News

#1315 Newsy z dnia 16.03.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Bitcoin jest teraz wart więcej niż Visa i Mastercard razem wzięte; Mining Ethereum w RTX 3060 odblokowane przez aktualizację samej Nvidii; Gubernator Banku Japonii: przygotowania CBDC nie mogą czekać; Dyrektor wykonawczy BitMEX poddaje się w Nowym Jorku; Nowe regulacje od FinCEN „poważnym zagrożeniem dla prywatności”; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin jest teraz wart więcej niż Visa i Mastercard razem wzięte:

Bitcoin w zeszłym tygodniu liczył ponad 60.000 dolarów za monetę – stał się również wart więcej niż trzy największe banki świata razem wzięte.

Według publicznie dostępnych danych, największa kryptowaluta wyprzedziła trzech najwyżej wycenionych światowych gigantów bankowych pod względem kapitalizacji rynkowej. Przy rekordowym poziomie 61,700 USD kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosiła około 1,15 bln USD. Łączna kapitalizacja rynkowa JPMorgan Chase, Bank of America oraz Industrial and Commercial Bank of China wynosi 1,08 bln USD.

Osiągnięcia nie kończą się na tym: Visa i Mastercard, największe sieci płatnicze, mają łączną kapitalizację rynkową w wysokości 871 miliardów dolarów, teraz również znacznie mniej niż Bitcoin.

Od tego czasu BTC / USD odnotował niewielki spadek, obniżając swoją kapitalizację rynkową do 1,03 bln USD, wciąż utrzymując znaczący tytuł aktywów o wartości biliona dolarów.

Poziom ten był wcześniej wskazywany przez analityków jako prawdopodobna strefa konsolidacji, co nadal pozostaje aktualne po poniedziałkowym spadku, który spowodował, że Bitcoin powrócił poniżej poprzedniego rekordu wszech czasów, ustalonego pod koniec lutego.

Inni zauważyli, że jego wzrost jest imponujący – wartość sieci Bitcoina wzrosła od zera do 1 biliona dolarów 3,6 razy szybciej niż na przykład Microsoft.

  • Mining Ethereum w RTX 3060 odblokowane przez aktualizację samej Nvidii:

Aktualizacja oprogramowania wydana przez Nvidię nieumyślnie ominęła blokadę miningową Ethereum, którą firma umieściła na własnej karcie graficznej GeForce RTX 3060.

Rzecznik Nvidii potwierdził, że najnowsza aktualizacja sterownika 470.05 została omyłkowo wydana z kodem przeznaczonym do użytku tylko przez deweloperów Nvidii, co pozwoliło na usunięcie ogranicznika.

Sterownik nieumyślnie zawierał kod używany do wewnętrznego programowania, który usuwa ogranicznik w RTX 3060 w niektórych konfiguracjach.

– powiedział rzecznik Nvidii, jak donosi The Verge.

W lutym Nvidia postanowiła celowo ograniczyć efektywność wydobywania Ethereum swoich kart graficznych z serii RTX 3060, aby zapobiec niedoborom wywołanym popytem, spowodowanym przez kopaczy kryptowalut. Potrójne uzgadnianie między sprzętem, oprogramowaniem i oprogramowaniem sprzętowym komputera miało zapewnić, że karta rozpozna, kiedy jest używana do wydobywania Ethereum i zmniejszy jej moc obliczeniową o połowę, z 50 do 25 MH / s.

Jednak tylne drzwi, które pozwoliły na ominięcie ogranicznika karty, pochodziły od strony oprogramowania i zostały wydane przez samą Nvidię. Aktualizacja ta została już wycofana przez firmę programistyczną, ale jej wersje pojawiły się już w Internecie.

  • Gubernator Banku Japonii: przygotowania CBDC nie mogą czekać:

Japonia przyjmuje wyważone, ale uważne podejście do globalnego zainteresowania emisją waluty cyfrowej przez bank centralny. W swoich ostatnich uwagach opublikowanych, prezes Banku Japonii Kuroda Haruhiko zauważył, że instytucja nie zmieniła stanowiska i nadal nie ma obecnie konkretnego planu emisji CBDC. 

Jednak to niezobowiązanie w żaden sposób nie oznacza braku aktywności na froncie badań i rozwoju CBDC. W październiku 2020 roku japoński bank centralny zobowiązał się do rozpoczęcia pierwszej z kilku faz testowania własnej weryfikacji koncepcji CBDC. Haruhiko potwierdził teraz, że mają się one rozpocząć wiosną tego roku.

