News

#1300 Newsy z dnia 01.03.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Google Finance dodaje zakładkę „Crypto”; Bitcoin: MicroStrategy nie zwalnia tempa; Chiny zamkną kopalnie krypto w Mongolii; Gazprom wykorzystuje technologie blockchain do procesu tankowania samolotów; FD7 Ventures z siedzibą w Dubaju uruchamia fundusz o wartości 250 mln USD, skoncentrowany na Cardano i Polkadot; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Google Finance dodaje zakładkę „Crypto”:

Google Finance dodał ceny kryptowalut do domeny finance.google.com. Sekcja zatytułowana „Crypto” pojawia się teraz w kategorii „Porównaj rynki” obok tradycyjnych rynków akcji i walut. Sekcja zawiera kluczowe informacje o cenach różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ether, Litecoin i Bitcoin Cash.

Użytkownicy Google Finance mogą teraz jednym kliknięciem śledzić wydajność kryptowalut.

Ojciec Google, Alphabet, jest również właścicielem platformy wideo YouTube, która konsekwentnie irytuje użytkowników kryptowalut, blokując treści edukacyjne i informacyjne, często pozornie przypadkowe. Cointelegraph i CoinDesk, dwa największe serwisy informacyjne krypto, zostały zawieszone po tym, jak platforma do strumieniowego przesyłania wideo potwierdziła, że ​​portale nie naruszają warunków korzystania z YouTube.

Rynek kryptowalut przyciągnął uwagę głównego nurtu w ciągu ostatniego roku, ponieważ inwestorzy instytucjonalni i korporacje zaczęli inwestować w tę klasę aktywów. Ich zaangażowanie pomogło we wprowadzeniu w styczniu kapitalizacji rynkowej kryptowaluty powyżej 1 bln dolarów. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut osiągnęłaby ostatecznie szczyt 1.7 bln dolarów w lutym, po czym nastąpił spadek. Przy obecnych wartościach klasa aktywów cyfrowych jest warta ponad 1.4 bln dolarów.

Zarówno adopcja detaliczna, jak i zainteresowanie instytucjonalne szybko rosły w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Według amerykańskiej komisarz ds. papierów wartościowych i giełd, Hester Peirce, duże firmy, takie jak Tesla i Mastercard, aktywnie wykorzystują kryptowaluty, a potrzeba jaśniejszych regulacji nadal rośnie.

Apele o jaśniejsze wytyczne dotyczące aktywów cyfrowych będą prawdopodobnie rosły w miarę nasilania się hossy. W międzyczasie, mówi Peirce, nowa administracja Bidena może zapewnić świeże spojrzenie na aspekt regulacyjny.

  • Bitcoin: MicroStrategy nie zwalnia tempa:

MicroStrategy nie wykazuje oznak spowolnienia kupowania BTC po tym, jak dyrektor generalny Michael Saylor ogłosił w poniedziałek zakup kolejnych 328 Bitcoinów. Przejęcie, które zostało opłacone gotówką, kosztowało firmę około 15 mln dolarów i odpowiadało średniej cenie monety wynoszącej 45.710 dolarów w momencie zakupu.

Inwestycja zwiększa łączne zasoby Bitcoinów w MicroStrategy do 90.859 monet, co jest wartością 4.3 mld dolarów w oparciu o aktualną cenę. Firma zasadniczo uśredniła koszt USD/BTC w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, pozostawiając średnią cenę każdego zakupu Bitcoina na poziomie 24.063 dolarów za monetę. Saylor napisał na Twitterze w poniedziałek:

Przedsiębiorstwo po raz pierwszy nabyło Bitcoina w sierpniu 2020 roku. MicroStrategy nadal kupowało więcej BTC w różnym okresie pod koniec 2020 roku, ostatecznie gromadząc ponad 70.000 monet na przełomie roku.

W lutym firma ogłosiła, że zbierze dodatkowe 900 mln dolarów na dalsze zakupy BTC, gdzie suma ostatecznie przekroczyła 1 mld dolarów, gdy zakupiono dodatkowe 19.452 monety w ubiegłotygodniową środę.

Całkowity nakład MicroStrategy na Bitcoin wynosi 2.18 mld dolarów, podczas gdy obecne wartości BTC dają firmie zasoby na poziomie 4.3 mld dolarów, co oznacza, że ​​firma zarobiłaby ponad 2 mld dolarów w ciągu pięciu miesięcy, zakładając, że miałaby je sprzedać. Jednak nie ma powodu, aby sugerować, że stanie się to w najbliższym czasie. Saylor wcześniej powiedział, że kupowanie Bitcoinów było jednym z dwóch celów korporacyjnych firmy, wraz z rozwojem działalności w zakresie oprogramowania analitycznego.

  • Chiny zamkną kopalnie krypto w Mongolii Wewnętrznej:

Władze chińskiego autonomicznego regionu Mongolii Wewnetrznej zaproponowały zamknięcie wszystkich lokalnych obiektów wydobywczych kryptowalut, aby zmniejszyć zużycie energii w regionie.

Krajowa Komisja Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej (NDRC) wydała oficjalną propozycję zamknięcia lokalnych operacji wydobycia kryptowalut zgodnie z jej zasadami oszczędzania energii.

