News

#1307 Newsy z dnia 08.03.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitcoinowy ETF Galaxy Digital zostanie uruchomiony w tym tygodniu; 40% klientów Goldman Sachs ma już kontakt z kryptowalutami; NFT reprezentujący spalony obraz Banksy’ego sprzedany z prawie 400.000 USD; PayPal przejmuje depozytariusza Bitcoina Curv; Brandt: 50% szans, że cena Bitcoina osiągnie milion dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoinowy ETF Galaxy Digital zostanie uruchomiony w tym tygodniu:

W dzisiejszym komunikacie prasowym Galaxy Digital Capital Management, spółka zależna firmy Galaxy Digital zajmującej się usługami finansowymi i zarządzaniem inwestycjami, potwierdziła, że prawdopodobnie tym tygodniu rozpocznie się handel ETF CI Galaxy Bitcoin.

Wraz z premierą Galaxy dołączy do TSX Purpose jako jeden z pionierskich produktów ETF w Ameryce Północnej, gdzie w USA organy regulacyjne nie zatwierdziły jeszcze ani jednej aplikacji.

Purpose spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i powiązanymi wolumenami od czasu uruchomienia ETF w zeszłym miesiącu, mniej więcej w tym samym czasie, gdy Galaxy złożył wniosek do organów regulacyjnych.

Uważamy, że wschodząca klasa aktywów cyfrowych stwarza atrakcyjne możliwości wzrostu i dywersyfikacji. ETF CI Galaxy Bitcoin oferuje prosty i bezpieczny punkt dostępu dla tradycyjnych inwestorów, aby uzyskać ekspozycję na Bitcoina.

– skomentował w komunikacie Steve Kurz, partner i dyrektor ds. zarządzania aktywami w GDAM.

Instytucjonalny popyt na ekspozycję na Bitcoina nie został zniesiony przez zmienność cen i złą prasę.

W międzyczasie boom na ETF zapewnia nową konkurencję dla alternatywnych ofert rynkowych, w szczególności Greyscale Bitcoin Trust.

  • 40% klientów Goldman Sachs ma już kontakt z kryptowalutami:

Amerykański gigant bankowy Goldman Sachs oficjalnie potwierdził swoje plany ożywienia działu handlu kryptowalutami w obliczu rosnącego popytu ze strony inwestorów.

Matt McDermott, globalny szef aktywów cyfrowych w oddziale rynków globalnych Goldman Sachs, ogłosił, że firma zapewni dostęp do kontraktów terminowych CME na swojej nadchodzącej platformie kryptograficznej. W piątkowym podcaście Goldman Sachs dyrektor wykonawczy zauważył również, że Goldman Sachs będzie oferować usługi kryptograficzne niedostarczalnych kontraktów forward lub NDF, które są rozliczanymi gotówką i zwykle krótkoterminowymi kontraktami forward.

McDermott zauważył, że początkowo platforma kryptograficzna Goldman Sachs będzie ograniczona do tych dwóch produktów. Według niego, przejście Goldman Sachs na kryptowaluty jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów. Powołując się na wewnętrzne badanie prawie 300 klientów, dyrektor powiedział, że 40% inwestorów Goldman Sachs ma obecnie ekspozycję na kryptowaluty

Wydawało mi się, że to trochę za dużo, ale czułem, że to bardzo odzwierciedla zapotrzebowanie, jakie widzieliśmy w ciągu ostatnich trzech do sześciu miesięcy.

– powiedział.

Dyrektor podał również, że 61% ankietowanych klientów Goldman Sachs spodziewa się wzrostu liczby zasobów cyfrowych w ciągu następnego roku.  W szczególności 76% ankietowanych spodziewa się iż wartość Bitcoina do 2021 roku wyniesie między 40.000 a 100.000 dolarów, powiedział McDermott. Jednak tylko 22% spodziewa się, że Bitcoin przekroczy granicę 100.000 dolarów do końca 2021 r.

