News

#1318 Newsy z dnia 19.03.2021

Z piątkowych wydarzeń: Deutsche Bank: Bitcoin jest zbyt ważny aby go ignorować; Niemiecki regulator wydaje ostrzeżenie o inwestycjach w kryptowaluty; Robinhood stawia sobie za cel rozszerzony biznes handlu kryptowalutami; Manchester City emituje token kibica; Czego potrzebuje Bitcoin, aby osiągnąć cenę 100 000 USD?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Deutsche Bank: Bitcoin jest zbyt ważny aby go ignorować:

Według analityków Deutsche Bank, kapitalizacja rynkowa Bitcoina w wysokości 1 biliona dolarów i potencjał do dalszego wzrostu sprawiły, że kryptowaluta jest „zbyt ważna, aby ją ignorować”.

Deutsche Bank Research, spółka zależna zajmująca się badaniami finansowymi światowego giganta bankowego Deutsche Bank, opublikowała raport poświęcony wyłącznie Bitcoinowi zatytułowany „Przyszłość płatności: seria 2 część III Bitcoiny: czy efekt dzwoneczka może stać się samospełniającą się przepowiednią?” 

W 18-stronicowym badaniu Deutsche Bank Research opisuje podstawowe cechy Bitcoina i analizuje kluczowe czynniki wpływające na jego historyczny wzrost do wartości 1 biliona dolarów.

Analitycy Deutsche Bank zasugerowali, że cena Bitcoina „może nadal rosnąć”, o ile zarządzający aktywami i firmy będą nadal wchodzić na rynek. Firma podkreśliła, że banki centralne i rządy „rozumieją teraz, że Bitcoin i inne kryptowaluty nigdzie się nie wybierają”, a zatem oczekuje się, że zaczną je regulować do końca 2021 roku.

Pomimo rosnącej wyceny, wzrost Bitcoina jako klasy aktywów może być utrudniony przez jego „wciąż ograniczoną” zbywalność i płynność, ostrzegł Deutsche Bank Research.

Prawdziwa debata dotyczy tego, czy sam wzrost wycen może być wystarczającym powodem, aby Bitcoin przekształcił się w klasę aktywów, czy też brak płynności jest przeszkodą.

– stwierdzili analitycy.

Oczekuje się, że Bitcoin „pozostanie bardzo niestabilny” w perspektywie krótkotermnowej, podsumowali analitycy Deutsche Bank, przewidując punkt zwrotny dla Bitcoina w ciągu najbliższych „dwóch lub trzech lat”, kiedy może pojawić się konsensus co do jego przyszłości.

  • Niemiecki regulator wydaje ostrzeżenie o inwestycjach w kryptowaluty:

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego, czyli BaFin, ostrzegł inwestorów o ryzyku związanym z inwestycjami w kryptowaluty.

W ostrzeżeniu dotyczącym ochrony konsumentów opublikowanym na swojej stronie internetowej, regulator przedstawił opowieść ku przestrodze o zaangażowaniu w kryptowaluty ze strony inwestorów detalicznych.

W swoim oświadczeniu BaFin powtórzył podobne ostrzeżenia wyrażane przez kilku europejskich organów regulacyjnych, w tym Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych oraz Europejski Urząd Nadzoru Bankowego.

Według BaFin inwestorzy detaliczni muszą być świadomi ryzyka poniesienia 100% strat z inwestycji w kryptowaluty. Podczas gdy prawodawcy Unii Europejskiej nadal pracują nad stworzeniem ogólnounijnego zestawu przepisów dla walut cyfrowych, niemieckie organy regulacyjne mają już dla nich pewne ramy prawne.

Dostawcy usług kryptograficznych, giełdy i inne firmy mogą działać w Niemczech tylko na podstawie licencji BaFin. W kraju zalegalizowano również cyfrowe papiery wartościowe w grudniu 2020 r.

W ramach dość wyraźnego otoczenia regulacyjnego dotyczącego kryptowalut w Niemczech, niektóre banki w tym kraju starały się nawet o zgodę na rozpoczęcie oferowania rozwiązań w zakresie przechowywania kryptowalut. Pomimo tych przepisów BaFin powiedział, że nie ma ochrony przed stratami dla konsumentów detalicznych w przestrzeni kryptowalut, stąd ostrzeżenie.

Ostrzeżenia dotyczące inwestycji w kryptowaluty są popularnym zjawiskiem wśród organów nadzoru finansowego na całym świecie, szczególnie w kontekście obecnej hossy. W przeciwieństwie do głównego nurtu finansów z kryteriami wykwalifikowanego inwestora, rynek kryptowalut oferuje łatwiejsze kanały udziału w rynku niedoświadczonym inwestorom.

Tylko w 2021 r. organy regulacyjne od Republiki Południowej Afryki po Wielką Brytanię, a nawet Tajlandię, wydały podobne ostrzeżenia. W lutym minister finansów Tajlandii skrytykował obecny wzrost spekulacji kryptowalutami i ostrzegł przed potencjalnymi ogromnymi stratami ze strony inwestorów detalicznych.

