News

#1319 Newsy z dnia 20.03.2021

Z sobotnich wydarzeń: Cardano blisko rekordowych poziomów; B3 zatwierdza dwa nowe fundusze ETF w Ameryce Łacińskiej; Chińscy giganci technologiczni cenią talenty Blockchain; Coinbase zapłaci 6,5 miliona dolarów grzywny w związku z oskarżeniami o wash trading; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Cardano blisko rekordowych poziomów:

Cardano (ADA) otarło się o ustalenie nowej rekordowej ceny, w następstwie ponownego zainteresowania detalicznego aktywem. Ostatecznie w czwartek osiągnął cenę 1,47 USD. W oparciu o dane TradingView z giełdy Kraken, niewiele brakowało do rekordowej ceny wynoszącej 1,48 USD, ustalonej 27 lutego.

Godzinny wykres Cardano pokazuje, że aktywa osiągnęły wyższe dołki od czasu korekty, poruszając się po linii trendu wzrostowego. Wygląda na to, że cena obecnie odwróciła 50-okresową średnią kroczącą (MA). W ostatnim ruchu spadkowym ADA nie spadła na tyle, aby osiągnąć 200-okresową MA.

Na wykresie godzinowym ADA, po dwóch próbach osiągnięcia rekordowego poziomu w czwartek, cena aktywa spadła o prawie 20%, osiągając 1,18 USD. Spadek ADA nastąpił w tandemie z podobną, choć znacznie mniejszą, korektą ceny Bitcoina.

Wydaje się, że wzrost ADA nastąpił po ogłoszeniu z 16 marca amerykańskiej giełdy Coinbase, stwierdzającym, że doda ADA do swojej platformy Coinbase Pro.

Handel rozpocznie się w czwartek 18 marca o godzinie 9:00 czasu pacyficznego (PT), jeśli zostaną spełnione warunki płynności.

– czytamy w poście na blogu.

  • B3 zatwierdza dwa nowe fundusze ETF w Ameryce Łacińskiej:

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, czyli CVM, zatwierdziła w tym tygodniu dwa kryptowalutowe fundusze ETF – jeden w 100% Bitcoinowy, a drugi składający się z pięciu kryptowalut, oprócz Bitcoina.

W przypadku QR Asset Management, menadżera Bitcoinowego ETF, produkt może przyspieszyć wprowadzenie podobnego produktu w Stanach Zjednoczonych, ponieważ CVM, a także Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) są częścią Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO).

Oba fundusze ETF będą notowane na giełdzie brazylijskiej, B3. Według Brazil Journal, dwa główne banki w kraju, Itaú i BTG Pactual, już oświadczyły, że będą oferować swoim klientom fundusze ETF firmy Hashdex.

QR ETF będzie handlował na B3 pod symbolem QBTC11, podczas gdy ETF z Hashdex będzie miał symbol HASH11. Oczekuje się, że handel ETF HASH11 rozpocznie się w tym miesiącu, podczas gdy ETF QBTC11 ma rozpocząć się w drugim kwartale 2021 r.

W przypadku ETF QR indeksem używanym do obliczenia ceny Bitcoina będzie Chicago Commodities Exchange. Fernando Carvalho, dyrektor generalny QR Capital, spółki holdingowej QR Asset, postrzega ten ruch jako ważny kamień milowy dla innowacji na brazylijskim rynku kapitałowym.

Nasz fundusz ETF, który ma być przedmiotem obrotu z symbolem QBTC11, jest kamieniem milowym na rynku brazylijskim. Aktywa te działają jak podwójne zabezpieczenie, ponieważ są towarem cyfrowym, a jednocześnie są sprzedawane w dolarach na rynku światowym. Jego cena nie jest powiązana z innymi klasami aktywów, co oznacza, że jest coraz częściej przyjmowana przez dużych menedżerów i inwestorów w ramach zróżnicowanych portfeli.

– powiedział.

