News

#1310 Newsy z dnia 11.03.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Bank Rosji rozpocznie testy cyfrowego rubla w 2022 r.; Popyt na Bitcoiny ze strony klientów Goldman Sachs rośnie; Nowy Jork udziela Bakkt pożądanej licencji BitLicense; Amerykańska marka luksusowych hoteli zacznie akceptować płatności BTC; Weibo dezaktywuje konta Huobi, OKEx, Binance; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bank Rosji rozpocznie testy cyfrowego rubla w 2022 r.:

Rosyjski bank centralny spodziewa się, że w 2022 r. rozpocznie programy pilotażowe dla swojej cyfrowej waluty banku centralnego, stwierdził członek zarządu.

Wiceprezes Banku Rosji Aleksiej Zabotkin powiedział, że bank planuje ukończyć prototyp cyfrowego rubla do końca 2021 roku, podała w środę lokalna agencja prasowa Prime. Plany ogłosił podczas wydarzenia internetowego zorganizowanego przez Moskiewską Nową Szkołę Ekonomiczną.

Zabotkin stwierdził, że prototyp nie będzie obsługiwał „prawdziwych transakcji”, ale będzie raczej służył jako punkt wyjścia do budowania ekosystemu.

Opierając się na tym prototypie w przyszłym roku zaczniemy wprowadzać rundy próbne.

– powiedział Zabotkin.

Jak wcześniej informowaliśmy, Bank Rosji oficjalnie ogłosił swoje plany CBDC pod koniec 2020 roku, wydając dokument konsultacyjny w sprawie rozwoju cyfrowego rubla w październiku ubiegłego roku. W styczniu Stowarzyszenie Banków Rosyjskich opublikowało opinię na temat projektu, ostrzegając, że wszystkie proponowane przez Bank Rosji modele mogą wiązać się z szeregiem zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem i oszustwami.

Pod koniec lutego pierwsza wiceprezes Banku Rosji Olga Skorobogatova poinformowała podobno, że bank planuje opracowanie koncepcji wybranego modelu cyfrowego rubla. Powiedziała, że bank nie wykluczył możliwości pobierania opłat za przelewy między portfelami cyfrowego rubla.

  • Popyt na Bitcoiny ze strony klientów Goldman Sachs rośnie:

Amerykański gigant bankowy Goldman Sachs niedawno zdecydował się ponownie uruchomić swoje biuro handlu kryptowalutami. Podobno doprowadziło to do zwiększonego zapotrzebowania na zasoby cyfrowe wśród bazy klientów.

Według raportu Reuters, dyrektor operacyjny Goldman Sachs, John Waldron, powiedział, że firma bada, jak zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów, którzy chcą zainwestować w Bitcoina. Dyrektor operacyjny powiedział, że Goldman Sachs będzie „nadal oceniać” i „angażować się” w kryptowaluty dla klientów.

Goldman podobno bada również uruchomienie Bitcoinowego funduszu ETF, a także dalsze sposoby przechowywania aktywów cyfrowych. Waldron powiedział, że obecna pandemia była „znaczącym przyspieszeniem” zakupów online i prawdopodobnie spowodowałaby „eksplozję” płatności w cyfrowych walutach.

Niektórzy w przestrzeni kryptowalut patrzą na powrót Goldmana jako niedźwiedzi wskaźnik dla BTC. Firma zarządzająca inwestycjami pierwotnie założyła swoje stanowisko do handlu kryptowalutami w szczycie hossy 2017, po czym cena Bitcoina znacznie spadła.

Wielu wskazywało jednak, że rynek kryptowalut różni się od tego, co było cztery lata temu.

Główne firmy przyjęły Bitcoina jako aktywa rezerwowe. Otoczenie regulacyjne w Stanach Zjednoczonych mogłoby również potencjalnie być bardziej korzystne dla kryptowalut pod rządami Joe Bidena. W środę komisja bankowa Senatu USA zagłosowała za kandydatem przychylnym kryptowalutom, Gary’m Genslerem, na przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

  • Nowy Jork udziela Bakkt pożądanej licencji BitLicense:

Bakkt stał się najnowszą firmą kryptograficzną, która uzyskała licencję BitLicense.

Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku ogłosił, że Bakkt został 29. licencjobiorcą BitLicense.

Po raz pierwszy przyznany Paxosowi w 2015 r., BitLicense to nowojorski program regulujący firmy zajmujące się cyfrowymi walutami. Dzięki niemu Bakkt będzie miał nowy dostęp do oferowania handlu kryptowalutami w centrum finansowym Stanów Zjednoczonych.

NYDFS skorzystał również z okazji, aby podłączyć inne inicjatywy kryptograficzne, w tym sprint technologiczny, który ma na celu znalezienie nowych sposobów przesyłania danych od firm do organów regulacyjnych w czasie rzeczywistym.

Podczas gdy przepisy Nowego Jorku mają reputację ostrych, status Manhattanu jako centrum finansowego nadal sprawia, że dostęp do jurysdykcji jest niezwykle atrakcyjny dla firm, które chcą zaangażować się we wszelkiego rodzaju działalność handlową. Kiedy PayPal chciał wejść w przestrzeń kryptowalut, firma zanim opublikowała swoje plany czekała na pierwszą warunkową licencję BitLicense w Nowym Jorku.

  • Amerykańska marka luksusowych hoteli zacznie akceptować płatności BTC:

Kessler Collection, amerykańska marka luksusowych hoteli, zaczęła akceptować Bitcoina i kryptowaluty jako opcję płatności.

Według opublikowanego komunikatu prasowego wydanego, sieć hoteli nawiązała współpracę z usługą kryptograficznej bramki płatniczej BitPay, aby rozpocząć akceptację Bitcoina.

Inne przyjęte kryptowaluty to Ethereum, Dogecoin, a także cztery stablecoiny – USD Coin, Paxos Standard, Binance USD i Gemini dolar.

Kolekcja Kessler został teraz najnowszą luksusową marką, która współpracuje z BitPay, aby umożliwić płatności kryptograficzne za ich produkty i usługi. Dla Fravy Collazo, dyrektora finansowego firmy, przyjęcie płatności kryptograficznych pomoże również zmniejszyć obciążenie zagranicznych gości na rynku Forex. Komentując ruch, dyrektor generalny firmy Richard Kessler stwierdził:

To obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych koncepcji w branży hotelarskiej. Wierzę, że kryptowaluta zyska akceptację, a współpraca z BitPay pozwala nam oferować większy wybór w procesie płatności.

– mówi.

  • Weibo dezaktywuje konta Huobi, OKEx, Binance:

Wydaje się, że w obliczu zapowiadanego wprowadzenia cyfrowego juana, Chiny dość mocno starają się ograniczyć i osłabić firmy operujące w sektorze kryptowalut na ich terenie. Teraz dochodzą do tego social media. Weibo, czołowa chińska platforma mediów społecznościowych, dezaktywowała konta kilku głównych, bitcoinowych giełd – Huobi, OKEx, Binance i MXC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin notuje spadek o 0,1%, Ethereum o 2,7%, Cardano o 3,8% a Polkadot o 5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.728 bln dolarów, a całkowity obrót 132,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button