News

#1298 Newsy z dnia 27.02.2021

Z sobotnich wydarzeń: Wiceprezydent Nigerii: Blockchain i krypto rzucą wyzwanie obecnym finansom; Damien Vanderwilt wyjaśnia dwie rzeczy, które odstraszają instytucjonalne kupowanie kryptowalut; Wydział Badawczy SEC wydaje alert o ryzyku dotyczący zasobów cyfrowych, Czy Bitcoin może jeszcze kosztować 1 USD?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Wiceprezydent Nigerii: Blockchain i krypto rzucą wyzwanie obecnym finansom:

Wiceprezydent Nigerii, Yemi Osinbajo, wygłosił przemówienie na szczycie gospodarczym, w którym pozytywnie wypowiadał się o krypto i Blockchain.

Nie ma wątpliwości, że technologia Blockchain w ogóle, a kryptowaluty w szczególności, w nadchodzących latach rzucą wyzwanie tradycyjnej bankowości, w tym bankowości rezerwowej, w sposób, którego nie możemy sobie jeszcze wyobrazić. Musimy być przygotowani na tę zmianę sejsmiczną, która może nastąpić wcześniej niż później.

– powiedział Osinbajo.

Wiceprezydent Nigerii zwrócił również uwagę na szeroki zakres branży kryptowalut, wspominając o zdecentralizowanych finansach, czyli DeFi.

Zdecentralizowane finansowanie, wykorzystujące inteligentne kontrakty do tworzenia instrumentów finansowych, zamiast centralnych pośredników finansowych, takich jak banki lub domy maklerskie, rzucają wyzwanie tradycyjnym finansom.

– powiedział.

Przemówienie Osinbajo, które zawierało szereg innych punktów, zostało opublikowane na jego kanale YouTube. Wiceprezydent Nigerii również opublikował na Twitterze klip wideo przedstawiający niektóre z jego komentarzy dotyczących kryptowalut z jego przemówienia.

Chodzi mi o to, że niektóre z ekscytujących zmian, które widzimy, wymagają rozwagi i staranności w ich przyjmowaniu, a zostały one bardzo dobrze określone przez nasze organy regulacyjne. Ale musimy działać popychani wiedzą, a nie strachem. Musimy upewnić się, że jesteśmy w stanie odnieść korzyści i zapobiec wszelkim niekorzystnym skutkom ubocznym lub wszelkim możliwym działaniom, nawet przestępczym, które mogą wyniknąć w wyniku przyjęcia lub skorzystania z którejkolwiek z tych opcji.

– stwierdził.

Komentarze te kontrastują z ostatnimi wydarzeniami w Nigerii. Wcześniej w tym miesiącu Nigeria zakazała interakcji bankowych z giełdami kryptowalut, zgodnie z orzeczeniem swojego banku centralnego. Gubernator CBN nazwał również aktywa kryptograficzne nielegalnymi.

  • Damien Vanderwilt wyjaśnia dwie rzeczy, które odstraszają instytucjonalne kupowanie kryptowalut:

W ostatnich miesiącach firmy takie jak MicroStrategy i Tesla zajęły spore pozycje w Bitcoinie. Jednak trend ten nie stał się jeszcze normą dla większości firm. Damien Vanderwilt, współprezes Galaxy Digital, uważa, że bezpieczeństwo i podatki mogą działać odstraszająco na inwestycje w kryptowaluty.

Kiedy myślimy o rozmowach, które prowadzimy z korporacjami i klientami instytucjonalnymi oraz jakąkolwiek częścią tych okręgów, rozważając inwestycje w sektorze, pierwszym problemem jest bezpieczeństwo i czy aktywa, które kupują, będą bezpieczne i dostępne.

– stwierdziłVanderwilt w wywiadzie dla Bloomberg.

„Problemem drugiego rzędu, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, to traktowanie podatków i sposób, w jaki, szczególnie w ramach rachunkowości GAAP w Stanach Zjednoczonych, Bitcoin jest postrzegany jako wartość niematerialna” – dodał.

