News

#1301 Newsy z dnia 02.03.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Pozew wobec MoneyGram w związku z fałszywymi oświadczeniami dotyczącymi XRP; Twórca Litecoin porównuje NFT 2021 do ICO 2017; Coinbase przechowuje około 11% całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut; F1: Crypto.com sponsorem Aston Martin; Grayscale kupiło 80% wszystkich Litecoinów wydobytych w lutym; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Pozew wobec MoneyGram w związku z fałszywymi oświadczeniami dotyczącymi XRP:

Firma płatnicza MoneyGram International została pozwana za rzekomo fałszywe oświadczenia dotyczące jej partnerstwa z Ripple Labs i jego kryptowalutą XRP.

Pozew zbiorowy w imieniu inwestorów został złożony w poniedziałek w Kalifornii przy współpracy z kancelarią Rosen. Interesariusze to nabywcy papierów wartościowych od MoneyGram w okresie od 17 czerwca 2019 roku do 22 lutego 2021 roku.

Inwestorzy zapewniają, że ​​MoneyGram złożył fałszywe oświadczenia dotyczące partnerstwa z Ripple Labs oraz statusu XRP jako zabezpieczenia.

Według postu ogłaszającego „strategiczne partnerstwo” między dwiema firmami w czerwcu 2019 roku, MoneyGram zawarł produkt Ripple xRapid, „wykorzystując XRP w rozliczeniach walutowych” w ramach procesu płatności transgranicznych.

Jednak 23 grudnia firma wyjaśniła, że nie jest zależna od usługi xRapid firmy Ripple, która została przemianowana na On-Demand-Liquidity, czyli ODL, w 2019 roku, w zakresie swoich potrzeb w obszarze  handlu walutami:

MoneyGram nie wykorzystuje platformy ODL ani RippleNet do bezpośrednich przelewów środków konsumenckich – cyfrowych lub innych. Ponadto MoneyGram nie jest stroną w działaniach SEC.

MoneyGram zawiesił współpracę z Ripple pod koniec lutego po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych złożyła skargę na Ripple Labs, w której zarzuca naruszenie zasad papierów wartościowych w grudniu 2020 roku.

Rosen twierdził, że MoneyGram nie ujawnił, że XRP było postrzegane przez SEC jako niezarejestrowane, niezgodne z prawem zabezpieczenie.

Ponadto w przypadku, gdyby SEC zdecydowała się na egzekwowanie przepisów dotyczących papierów wartościowych przeciwko Ripple, MoneyGram prawdopodobnie straciłby lukratywny strumień opłat za rozwój rynku, który był kluczowy dla jego wyniku finansowego:

W rezultacie, publiczne oświadczenia oskarżonych były przez cały czas istotnie fałszywe i / lub wprowadzające w błąd. Kiedy prawdziwe szczegóły ujrzały światło dzienne, pozew twierdzi, że inwestorzy ponieśli szkody.

Ripple zapłaciło MoneyGram za korzystanie ze swojej platformy, zapewniając jednocześnie zachęty finansowe  w ekspansji na nowe rynki.

The Wall Street Journal poinformował, że MoneyGram otrzymał 38 mln dolarów opłat netto za rozwój rynku od Ripple w 2020 roku, co stanowi około 15% skorygowanych zysków firmy.

Umowa między obiema firmami miała wygasnąć w 2023 roku, a firma fintech z San Francisco zgodziła się również zainwestować do 50 mln dolarów w MoneyGram.

  • Twórca Litecoin porównuje NFT 2021 do ICO 2017:

Charlie Lee, twórca Litecoin (LTC), uważa, że ​​ciągły wzrost popularności tokena NFT, ma wiele wspólnego z pierwszą ofertą monet z 2017 roku, czyli manią ICO.

Lee przedstawił co najmniej pięć podobieństw między popularnością NFT w 2021 roku, a manią ICO w 2017 roku, porównując oba te elementy z szaleństwem altcoinów w 2013 roku.

Według twórcy Litecoina, wszystkie trzy zjawiska wyglądają bardzo podobnie, ponieważ są łatwe do stworzenia „bez barier” oraz łatwe do zrozumienia i wyjaśnienia. Lee zauważył, że NFT, ICO i altcoiny z 2013 roku również mają duże podobieństwo pod względem adopcji, ponieważ wszystkie z nich przynoszą lub przyniosły „tony nowych ludzi do kryptowalut”.

Lee wcześniej wyraził odważną krytykę branży NFT, twierdząc w lutym, że NFT mają „zerowy koszt” tworzenia.

Ze względu na prawie zerowy koszt stworzenia kolejnego NFT, rynek w końcu zostanie zalany nimi przez vipów próbujących zarobić na tym szaleństwie. Podaż przerośnie popyt, a ceny w końcu się załamią.

– przewidział twórca Litecoina.

Lee nie jest osamotniony w swoim przekonaniu, ponieważ wielu entuzjastów kryptowalut odkryło ostatnio podobieństwa między dwoma głównymi koncepcjami w branży. Michael Goldstein, prezes Instytutu Satoshi Nakamoto, również napisał na Twitterze w poniedziałek, że „NFT to ICO roku 2021”.

Andrew Kang, inwestor kryptowalutowy i współzałożyciel Mechanism Capital, również we wtorek pisał na Twitterze, wskazując, że NFT stają się coraz bardziej popularne wśród celebrytów, którzy mogą „obdzierać wszystkich swoich fanów”, sugerując, że szukają wyłącznie zysków.

