News

#1302 Newsy z dnia 03.03.2021

Ze środowych wydarzeń: Tim Draper: Netflix może być kolejnym gigantem, który zakupi Bitcoin; Vitalik proponuje rozwiązanie umożliwiające połączenie projektów skalowania w warstwie drugiej; Ubisoft wydał darmową grę opartą na zasobach krypto; Brave kupił wyszukiwarkę, jako alternatywę dla Google Search; 10 projektów na Ethereum o największej aktywności deweloperów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Tim Draper: Netflix może być kolejnym gigantem, który zakupi Bitcoin:

Netflix może być kolejną firmą z listy Fortune 100, która zakupi Bitcoin, a Amazon będzie musiał to zaakceptować, twierdzi miliarder Tim Draper.

W swoim wystąpieniu w Unstoppable Podcast, seryjny inwestor i hodler przewidywał, że spośród wszystkich możliwych kandydatów, Netflix jest pierwszym w kolejce do umieszczenia BTC w swoim bilansie.

Powiedział też:

Myślę, że Reed Hastings jest bardzo innowacyjnym facetem i potrafi kreatywnie myśleć, dlatego sądzę, że nadal kontroluje stery w Netflixie, a co za tym idzie, może być następny wielki, który upadnie.

Przewidywania są wyraźnymi oznakami instytucjonalnych zakupów za kwotę około 48.000 dolarów/BTC, co odpowiada wielu dużym transakcjom w Coinbase Pro w trakcie ostatniego tygodnia.

Wykres wypływów Coinbase Pro. Źródło: Ki Young Ju / Twitter

Draper, będąc zawsze optymistą, uważał również, że Amazon doda w przyszłości bezpośrednią opcję płatności w BTC.

Amazon prawdopodobnie wkrótce zacznie akceptować Bitcoiny.

– powiedział, zauważając, że konsumenci od wielu lat mogą kupować produkty pośrednio za pomocą kryptowaluty.

Amazon dodał Ethereum do swojego Managed Blockchain w tym tygodniu.

W międzyczasie sam Bitcoin odnotował kolejne szczyty, wychodząc z korytarza 40.000 USD i osiągając maksimum na poziomie 51.800 USD, najwięcej od 25 lutego.

Tak przedstawia się wykres BTC/USD z momentu redagowania artykułu:

Źródło: TradingView

Poszło dobrze.

– podsumował popularny handlowiec Scott Melker o nocnej aktywności, dodając:

Cena wyrwała się z obu formacji, lokalnej flagi byka i kanału opadającego. Obecnie również znajduje się powyżej 50% poziomu całego ruchu, więc utrzymanie powyżej ~ 50.600 USD byłoby bardzo korzystne. Utrzymajmy ten rozmach.

  • Vitalik proponuje rozwiązanie umożliwiające połączenie projektów skalowania w warstwie drugiej:

W ramach ciągłych starań, aby walczyć z eskalacją opłat transakcyjnych przy jednoczesnym tworzeniu ujednoliconego ekosystemu, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zaproponował rozwiązanie dla określonego rodzaju skalowania cross-rollup.

We wniosku przedstawiono, w jaki sposób dwa protokoły korzystające z pakietów zbiorczych mogą komunikować się ze sobą przy zachowaniu wzajemnych połączeń i możliwości komponowania.

Rollupy to rozwiązania warstwy drugiej, które są zasadniczo inteligentnymi sieciami kontraktowymi, które przetwarzają i przechowują dane transakcji poza głównym łańcuchem. Istnieje jednak wiele różnych typów zestawień, z których każdy wykorzystuje unikalne inteligentne kontrakty, takie jak optymistyczny i zerowy.

Podczas gdy wiele projektów DeFi wdrożyło pakiety zbiorcze warstwy drugiej, takie jak Loopring i Synthetix, szczegóły różnych pakietów zbiorczych oznaczają, że projekty nie mogą komunikować się ze sobą bezpośrednio na drugiej warstwie.

Propozycja Buterina zakłada, że ​​jeden pakiet zbiorczy może przetwarzać proste transakcje, podczas gdy drugi ma pełne wsparcie dla inteligentnych kontraktów. Istnieją już propozycje transferów między dwoma protokołami obsługującymi inteligentne kontrakty przy użyciu pakietów zbiorczych.

Aby wyjaśnić, jak działa ta propozycja, Buterin podaje przykład hipotetycznego pośrednika, którego nazwał „Ivan” – gdzie Ivan ma konto „IVAN_A” w pakiecie A, które w pełni kontroluje, a także ma pewne środki zdeponowane w inteligentnym kontrakcie „IVAN_B” ‚w pakiecie zbiorczym B.

Inteligentny kontrakt zostałby zaprogramowany tak, aby akceptował „notatki” zawierające dodatkowe dane od każdego, w celu zabezpieczenia wszelkich przyszłych transakcji. Transakcje tworzą warstwę łączącą, która przechowuje depozyty we wszystkich izolowanych kontraktach, umożliwiając przesłanie pakietu A do pakietu zbiorczego B za pośrednictwem tej warstwy.

Buterin zasugerował, że zachowanie będzie działać w następujący sposób;

Alice wysyła transakcję do IVAN_A z N monetami i notatką ALICE_B. Ivan wysyła transakcję wysyłając TRADE_VALUE * (1 – opłata) monety przez IVAN_B do ALICE_B.

Dodał, że najgorsze byłoby, gdyby Ivan nie wysłał monet do ALICE_B zgodnie z oczekiwaniami.

Odnosząc się do scenariusza „najgorszego przypadku”, który może powstać, Buterin podkreślił, że Alicja nadal będzie mogła poczekać, aż transakcja na zbiorczym A się potwierdzi, znaleźć alternatywną drogę do uzyskania monet z pakietu B w celu dokonania opłaty, a następnie ubiegać się o środki samodzielnie.

