News

#1322 Newsy z dnia 23.03.2021

Z wtorkowych wydarzeń: USA: Kanadyjska firma telekomunikacyjna oskarżana o współudział w praniu brudnych pieniędzy; Portfel Binance Smart Chain wkrótce dodany do przeglądarki Brave; Indyjski rząd zablokuje adresy IP krytpo giełd?; Spadek tureckiej liry, a Bitcoin; Jesse Powell (Kraken) „wie”, kiedy Bitcoin osiągnie cenę 1 mln dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • USA: Kanadyjska firma telekomunikacyjna oskarżana o współudział w praniu brudnych pieniędzy:

Kanadyjski dostawca usług komunikacyjnych ma kłopoty prawne z władzami USA w sprawie prania pieniędzy dotyczących kryptowalut. Sąd federalny zarzucił Sky Global rzekome ułatwienia organizacjom przestępczym prania milionów wartych w kryptowalutach.

Zgodnie z dokumentami, Południowy Okręg Kalifornii stwierdził, że kanadyjska firma sprzedawała urządzenia szyfrujące w celu ułatwienia handlu narkotykami w Australii, Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Sąd uważa, że ​​Sky Global utrudniało wymiarowi sprawiedliwości „tworzenie, utrzymywanie i kontrolowanie” systemu, w ramach którego firma zdalnie usuwała dowody nielegalnych działań po przybyciu władz w celu zajęcia sprzętu.

Ponadto organy ścigania oskarżyły kanadyjskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych o wykorzystywanie jego infrastruktury w następującym celu:

Aby uniknąć wykrycia przestepczych działań, między innymi poprzez pranie nielegalnych dochodów, komunikowanie się z zaszyfrowanymi urządzeniami i przesyłanie nielegalnie uzyskanych środków do kryptowaluty, w szczególności do Bitcoina.

Sky Global rzekomo pobierał od swoich klientów opłatę abonamentową w wysokości około 1.200 dolarów za okres sześciu miesięcy.

Władze stwierdziły również, że firma wykorzystywała BTC ułatwiając niezgodne z prawem transakcje na stronie internetowej klientów, „w celu ochrony anonimowości i ułatwienia prania nielegalnie zdobytych zysków członkostwa”.

W odpowiedzi na akt oskarżenia Jean-François Eap, dyrektor generalny Sky Global, odrzucił zarzuty władz USA i wydał następujące oświadczenie:

Do chwili obecnej władze nie poinformowały nas o żadnym z postępowań, o których donoszono w mediach. Śledząc ich doniesienia w zeszłym tygodniu, z wielkim smutkiem widzę daleko idące wnioski na temat czegoś, co można określić jedynie jako „erozję” prawa do prywatności.

Eap dodał, że Sky Global „nie został stworzony, aby uniemożliwić policji monitorowanie organizacji przestępczych, a istnieje po to, aby uniemożliwić monitorowanie i szpiegowanie globalnej społeczności ”.

Akt oskarżenia w Stanach Zjednoczonych jest przykładem jak policja i rząd próbuje oczerniać każdego, kto sprzeciwia się nieuzasadnionej inwigilacji.

– powiedział.

  • Portfel Binance Smart Chain wkrótce dodany do przeglądarki Brave:

Zorientowana na prywatność przeglądarka internetowa Brave wkrótce zintegruje dedykowany portfel Binance Smart Chain, otwierając użytkowników przeglądarki na ekosystem produktów DeFi BSC.

Chociaż Brave można już skonfigurować do ręcznego przeskakiwania do Binance Smart Chain, oczekuje się, że dodanie wstępnie skonfigurowanego portfela uprości ten proces, nie wymagając żadnych specjalnych aplikacji, portfeli ani dodatkowego majsterkowania.

W międzyczasie token znajdujący się w centrum przeglądarki Brave, Basic Attention Token (BAT), został dostosowany do BSC w postaci Wrapped BAT (WBAT). Wrapping to proces, w którym tokeny z jednego ekosystemu blockchain mogą być reprezentowane w zupełnie innym. Przykładem może być Wrapped Bitcoin na Ethereum, gdzie ten pierwszy jest technologicznie kompatybilny z rozszerzonymi procesami tego drugiego.

Mamy nadzieję, że BAT i Brave przejmą główny nurt kryptografii i sprawią, że DeFi będzie przyjazne dla użytkownika na rynku masowym.

– powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Brave, Brendan Eich.

Brave ma podobno ponad 25 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 7 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Przeglądarka pojawiła się jako alternatywa dla tych popularnych, oferując zwiększoną prywatność, mniej śledzenia i możliwość wyrażenia zgody na reklamy wybrane przez użytkownika.

Koordynator ekosystemu Binance Smart Chain Xiaoguang Zhang powtórzył zdanie Brendana Eicha, że ​​integracja Binance Smart Chain z Brave jeszcze bardziej zainspiruje DeFi i przyjęcie kryptowalut.

Dzięki tej strategicznej integracji między przeglądarką Brave i Binance Smart Chain, razem wprowadzimy bezproblemowy UX dla użytkowników kryptowalut. Dzięki temy uzyskamy dostęp do DeFi i Dapps w BSC i innych łańcuchach bloków, co radykalnie rozruszy masową adopcję.

– powiedział Zhang.

Podobnie jak w przypadku wielu altcoinów, wartość Basic Attention Token wzrosła do nowego rekordowego poziomu w 2021 roku. Tylko między styczniem a marcem BAT zyskał 515% w stosunku do dolara amerykańskiego, wzrastając z około 0.20 USD do 1.27 USD.

