News

#1266 Newsy z dnia 26.01.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Rosja zabrania urzędnikom państwowym posiadania krypto; Hashrate BTC wysoki, a wydobycie trudniejsze niż kiedykolwiek; Tor Project: Darowizny krypto wzrosły o 23% w 2020 roku; American Cancer Society uruchomił pierwszy w historii Crypto Cancer Fund; Test Howey’a nie ma zastosowania dla kryptowalut?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosja zabrania urzędnikom państwowym posiadania krypto:

Ministerstwo Pracy i Ochrony Socjalnej Federacji Rosyjskiej wydało pismo, w którym poinformowało urzędników, że muszą pozbyć się wszelkich przechowywanych przez nich kryptowalut do 1 kwietnia, poinformował w piątek Forklog.

„Urzędnicy są zobowiązani do dysponowania cyfrowymi aktywami finansowymi wyemitowanymi w systemach informatycznych zorganizowanych zgodnie z obcym prawem, a także cyfrowymi walutami, niezależnie od kraju emisji” – czytamy w liście. Serwis informacyjny opisał:

Pismo ustanawia również zakaz posiadania i używania tego rodzaju aktywów przez urzędników służby cywilnej.

Pismo wskazuje osoby, których dotyczy nowa ustawa, wymieniając w szczególności osoby zajmujące stanowiska rządowe lub państwowe, pracowników Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej, pracowników niektórych organizacji oraz ich właścicieli.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret 10 grudnia 2020 roku, nakładając na urzędników państwowych i kandydatów na odpowiednie stanowiska obowiązek zadeklarowania wszelkich kryptowalut lub tokenów będących ich własnością, ich małżonków i małoletnich dzieci. Pierwsze ujawnienie należy złożyć między 1 stycznia, a 30 czerwca tego roku. Według publikacji, raportowanie cyfrowych aktywów finansowych i przejęć cyfrowych walut w 2020 roku nie jest wymagane.

Ustawa o cyfrowych aktywach finansowych weszła w życie w Rosji 1 stycznia. Uznaje kryptowaluty za własność, ale zabrania ich używania do płatności. Projekt ustawy o opodatkowaniu operacji kryptowalutą trafił do Dumy Państwowej na początku grudnia ubiegłego roku.

  • Hashrate BTC wysoki, a wydobycie trudniejsze niż kiedykolwiek:

Pod koniec stycznia 2021 roku trudność wydobywania Bitcoinów w sieci, czyli miara tego, jak skomplikowane jest wydobywanie nagrody blokowej, jest wyższa niż kiedykolwiek. Obecnie trudność wydobycia BTC wynosi aż 20.8 bilionów, ale pomimo handicapu, górnicy nadal utrzymują gorący hashrate sieci.

Cena BTC była wyższa niż kiedykolwiek wcześniej i pomimo tymczasowego spadku w dniu 21 stycznia poniżej 30.000 dolarów, aktywa kryptograficzne zdołały utrzymać się powyżej tego zakresu. To sprawiło, że wiele maszyn górniczych ASIC przynosi zyski przy obecnej cenie, w tym platformy górnicze starszej generacji.

Niemniej jednak obecna trudność wydobycia Bitcoinów jest najwyższa, jaka kiedykolwiek wystąpiła w ciągu ostatnich 12 lat działalności. Zasadniczo trudność polega na tym, jak trudno jest górnikowi wydobyć blok BTC lub po prostu znaleźć hash poniżej określonego celu.

Podczas gdy Hashrate BTC pozostaje wysoki, wydobywanie bitcoinów jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Im wyższa trudność, tym bardziej jest to skomplikowane dla wszystkich uczestników wydobycia, którzy próbują znaleźć bloki BTC w danym dniu. W momencie redagowania newsa, dane pokazują, że trudność łańcucha Bitcoina wynosi około 20 823 531 150 111 lub 20,82 T.

W łańcuchu BTC jest około 22 basenów wydobywczych, które poświęcają hashrate SHA256. Obecnie pule te utrzymują hashrate Bitcoina powyżej 150 eksahashów na sekundę (eH / s).

Podczas gdy Hashrate BTC pozostaje wysoki, wydobywanie bitcoinów jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy hashrate BTC utrzymywał się na stałym poziomie między 140, a 165 EH / s. Przy obecnych prędkościach wydaje się, że trudność przeskoczy tylko o włos wyżej, przy + 0,11% do 20,85 T w ciągu 12 dni.

Obecnie pięć największych pul wydobywających dziś BTC obejmuje F2pool (23 EH / s), Poolin (19,2 EH / s), Binance Pool (17,1 EH / s), Btc.com (16,5 EH / s) i Antpool (12,4 EH / s). Te pięć największych pul wydobywczych obsługuje dziś 61,45% całego hashratu SHA256, podczas gdy 17 pul górniczych przechwytuje 38,55% pozostałego hashratu.

  • Tor Project: Darowizny krypto wzrosły o 23% w 2020 roku:

Zgodnie z nowymi danymi, społeczność kryptowalut podwoiła swoje wsparcie dla aplikacji zorientowanych na prywatność, takich jak przeglądarka Tor Browser w 2020 roku.