  • NFT reprezentujący spalony obraz Banksy’ego sprzedany z prawie 400.000 USD:

Niewymienialny token, czyli NFT, przedstawiający spalony obraz stworzony przez znanego brytyjskiego artystę ulicznego, Banksy’ego, został sprzedany za prawie 400.000 dolarów.

Token został dziś sprzedany na rynku NFT OpenSea za 228,69 Ether – o wartości około 382.000 dolarów. Sprzedaż nastąpiła po trzech dniach licytacji, a około 70 oferentów podniosło cenę z ceny wywoławczej 0,00001 ETH.

NFT został stworzony przez „Burnt Banksy”, grupę inwestorów kryptowalutowych, którzy w lutym kupili obraz Banky’ego „Morons” za około 100.000 dolarów.

„Morons” to obraz satyryczny dotyczący branży artystycznej, który przedstawia tętniącą życiem aukcję płótna w ramce z napisami pisanymi wielkimi literami: „Nie mogę uwierzyć, że wy kretyni kupujecie to gówno”. 4 marca właściciele dzieła sztuki spalili obraz podczas transmisji na żywo na Twitterze z nieznanego miejsca na Brooklynie w Nowym Jorku.

Morons NFT został sprzedany „Galaxy”, użytkownikowi OpenSea, który ma obecnie na wystawie cztery NFT, w tym satyryczny utwór przedstawiający słynną artystkę Fridę Kahlo jako Kim Kardashian w jej niesławnej sesji zdjęciowej z 2014 roku.

Chociaż token jest pierwszym NFT, który przedstawia zweryfikowany obraz Banksy’ego, który został spalony, nie jest pierwszym, który przedstawia dzieło, które zostało zniszczone po tokenizacji.

W sierpniu 2020 r. była gwiazda programu „That 70’s Show”, Ashton Kutcher, stworzył tokenizowaną reprezentację bazgrołów w notatniku przedstawiających tuzin par oczu, gwiazdę i jego podpis. NFT został wystawiony na aukcję charytatywną.

  • PayPal przejmuje depozytariusza Bitcoina Curv:

Gigant płatności online PayPal powiedział, że zgodził się na nabycie Curv, izraelskiego depozytariusza kryptowalut, w celu rozszerzenia swojej oferty kryptowalut. Firma nie podała jednak żadnych dalszych szczegółów dotyczących umowy.

Firma Curv została założona w 2018 roku przez CEO Itaya Malingera i CTO Dana Yadlina.

Teraz, gdy wdrażanie zasobów cyfrowych przyspiesza, uważamy, że nie ma lepszego domu niż PayPal, aby kontynuować naszą podróż do innowacji.

– powiedział Malinger.

Przejęcie Curv jest częścią naszych starań, aby zainwestować w talent i technologię, aby zrealizować naszą wizję bardziej inkluzywnego systemu finansowego.

– powiedział Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes i dyrektor generalny ds. Blockchain, kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal.

W zeszłym tygodniu, izraelski portal informacyjny Calcalist po raz pierwszy poinformował, że Curv negocjuje z nieujawnionym oferentem, podczas gdy wartość transakcji może sięgać 200–300 mln dolarów.

  • Brandt: 50% szans, że cena Bitcoina osiągnie milion dolarów:

Doświadczony trader, który pracuje na rynku towarowym od prawie pięćdziesięciu lat, Peter Brandt, uważa, że ​​istnieje 50% szans zarówno na to, że Bitcoin może wzrosnąć do oszałamiającego poziomu 1 miliona dolarów, jak i spaść do zera.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą czerwieni. Bitcoin notuje spadek o 0,7%, Binance Coin o 2,1%, Cardano o 1,2% a Polkadot o 2,2%. Ethereum natomiast wyróżnia się wśród czołówki wynikiem dodatnim na poziomie 3,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.576 bln dolarów, a całkowity obrót 116,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, cryptonews.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.