News

#1332 Newsy z dnia 02.04.2021

Z piątkowych wydarzeń: Coinbase spodziewa się wejścia na giełdę 14 kwietnia; PBoC: Wzrost Bitcoina może zwiększyć zainteresowanie cyfrowym juanem; Bank Tajlandii rozpocznie testy CBDC w 2022 roku; Pozew przeciwko Bitcoin Cash odrzucony; 3 altcoiny gotowe do rajdu w górę wg Tylera Swope; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coinbase spodziewa się wejścia na giełdę 14 kwietnia:

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase twierdzi, że przewiduje wejście na giełdę z bezpośrednim notowaniem akcji w ciągu dwóch tygodni.

Według dzisiejszego posta na blogu Coinbase, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że rejestracja S-1 giełdy kryptowalut dla oferty publicznej weszła w życie. Oczekuje się, że akcje zwykłe Coinbase klasy A zostaną wprowadzone do obrotu na giełdzie Nasdaq Global Select Market pod symbolem giełdowym „COIN.

Wcześniej oczekiwano, że giełda kryptowalut wejdzie na giełdę w marcu, ale podobno opóźniła swoje plany po uiszczeniu opłaty w wysokości 6,5 miliona dolarów w ramach ugody z CFTC.

Coinbase wysłał swoją wstępną rejestrację do oferty publicznej do SEC w grudniu, chociaż giełda kryptowalut ujawniła plany przeprowadzenia bezpośredniego notowania za pośrednictwem Nasdaq już na początku 2021 r. Firma może mieć wycenę na 100 miliardów dolarów w momencie swojej pierwszej oferty publicznej, jak sugerują akcje giełdy, które podobno zostały sprzedawane po 375 dolarów każda na prywatnej aukcji w zeszłym miesiącu.

Uruchomiona po raz pierwszy w 2012 roku, Coinbase jest jedną z największych giełd kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, a Coinbase Pro obsługuje ponad 3 miliardy dolarów w codziennych transakcjach według danych CoinMarketCap. Giełda kryptowalut Kraken, również z siedzibą w Kalifornii, nie potwierdziła jeszcze, że pójdzie w ślady Coinbase, wchodząc na giełdę, ale powiedziała, że zrobi to poprzez bezpośrednie notowanie, a nie poprzez przejęcie odpowiedniej firmy.

  • PBoC: Wzrost Bitcoina może zwiększyć zainteresowanie cyfrowym juanem:

Przestrzeń kryptowalut może przyczyniać się do powstania jej własnej konkurencji. Przedstawiciel Ludowego Banku Chin powiedział, że niedawny wzrost Bitcoina spowodował ponowne zainteresowanie narodowym projektem cyfrowego juana.

Cyfrowy juan jest cyfrową walutą banku centralnego Chin i podobnie jak wszystkie CBDC, jego podstawowe zasady są całkowicie sprzeczne z zasadami przestrzeni kryptowalut.

Podstawowe koncepcje kryptowalut, takie jak decentralizacja i autonomia, są odrzucane na rzecz centralizacji i nadzoru, w celu ułatwienia kontroli przepływu pieniędzy przez władze rządowe. Oczekuje się również, że cyfrowy juan będzie miał kluczowe znaczenie dla ambicji inteligentnych miast Chin, które dążą do powstania bezgotówkowych miast w nadchodzących latach.

PBoC uważa, że „bardzo silne” zainteresowanie, jakim cieszy się cyfrowy juan, jest wynikiem niedawnego osiągnięcia przez Bitcoina nowych rekordów wszech czasów, mimo że kryptowaluta wciąż jest zakazana w Chinach.

Dyrektor biura badawczego PBoC, Wang Xin, powiedział, że zainteresowanie cyfrowym juanem było częściowo spowodowane ambicjami innych krajów, aby pójść w ślady banku, a także wzrostem ceny Bitcoina. Według mandaryńskiego tłumaczenia CNBC, Xin powiedział:

Z jednej strony jest to związane z tym, że coraz więcej banków centralnych na świecie bierze udział w rozwoju krajowych walut cyfrowych. Z drugiej strony to (zainteresowanie) może być również związane z dużym wzrostem ceny Bitcoina.

– czytamy.

  • Bank Tajlandii rozpocznie testy CBDC w 2022 roku:

Bank Tajlandii wyznaczył program dla detalicznej waluty cyfrowej banku centralnego. Wstępne protokoły testowe mają rozpocząć się w drugim kwartale 2022 r.

Bank centralny Tajlandii poinformował o tym w dzisiejszym komunikacie prasowym, wzywając do publicznych komentarzy na temat proponowanego planu działania CBDC.

