News

#1309 Newsy z dnia 10.03.2021

Ze środowych wydarzeń: Liczba Bitomatów w USA wzrosła w ciągu ostatniego roku o 177%; Surowsze grzywny dla koreańskich giełd kryptowalut; Południowokoreański Shinhan Bank przeprowadza pilotaż platformy CBDC; RTX 3060 wydobywa Ethereum z pełną mocą – górnicy rzekomo omijają limity; Bitcoinowe wieloryby kupują dołek; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Liczba Bitomatów w USA wzrosła w ciągu ostatniego roku o 177%:

Liczba nowych Bitomatów zainstalowanych na całym świecie od 1 marca 2020 roku zbliża się do 10,000. Według najnowszych danych Coin ATM Radar, obecna liczba maszyn wynosi 16 835, co oznacza silny wzrost o 57,5%, czyli 9 683 nowych maszyn w porównaniu z 7 152 w zeszłym roku.

W listopadzie 2020 miał miejsce uderzający wzrost o 80% rok do roku. Jak poprzednio, zdecydowana większość maszyn nadal znajduje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie zainstalowanych jest 81% (13 699 z 16 835) maszyn na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych wzrost był niezrównany i wyniósł 177% od 1 marca 2020 r. lub z 4 945 maszyn do 13 699 do 10 marca 2021 r. Kanada, kraj z następną największą liczbą Bitomatów, liczy zaledwie 1 268, co stanowi około 7,5% maszyn na całym świecie.

Dwa z czołowych krajów śledzonych przez Coin ATM Radar, Austria i Wielka Brytania, odnotowały w ciągu ostatnich kilku lat nieco poszarpany trend w zakresie instalacji Bitomatów: w pierwszym przypadku liczba maszyn osiągnęła szczyt w maju 2019 r. i wyniosła 266, a od tego czasu spadła do 153 w tym tygodniu – spadek o 42,5%.

W Wielkiej Brytanii spadek był mniej wyraźny, z najwyższym poziomem 283 w lutym 2020 r., w porównaniu z 199 w najnowszych danych, czyli nieco poniżej 30%. Dane dla całej Europy pokazują mniej więcej stały, ale niewielki wzrost z 1233 maszyn w marcu 2020 r. do 1273 obecnie.

  • Surowsze grzywny dla koreańskich giełd kryptowalut:

Południowokoreańskie giełdy kryptowalut, które nie spełnią wymogów intensywnego gromadzenia danych i środków weryfikacji tożsamości, mogą wkrótce podlegać surowym grzywnom.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Komisja Usług Finansowych Korei Południowej przedstawiła zmieniony wniosek dotyczący regulacji dostawców usług w zakresie aktywów wirtualnych, czyli VASP.

Wniosek wprowadza nowe standardy kar dla VASP, a także upraszcza i integruje istniejące przepisy dotyczące kar dla branży. W ramach zmienionej propozycji FSC będzie mogła nakładać kary na VASP za niezgłoszenie i niezarejestrowanie podejrzanych transakcji.

Kary będą się różnić w zależności od wagi i charakteru naruszeń, od 30% do 60% prawnie zatwierdzonej kwoty maksymalnej. Dla niektórych małych firm dostępna jest kara w wysokości 50% lub więcej.

W ramach wniosku FSC chce również wymagać od dostawców usług kryptograficznych wyznaczoną osobę do zgłaszania dużych transakcji, a także zapewnić pisemne wytyczne dotyczące pracy i szkolenia pracowników.

Zgodnie z ogłoszeniem, propozycja będzie otwarta dla opinii publicznej od 11 marca do 20 kwietnia i wchodzi w życie „natychmiast po ogłoszeniu”.  Propozycja ta łączy się z ustawą o raportowaniu i korzystaniu z określonych informacji o transakcjach finansowych, która zostanie wprowadzona 25 marca. W ramach tej ustawy giełdy kryptowalut, muszą narzucać szeroko zakrojone kontrole KYC i AML, w tym zgłaszanie prawdziwych nazwisk swoich klientów.

  • Południowokoreański Shinhan Bank przeprowadza pilotaż platformy CBDC:

Duży bank komercyjny Korei Południowej, Shinhan Bank, chce współpracować z bankiem centralnym tego kraju nad opracowaniem krajowej waluty cyfrowej.

Shinhan Bank opracował pilotażową platformę opartą na Blockchain dla cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC, we współpracy z działem usług IT LG Corporation, LG CNS.

Shinhan Bank i LG CNS stworzyły wirtualny model CBDC, w którym Bank of Korea emituje CBDC, podczas gdy inne instytucje bankowe, takie jak Shinhan Bank, działają jako pośrednicy finansowi. Bank podkreślił, że pośrednicy CBDC byliby integralną częścią ekosystemu cyfrowego wona, stwierdzając:

Jeśli Bank of Korea wyda CBDC, do sprawnej dystrybucji i wykorzystania waluty cyfrowej niezbędna będzie agencja pośrednicząca.

