News

#1328 Newsy z dnia 29.03.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Rezerwy stablecoinów na giełdach osiągnęły historyczny rekord; Visa chce dać możliwość rozliczania transakcji fiducjarnych za pomocą krypto; Łotewski airBaltic dodaje Ethereum i Dogecoin jako opcję płatności; Youtuber buduje koparkę hakując Game Boya z 1989 roku; Najstarszy bank w USA wycenia Bitcoina w oparciu o S2F i złoto; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rezerwy stablecoinów na giełdach osiągnęły historyczny rekord:

Stablecoiny, takie jak Tether i USD Coin, osiągnęły kolejny kamień milowy pod względem akumulacji przez giełdy. Według danych CryptoQuant, holdingi stablecoinów na światowych giełdach kryptograficznych osiągnęły historyczny rekord w dniu 28 marca, przekraczając 10 mld dolarów.

Według danych CoinGecko, giełdy kryptowalut posiadają obecnie prawie 16% całkowitej wartości rynkowej wszystkich stablecoinów, a kapitalizacja rynkowa wynosiła w momencie redagowania tego artykułu 63 mld dolarów. Całkowity wolumen obrotu wszystkimi stablecoinami szacuje się na około 88 mld dolarów.

Źródło: CryptoQuant

Według danych CryptoQuant, wolumeny stablecoinów na giełdach wielokrotnie osiągały w tym roku najwyższy poziom w historii, rosnąc o ponad 100% w dwa miesiące. Jak wcześniej informowały media, napływy stablecoinów są często postrzegane jako krótkoterminowy wskaźnik zwyżki dla Bitcoina, co sugeruje, że kapitał z wraca z powrotem do BTC.

W połączeniu z rosnącą akumulacją stablecoinów, niektóre wskaźniki, takie jak współczynnik All Exchange Stablecoin CryptoQuant, mogą potencjalnie wskazywać na kolejny ruch w górę na rynkach kryptowalut. Analityk techniczny Crypto Seer zauważył  27 marca, że ​​wskaźnik osiągnął najniższy poziom od listopada 2020 roku.

Za każdym razem, gdy wskaźnik ten spada tak nisko, to wyznacznik okresu znaczącej siły dla USD / BTC.

– powiedział.

Najnowszy kamień milowy na rynku stablecoin ma miejsce, gdy gigant płatniczy Visa oficjalnie pilotuje swoją pierwszą transakcję rozliczeniową w USD Coin na blockchain Ethereum. USD Coin jest drugim co do wielkości stablecoinem powiązanym z dolarem amerykańskim, po Tether.

Czuję tutaj masową adopcję kryptowalut, powiedział dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju. Nawiązał w ten sposób do przejściu Visa do USDC. Ju powiedział, że wzrost posiadanych stablecoinów na giełdach może wynikać z wejścia na rynek większej liczby inwestorów ze Stanów Zjednoczonych:

Udziały w stablecoinach na wszystkich giełdach mogą wskazywać na potencjalną siłę nabywczą. Od zeszłego roku rynek stablecoinów był głównie zdominowany przez Tether, ale teraz jest on równo dzielony z innymi stablecoinami, takimi jak USDC, BUSD, HUSD itd.

Według CryptoQuant, zasoby USDC na giełdach kryptowalut wynoszą obecnie ponad 2.2 mld dolarów, podczas gdy jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 11 mld dolarów.

  • Visa chce dać możliwość rozliczania transakcji fiducjarnych za pomocą krypto:

Wiodący dostawca kart kredytowych Visa pilotuje program, który pozwoli swoim partnerom na wykorzystanie łańcucha blokowego Ethereum do rozliczenia transakcji zawieranych w systemie fiducjarnym.

W poniedziałkowym ogłoszeniu Visa poinformowała, że ​​będzie współpracować z platformą kryptowalut Crypto.com, aby zaoferować system rozliczeń kryptograficznych dla transakcji fiat jeszcze w tym roku. Partnerzy Visa będą mogli wymieniać USDC za pośrednictwem sieci płatniczej Visaj, aby rozliczać transakcje dokonywane w walucie fiducjarnej.

