News

#1325 Newsy z dnia 26.03.2021

Z piątkowych wydarzeń: Chiński juan cyfrowy jest kopią zapasową dla AliPay i WeChat Pay, twierdzi urzędnik; Były urzędnik OCC: kryptowaluty mają wsparcie, ale dolar „może nie go nie mieć”; Argo Blockchain uruchomi pierwszą „zieloną” kopalnię Bitcoinów; Rosyjskie Muzeum Ermitażu będzie gospodarzem wystawy sztuki NFT; Ethereum | Opóźnienia w uruchomieniu rozwiązania skalującego Optimism; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Chiński juan cyfrowy jest kopią zapasową dla AliPay i WeChat Pay, twierdzi urzędnik:

Według urzędnika z Ludowego Banku Chin, głównym celem chińskiej cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC, jest zapewnienie wsparcia dla głównych detalicznych usług płatniczych, takich jak AliPay i WeChat Pay.

Mu Changchun, szef instytutu zajmującego się badaniami nad cyfrową walutą Ludowego Banku Chin, stwierdził, że chiński juan cyfrowy jest potrzebny do zapewnienia stabilności finansowej na wypadek, gdyby „coś się stało” z AliPay lub WeChat Pay, donosi South China Morning Post.

Przemawiając w czwartek podczas panelu dyskusyjnego online, Mu stwierdził, że Alipay firmy Alibaba i WeChat Pay firmy Tencent stanowią 98% rynku płatności mobilnych w Chinach, co stwarza pewne ryzyko w przypadku jakichkolwiek problemów.

Gdyby coś się z nimi stało, finansowo lub technicznie, z pewnością miałoby to negatywny wpływ na stabilność finansową Chin. Aby zapewnić wsparcie dla systemu płatności detalicznych, bank centralny musi zintensyfikować działania i zapewnić usługę cyfrowej waluty banku centralnego

– powiedział Mu.

Najnowsze uwagi Mu pojawiły się w czasie, gdy rząd zwalczał praktyki monopolistyczne sektora prywatnego w Chinach, gdy Ant Group i Tencent zdominowały krajowy rynek płatności cyfrowych. Na początku marca chiński regulator antymonopolowy nałożył grzywnę na Tencent za to, że nie ujawnił państwu swoich przejęć. Wcześniej chińskie władze oznaczyły czerwoną flagą pierwszą ofertę publiczną Ant Group o wartości 37 miliardów dolarów w związku z obawami dotyczącymi wielkości firmy.

  • Były urzędnik OCC: kryptowaluty mają wsparcie, ale dolar „może nie go nie mieć”:

Brian Brooks, były pełniący obowiązki kontrolera waluty Urzędu Kontroli Waluty Stanów Zjednoczonych, stwierdził, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, mają pewne wsparcie, podczas gdy dolar amerykański może nie mieć żadnego.

Brooks podzielił się swoimi uwagami w wywiadzie dla CNBC Squawk Box z Josephem Kernenem, aby odnieść się do ostatnich wypowiedzi związanych z Bitcoinem, wygłoszonych przez prezesa Rezerwy Federalnej USA Jerome’a Powella. Wcześniej w tym tygodniu Powell argumentował, że kryptowaluty takie jak Bitcoin są „zasadniczo substytutem złota”, ale jednocześnie „nie są niczym poparte”.

Gospodarz CNBC, Kernen, wskazał, że złoto było historycznie postrzegane jako środek tezauryzacji, wyrażając dezorientację w związku z komentarzami Powella.

Powiedział, że jest jak złoto, ale nie jest środkiem tezauryzacji. Czy on nie uważa, że złoto jest środkiem tezauryzacji?

– stwierdził.

W odpowiedzi Brooks powiedział, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie lgnęli do Bitcoina w ciągu ostatniego roku, w tym dramatycznie zwiększenie podaży dolara przez Fed.

Odnosząc się do porzucenia przez Stany Zjednoczone standardu złota za prezydenta Richarda Nixona w 1971 roku, Brooks powiedział:

Chodzi mi o to, że dolar może w rzeczywistości nie być niczym poparty […] Natomiast kryptowaluty w rzeczywistości są czymś zabezpieczone. Są wspierane przez podstawowe sieci, a to, co kupujesz, kupując token kryptograficzny – cokolwiek to jest Bitcoin lub cokolwiek innego – kupujesz część sieci finansowej stworzonej do przeprowadzania wszelkiego rodzaju transakcji.

