluty, w porównaniu z liczbą, która prawdopodobnie już sprzedała swoje zasoby. Ponadto należy wziąć pod uwagę błąd w pobieraniu próbek (ze względu na pewne wykorzystanie wewnętrznych badań i danych), a także możliwe różnice między przepływami depozytów giełdowych.

  • Prezes banku centralnego Nigerii: „Kryptowaluta nie jest prawdziwym pieniądzem”:

Godwin Emefiele, gubernator Banku Centralnego Nigerii, bronił decyzji banku apex o zakazie obsługi giełd kryptowalut w kraju.

Występując przed wspólną senacką komisją ds. bankowości, ubezpieczeń i innych instytucji finansowych, ICT i cyberprzestępczości oraz rynku kapitałowego, Emefiele zauważył, że zakaz CBN leży w najlepszym interesie Nigeryjczyków.

Według raportu Puncha, zwracając się do komisji senackiej, Emefiele zaznaczył:

Kryptowaluta nie jest prawdziwym pieniądzem. W naszym systemie walutowym nie ma obecnie miejsca na kryptowaluty, a transakcje kryptowalutowe nie powinny być przeprowadzane za pośrednictwem nigeryjskiego systemu bankowego.

– czytamy.

Gubernator CBN powtórzył również, że pomimo zakazu bank centralny dokłada należytej staranności, aby poprawić powstającą przestrzeń aktywów cyfrowych.

Inni szefowie organów regulacyjnych biorący udział w przesłuchaniu również powtórzyli negatywne stanowisko CBN – Bolaji Owasanoye, przewodniczący Komisji Niezależnych Praktyk Korupcyjnych i Innych Powiązanych Przestępstw, połączył kryptowaluty z działalnością terrorystów i porywaczy. Powtórzył wysłużoną, niedokładną retorykę, że transakcje kryptograficzne są z natury niejasne.

  • Opera nawiązuje współpracę z Simplex:

Użytkownicy przeglądarki internetowej Opera będą teraz mogli kupować kryptowaluty bezpośrednio w aplikacji w następstwie nawiązania współpracy z Simplex. Założona w 2014 roku Simplex jest licencjonowaną w Unii Europejskiej firmą fintech, która zapewnia dostęp do ponad 50 kryptowalut i jest głównym członkiem sieci Visa.

Przeglądarka Opera była jedną z pierwszych, które zintegrowały wykorzystanie kryptowalut w swoich podstawowych funkcjach, dostarczając wbudowane portfele dla Bitcoina, Ethereum i Tronix. Od teraz użytkownicy będą mogli z taką samą łatwością przejść z fiat do kryptowalut.

Infrastruktura technologiczna Simplex jest używana przez wiele znanych giełd kryptowalut, takich jak Binance, Kucoin, OKEx i inne. Firma współpracowała z ponad 350 instytucjami kryptowalutowymi od momentu powstania, zapewniając dostęp do kryptowalut za pośrednictwem zakupów kart debetowych i kredytowych.

Koncentrująca się na prywatności przeglądarka Opera ma wbudowaną bezpłatną sieć VPN, a w 2020 roku stała się pierwszą przeglądarką, która umożliwia dostęp do zdecentralizowanych internetowych adresów URL „.crypto” w połączeniu z Unstoppable Domains.

Przedstawiciel Simplex powiedział, że integracja była odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników i że kontrole KYC w przeglądarce można przeprowadzić w ciągu kilku minut.

Opera jest obecnie piątą najczęściej używaną przeglądarką na świecie, zajmując około 2,5% udziału w rynku, za Chrome, Safari, Firefox i Microsoft Edge.

  • CEO Kraken broni swojej giełdy po flash crashu ETH:

„Proszę nie handlować dźwignią finansową, jeśli nie jesteś świadomy ryzyka”.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 3,3%, Ethereum o 5,7%, Binance Coin o 12,5%, Cardano o 10% a Polkadot o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.518 bln dolarów, a całkowity obrót 183.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.