Według giganta, jego standardowy proces rozliczeniowy wymaga od partnerów przesyłania waluty fiducjarnej przelewem bankowym, co „może zwiększyć koszty dla firm korzystających z walut cyfrowych”. Pilot podobno pozwoli Crypto.com na wysłanie USDC na adres Visa Ethereum w celu rozliczenia niektórych transakcji w ramach programu.

Fintechy chcą partnerów, którzy rozumieją ich działalność i złożoność czynników związanych z cyfrową walutą. Dzisiejsze ogłoszenie jest kamieniem milowym naszej zdolności do zaspokojenia potrzeb fintechów zarządzających swoją działalnością za pomocą stablecoina lub kryptowaluty.

– powiedział dyrektor ds. produktów Visa, Jack Forestell.

Firma stwierdziła, że ​​zamierza udostępnić ten system firmom Fintech i neobankom zajmującym się kryptowalutami, w tym Bitcoinem, Ethereum i USDC. Visa donosi, że „miliardy dolarów” w pieniądzu fiducjarnym są codziennie zaangażowane w rozliczanie transakcji.

Crypto.com ogłosił partnerstwo z Visa na początku tego miesiąca, w ramach którego giełda dołączy do sieci Visa i rozszerzy zasięg swojej kryptograficznej karty debetowej. Firma zapowiedziała, że ​​wprowadzi program pożyczek fiducjarnych, aby umożliwić posiadaczom kart wykorzystanie ich zasobów kryptograficznych jako zabezpieczenia pożyczek fiducjarnych.

  • Łotewski airBaltic dodaje Ethereum i Dogecoin jako opcję płatności:

Pasażerowie latający łotewskimi liniami lotniczymi airBaltic mają do wyboru teraz więcej opcji płatności w kryptowalutach.

Zgodnie z ogłoszeniem na stronie internetowej linii lotniczej, pasażerowie mogą teraz płacić za bilety lotnicze za pomocą Ether i Dogecoin. Inne akceptowane waluty cyfrowe to Bitcoin Cash i cztery stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim, tj. USD Coin, Binance USD, Gemini Dollar i Paxos Standard.

Linia lotnicza zaczęła akceptować płatności w BTC w lipcu 2014 roku. Łotewski przewoźnik narodowy jest reklamowany jako pierwsza linia lotnicza na świecie, która oferuje opcje płatności w kryptowalutach.

W ramach swojego ogłoszenia airBaltic wyjaśnił, że pomimo przyjmowania płatności kryptograficznych ceny biletów nie są denominowane w obsługiwanych krypto. Są one wyświetlane w euro, a usługa bramki płatności kryptowalutowej BitPay obsługuje konwersję transakcji w cyfrowej walucie na fiat, przy zakupie biletu.

Komentując decyzję linii lotniczej o rozszerzeniu obsługiwanych opcji płatności kryptograficznych, dyrektor generalny airBaltic, Martin Gauss, stwierdził:

Jako innowacyjna linia lotnicza zawsze staramy się szukać sposobów na poprawę jakości obsługi klienta, począwszy od procesu rezerwacji. Przez lata około 1.000 klientów skorzystało z opcji płatności, wodpowiedzi na unikalną opcję transakcji, trudną do znalezienia gdzie indziej.

Przyjęcie kryptowalut nabiera tempa w branży turystycznej i hotelarskiej dzięki biurom podróży, liniom lotniczym i hotelom umożliwiającym klientom dokonywanie rezerwacji za pomocą kryptowalut.

Biura podróży przyjazne kryptowalutom, takie jak Travala, mogą pochwalić się rozbudowaną siecią obsługiwanych linii lotniczych i hoteli, które akceptują płatności w cyfrowej walucie.

