News

#1330 Newsy z dnia 31.03.2021

Ze środowych wydarzeń: Goldman Sachs przygotowuje Bitcoinowy produkt dla klientów; Brytyjskie krypto firmy muszą składać roczne raporty o przestępstwach; Lagarde: Cyfrowe euro być może za cztery lata; Australijczycy mogą wymieniać energię słoneczną na piwo dzięki Blockchain; CEO Kraken wróży cenie Bitcoina równowartość Lambo i Bugatti; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Goldman Sachs zaoferuje swoim klientom Bitcoina:

Według nowego raportu medialnego Bitcoin i niektóre altcoiny będą wkrótce dostępne dla klientów Goldman Sachs.

Opublikowane przez CNBC komentarze z wywiadu z Mary Rich, globalną szefową działu aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym banku, potwierdziły plany banku dotyczące oferowania aktywów kryptograficznych inwestorom.

Posunięcie to sprawi, że Goldman stanie się drugim czołowym pożyczkodawcą, który otworzy świat kryptowalut dla swoich klientów, co nastąpiło kilka tygodni po pionierskim posunięciu Morgan Stanley.

 Ściśle współpracujemy z zespołami w całej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu dla prywatnych klientów zamożnych i jest to coś, co spodziewamy się zaoferować w najbliższej przyszłości.

– powiedział Rich.

Wdrożenie Morgan Stanley ma się rozpocząć w kwietniu, a Goldmana później, w drugim kwartale. Oba banki mają potencjał, aby wnieść duże ilości nowego kapitału do ekosystemu Bitcoina poprzez udział w funduszach skoncentrowanych na kryptowalutach.

Kontynuując, Rich podkreśliła popyt jako siłę napędową decyzji Goldmana.

Jest pewna grupa klientów, którzy traktują ten składnik aktywów jako zabezpieczenie przed inflacją, a wydarzenia z ostatniego roku z pewnością miały na to wpływ. Jest też duża grupa klientów, którzy w pewnym sensie czują się, jakbyśmy znajdowali się przy początkach nowego Internetu i szukali sposobów, aby uczestniczyć w tej przestrzeni.

– dodała.

Podobnie jak wiele dużych banków, Goldman zmienił w tym roku swój ton w stosunku do Bitcoina, przechodząc od solidnego sceptyka do przyjęcia tego zjawiska – w przeciwieństwie do banków centralnych, w tym Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

  • Brytyjskie krypto firmy muszą składać roczne raporty o przestępstwach:

Brytyjski Financial Conduct Authority umieścił firmy zajmujące się kryptowalutami pod parasolem raportowania przestępstw finansowych osiem miesięcy po początkowym ogłoszeniu planów, aby to zrobić.

FCA poinformowało o tym w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej. Posunięcie to nastąpiło w momencie, gdy krajowy organ nadzoru finansowego zwiększył liczbę firm zobowiązanych do składania rocznych raportów o przestępstwach finansowych, znanych jako „REP-CRIM”, z 2 500 do około 7 000.

Zgodnie z oświadczeniem FCA zadeklarowała, że zgodność ze sprawozdawczością REP-CRIM jest niezbędnym narzędziem umożliwiającym organom regulacyjnym zwalczanie działań związanych z praniem pieniędzy. W biznesplanie na lata 2020/2021 FCA stwierdziło:

Wzmocnimy nasze przepisy, aby zapobiegać praniu pieniędzy, a także będziemy współpracować z krajowymi i międzynarodowymi interesariuszami w celu wspierania wspólnego podejścia do kryptowalut.

– czytamy.

Podczas pierwszego ogłoszenia planu w sierpniu 2020 r. brytyjski regulator powiedział, że posunięcie to było częścią wysiłków mających na celu przyjęcie podejścia skoncentrowanego na danych do regulacji fintech.

Po ogłoszeniu oświadczenia brytyjskie firmy kryptograficzne objęte rozszerzonym reżimem REP-CRIM będą musiały przedłożyć swój raport o przestępstwach finansowych w wyznaczonym terminie.

W przypadku FCA firmy zajmujące się kryptowalutami odnoszą się do giełd kryptowalut i dostawców portfeli powierniczych. Wprowadzenie wymogu raportowania REP-CRIM wynika ze zwiększonego nadzoru regulatora nad przestrzenią wirtualnych walut, który obejmuje obowiązkową rejestrację firm zajmujących się aktywami cyfrowymi.