Reprezentując nową metodę cyfrowego kupowania i sprzedawania dzieł sztuki i innych mediów, NFT rzeczywiście zwrócił ostatnio uwagę popularnych celebrytów, w tym kanadyjskiego muzyka Grimesa i rapera z Linkin Park, Mike’a Shinody. Adnotacje celebrytów najwyraźniej stanowią kolejną solidną paralelę między NFT i ICO, ponieważ wiele ICO w 2017 roku było w dużej mierze wspieranych przez gwiazd , w tym przez amerykańskiego producenta muzycznego DJ Khaled’a i amerykańskiego aktora Stevena Seagala.

  • Coinbase przechowuje około 11% całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut:

Messari poinformował, że ilość aktywów kryptograficznych przechowywanych pod nadzorem giganta giełdowego Coinbase wzrosła w ostatnim kwartale 2020 roku.

Messari Crypto ujawniło, że aż 11% całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut było utrzymywane w Coinbase pod koniec 2020 roku. Giełda oferuje usługi powiernicze dla ponad 90 aktywów kryptograficznych, z których mniej więcej połowa jest zbywalna na platformie Coinbase.

Wartość aktywów przechowywanych na amerykańskiej giełdzie zyskała do około 90 mld dolarów w czwartym kwartale 2020 roku, ponieważ łączna kapitalizacja kryptowalut wzrosła ponad dwukrotnie i do 2021 roku wyniosła 780 mld dolarów.

Pomimo szerokiej gamy aktywów obsługiwanych przez Coinbase Custody, Messari odkrył, że Bitcoin i Ether stanowią 83% kryptowaluty przechowywanej w Coinbase.

Podczas gdy Bitcoin konsekwentnie stanowił 70% aktywów przechowywanych na giełdzie w 2019 i 2020 roku, to Ether wzrósł z 9% do 13% w tym samym okresie.

Mira Christanto, pracownik Messari poinformowała, że 95% przychodów handlowych Coinbase pochodzi od klientów detalicznych, którzy płacą 30 razy więcej niż klienci instytucjonalni. Zauważyła również, że wycena przed debiutem giełdowym wyniosła 7% całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, co stanowi równowartość około 107 mld dolarów, zgodnie z obecną kapitalizacją rynkową sektora wynoszącą 1.54 bln dolarów.

Według raportu S-1, który Coinbase przekazał Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w zeszły czwartek, platforma odnotowała bezpośredni przychód w wysokości 1.1 mld dolarów w 2020 roku, głównie z opłat transakcyjnych.

W czwartkowym poście na blogu, Coinbase ujawnił, że Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne stanowią znaczną część jej skarbca korporacyjnego od momentu założenia firmy w 2012 roku.

  • Crypto.com sponsorem Aston Martin:

Crypto.com podpisała umowę partnerską z producentem samochodów Aston Martin w celu sponsorowania zespołu w Formule.

Według raportu Business Insider, współpraca to wieloletni sponsoring z okazji powrotu brytyjskiego producenta samochodów na tor F1 w 2021 roku, po jego 61-letniej nieobecności. Jednak dokładne szczegóły finansowe umowy sponsorskiej nie zostały ujawnione.

Po podpisaniu umowy samochody F1 firmy Aston Martin zostaną ozdobione logo Crypto.com, co prawdopodobnie zapewni znaczną ekspozycję na giełdę kryptowalut. Według Autoweek, średnia widownia w sezonie 2020 F1 wyniosła 87.4 miliona fanów.

Crypto.com po raz pierwszy przekroczył 5 milionów użytkowników w październiku 2020 roku. Od tego czasu baza klientów giełdy podwoiła się do 10 milionów.

Komentując znaczenie umowy sponsorskiej z Astonem Martin, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com Kris Marszalek powiedział:

Fakt, że firma kryptowalutowa może wyjść z ukrycia oraz dopasować się do tak szanowanej marki z tak ogromną tradycją jak Aston Martin, daje do zrozumienia, że ​​branża ta dojrzewa.

Oprócz posiadania swojego logo na samochodach F1 Aston Martina podczas sezonu, Marszalek powiedział, że giełda kryptowalut chce wykorzystać współpracę w promowaniu innych produktów związanych z krypto.

Według Jeffersona Slacka, dyrektora zarządzającego działu handlowego Aston Martin F1, producent samochodów jest chętny do współpracy z Crypto.com, aby lepiej zrozumieć przestrzeń kryptowalut.

Rzeczywiście, Crypto.com jest jednym z uczestników rozwijającej się sceny kart debetowych kryptowalut. Jeszcze w maju 2020 roku firma twierdziła, że ​​to właśnie karty Visa były najpowszechniej dostępne.

Umowa sponsorska Crypto.com z Aston Martin to kolejny przykład firmy kryptowalutowej współpracującej z przedsiębiorstwem sportowym. Od Nascar po angielską Premier League, firmy zajmujące się cyfrową walutą nadal zwiększają swój komercyjny zasięg w sportach.

  • Grayscale kupiło 80% wszystkich Litecoinów wydobytych w lutym:

Wygląda na to, że „cyfrowe srebro” znalazło swoich zwolenników wśród akredytowanych i instytucjonalnych inwestorów z Grayscale.

Według danych Bybt, Grayscale Investments kupiło większość Litecoinów, które zostały wydobyte w zeszłym miesiącu. Fundusz LTC Grayscale posiada obecnie ponad 1.44 miliona Litecoinów (248.33 mln dolarów), co czyni go trzecim co do wielkości holdingiem kryptograficznym firmy po Bitcoinie i Ethereum.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Polkadot o 1,06%, Chainlink o 6,57%, Litecoin o 0,68% i Bitcoin Cash o 5,85%. Korektę notuje Bitcoin o -2,47%, Ethereum o -1,80%, Cardano o -7.72%, XRP o -3,46% i Stellar o -4,22%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.47 bln dolarów, a całkowity obrót 122.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button