Projekt Tor, organizacja non-profit stojąca za anonimową przeglądarką Tor, odnotowała 23% wzrost darowizn w kryptowalutach w 2020 roku. Rzecznik projektu Tor powiedział, że darowizny oparte na kryptowalutach wzrosły z 189.637 dolarów w 2019 roku do 233.019 dolarów w 2020 roku.

Zgodnie z zapowiedzią z 25 stycznia, darowizny krypto stanowiły prawie 26% wszystkich darowizn indywidualnych, które wyniosły 913.110 dolarów. Według przedstawiciela Tor Project, Bitcoin był najpopularniejszą kryptowalutą dla swoich darczyńców w 2020 roku:

Widzieliśmy, że Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą dla naszych darczyńców. Za nim plasują się Ethereum i Monero – te dwie waluty są mniej więcej równo podzielone pod względem popularności. Kolejnym najpopularniejszym krypto jest Zcash.

Projekt Tor pojawił się jako główna organizacja non-profit przyjazna Bitcoinom, która zaczęła przyjmować darowizny BTC w 2013 roku. W marcu 2019 roku Tor Project rozszerzył liczbę obsługiwanych kryptowalut do darowizn, dodając osiem altcoinów, w tym Ether, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, Stellar Lumens i inne.

Ruch projektu mający na celu wsparcie większej liczby kryptowalut jako darowizn został najwyraźniej powszechnie doceniony w społeczności kryptowalut, ponieważ posiadacze Bitcoinów otrzymali zamiast tego możliwość zachowania swoich BTC i wpłacania darowizn w innych walutach cyfrowych. We wrześniu 2019 roku Matt Odell, maksymalista Bitcoin i współgospodarz podcastu Tales from the Crypt, wezwał społeczność do wspierania projektu za pomocą altcoinów, a nie Bitcoinów.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, stawały się coraz bardziej popularne jako narzędzie darowizn w 2020 roku. Dave Portnoy’s Barstool Fund – inicjatywa wspierająca małe firmy dotknięte pandemią COVID-19 – zaczął przyjmować darowizny kryptowalut za pośrednictwem The Giving Block pod koniec 2020 roku.

  • American Cancer Society uruchomił pierwszy w historii Crypto Cancer Fund:

We współpracy z firmą The Giving Block, zajmującą się darowiznami kryptowalut, American Cancer Society utworzyło Cancer Crypto Fund, który stara się zebrać co najmniej 1 mln dolarów, aby sfinansować trwające inicjatywy badawcze.

Darowizny na finansowanie badań nad rakiem spadły o 50% w 2020 roku, osiągając najniższy poziom w tym stuleciu, według American Cancer Society. Gwałtowny spadek przypisano ekonomicznemu wpływowi COVID-19.

Według American Cancer Society:

Wkład społeczności kryptograficznej pomoże przywrócić kluczowe fundusze na badania naukowe i lepsze metody leczenia, w celu ratowania zdrowia i życia najbliższych.

Pierwszy darczyńca kryptowalut, który wpłaci 250.000 dolarów lub więcej, będzie miał szansę zmienić nazwę funduszu. Darczyńcy, którzy przekażą 10.000 dolarów lub więcej, pojawią się na honorowej ścianie funduszu.

Fundusz przyjmuje darowizny w Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin, Zcash, Gemini Dollar, Basic Attention Token i Chainlink.

Chcemy, aby jak najwięcej osób przyłączyło się do naszej misji. Aby to zrobić, musimy zapewnić ludziom możliwość walki z rakiem, kiedy, gdzie i jak wybiorą.

– powiedział Jeff Klass, tymczasowy dyrektor ds. Cyfrowych w American Cancer Society.

The Giving Block zainicjował kilka inicjatyw mających na celu wypełnienie luki między dobroczynnością, a kryptowalutą. Firma połączyła siły z Cointelegraph 18 grudnia 2020 r.oku, w celu zapewnienia pierwszego w historii wirtualnego konkurs „Crypto’s Biggest Brain”, w którym wzięły udział największe nazwiska w blockchain, aby wspierać cele charytatywne skupione m.in. na bezdomności, głodzie wśród dzieci, pomocy po katastrofach, raku i edukacji.

Zbiórka pieniędzy wygenerowała 175.000 dolarów w postaci darowizn kypto. Największa darowizna przesłana anonimowo wyniosła 5.6 BTC, czyli około 186.000 dolarów według dzisiejszej wartości.

  • Test Howey’a nie ma zastosowania dla kryptowalut?:

Michael Arrington, założyciel TechCrunch, zakwestionował zasadność pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple w sprawie XRP. Argumentował, że test Howey’a nie ma w tym przypadku zastosowania.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam dominację koloru czerwonego wśród najpopularniejszych krypto. Korektę notuje Bitcoin o -5,29%, Ethereum o -6,05%, Polkadot o -4,14%, XRP o -3,50%, Cardano o -3,95%, Chainlink o -4,77%, Litecoin o -6,15%, Bitcoin Cash o -4,88% i Stellar o -4,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 946.9 mld dolarów, a całkowity obrót 133 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button