  • Robinhood stawia sobie za cel rozszerzony biznes handlu kryptowalutami:

Dyrektor generalny Robinhood, Vlad Tenev, powiedział, że firma pracuje nad powiększeniem swojej usługi handlu kryptowalutami.

Na czacie opublikowanym na koncie brokera na portalu YouTube, Tenev omówił plany zwiększenia siły roboczej i dodania większej liczby par handlowych kryptowalut. Szczegółowo opisując bieżące plany, szef Robinhood zauważył:

Tak bardzo, jak ludzie nie dają mi o to spokoju w mediach społecznościowych, ja nie daję spokoju naszemu zespołowi krypto i naszym inżynierom oprogramowania. Postaramy się zrobić to tak szybko, jak to możliwe. I zobaczymy. Po drodze możemy dodać kilka nowych monet.

– czytamy.

Oprócz zwiększenia katalogu handlu kryptowalutami, Tenev poruszył również kwestię możliwości posiadania portfela kryptowalut Robinhood. Tenev powiedział jednak, że firma postępuje ostrożnie na tym froncie, twierdząc, że taka funkcja będzie musiała zostać szeroko przetestowana przed udostępnieniem jej użytkownikom.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Robinhood odnotował 6 milionów nowych klientów kryptowalut w pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku – ponad 15 razy więcej niż średnia odnotowana w 2020 roku.

Dzięki rozszerzonemu katalogowi handlu kryptowalutami może pojawić się jeszcze większy patronat, a Tenev mówi, że Robinhood już pracuje nad wprowadzeniem niezbędnych modalności, aby poradzić sobie ze zwiększonym ruchem.

Oprócz zwiększania liczby pracowników Robinhood podobno zwiększa również dostępność usług i infrastrukturę obsługi klienta.

Jeśli chodzi o kontrowersje związane z handlem akcjami GameStop, Tenev przyznał, że incydent był złą reklamą firmy, mówiąc, że Robinhood może potrzebować kilku miesięcy, aby odzyskać siły po opadzie. Według dyrektora generalnego Robinhood, firma brokerska dokłada wszelkich starań, aby wyjaśnić sytuację.

  • Manchester City emituje token kibica:

Duży angielski klub piłkarski Manchester City jest najnowszym klubem sportowym, który uruchomił własny token oparty na Blockchain, aby zasilać nowe narzędzia cyfrowego zaangażowania fanów.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Manchester City nawiązał współpracę z platformą zaangażowania fanów Socios.com, aby uruchomić token CITY w łańcuchu Blockchain Chiliz. Podobnie jak inne europejskie kluby, takie jak FC Barcelona i Juventus, Manchester City będzie miał teraz możliwość zapewniania nagród VIP, promocji klubowych, gier, funkcji AR i ankiet.

Stephan Cieplik, starszy wiceprezes ds. sprzedaży globalnych partnerstw w City Football Group, spółce macierzystej Manchesteru City FC, powiedział, że uczestnicy członkostwa klubu w Cityzens będą mogli otrzymać bezpłatny token kibica CITY.

Każdy istniejący zarejestrowany Cityzen będzie również kwalifikował się do otrzymania darmowego tokena, dzięki czemu będzie miał dostęp do pełnej gamy korzyści i nagród.

– powiedział Cieplik.

Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny Chiliz and Socios, powiedział, że nowo wprowadzony token zapewni fanom wyjątkowe cyfrowe i rzeczywiste nagrody i doświadczenia, gdy tylko zostaną zniesione ograniczenia dotyczące COVID-19.

Rywalizując w Premier League, najwyższym poziomie angielskiej piłki nożnej, Manchester City jest podobno piątym najdroższym klubem piłkarskim na świecie, z szacowaną wartością 2,7 mld dolarów w 2019 roku.

  • Czego potrzebuje Bitcoin, aby osiągnąć cenę 100 000 USD?:

Bitcoin za 100 000 USD? Jeśli w ogóle, przyjdzie nam pewnie na to jeszcze chwilę poczekać. Na początku tego tygodnia (5 marca 2021 r.), doszło do likwidacji pozycji długich na BTC w wymiarze 738 milionów dolarów. 60% spośród tych likwidacji dotyczyło kontraktów lewarowanych ponad 20x. Wskazywało to na to, że traderzy wycofują Bitcoiny z giełd. Wzrost dźwigni zwiększa bowiem presję sprzedaży i prowadził (historycznie) do korekty cen.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spokojne ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. Bitcoin notuje spadek o 1,5%, Ethereum o 0,2%, a Cardano o 8,2%. Wzrost natomiast odnotował Polkadot – o 3,7% i Uniswap – o 8,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.812bln dolarów, a całkowity obrót 121.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, cryptonews.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button