Opublikowany w zeszłym tygodniu projekt  sugeruje „kompleksowe oczyszczenie i zamknięcie projektów wydobywania wirtualnej waluty” do końca kwietnia. Władze zaproponowały również ścisły zakaz nowych projektów wydobywczych kryptowalut w regionie. NDRC zbierze opinię publiczną na temat projektu wniosku do środy.

Według raportu Reutera, Mongolia Wewnętrzna była jedynym z 30 obszarów kontynentalnych objętych przeglądem zużycia energii i energochłonności Pekinu, który nie osiągnął celów oszczędności energii w 2019 roku.

W ramach nowej propozycji w zakresie kontroli zużycia energii, Mongolia dąży do ograniczenia wzrostu zużycia do około 5 mln ton standardowego ekwiwalentu węgla w 2021 roku. Władze planują również zmniejszenie energochłonności (ilości energii zużywanej na jednostkę wzrostu gospodarczego) o 3% od poziomów z 2020 roku. W latach 2016-2019 energochłonność regionu wzrosła podobno o 9,5%, podczas gdy ogólne zużycie energii wzrosło o prawie 65 mln ton.

Mongolia stała się popularnym celem kopaczy kryptowalut ze względu na niskie ceny energii elektrycznej. Jednak władze lokalne najwyraźniej planowały w ostatnich latach rozprawienie się z operacjami wydobywczymi kryptowalut w regionie, wydając wiele oświadczeń analizujących lokalne firmy wydobywcze. W sierpniu 2020 roku urzędnicy Mongolii rozważali nową politykę uniemożliwiającą górnikom kryptowalut korzystanie z energii elektrycznej dotowanej przez państwo.

  • Gazprom wykorzystuje technologie blockchain do procesu tankowania samolotów:

Lotnicza filia rosyjskiego koncernu naftowego Gazprom Neft, Gazpromnieft-Aero ogłosiła w poniedziałek, że zakończyła udany pilotaż swojego projektu tankowania opartego na blockchain, Smart Fuel.

Nowa platforma została wdrożona na ponad 100 regularnych lotów rosyjskich tanich linii lotniczych Smartavia, operujących na międzynarodowym lotnisku w Murmańsku. Oprócz Smartavii, pilotaż obejmował duże banki VTB i Raiffeisenbank.

Dmitrij Makarow, szef projektu Smart Fuel, powiedział, że projekt oparty na blockchain w Murmańsku trwał od września do grudnia 2020 roku. Po udanym pilotażu Gazpromnieft-Aero będzie nadal dostarczać Smartavii rozwiązanie płatności za tankowanie, powiedział Makarov.

Oparte na głównej platformie blockchain Hyperledger Fabric, nowe narzędzie wykorzystuje inteligentne kontrakty do automatyzacji i przyspieszenia czasu przetwarzania płatności za tankowanie. System jest w stanie przetworzyć płatności za tankowanie w ciągu kilku sekund, podczas gdy tradycyjne transakcje płatnicze zwykle trwają do czterech lub pięciu dni, powiedział Gazpromnieft-Aero.

Makarov wyjaśnił, że tradycyjny proces płatności za tankowanie jest obciążony papierkową robotą i wiąże się z nadmiernymi wydatkami.

Ponieważ niemożliwe jest przewidzenie dokładnej ilości paliwa potrzebnego na lot, linie lotnicze muszą przekazać nadmierną ilość środków operatorom paliw, aby upewnić się, że wystarczy na tankowanie.

– powiedział. Nowe narzędzie gwarantuje bezpieczeństwo danych i maksymalną przejrzystość dla wszystkich uczestników transakcji, stwierdził Makarov.

Gazpromnieft-Aero wcześniej opracował rozwiązania oparte na technologii blockchain do tankowania samolotów. Jak informowaliśmy wcześniej, spółka zależna Gazprom Neft nawiązała współpracę z głównym rosyjskim przewoźnikiem lotniczym S7 Airlines, aby w 2018 roku współpracować przy systemie dostaw paliwa i płatności opartym na technologii DLT.

  • FD7 Ventures z siedzibą w Dubaju uruchamia fundusz o wartości 250 mln USD, skoncentrowany na Cardano i Polkadot:

Zgodnie z treścią komunikatu prasowego z 28 lutego, FD7 Ventures z siedzibą w Dubaju uruchamia nowy fundusz o wartości 250 milionów dolarów w Bengaluru w Indiach, który będzie inwestował w zespoły programistów, które opierają się na Polkadot i Cardano.

Firma planuje przeznaczyć (każdego roku) do 5 milionów dolarów na 50 różnych projektów. Te z nich, którzy odniosą największy sukces, oprócz początkowej inwestycji będą mogli otrzymać do 20 milionów dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba na giełdach świeci się na zielono. W górę idzie Bitcoin o 12,45%, Ethereum o 12,87%, Cardano o 5,92%, Polkadot o 13,15%, XRP o 8,80%, Litecoin o 7,86%, Chainlink o 12,05%, Stellar o 6,26% i Bitcoin Cash o 10,67%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.49 bln dolarów, a całkowity obrót 133.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.