Podkreślił, że zgodnie z raportem Banku Rozrachunków Międzynarodowych 86% banków centralnych na świecie bada obecnie zalety i wady CBDC. Spośród nich 60% jest już na etapie rozwoju eksperymentalnego lub weryfikacji koncepcji.

Banki centralne podzielają pogląd, że nie jest odpowiednią polityką, aby zacząć rozważać CBDC tylko wtedy, gdy w przyszłości pojawi się potrzeba emisji CBDC.

– zauważył.

Haruhiko powiedział, że „Z punktu widzenia zapewnienia stabilności i wydajności ogólnych systemów płatności i rozliczeń uważamy, że ważne jest dokładne przygotowanie się do reagowania na zmiany okoliczności we właściwy sposób”. Biorąc pod uwagę „istotne zmiany”, które zachodzą w coraz bardziej cyfrowym społeczeństwie, zasygnalizował, że bank korzysta z okazji, aby dokładnie rozważyć różne podejścia do potencjalnych zmian w podaży pieniądza banku centralnego.

Haruhiko posunął się nawet do zgrupowania tych wyłaniających się podejść pod hasłem „Bankowość centralna jako usługa”. W swoim szerszym opisie tych trendów argumentował, że „as-a-service” jest wyłaniającą się tendencją w finansach w szerszym ujęciu, wywodzącą się z wcześniejszych zmian w sferze korporacji i oprogramowania. Oznacza to ruch w kierunku tworzenia modeli biznesowych, które opierają się na świadczeniu usług na żądanie klientów, zamiast przyjmowania tradycyjnego podejścia do sprzedaży skoncentrowanego na produktach.

  • Dyrektor wykonawczy BitMEX poddaje się w Nowym Jorku:

Ben Delo, jeden z założycieli i współwłaścicieli giełdy kryptowalut BitMEX, poddał się władzom Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Według raportu Bloomberg, Delo został zdalnie postawiony w stan oskarżenia przed Sędzią Sarą Cave podczas poniedziałkowego postępowania. Nie przyznał się do wszystkich zarzutów i został zwolniony za kaucją w wysokości 20 mln dolarów.

Warunki zwolnienia za kaucją przewidują, że może on wrócić do domu do Wielkiej Brytanii i czekać na proces.

Poddanie się Delo było częścią porozumienia wynegocjowanego z władzami USA w lutym. Warunki zostały uzgodnione z Federalnym Biurem Śledczym i Strażą Graniczną, aby zezwolić Delo na wjazd do Stanów Zjednoczonych, mimo że podlega zakazowi podróżowania przez władze Wielkiej Brytanii. Rachel Miller, rzecznik Delo, stwierdziła:

Zarzuty przeciwko Benowi są bezpodstawne i stanowią nieuzasadnione przekroczenie kompetencji władz USA. Ben zamierza bronić się przed zarzutami i oczyścić swoje nazwisko w sądzie.

– mówi.

Delo i inni dyrektorzy BitMEX Arthur Hayes, Samuel Reed i Greg Dwyer zostali oskarżeni o prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i łamanie amerykańskich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy poprzez świadczenie nielicencjonowanych usług obywatelom USA.

Delo jest drugim dyrektorem BitMEX, który stanął przed władzami po aresztowaniu byłego dyrektora ds. Technologii Reeda w październiku 2020 r. Reed został zwolniony z aresztu w tym samym miesiącu po wysłaniu 5 milionów dolarów obligacji i zgodzeniu się na postępowanie sądowe.

Były dyrektor generalny giełdy, Hayes, znajduje się obecnie w Singapurze, ale współpracuje z władzami w celu poddania się na Hawajach 6 kwietnia.

  • Nowe regulacje od FinCEN „poważnym zagrożeniem dla prywatności”:

Według Coin Center, proponowana przez FinCEN regulacja stanowi „poważne zagrożenie dla prywatności”.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują przewagę spadków. Bitcoin, Binance Coin oraz Polkadot zmniejszyły swoją wartość kolejno o 2,1%, 1,5% oraz 0,7%. Wzrosty natomiast widzimy przy Ethereum – o 0,3%, Cardano – o 17,4% oraz XRP – o 5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.697bln dolarów, a całkowity obrót 139 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button