News

#1296 Newsy z dnia 25.02.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Coinbase i Bitcoin razem od 2012 roku; Polkadot mógłby wprowadzić spadochrony „common good” z inteligentnymi kontraktami opartymi na DOT; Bison Trails: Nowe API Polkadot zapewnia szybsze tworzenie aplikacji; FTX wprowadza nowy kontrakt futures z okazji Igrzysk w Tokio; Bitcoin: Co zrobią teraz górnicy?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coinbase i Bitcoin razem od 2012 roku:

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ujawniła, że ​​Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne były kluczowym elementem finansów korporacji od czasu założenia firmy w 2012 roku.

W nowym komunikacie skierowanym do innych podmiotów korporacyjnych, giełda przedstawiła własne doświadczenia w zarządzaniu swoją pozycją majątkową w kryptowalutach jako solidną podstawę do doradzania innym prywatnym i notowanym na giełdzie firmom, jak radzić sobie z ich własnymi obiecującymi inwestycjami.

W nowo opublikowanym, bardzo szczegółowym FAQ dotyczącym Skarbu Korporacyjnego, giełda zawiera dokładny przegląd rodzajów polityki inwestycyjnej, rachunkowej i podatkowej, które firmy musiałyby rozważyć i przyjąć, jeśli chcą zdywersyfikować swoje aktywa w kryptowalutach.

Często zadawane pytania to zarówno ogólne źródło, które obejmuje wszystkie rodzaje pytań regulacyjnych, dźwiękowych, technicznych i inwestycyjnych dotyczących kryptowalut z perspektywy inwestycji korporacyjnych, a także propozycja dla firm, aby wybrać Coinbase w szczególności jako wykonawcę transakcji, konsultanta i profesjonalnego partnera w zakresie nadzoru.

Dokument zawiera również przegląd wyników Bitcoina w ostatnich latach z perspektywy makro, ujawniając jego korzystne porównanie z innymi aktywami finansowymi, takimi jak złoto i indeks S&P 500.

Silne bezwzględne wyniki Bitcoina zrekompensowały inwestorom jego zmienność.

– zauważa giełda. Po uwzględnieniu bessy w 2018 roku aktywo skorygowane o ryzyko miało zmienny zannualizowany  wskaźnik Sharpe’a na poziomie 1,52 w ciągu ostatnich pięciu lat.

Inwestycje korporacyjne w kryptowaluty, w szczególności Bitcoin, trafiły na pierwsze strony gazet w ostatnich tygodniach z powodu inwestycji Tesli  w aktywa o wartości 1.5 mld dolarów, co zaowocowało podobnymi zyskami do 1 mld dolarów. Pomimo tej niezwykłej gratyfikacji analitycy stwierdzili, że chociaż spodziewają się efektu fali wśród korporacji po posunięciu Tesli, to mniej niż 5% firm notowanych na giełdzie prawdopodobnie będzie na tyle zdecydowanych, aby inwestować, do momentu dopóki nie będzie większej jasności regulacyjnej.

  • Polkadot mógłby wprowadzić spadochrony „common good” z inteligentnymi kontraktami opartymi na DOT:

Gdy Polkadot (DOT) przygotowuje się do uruchomienia aukcji spadochronowych, połączonego mechanizmu pozyskiwania funduszy i wykrywania zainteresowania rynkowego, zespół zdaje sobie sprawę, że niektóre podstawowe funkcje mogą być nieodpowiednie dla mechanizmu aukcyjnego.

Spadochrony Polkadot są nieco analogiczne do propozycji shardingu dla Ethereum 2.0. Każdy parachain jest w dużej mierze niezależnym blockchain zbudowanym w określonym celu. Wiele projektów opartych na Polkadot, takich jak Moonbeam, Equilibrium czy Acala, tworzy własne spadochrony, w których tokeny będą działać jako rodzima waluta używana do płatności. Spadochrony są w stanie komunikować się ze sobą za pośrednictwem łańcucha przekaźników, centralnego koordynatora, w którym działa mechanizm konsensusu oparty na obstawianiu Polkadot.