Odpowiadając na propozycję, Alon Muroch zwrócił uwagę, że działa ona podobnie do tego, jak banki rozliczają transakcje:

To bardzo interesujące, podobnie jak banki rozliczają transakcje między sobą. Zestawianie aktywów w oddzielne „konta” może mieć ograniczenia.

  • Ubisoft wydał darmową grę opartą na zasobach krypto:

Ubisoft, francuski wydawca gier, właśnie uruchomił One Shot League, nową darmową grę piłkarską, opartą na zasobach kryptograficznych.

One Shot League została opracowana przez laboratorium innowacji strategicznych Ubisoft we współpracy z Sorare, opartą na Ethereum grą w piłkę nożną fantasy, opartą na kartach kolekcjonerskich NFT.

Została też nawiązana współpraca z Jupiler Pro League, zawodową ligą piłkarską Belgii. Sezon piłkarski 2020-2021 zostanie wykorzystany do testowania wersji beta gry i zachęcania użytkowników do wyrażania opinii.

Użytkownicy tworzą pięcioosobowe zespoły i co tydzień rywalizują z całą społecznością. Gracze zdobywają punkty i wspinają się w rankingach opartych na rzeczywistych osiągnięciach profesjonalnych graczy przedstawionych przez posiadane przez nich tokeny.

Zwycięzcy każdego dnia meczowego otrzymają karty graczy z limitowanej edycji, których można używać w One Shot League i Sorare, dając tym samym szansę zebrania rzadkich kart i zbudowania silnych drużyn w dowolnej grze.

Jupiler Pro League ma jeszcze pięć tygodni rozgrywek, a gracze, którzy dołączą teraz, otrzymają bezpłatnie 25 zwykłych kart Sorare i będą mogli wykorzystać pięć na tydzień. Gracze dołączający w kolejnych tygodniach otrzymają 20 kart wspólnych.

Sorare jest kompatybilny z One Shot League, a gracze mogą uzyskać dostęp do gry za pośrednictwem konta Sorare. Gracze mogą przenosić cyfrowe karty użytkowników Sorare z uczestniczących lig i otrzymywać premie w One Shot League.

Sorare zawiera 100 oficjalnie licencjonowanych drużyn i lig, w których użytkownicy zbierają, kupują, sprzedają i używają cyfrowych kart gracza do wykorzystania ich w drużynach fantasy football. Karty różnią i większość z nich kosztuje od 5 do 10 dolarów, jednak wyjątkowo rzadka jednorazowa karta Cristiano Ronaldo została niedawno sprzedana za 102.000 USD.

Sorare opublikował na blogu wpis, w którym napisano, że gracze mieli szansę wygrać rzadkie karty:

Współpracowaliśmy z Ubisoftem, aby nagrodzić najlepszych i najbardziej strategicznych menedżerów, zarówno w tabeli liderów dnia meczowego, jak i tabeli liderów sezonu. W tabeli liderów ostatniego sezonu spodziewajcie się niestandardowych rzadkich kart Sorare oraz fajnych koszulek i gadżetów dostarczonych przez naszych przyjaciół z Jupiler Pro League dla najlepszych menedżerów.

Ubisoft nie jest obcy w świecie kryptowalut. Nawiązał współpracę z NFT marketplace Enjin w 2018 roku, a także z platformą dystrybucji gier Ultra opartą na EOS w 2019 roku.

  • Brave kupił wyszukiwarkę, jako alternatywę dla Google Search:

Brave ogłosił w środę, że firma przejęła Tailcat, otwartą wyszukiwarkę opracowaną przez grupę wcześniej pracującą nad wyszukiwarką prywatności i przeglądarkami w Cliqz.

Zgodnie z zapowiedzią, Tailcat posłuży jako podstawa dla nadchodzącego Brave Search, wyszukiwarki, która umożliwia prywatne i przejrzyste surfowanie po sieci.

CEO Brave i współzałożyciel Brendan Eich powiedział, że firma zamierza wprowadzić Brave Search do lata 2021 roku.

Brave pracuje nad integracją tej technologii i udostępnieniem jej jako Brave Search, najpierw poprzez wczesny dostęp dla testerów, a następnie dla ogółu do tego lata.

– powiedział Eich.

Przeglądarka Brave opiera się obecnie na głównych zewnętrznych wyszukiwarkach, oferując użytkownikom wybór między DuckDuckGo i Startpage, a także narzędziami, takimi jak wyszukiwarka Google.

Natomiast Tailcat jest zbudowany na podstawie całkowicie niezależnego indeksu i nie gromadzi adresów IP ani danych osobowych w celu ulepszenia wyników wyszukiwania. Eich stwierdził, że programiści Tailcat pracowali nad wyszukiwarką z zachowaniem prywatności „przez ostatnie siedem lat Cliqz, a następnie nad projektem Tailcat po zamknięciu Cliqz”.

  • 10 projektów na Ethereum o największej aktywności deweloperów:

Santiment opublikował swoją najnowszą listę 10 najlepszych projektów opartych na Ethereum względem wymiaru działalności i zaangażowania deweloperów.

Pomimo rekordowo wysokich poziomów opłat sieciowych w Ethereum, rozwój niektórych wiodących w branży projektów opartych na tej sieci nie słabnie.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa nam pod znakiem wzrostów najpopularniejszych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 6,34%, Ethereum o 6,56%, Cardano o 1,75%, Polkadot o 4,07%, XRP o 4,31%, Litecoin o 10,44%, Chainlink o 6%, Bitcoin Cash o 3,27% i Stellar o 2,88%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.56 bln dolarów, a całkowity obrót 131.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.