– czytamy.

Według raportu system CBDC Shinhan Bank umożliwia osobom fizycznym i podmiotom powiązanym korzystanie z wyemitowanych CBDC do płatności, przekazów pieniężnych i transakcji walutowych. Platforma dzieli również emisję CBDC na fundusze ogólne posiadane przez osoby fizyczne i fundusze rządowe przeznaczone do określonych celów, takich jak finansowanie awaryjne.

Raport nie określa, która sieć Blockchain została wykorzystana.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Shinhan Bank pogłębia swoje zaangażowanie w branżę kryptowalut i Blockchain. W styczniu Shinhan Bank zainwestował w Korea Digital Asset Trust, branżowe konsorcjum firm, które zapewniają przechowywanie aktywów cyfrowych. Bank uczestniczył również w rundzie finansowania w wysokości 7,5 miliona dolarów dla Blocko i wspierał projekty oparte na Blockchain w zakresie pożyczek na akcje.

W międzyczasie Bank Korei rozwija się w szybkim tempie ze swoim CBDC. Po rozpoczęciu testów cyfrowego wona w kwietniu 2020 roku, południowokoreański bank centralny opublikował w lutym obszerny raport, w którym stwierdził, iż aby iść na przód rozwiązane zostać muszą kluczowe kwestie prawne związane z walutami cyfrowymi.

  • RTX 3060 wydobywa Ethereum z pełną mocą – górnicy rzekomo omijają limity:

Wydaje się, że próba Nvidii odsunięcia górników Ethereum od nowej karty graficznej GeForce RTX 3060 poprzez ograniczenie jej szybkości hashowania była krótkotrwała.

Zrzuty ekranu opublikowane przez konto na Twitterze I_Leak_VN pokazują stos ośmiu kart graficznych RTX 3060 działających na znacznie wyższym poziomie niż limit wydobywczy Nvidii 20-25 MH / s, podczas rzekomego korzystania z algorytmu wydobywczego Ethereum Dagger-Hashimoto.

Tego samego dnia skupiona na kryptowalutach grupa z Wietnamu opublikowała grafikę informującą, że limit RTX 3060 rzeczywiście został ominięty i może teraz osiągnąć pełną moc 50 MH / s dzięki modyfikacji.

Według raportów z 10 marca, przełamanie narzuconych przez Nvidię ograniczeń dotyczących wydobywania eteru zostało najwyraźniej osiągnięte przy użyciu niestandardowej modyfikacji. Jest to sprzeczne z niedawną zapowiedzią globalnego dyrektora ds. public relations Nvidii, Bryana Del Rizzo, który powiedział 21 lutego, że bezpieczne interakcje między sprzętem GPU, oprogramowaniem sterownika i oprogramowaniem sprzętowym komputera zapobiegną usunięciu ogranicznika.

Nie chodzi tylko o sterownik. Między sterownikiem, układem scalonym RTX 3060 a systemem BIOS (oprogramowaniem sprzętowym) zachodzi bezpieczny uścisk dłoni, który zapobiega usunięciu ogranicznika szybkości hashowania.

– napisał Del Rizzo na Twitterze.

Nvidia nałożyła ogranicznik szybkości hashowania, aby uczynić jej karty mniej atrakcyjnymi dla kopaczy kryptowalut – szczególnie tych, którzy wydobywają Ethereum. Nastąpiło to po głośnych obawach wyrażonych przez miłośników gier, którzy obawiali się kolejnego niedoboru GPU z powodu popytu ze strony górników. Według Nvidii, Ether był celem ze względu na to, że ma najwyższą globalną wydajność wydobycia spośród monet nadających się do kopania za pomocą GPU.

Oprócz decyzji o ograniczeniu wydajności wydobywania eteru, Nvidia ogłosiła również oczekujące wydanie karty graficznej stworzonej specjalnie do wydobywania kryptowalut. Nazwane linią CMP, karty miały być sprzedawane górnikom i miały zostać pozbawione wejść dla wyświetlaczy uznanych za niepotrzebne do wydobywania kryptowalut.

Jednak wraz z pojawieniem się wyżej wymienionej modyfikacji plany te mogą spełznąć na niczym i mogą spowodować szalony pośpiech ze strony przyszłych górników, aby zdobyć więcej jednostek RTX 3060. Przyszłe plany Nvidii również są kwestionowane, biorąc pod uwagę, że zamierzała wypuścić nadchodzący RTX 3080 Ti z tymi samymi ograniczeniami wydobywania Ethereum.

  • Bitcoinowe wieloryby kupują dołek:

Dane sugerują, że bitcoinowe wieloryby kupują dołek na Binance.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują kontynuację trendu wzrostowego. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 4,11%, Ethereum o 0,6%, Binance Coin o 3,9%, Cardano o 0,1% a Polkadot o 3,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.738 bln dolarów, a całkowity obrót 130,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button