ETF firmy Hashdex będzie replikacją indeksu Nasdaq Crypto Index (NCI), indeksu opracowanego przez Nasdaq i Hashdex. We wrześniu 2020 roku brazylijski Hashdex uzyskał zgodę regulatora z Bermudów i wraz z Nasdaq zatwierdził pierwszy na świecie Bitcoinowy ETF – fundusz ETF Hashdex Nasdaq Crypto Index.

Poza Brazylią jedynym innym krajem, który zatwierdził własne Bitcoinowe fundusze ETF, jest Kanada.

  • Chińscy giganci technologiczni cenią talenty Blockchain:

Niedobór chińskich specjalistów w dziedzinie technologii Blockchain może zostać zaostrzony w przypadku mniejszych firm przez fakt, że czołowi krajowi giganci technologiczni, tacy jak Tencent i Baidu, oferują wyższe pensje, starając się pozyskać śmietankę doświadczonych pracowników.

Blockchain został niedawno uwzględniony w najnowszym planie pięcioletnim kraju, którego rozwojowi rząd nadał priorytet. Jednak sektor prywatny rekrutuje już od dawna, a czołowe firmy oferują wyższe pensje doświadczonym ekspertom oraz mnóstwo start-upów wkracza do walki.

Wydaje się, że trend płacenia dużych kwot za specjalistów od Blockchain zaczął się na dobre w połowie ubiegłego roku. Według nowego raportu firmy Sina, badanie przeprowadzone przez Zero One przeanalizowało dane dotyczące rynku pracy w listopadzie 2020 r. – biorąc miesiąc jako migawkę, wydaje się, że trend ten w ostatnich miesiącach nasilił się.

Badanie wykazało, że łącznie 834 chińskich firm opublikowało w ciągu miesiąca 2 029 ogłoszeń o pracę związanych z Blockchain.

Badacz przeanalizował dane i stwierdził, że większość (35%) wpisów to startupy – firmy zatrudniające do 49 pracowników. Jednak za nimi podążyły „duże” firmy zatrudniające od 500 do 4 999 pracowników stojące za 22% opublikowanych ogłoszeń.

Okazuje się jednak, że jeśli chodzi o pozyskiwanie talentów w technologii Blockchain, im większa firma, tym większe wynagrodzenie.

Według China Daily, powołującego się na dane z platformy rekrutacyjnej Zhaopin, średnia miesięczna pensja w największych chińskich miastach wynosiła latem 2019 roku około 1 228 dolarów miesięcznie.

Jednak jeśli chodzi o prace związane z Blockchain pod koniec 2020 roku niektóre firmy rządowe oferowały podobno pensje w wysokości do 9 200 dolarów miesięcznie.

Najwięksi gracze z sektora prywatnego w branży IT również chcieli pozyskać specjalistów – 31 spółek notowanych na giełdzie ogłosiło prawie 260 miejsc pracy związanych z Blockchain w tym samym okresie. W rzeczywistości prawie co dziesiąte ogłoszenie zostało opublikowane przez „mega” firmy – zatrudniające 5 000 lub więcej pracowników.

Należały do nich firmy należące do Alibaba, które oferowały do nieco poniżej 6 500 dolarów miesięcznie dla talentów z wyższej półki oraz Tencent, który oferował do 8 200 dolarów za niektóre role związane z Blockchain.

W badanym okresie Tencent ogłosił 47 ofert pracy związanych z Blockchain. Zatrudnieniem zakończyło się 20 z nich. Notowany na giełdzie w Shenzhen Si-Tech opublikował 27 i obsadził 10 ról, podczas gdy Baidu miał więcej szczęścia, poszukując 25 pracowników i zatrudniając 21 z nich.

  • Coinbase zapłaci 6,5 miliona dolarów grzywny w związku z oskarżeniami o wash trading:

Tuż przed rozpoczęciem notowania na giełdzie, Coinbase ponownie trafia na nagłówki serwisów informacyjnych po tym, jak CFTC uznało ją za odpowiedzialną za wash trading – proceder, który miał trwać aż 3 lata.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują przewagę wzrostów. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,6%, Ethereum o 1,4%, Binance Coin o 1,6%, a Polkadot o 3,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.836 bln dolarów, a całkowity obrót 118.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, cryptonews.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button