  • Indyjski rząd zablokuje adresy IP krytpo giełd?:

W Indiach pojawiają się doniesienia, że tamtejszy rząd ​​rozważa zablokowanie adresów IP giełd kryptowalut. Pomimo doniesień o zakazach wiele osób w indyjskiej społeczności kryptowalut uważa, że ​​władze nie nałożą całkowitego zakazu na kryptowaluty.

Jak donosi Business Standard „ Indie rozważają blokowanie adresów protokołu internetowego (IP) firm / giełd, na których odbywa się handel kryptowalutami”. BE Informacje opiera się na anonimowym „źródło wiedzy”. Środek ten, jeśli zostanie wdrożony, będzie potwierdzeniem starań rządu o nałożenie zakazu na kryptowaluty.

Minister finansów Indii Nirmala Sitharaman powiedział niedawno, że notatka gabinetu dotycząca przepisów dotyczących kryptowalut jest finalizowana.

Rząd Indii próbował wcześniej zablokować adresy IP witryn dla dorosłych i setek chińskich aplikacji, jak podano w publikacji. Zauważono też jednocześnie, że ludzie nadal mogli zyskać dostęp do witryn za pośrednictwem wirtualnych sieci prywatnych (VPN).

Wcześniej w tym miesiącu, indyjski minister finansów powiedział, że „zostanie przyjęte bardzo skalibrowane stanowisko” w odniesieniu do kryptowalut. Następnie podkreślił, że ​​rząd „nie wyłącza wszystkich opcji”.

Oświadczenia te dały indyjskiej społeczności kryptograficznej nadzieję, że Indie będą regulować branżę kryptograficzną zamiast nakładać całkowity zakaz.

  • Spadek tureckiej liry, a Bitcoin:

Turecka lira spadła wczoraj o ponad 10% po tym, jak prezydent kraju Recep Tayyip Erdogan nieoczekiwanie zwolnił Naci Agbala, prezesa banku centralnego kraju. Po osiągnięciu nowego minimum na poziomie 8.280 za dolara, lira zamknęła się na poziomie 7.75 za dolara.

Z drugiej strony, dzień przed upadkiem liry, Bitcoin stał się najczęściej wyszukiwanym słowem w Turcji. Jak pokazują statystyki Google, liczba wyszukiwań BTC wzrosła o ponad 500%. Dzieje się to, gdy obawy o inflację wzrosły po obaleniu Agbala.

Lira turecka spada po usunięciu prezesa banku centralnego, BTC przeszukuje

Wcześniej Agbal, który opowiadał się za wyższymi stopami procentowymi w celu ujarzmienia inflacji, pomógł uczynić lirę „jedną z najlepiej prosperujących walut rynków wschodzących w tym roku”. Według raportu, zadowoleni zagraniczni menadżerowie zareagowali na jego politykę, przelewając fundusze do tureckiej gospodarki. W raporcie czytamy:

Zagraniczni potentaci dodali 4.6 mld dolarów netto do tureckich akcji i obligacji w walucie lokalnej, za kadencji Agbala. Założyli oni, że wyższe stopy procentowe pomogą ograniczyć inflację i ustabilizować lirę.

Jednak niektórzy zarządzający pieniędzmi wyrazili obawy, że nowy gubernator Sahap Kavcioglu będzie prowadził populistyczną politykę, którą preferuje prezydent Erdogan. Jednak w swoich wstępnych komentarzach po nominacji Kavcioglu, który jest czwartym szefem banku centralnego od niespełna dwóch lat, próbował uspokoić rynki, zobowiązując się do utrzymania tych samych celów, co jego poprzednik.

Niemniej jednak, nowy gubernator zobowiązał się również do „wspierania stabilności gospodarczej poprzez obniżanie kosztów finansowania zewnętrznego i pobudzanie wzrostu”.

Raport stwierdza też, że ​​zwolnienie Agbala mogło przyczynić się do spadku indeksu giełdowego Turcji Borsa Istanbul 100 o 9,8%. Według dokumentu, ten spadek jest wynikiem „najbardziej gwałtownej wyprzedaży od czerwca 2013 roku (…)”. Natomiast notowany na Nasdaq fundusz giełdowy iShares MSCI Turkey spadł o ponad 19% w obrotach w USA.

W międzyczasie raport stwierdza, że ​​niektórzy inwestorzy zaczęli obawiać się, że Turcja „ograniczy ich zdolność do sprzedaży lokalnych aktywów, aby powstrzymać zawirowania na rynku”. Jednak Lütfi Elvan, minister finansów i skarbu Turcji, wydał oświadczenie rozwiewające te obawy mówiąc, że Turcja „nie narzuciłaby kontroli kapitału, ani nie określiłaby stałego kursu walutowego”.

  • Jesse Powell (Kraken) „wie”, kiedy Bitcoin osiągnie cenę 1 mln dolarów:

Dyrektor generalny Kraken Jesse Powell sądzi, że kurs Bitcoina względem dolara amerykańskiego jest na dobrej drodze do osiągnięcia wyceny na poziomie 1 miliona dolarów, w obliczu kontynuacji luzowania polityki pieniężnej przez rządy.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba świeci nam się na czerwono. Korektę notuje Bitcoin o -1,84%, Ethereum o -3,24%, Binance Coin o -2,90%, Cardano o -2,53%, Polkadot o -4,33%, XRP o -6,19%, Litecoin o -3,78%, Chainlink o -4,44% i Bitcoin Cash o -1,62%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.74 bln dolarów, a całkowity obrót 141.8 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button