Brooks stwierdził, że rosnąca liczba aplikacji sieciowych w ciągu ostatnich kilku lat jest głównym powodem, dla którego branża kryptograficzna jest dziś warta prawie 2 biliony dolarów.

Wierzę w mądrość tłumów. Myślę, że tłumy mówią ci, że te sieci to kierunek finansów w przyszłości. Chcę być tego częścią.

– podsumował.

  • Argo Blockchain uruchomi pierwszą „zieloną” kopalnię Bitcoinów:

Firma wydobywająca kryptowaluty Argo Blockchain, będąca w obrocie publicznym, uruchomi Bitcoinową pulę miningową zasilaną wyłącznie czystą energią, ogłosiła firma.

Argo nawiązało współpracę z inną przyjazną dla środowiska firmą wydobywczą DMG Blockchain, aby stworzyć Terra Pool – pulę wydobywczą Bitcoina składającą się z mocy obliczeniowej pochodzącej z wodnych źródeł energii obu firm, która zdaniem firmy jest pierwszą w swoim rodzaju.

Argo Blockchain PLC to firma wydobywcza z siedzibą w Wielkiej Brytanii z trzema zakładami operacyjnymi w Kanadzie skonfigurowanymi do wydobywania Bitcoinów oraz monety prywatności Zcash. Firma niedawno nabyła w Teksasie działkę o powierzchni 320 akrów, którą planuje wykorzystać do rozszerzenia działalności wydobywczej o dodatkowe 200 megawatów energii elektrycznej, również pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Dyrektor generalny Argo, Peter Wall, powiedział, że uczynienie Bitcoina bardziej ekologicznym jest głównym priorytetem i wezwał inne firmy wydobywające Bitcoiny do pójścia w jego ślady:

Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych jest priorytetem dla Argo, a współpraca z DMG w celu stworzenia pierwszej „zielonej” kopalni Bitcoinów jest ważnym krokiem w kierunku ochrony naszej planety teraz i dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że inne firmy z branży wydobywczej Bitcoina pójdą w nasze ślady, aby zademonstrować szerszą świadomość klimatyczną.

– stwierdził.

  • Rosyjskie Muzeum Ermitażu będzie gospodarzem wystawy sztuki NFT:

Rosyjskie Państwowe Muzeum Ermitażu, drugie co do wielkości muzeum sztuki na świecie, przygotowuje się do zorganizowania cyfrowej wystawy sztuki z użyciem tokenów NFT. Planowany na 2021 rok, projekt NFT Hermitage będzie pierwszą rosyjską wystawą w dziedzinie sztuki NFT.

Dział sztuki współczesnej Hermitage organizuje wystawę, która będzie częścią projektu „Hermitage 20/21”.

Niewymienialne tokeny stały się nową formą zabezpieczenia praw do dzieła sztuki przy użyciu technologii Blockchain, która pozwala na ustanowienie jednoznacznej kontroli nad prawami autorskimi i prawami własności.

– czytamy w ogłoszeniu.

Fundacja Rodziny Aksenovów – lokalny fundusz innowacji kulturowych i społecznych – będzie strategicznym partnerem projektu NFT Hermitage, którego celem jest badanie nowych form zaangażowania publiczności w praktyki kulturowe.

Znajdujący się w Sankt Petersburgu Ermitaż jest muzeum federalnym obejmującym trzy miliony eksponatów. Ermitaż nie sprecyzował, czy muzeum planuje przeprowadzić sprzedaż na aukcji NFT w ramach zbliżającej się wystawy.

  • Ethereum | Opóźnienia w uruchomieniu rozwiązania skalującego Optimism:

Premiera uruchomienia sieci głównej rozwiązania skalującego Ethereum spod znaku Optimism została przesunięta na lipiec.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 4,9%, Ethereum o 4%, Cardano o 11% a Binance Coin o 7,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.695 bln dolarów, a całkowity obrót 123,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.