Oprócz biletów i rezerwacji, przemysł lotniczy wdraża również technologię blockchain do różnych zastosowań. Wydaje się, że potrzeba cyfryzacji w obliczu trwającej pandemii koronawirusa zachęciła również do większego skupienia się na wykorzystaniu powstającej technologii.

W lutym Air France ogłosiło program pilotażowy, który obejmowałby wykorzystanie systemu opartego na blockchain do weryfikacji wyników testów pasażerów na COVID-19.

  • Youtuber buduje koparkę hakując Game Boya z 1989 roku:

Popularny youtuber o nicku Stacksmashing opublikował wideo, w którym pokazuje, jak hakuje Nintendo Game Boy z 1989 roku, aby wydobywać BTC. Pomimo kreatywności i faktu, że górnik wykorzystuje tylko cztery baterie typu A, Stacksmashing zauważył, że 8-bitowa przenośna konsola do gier nie była tak potężna, jak dzisiejsza nowoczesna platforma górnicza.

Cztery lata temu kilka osób pokazało kilka interesujących metod wydobywania i łączenia się z siecią Bitcoin. Na przykład Ken Shirriff, który jest znany z dodania symbolu Bitcoin do Unicode, pokazał światu, jak może wydobywać BTC za pomocą starego Xerox Alto.

Komputer jest klasyczną i pierwszą maszyną, która w 1973 roku dodała graficzny interfejs użytkownika (GUI). Dodatkowo w 2015 roku Shirriff wydobywał również Bitcoiny za pomocą 55-letniego IBM 1401.

Wideo Stacksmashing na Youtube pokazuje nam 8-bitową przenośną konsolę do gier z 1989 roku, znaną jako Game Boy. Youtuber musiał podłączyć Game Boy do Raspberry Pi i wykorzystać port Link urządzenia przenośnego, aby scalić się bezpośrednio z siecią BTC.

Użył on również GBDK, zestawu deweloperskiego Game Boy o otwartym kodzie źródłowym, napisanego w języku programowania C. Stacksmashing wykorzystywał też implementację SHA256 z oprogramowania open source stworzonego przez producentów portfeli sprzętowych Trezor.

Stacksmashing następnie połączył Game Boya z siecią Bitcoin i powiedział, że może nawet usłyszeć, jak 31-letnia maszyna się rozpada. Żartobliwie YouTuber zauważył, że jego Game Boy z czterema bateriami podwójnego A jest mniej nadmierny niż energia elektryczna wykorzystywana przez tradycyjnych górników.

Urządzenie Nintendo zdołało przetworzyć 0,8 hashów na sekundę (0,0008 kilohaszów), a Stacksmashing podkreślił, że dzisiejsze maszyny robią około 100 terahashów na sekundę (TH / s).

Oznacza to, że prędkość Game Boya spadła „o około 125 bilionów”, podkreślił Stacksmashing. Wydobycie jednego BTC przy wykorzystaniu klasycznego Game Boya zajęłoby kilka bilionów lat.

Stacksmashing nie tylko uczy, jak złożyć koparkę Bitcoinów Game Boy, ale także daje widzowi pewne informacje na temat wydobywania bloków BTC.

  • Najstarszy bank w USA wycenia Bitcoina w oparciu o S2F i złoto:

Kilka miesięcy po uruchomieniu usług powierniczych BTC w USA, najstarszy bank w kraju, BNY Mellon, podwoił swoje zainteresowanie i zaangażowanie w cyfrowe aktywo. Bank opublikował raport, w którym próbuje określić wartość BTC, porównując kryptowalutę do ze złotem i odwołując się do popularnego modelu stock-to-flow.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna dobra to dominacja koloru zielonego na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,99%, Ethereum o 4,14%, Cardano o 1,19%, Polkadot o 4,64%, XRP o 1,06%, Litecoin o 3,95% i Chainlink o 4,93%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.81 bln dolarów, a całkowity obrót 116.2 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.