  • Lagarde: Cyfrowe euro być może za cztery lata:

Może minąć trochę czasu, zanim Unia Europejska wyda cyfrową walutę banku centralnego, jeśli w ogóle do tego dojdzie.

W dzisiejszym wywiadzie dla telewizji Bloomberg, prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde przedstawiła złożony proces decyzyjny, za pomocą którego bank określi przyszłość cyfrowego euro.

EBC wkrótce opublikuje analizę ośmiu tysięcy odpowiedzi otrzymanych w ramach procesu konsultacji cyfrowych w sprawie euro.

Zostanie to przekazane Parlamentowi Europejskiemu, który jest jednym z kluczowych podmiotów, a także Komisji i Radzie, z którymi współpracujemy.

– stwierdziła.

Na podstawie tych konsultacji, równolegle z pracami parlamentarnymi, Rada Prezesów EBC do połowy 2021 roku zdecyduje, czy instytucja rozpocznie eksperymenty z CBDC. Po wstępnej fazie eksperymentów rada przeprowadziłaby następnie sześciomiesięczną lub roczną ocenę, czy wprowadzić cyfrowe euro, stwierdziła Lagarde.

Cały proces – podejdźmy do tego realistycznie – moim zdaniem zajmie kolejne cztery lata, może trochę więcej. Ale mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać w granicy czterech lat. Ponieważ jest to przedsięwzięcie techniczne, a także fundamentalna zmiana, ponieważ musimy upewnić się, że robimy to dobrze. Jesteśmy to winni Europejczykom, oni muszą czuć się bezpiecznie. Muszą wiedzieć, że posiadają wspierany przez bank centralny […] odpowiednik banknotu cyfrowego. […] Musimy się upewnić, że nie zepsujemy żadnego systemu, ale go ulepszymy.

– powiedziała

  • Australijczycy mogą wymieniać energię słoneczną na piwo dzięki Blockchain:

Australijska spółka zależna Asahi zajmująca się piwem lager, Victoria Bitter, zrobiła krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, umożliwiając klientom zarabianie piwa dzięki energii słonecznej za pośrednictwem technologii Blockchain.

Według dzisiejszego ogłoszenia Victoria Bitter nawiązała współpracę z dużą firmą energetyczną Power Ledger, aby wprowadzić nowy program umożliwiający uczestnikom wymianę nadwyżki energii słonecznej na zgrzewki piwa.

Jedyną rzeczą lepszą niż picie Big Cold Beer w australijskim słońcu jest zarabianie piwa w czasie, kiedy to robisz. Poza tym to prawdziwa korzyść dla miłośników piwa i środowiska.

– powiedział Brian Phan, dyrektor generalny ds. marketingu Victoria Bitter.

Nowy program pozwala klientom śledzić, ile piwa zarobili, na podstawie liczby kredytów energii słonecznej wymienionych z Victoria Bitter. „Każde 30 dolarów kredytu można wymienić na zgrzewkę, która jest następnie dostarczana prosto do Twoich drzwi” – podała firma w komunikacie.

Założyciel Power Ledger, Jemma Green, wyjaśnił, że ich platforma Blockchain będzie odpowiedzialna za śledzenie ilości energii dostarczanej przez klientów do sieci. „Co 30 minut możesz zobaczyć ile butelek piwa zarobiłeś” – powiedział Green. Korzystając z „kredytów słonecznych” uzyskanych w ramach programu, Victoria Bitter ponownie zainwestuje je z powrotem w program lub w realizację szerszych celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

  • CEO Kraken wróży cenie Bitcoina równowartość Lambo i Bugatti:

CEO giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell, nie ustaje w trudzie wychwalania potencjału wzrostowego bitcoina. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że 1 BTC będzie stanowił równowartość samochodu marki Lamborghini do 2022 roku, do 2023 natomiast: Bugatti.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą wzrostów. Bitcoin notuje wynik dodatni na poziomie 0,6%, Ethereum – 0,8%, Binance Coin – 2,1% a Polkadot – 12,1%. Ujemny wynik odnotowały Cardano i XRP, kolejno o 2,9% i 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.967 bln dolarów, a całkowity obrót 141.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl,

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.