Różne projekty parachainowe mogą czasami pokrywać się ze sobą i potencjalnie konkurować. Na przykład Equilibrium i Acala są skonfigurowane jako natywne sieci Polkadot DeFi, podczas gdy Moonbeam koncentruje się na oferowaniu praktycznie tego samego środowiska blockchain, co Ethereum, ze szczególnym uwzględnieniem DeFi.

Niektóre funkcje, takie jak mosty do zewnętrznych łańcuchów bloków, mogą być przydatne we wszystkich projektach na Polkadot, ale każdy zespół spadochronowy może zastanawiać się nad przeznaczeniem funduszy na aukcję, wiedząc, że ich konkurenci skorzystaliby na tym tak samo bez inwestowania jakichkolwiek zasobów. Nazywa się to „problemem wolnego pasażera” w ekonomii.

W związku z tym zespół Polkadot zaproponował w czwartek, aby przydzielić część miejsc na spadochrony do obiektów użyteczności publicznej, omijając proces aukcyjny. Zamiast tego włączenie spadochronu będzie zależało od interesariuszy DOT. Każda indywidualna propozycja zostanie omówiona przez komitet techniczny i Radę Polkadot, chociaż ostateczna decyzja należeć będzie do posiadaczy tokenów.

Na razie kandydaci na spadochrony to przede wszystkim „łańcuchy na poziomie systemu” i „łańcuchy użyteczności publicznej”. Te pierwsze mają na celu przeładowanie funkcji z łańcucha przekaźników do dedykowanego spadochronu. Obejmuje to zarządzanie, obstawianie wyborów, tożsamość i salda kont. Ostatecznie planuje się uczynić łańcuch przekaźników łańcuchem bez transakcji, wykonującym jedynie funkcje walidacyjne.

Z drugiej strony sieci użyteczności publicznej można uznać za natywną dla Polkadot implementację indywidualnych spadochronów projektu. Obejmuje to takie funkcje, jak mosty do innych łańcuchów bloków lub ogólne środowiska inteligentnych kontraktów oparte na WebAssembly. Taki spadochron mógłby pozwolić deweloperom na wdrożenie ich projektu w neutralnym środowisku Polkadot, gdzie koszta są opłacane przez DOT lub KSM w przypadku siostrzanej sieci Kusama.

Publiczny łańcuch Wasm zaoszczędziłby na złożoności rozwoju związanej z budowaniem całego spadochronu, przybliżając go do opracowania DApp na Ethereum. Kluczową różnicą jest ścisłe przestrzeganie WebAssembly, uważanej za potężniejszą niż maszyna wirtualna Ethereum.

Peter Mauric, szef do spraw publicznych w Parity, powiedział, że:

Można wysunąć mocny argument, że uogólniony, czysty spadochron z inteligentną umową Wasm zostałby dobrze przyjęty jako narzędzie użyteczności publicznej na Polkadot.

Środowisko WebAssembly byłoby jedną z bardziej unikalnych funkcji firmy Polkadot, a Mauric zauważył, że „starsze sieci zrezygnowały z planów włączenia potężnych maszyn wirtualnych WebAssembly”.

Rzeczywiście, plany budowy eWASM, środowiska WebAssembly dla Ethereum, zostały zapomniane w 2020 roku, jak powiedział Ben Edgington, kierownik projektu klienta Eth 2.0 Teku.

Niemniej plany dotyczące sieci użyteczności publicznej nadal nie są potwierdzone, ponieważ zarząd Polkadot będzie musiał formalnie wyrazić zgodę na ich włączenie.

  • Nowe API Polkadot zapewnia szybsze tworzenie aplikacji:

Bison Trails, firma zajmująca się infrastrukturą blockchain, która została niedawno przejęta przez Coinbase, uruchomiła nowe API Polkadot, które może umożliwić programistom znacznie szybsze tworzenie aplikacji.

Od czwartku klienci Bison Trails będą mogli korzystać z Polkadot Indexer, nowego protokołu, który umożliwia użytkownikom znacznie wydajniejsze pobieranie i wysyłanie zapytań do wszystkich typów danych łańcucha blokowego.