Prowadzący wywiad zauważył, że „5% dyrektorów finansowych” rozważa zakup Bitcoina. Wartość ta pochodzi z raportu opublikowanego niedawno przez firmę badawczą Gartner, zawierającego szczegółowe wyniki lutowego badania 77 dyrektorów finansowych.

MicroStrategy, MassMutual, Tesla i Square przeznaczyły na Bitcoina miliony dolarów. Firma MicroStrategy wydała ponad 1 miliard dolarów na aktywa i niedawno przeznaczyła dodatkowy miliard na BTC. Square ogłosił również niedawno dodanie do swojego portfela Bitcoiny o wartości 170 milionów dolarów. Firma wydała na tę monetę zeszłej jesieni 50 milionów dolarów.

Nie są to problemy nierozwiązywalne lub rzeczy, z którymi firmy nie mogą się pogodzić, ale zajmuje to trochę czasu.

– powiedział Vanderwilt o dwóch wspomnianych kwestiach.

  • Wydział Badawczy SEC wydaje alert o ryzyku dotyczący zasobów cyfrowych:

Wydział Badawczy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd opublikował plan dla zarządzających inwestycjami i instytucji na temat tego, w jaki sposób oddział będzie kontrolował obsługę aktywów kryptograficznych lub „cyfrowych papierów wartościowych aktywów”.

Oddział (dawniej Biuro Kontroli i Badań Zgodności) jest drugim co do wielkości skrzydłem SEC i ma za zadanie nadzorowanie graczy z branży papierów wartościowych w celu zapewnienia zgodności z przepisami.

Skierowany do doradców inwestycyjnych, brokerów-dealerów, giełd i agentów transferowych, niniejszy alert o ryzyku zawiera obszerną listę konkretnych kroków proceduralnych, księgowych i doradczych, których oddział będzie oczekiwał od spółek papierów wartościowych w przyszłych badaniach.

Ponieważ coraz więcej uczestników branży papierów wartościowych stara się angażować w działania związane z aktywami cyfrowymi, niniejszy alert o ryzyku zapewnia przejrzystość obszarów, na których skupią się przyszłe badania działu.

– napisało biuro.

Doradcy inwestycyjni powinni być świadomi ryzyka związanego z widełkami i zrzutami, a Oddział dokona przeglądu „wypełniania przez doradców ich obowiązków powierniczych w odniesieniu do doradztwa inwestycyjnego” – komentarz przypuszczalnie związany z ujawnianiem ryzyka związanego z kryptowalutami.

W międzyczasie depozytariusze inwestycji powinni mieć „plany ciągłości” w sytuacjach, gdy kluczowi dyrektorzy mają dostęp do kluczy prywatnych, natomiast oddział będzie badał zarządzanie kluczami prywatnymi.

Jedną z najbardziej szczegółowych sekcji są wskazówki dotyczące kwestii przeciwdziałania praniu pieniędzy dla brokerów-dealerów, co wydawało się sugerować, że był to punkt awarii niektórych instytucji.

Ostrzeżenie wspomniało również o „nieodpowiednich” procedurach i dokumentacji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, zauważając, że badania będą prowadzone pod kątem „składania raportów o podejrzanych działaniach i przeprowadzania należytej staranności wobec klienta”.

  • Czy Bitcoin może jeszcze kosztować 1 USD?:

Opinie są różne. Jedni uważają, że wartość Bitcoina może wzrosnąć do miliona dolarów. Inni, że możliwe jest, abyśmy zobaczyli jeszcze króla kryptowalut po 1 USD. Są też tacy, którzy nie wykluczają, że szansę na realizację mają obydwa scenariusze…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Sobota kończy się mieszanymi ruchami wśród czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 1,9%, Ethereum o 3,7% a Binance Coin o 3,8%. Cardano i Polkadot natomiast zwiększyły swoją wartość, kolejno o 17,2% i 4,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.446 bln dolarów, a całkowity obrót 136.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.