News

#1333 Newsy z dnia 03.04.2021

Z sobotnich wydarzeń: Tyler Winklevoss: Bitcoin nie jest już zagrożony zakazem w USA; ETH kolejny raz bije rekord; Rosyjski bank centralny chce ograniczyć używanie stablecoinów w płatnościach; Garlinghouse: XRP może zostać zastąpione innym tokenem; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Tyler Winklevoss: Bitcoin nie jest już zagrożony zakazem w USA:

W ostatnich latach rząd Stanów Zjednoczonych zintensyfikował swoją obserwację kryptowalut, chociaż całkowity zakaz Bitcoina jest obecnie mało prawdopodobny – przynajmniej według CEO i współzałożyciela Gemini, Tylera Winklevossa.

„Myślę, że gdybyśmy byli z powrotem w 2013 roku, byłoby to otwarte pytanie” – powiedział Winklevoss podcasterowi Peterowi McCormackowi, zapytany o regulacje i zakaz Bitcoina podczas odcinka podcastu What Bitcoin Did:

Myślę, że Stany Zjednoczone nigdy nie zdelegalizują Bitcoina. W sądach jest zbyt wiele precedensów. Zlecenie Coinflip, które było działaniem wykonawczym CFTC [Commodity Futures Trading Commission], które zostało utrzymane w sądzie, uznało Bitcoina za towar podobny do złota.

– powiedział.

W 2015 roku CFTC odniosła się do BTC jako towaru w trakcie zajmowania się Derivabit, platformą handlową opcjami BTC. Według CFTC, Derivabit, produkt firmy Coinflip, nie był wówczas zgodny z wymaganiami organu zarządzającego.

„Jesteśmy nowojorską spółką powierniczą regulowaną przez nowojorski Departament Usług Finansowych”, kontynuował Winklevoss, odnosząc się do Gemini. „To wszystko musiałoby zostać cofnięte”, powiedział o zakazie Bitcoina, dodając:

Mówisz o firmach, które zapewniają karierę, budują gospodarkę, niektóre z nich wchodzą na giełdę. Zamierzają stać się motorami akcji na giełdzie. Cofnięcie tego z powrotem jest dla mnie tak mało prawdopodobne. Oczywiście nie jest to 0%, ale równie dobrze mogłoby być.

– mówi.

Wskazał również, że zatrzymanie Bitcoina zasadniczo wymagałoby wprowadzenia znacznych ograniczeń w całym internecie, co wpłynęłoby na inne aspekty ekonomiczne.

  • ETH kolejny raz bije rekord:

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, pokonała poprzednią rekordową cenę blisko 2041 dolarów, ustaloną 19 lutego 2021 r.

Według danych TradingView, Ethereum osiągnął rekordową cenę około 2134 USD. W

Od rekordu, który padł w lutym, ETH dwukrotnie korygował na swoim dziennym wykresie, notując wyższy dołek na drugiej korekcie. W ciągu kilku dni po szczycie na 2041 USD aktywa spadły do około 1293 USD. ETH odzyskał wartość do około 1943 USD do 13 marca, po czym spadł blisko 1,546 USD w kolejnych dniach.

Od czasu spadku blisko 1,546 USD, ETH odnotował pięć kolejnych zielonych dni. CoinMarketCap notuje ETH obecnie na drugim miejscu pod względem wielkości aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej. Trzymając kapitalizację rynkową blisko 239 miliardów dolarów, ETH silnie zakorzenił się na drugiej pozycji, powyżej Binance Coin, jednak daleko od całkowitej wyceny Bitcoina na 1,1 biliona dolarów.

Ethereum pojawiało się w wielu nagłówkach w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w związku z jego przejściem na Ethereum 2.0 lub Eth2, a także jego rolą w zdecentralizowanych finansach lub DeFi. Eth2 zamierza przeskalować sieć Ethereum i całkowicie przekształcić swój łańcuch w algorytm proof of stake w nadchodzących miesiącach.

  • Rosyjski bank centralny chce ograniczyć używanie stablecoinów w płatnościach:

Rosyjski bank centralny chce ustawić się jako środek ciężkości gospodarki cyfrowej w kraju – i wydaje się, że jest gotowy utorować drogę przyszłemu cyfrowemu rublowi do zdobycia dominacji na rynku. I chce to zapewnić, ograniczając użycie stablecoinów w rozliczeniach.

Ivan Zimin, szef działu technologii finansowych Banku Centralnego, przemawiał na spotkaniu związanym z bankowością Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców, na którym mówił o ustawie ogłoszonej 1 stycznia tego roku. Prawo – pierwsza rosyjska ustawa dotycząca kryptowalut – zakazała używania kryptowalut w rozliczeniach.

Jednak Zimin stwierdził na spotkaniu, że środek był tylko „pierwszym krokiem” – i wskazał, że kolejnym celem były stablecoiny.

Najprawdopodobniej zrobimy drugi krok, ograniczając użycie [stablecoinów] do rozliczeń. To jest bardzo ważne. Rubel cyfrowy i ogólnie rubel [będą] oficjalnymi środkami płatniczymi. Wszystko inne – stablecoiny, niezabezpieczone prywatne kryptowaluty lub inne substytuty pieniądza – nie może być używane jako środek płatniczy.

– powiedział.

Bank Centralny ma nadzieję, że wyda swój cyfrowy token już w przyszłym roku, a „prototyp” będzie gotowy do końca jesieni 2021 roku.

  • Garlinghouse: XRP może zostać zastąpione innym tokenem:

Podczas wywiadu CNN z Julią Chatterley, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że porzucenie XRP i zastąpienie go jakąś alternatywą może „z pewnością” być częścią rozwiązania problemów prawnych firmy w USA.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Sobota kończy się przewagą wzrostowych wyników wśród największych kryptowalut. Niewielkie spadki odnotował jedynie Bitcoin – o 0,5% oraz Binance Coin – o 1,5%. Ethereum, Polkadot, Cardano i XRP notują wzrost, kolejno o 1,1%, 12,5%, 0,1% i 6,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.955 bln dolarów, a całkowity obrót 153 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, cryptonews.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.