Na poziomie technicznym, Polkadot Indexer umożliwia użytkownikom pobieranie danych przy znacznie mniejszej liczbie żądań do ich węzłów. Bison Trails twierdzi, że przy bardzo aktywnych kontach indeksator może zaoszczędzić nawet tysiąc żądań. W praktyce Indexer to API, które pozwala użytkownikom stworzyć odpowiednik dostępnej w łańcuchu platformy analitycznej Glassnode, narzędzia do zarządzania aktywami DeFi, Zerion.

Indekser jest również dostępny dla Kusama, sieci wielokanałowej firmy Polkadot.

Jeśli chodzi o szersze przypadki użycia, Polkadot Indexer jest skierowany do portfeli, giełd i depozytariuszy, a także do agregatorów danych, firm analitycznych blockchain i innych programistów, którzy tworzą aplikacje na Polkadot i Kusama.

Indekser łączy w sobie dwa obszary naszej podstawowej wiedzy: infrastrukturę protokołów i zabezpieczanie danych w łańcuchu bloków. Unikalna infrastruktura firmy Polkadot umożliwia przetwarzanie wyjątkowo dużej liczby transakcji. Wraz z rosnącą akceptacją uczestników i programistów zauważyliśmy krytyczną potrzebę lepszego indeksowania.

Joe Lallouz, dyrektor generalny Bison Trails, opisał dostęp do danych jako „podstawę uczestnictwa i budowania skutecznych aplikacji blockchain”, wyjaśniając:

Polkadot Indexer umożliwia zespołom odkrywanie krytycznych danych i spostrzeżeń szybciej niż kiedykolwiek, jednocześnie oszczędzając czas i zasoby inżynieryjne związane z koniecznością tworzenia i utrzymywania aplikacji indeksujących we własnym zakresie.

Polkadot ma wszelkie zadatki na niezwykle aktywną społeczność. Jego kryptowaluta DOT, wyceniana na 31.5 mld dolarów, jest szóstą co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej. Kusama, tak zwany „dziki kuzyn” Polkadotu, zajmuje 41. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, z łączną wartością 2.3 mld dolarów.

  • FTX wprowadza nowy kontrakt futures z okazji Igrzysk w Tokio:

Giełda kryptowalut FTX stworzyła nowy kontrakt futures, w którym handlowcy mogą obstawiać prawdopodobieństwo Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pandemia koronawirusa nadal rzuca cień na bezpieczeństwo organizacji wydarzenia w tym roku, szczególnie po ponownym wybuchu wirusa w Tokio w zeszłym miesiącu.

Przy każdej takiej niepewności, jak zauważył FTX w swoim tweecie promującym nowy kontrakt, może istnieć lukratywny rynek. Nowy kontrakt futures na FTX Token (FTT) ma, według giełdy, inny profil ryzyka niż Bitcoin.

To znaczy:

Ma znacznie większe szanse na wykonanie dużych ruchów (do 0 lub 1 USD).

Oprócz kontraktu OLY2021, FTX kontynuuje swój projekt na temat prawdopodobieństwa prezydentury Trumpa w 2024 roku. W szczególności żaden z tych kontraktów nie jest dostępny dla mieszkańców jurysdykcji, w których zniesiono zakaz, a sa to Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny, Hongkong, Singapur, Turcja, Wielka Brytania i inne.

Jak wcześniej informowaliśmy, rynki napędzane kryptowalutami rozkwitły podczas burzliwego politycznie i gospodarczo roku. Jesienią 2020, gdy w centrum uwagi były wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, zdecentralizowane platformy prognostyczne, takie jak Augur i Polymarket, odnotowały znaczny wzrost wolumenów obrotu, obok giełd kryptowalut, takich jak FTX.

  • Bitcoin: Co zrobią teraz górnicy?:

Narracja o korekcie towarzyszy nawet najbardziej dynamicznym rajdom byków. Podobna sytuacja ma miejsce także w tej chwili, a wielu nadal oczekuje, że sytuacja na rynku bitcoina może przyjąć doprawdy katastrofalny obrót. Ile wspólnego mają z tym górnicy?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Trwająca doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,14%, Cardano o 8,61%, Litecoin o 5,43% i Stellar o 1,15%. Korektę notuje Ethereum o -3,71%, Polkadot o -3,62%, XRP o -0,99%, Chainlink o -5,42% i Bitcoin Cash o -0,58%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.51 bln dolarów, a całkowity obrót 140.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.