W ramach swoich planów bank centralny opublikował wstępny raport szczegółowo opisujący tezę CBDC. Wyjaśniając swoją motywację do stworzenia CBDC, Bank Tajlandii argumentował, że sukces prywatnych stablecoinów stanowi zagrożenie dla „suwerenności monetarnej i stabilności finansowej”.

Według raportu, bank centralny rozpocznie prace rozwojowe CBDC od zaangażowania interesariuszy, a następnie przeprowadzi analizę kosztów i korzyści w celu ustalenia możliwości, ryzyka i wyzwań związanych z suwerenną walutą cyfrową.

Dla Banku „ucieczka w jakość” – tj. konsumenci wybiorą CBDC zamiast waluty fiducjarnej podczas wstrząsów rynkowych – pozostaje głównym czynnikiem ryzyka. W związku z tym bank centralny proponuje dodanie limitów wypłat do innych protokołów frykcyjnych w celu ograniczenia możliwości wystąpienia paniki bankowej w przypadku pojawienia się okresów niepewności rynkowej.

W ramach wstępnych wniosków Bank ujawnił, że zostawia otwarte drzwi dla CBDC, co jest powodem do rozpoczęcia jego testowania protokołów cyfrowych bahtów.

Przemawiając podczas piątkowego briefingu, Vachira Arromdee, zastępca prezesa grupy operacyjnej rynków finansowych w Banku Tajlandii, powiedział, że bank centralny postrzega CBDC jako sposób na zapewnienie większego dostępu do usług finansowych w kraju.

Według Arromdee projekt bahtów cyfrowych mógłby zostać wdrożony w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Członkowie mają czas do czerwca na zgłoszenie uwag na temat planów BoT dotyczących CBDC.

  • Pozew przeciwko Bitcoin Cash odrzucony:

Założyciel Bitcoin.com Roger Ver i inne znane osobistości kryptowalutowe, w tym dyrektor generalny Kraken, Jesse Powell, wygrali wniosek o oddalenie pozwu antymonopolowego wniesionego przeciwko nim w związku z zarzutem manipulacji na rynku.

Pozew został złożony przez firmę kryptograficzną United American Corp w marcu 2020 r. przeciwko Verowi, Powell z Bitmain Technologies i jej dyrektorowi generalnemu Jihan Wu, a także deweloperom Bitcoin Cash Shammah Chancellor i Jasonowi Cox.

Sprawa została teraz oddalona z powodu braku dowodów. Decyzja zapadła po tym, jak sąd rejonowy odrzucił wstępny pozew bez uszczerbku w lutym 2020 roku.

Pierwszy pozew UAC z grudnia 2018 r. oskarżył Vera, Wu i Bitmain o zmowę w celu manipulowania wynikiem aktualizacji sieci Bitcoina Cash zaplanowanej na 15 listopada 2018 r., kiedy Bitcoin SV oddzielił się od Bitcoina Cash.

Pierwotny pozew został odrzucona ze względu na brak jurysdykcji osobistej i brak zgłoszenia roszczenia, a sąd poinformował UAC jeszcze przed poprawką w pozwie, że będzie to ostatnia okazja do wyrażenia swojej racji.

Zmieniony pozew twierdził, że strony wynajęły „najemną” moc wydobywczą, aby zwiększyć moc hashowania  Bitcoin.com o ponad 4000% i osłabić głosy oddane przez inne podmioty uczestniczące w sieci. Twierdził, że planowali tymczasowo przejąć i skutecznie scentralizować rynek z naruszeniem przyjętych standardów i protokołów.

Sędzia magistratu USA z południowego dystryktu Florydy, Chris McAliley, przychylił się do wniosku pozwanego o oddalenie zmienionego pozwu, zauważając, że nie wykazano dowodów konspiracji:

Sędzia McAliley stwierdził, że powód oparł się na poszlakach i nie powoływał się wyraźnie na porozumienie między pozwanymi w celu manipulowania rynkiem Bitcoin Cash z naruszeniem ustawy Sherman antymonopolowej.

  • 3 altcoiny gotowe do rajdu w górę wg Tylera Swope:

Kryptowalutowy trader i YouTuber Tyler Swope wymienia trzy altcoiny, które jego zdaniem mogą – w perspektywie krótkoterminowej – odnotować znaczące wzrosty wartości.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne wzrosty. Wyniki wszystkich czołowych kryptowalut są zabarwione na zielono. Bitcoin odnotował wzrost o 0,6%, Ethereum o 6,2%, Binance Coin o 5%, Cardano o 1,6%, Polkadot o 4% a XRP o 5,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.942 bln dolarów, a całkowity obrót 161 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl,

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.