News

#130 Aktualności z dn. 26.11.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Białoruś stwarza przyjazne środowisko dla kryptowalut; Szwajcarski bunkier dla Bitcoina; Liczba inwestorów kryptowalutowych stale rośnie; Cena Bitcoina bije rekordy.

• Białoruś stwarza przyjazne środowisko dla kryptowalut:

Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko ma podpisać projekt dekretu o białoruskim High-Tech Park (HTP), który będzie regulować waluty cyfrowe w prawie krajowym. Zgodnie z projektem waluty wirtualne, projekty ICO i wydobywanie kryptowalut będzie dozwolone, a giełdy będą mogły handlować między kryptowalutami, a walutami fiat. Według głównych białoruskich informatyków, którzy współpracują z prezesem Grupy Belhard, Igorem Mamonenko, w celu ochrony wszystkich inwestorów, wirtualne waluty i ICO powinny być w pełni regulowane:

Konieczna jest maksymalna legalizacja (…) Istniejące przepisy nie zabraniają bezpośrednio takiej działalności, ale konieczna jest reforma ustawodawstwa chroniąca wszystkich uczestników.

Podpisanie przez Łukaszenkę dekretu o utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej ukierunkowanej na IT w 2005 r. doprowadziło do stworzenia HTP wzorowanego w amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Firmy zlokalizowane w HTP są zwolnione z podatku dochodowego i podatku od nieruchomości. Aby dodatkowo przyciągnąć firmy do prowadzenia działalności w parku, nowy dekret został opracowany w sposób sprzyjający napływowi inwestycji zagranicznych i integracji nowych technologii.

Lokalna gazeta Tut By Media stwierdziła, że dekret doprowadzi do obiegu walut cyfrowych opartych na technologii Blockchain wśród obywateli Białorusi:

Dekret przewiduje wprowadzenie do obiegu cywilnego kryptowalut i tokenów opartych na technologii Blockchain. Proponuje się kompleksową regulację prawną, aby rezydenci HTP mogli świadczyć usługi giełd walut cyfrowych, wymieniać kryptowaluty, wpierać finansowanie za pośrednictwem ICO i wykorzystywać kryptowaluty i tokeny w obiegu cywilnym.

• Szwajcarski bunkier dla Bitcoina:

Xapo, producent jednego z portfeli Bitcoina, pozwolił dziennikarzowi Joon Ian Wong odwiedzić tajny wojskowy bunkier w szwajcarskich Alpach, którego firma używa do przechowywania Bitcoinów swoich klientów.

Bunkier ten został zbudowany w 1947 r. i był używany jako tajna kwatera szwajcarskiej armii podczas zimnej wojny. W swoi artykule dla Quartz i Światowego Forum Ekonomicznego reporter szczegółowo omówił swoją podróż do tego miejsca. Do końca listopada 2017 r. firma Deltails wykorzystywała jego powierzchnię równą 1.000 metrów kwadratowych jako centrum danych. Artykuł Wonga ujawnia szczegóły zabezpieczeń tego miejsca. Pierwszym z nich jest brama o wysokości 3. metrów. Przy wejściu goście zostają sfotografowani i odbijają swój odcisk palca. Następnie muszą przejść przez specjalną bramę, która jest szklanym cylindrem kuloodpornym działającym jak śluza. Dalej bunkier wyposażony jest w parę stalowych drzwi, która jest otwierana specjalnymi kartami identyfikacyjnymi. Drzwi prowadzą do 100. metrowego korytarza. Na końcu korytarza znajduje się kolejna para drzwi, tym razem w kolorze czerwonym, która podobno jest w stanie wytrzymać wybuch atomowy. Za drzwiami znajduje się kolejna brama przypominająca śluzę. Za nią znajduje się pomieszczenie wielkości szafy. W nim znajduje się urządzenie chłodzące i kolejne drzwi. Prowadzą one do dwóch kolejnych pomieszczeń: pokoju operatora i tzw. chłodni, w której przechowywane są klucze do portfeli. Aby zachować bezpieczeństwo kluczy, chłodnia jest zamknięta stalowymi płytami tworzącymi klatkę Faradaya zapobiegającą atakom elektromagnetycznym (EMP). Według szefa bezpieczeństwa, Xapo pilnuje skarbca 24/7. Jest on podobno nieustannie atakowany zarówno przez hakerów, jak i terrorystów. Firma musi więc zachowywać bardzo rygorystyczne środki bezpieczeństwa, aby zapobiec zagrożeniom:

Jesteśmy atakowani 24/7. To nie jest wyścig. To jest gra w szachy. Musimy myśleć o następnym ruchu przeciwnika. Nigdy nie możemy odpuszczać.

• Liczba inwestorów kryptowalutowych stale rośnie:

Coinbase ogłosił, że aktualnie posiada więcej kont użytkowników niż firma brokerska Charles Schwab. Według strony internetowej Coinbase, ma on 13 mln użytkowników, podczas gdy liczba rachunków maklerskich Schwab na koniec 2016 r. wyniosła 10,6 mln. Liczba użytkowników Coinbase wzrosła w tym roku o 167%. To jeszcze o niczym nie świadczy, ponieważ ilość aktywów kontrolowanych przez Schwab z pewnością znacznie przewyższa tą znajdującą się na giełdzie Coinbase. Niemniej jednak rzeczywista liczba użytkowników wykazuje popularność nowej formy inwestowania. Coinbase otwarcie publikuje liczbę aktywnych kont na swojej stronie, a inwestorzy z dumą się im przypatrują. Tak duże zainteresowanie giełdą kryptowalut powinno położyć kres myślom, że Bitcoin jest jedynie frapującym wydarzeniem gospodarczym.

• Cena Bitcoina bije rekordy:

Bitcoin wspina się na kolejne wyżyny, jego cena w ostatnich 24. powiększyła się o 7,8% uzyskując wartość ponad 9.300 dolarów, czyli około 32.900 zł za jednostkę. W ostatnich dniach na rynek kryptowalut napływają coraz większe fale nowego kapitału. Zaledwie w przeciągu ostatniej doby pojawiło się kolejne 16,2 mld dolarów, a dzisiejszy obrót wyniósł 10,5 mld dolarów.

Poziom adopcji stale się zwiększa, świadomość ludzi również wzrasta w bardzo szybkim tempie, stąd obserwujemy tak dynamiczne wzrosty wartości poszczególnych projektów opratych na technologii Blockchain.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button