News

#1306 Newsy z dnia 07.03.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Minister Finansów: Nie będzie zakazu kryptowalut w Indiach: Komisja przypadków użycia Blockchain w NBA; JPMorgan publikuje 34 oferty pracy dot. Blockchain; Strona kampanii Donalda Trumpa zhakowana | Napastnicy żądali Monero; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Minister Finansów: Nie będzie zakazu kryptowalut w Indiach:

W wywiadzie dla CNBC dziś rano indyjski minister finansów Nirmala Sitharaman powiedziała, że doniesienia o całkowitym zakazie kryptowalut są zawyżone. Podczas negocjacji powiedziała, iż oczekuje, że wynik końcowy będzie bardziej umiarkowany:

Tak, z Bankiem Rezerw toczy się wiele dyskusji, negocjacji. Oczywiście Bank Rezerw podejmie kworum dotyczące tego, jak, jakiego rodzaju nieoficjalna waluta, kryptowaluta będzie musiała zostać zaplanowana i jak należy ją regulować. Chcemy też mieć pewność, że jest dostępne okno dla wszelkiego rodzaju eksperymentów, które będą musiały mieć miejsce w świecie kryptowalut.

– powiedziała Sitharaman.

Dodała, że przepisy nie będą tak surowe, jak informowano wcześniej. Władze będą „patrzeć do wewnątrz” i przyjmować „bardzo skalibrowane” stanowisko, w przeciwieństwie do „mieszanych komunikatów napływających z całego świata”.

Świat szybko się rozwija dzięki technologii. Nie możemy udawać, że tego nie chcemy. […] Mogę tylko dać wam wskazówkę: że nie zamykamy naszych umysłów, z pewnością szukamy sposobów, w jakie eksperymenty mogą mieć miejsce w świecie cyfrowym, w kryptowalutach i tak dalej.

– mówi.

Komentarze Sitharaman są bez wątpienia źródłem ulgi dla firm kryptograficznych, użytkowników i traderów w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie. Wcześniej w tym miesiącu raport Bloomberga powołujący się na starszego indyjskiego ministra finansów powiedział, że kraj ten wprowadzi zakaz wszystkich kryptowalut.

Hipotetyczny zakaz spotkał się z powszechną krytyką ze strony całej społeczności kryptowalut, a niektórzy porównują go do próby zakazu dostępu do Internetu.

  • Komisja przypadków użycia Blockchain w NBA:

Technologia Blockchain może wkrótce stać się integralną częścią największej ligi koszykówki na świecie.

Według raportu Sportico, grupa jednych z najbogatszych i najpotężniejszych właścicieli drużyn National Basketball Association tworzy komisję do zbadania przypadków użycia Blockchain w NBA.

W skład „Podkomitetu Doradczego Blockchain”, wchodzą Mark Cuban, Joe Tsai, Ted Leonsis, Steve Pagliuca, Vivek Ranadive i Ryan Sweeney. Według Sportico celem podkomitetu jest „zbadanie sposobów integracji technologii Blockchain w ramach działalności ligi”.

Dwa oczywiste możliwe przypadki użycia obejmują sprzedaż biletów i przedmioty kolekcjonerskie. Sprzedaż biletów oparta na Blockchain poczyniła znaczące postępy i ma teraz aktywną bazę użytkowników, a Mark Cuban w szczególności głośno wypowiadał się o swoim wsparciu dla korzystania z Blockchain, aby umożliwić swojemu zespołowi czerpanie zysków ze sprzedaży z drugiej ręki.

Podobnie, przedmioty kolekcjonerskie oparte na łańcuchu Blockchain znalazły niezwykle wygodne dopasowanie na rynku produktów związanych z najważniejszymi wydarzeniami NBA i fanami z obsesją na punkcie statystyk. Projekt giełdowy NBA Top Shot Flow Blockchain przyniósł ponad ćwierć mld dolarów sprzedaży.

Cuban powiedział jendak w oświadczeniu dla Sportico, że komitet nie powstał w odpowiedzi na eksplodującą popularność NBA Top Shot i zamiast tego koncentruje się na szerszych zastosowaniach technologii Blockchain.

  • JPMorgan publikuje 34 oferty pracy dot. Blockchain:

Amerykański bank JPMorgan ma otwarte 34 stanowiska pracy w zakresie technologii Blockchain opublikowane na swojej stronie internetowej.

Większość opublikowanych ofert pracy dotyczy Stanów Zjednoczonych, Indii i Singapuru. Wiele stanowisk jest bezpośrednio związanych z Onyx, oddziałem utworzonym w październiku ubiegłego roku w celu nadzorowania JPM Coin, tokena bankowych płatności hurtowych.

Liczne stanowiska inżyniera Blockchain koncentrują się na integracji zarówno JPM Coin, jak i Link z architekturą płatności JPMorgan.

Kiedy został uruchomiony Onyx, JPMorgan zapowiedział, że nowy oddział obejmuje około 100 miejsc pracy.

Ostatnio duże banki głośno wypowiadają się na temat wejścia w przestrzeń kryptowalut, przyglądając się obszarom takim jak przechowywanie kryptowalut i potencjalnie handel aktywami cyfrowymi. Chociaż JPM zachowywał się stosunkowo cicho na tych frontach, najwyraźniej wiele dzieje się za kulisami.

W przeciwieństwie do 56 wyników wyszukiwania ofert pracy „Blockchain” w JPMorgan, Goldman Sachs, który niedawno powiedział agencji Reuters, że uruchamia ponownie swoje stanowisko zajmujące się handlem kryptowalutami, ma tylko dwie oferty pracy dotyczące Blockchain / kryptowalut. Morgan Stanley ma również otwarte dwa zadania związane z Blockchain, podczas gdy BNY Mellon wykazuje cztery pozycje.

Trzynaście stanowisk pracy w JPMorgan dotyczy Onyx i Link, przy czym trzy z nich mają siedzibę w Bangalore w Indiach, dwie w Singapurze, a reszta w Stanach Zjednoczonych. Wymienione są również wolne stanowiska kierownika ds. Marketingu w Link, a także sąsiadująca z Blockchain pozycja na rynku nieruchomości komercyjnych z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii.

  • Strona kampanii Donalda Trumpa zhakowana | Napastnicy żądali Monero:

Strona kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa została zhakowana. Napastnicy zwrócili się z pytaniem o to, czy ludzie chcą poznać fakty kompromitujące obecnie urzędującego prezydenta USA. Do głosowania miało posłużyć Monero (XMR).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedziela na giełdach kończy się wyraźnymi wzrostami wśród czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 6,6%, Ethereum o 5,8%, Binance Coin o 6%, Cardano o 2,9% a Polkadot o 4,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.565 bln dolarów, a całkowity obrót 102 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.