News

#1334 Newsy z dnia 04.04.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Dane pół miliarda osób wyciekły z Facebooka; Fei Labs pozyskuje 639 tys. ETH w wydarzeniu Genesis; Dyskretne korekty | Złe wieści dla kolekcjonerów NFT?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Dane pół miliarda osób wyciekły z Facebooka:

Według analityka bezpieczeństwa wrażliwe dane osobowe ponad pół miliarda użytkowników Facebooka wyciekły dziś na często odwiedzane forum hakerskie – potencjalne ryzyko dla milionów handlarzy kryptowalutami i holderów, którzy teraz mogą być podatni na atak SIM swap i inne ataki wykorzystujące tożsamość.

Skarbnica informacji została po raz pierwszy odkryta przez Alona Gal, CTO w firmie Hudson Rock, który opublikował dziś post na Twitterze o wycieku informacji:

Wszystkie 533 000 000 zapisów danych na Facebooku właśnie wyciekło za darmo. Oznacza to, że jeśli masz konto na Facebooku, jest bardzo prawdopodobne, że numer telefonu użyty do tego konta wyciekł. Nie widziałem jeszcze, aby Facebook przyznałby się do absolutnego zaniedbania Twoich danych.

– czytamy.

Według Gala, wyciek jest związany z luką w zabezpieczeniach odkrytą po raz pierwszy w 2019 roku. W styczniu 2021 roku okazało się, że hakerzy mogli wykorzystać te informacje, aby uzyskać dostęp do numerów telefonów użytkowników; wyciek został teraz rozszerzony i obejmuje „Numer telefonu, identyfikator Facebooka, imię i nazwisko, lokalizację, poprzednią lokalizację, datę urodzenia, (czasami) adres e-mail, datę utworzenia konta, status związku, biografię”.

Według Gala informacje mogą teraz umożliwić hakerom i oszustom między innymi wdrażanie różnych ataków związanych z manipulacją społeczną.

Złoczyńcy z pewnością wykorzystają te informacje do inżynierii społecznej, oszukiwania, hakowania i marketingu.

– mówi.

Użytkownicy kryptowalut są szczególnie narażeni na takie ataki. Na początku tego roku ofiara ataku polegającego na zamianie kart SIM pozwała firmę telefonii komórkowej T-Mobile za 450.000 dolarów, a w 2018 roku Kaspersky Labs odkrył, że hakerzy byli w stanie ukraść 21 000 ETH, obecnie wartych ponad 43 mln dolarów, w ramach ataków socjotechnicznych w okresie 12 miesięcy.

  • Fei Labs pozyskuje 639 tys. ETH w wydarzeniu Genesis:

Fei Labs zakończyło udaną premierę swojego stablecoina Fei, pozyskując prawie 1,3 mld dolarów w Ethereum od ponad 17.000 współtwórców, co po raz kolejny podkreśla rosnący apetyt rynku na aktywa cyfrowe i zdecentralizowane finanse.

Łącznie 639 000 ETH zostało zaangażowanych w tak zwane wybijanie stablecoina FEI, poinformowała w sobotę firma. Wówczas zobowiązania ETH Genesis były warte prawie 1,3 miliarda dolarów.

Fundusze zostaną wykorzystane do załadowania wartości kontrolowanej przez protokół Fei, czyli PCV, która jest kategorią o całkowitej wartości zablokowanej. PCV reprezentuje wszystkie aktywa, które nie są wymienialne przez użytkowników, w tym obligacje skarbowe i fundusze ubezpieczeniowe.

Protokół Fei Genesis został uruchomiony 31 marca i zakończony w sobotę. Użytkownicy, którzy uczestniczyli w wydarzeniu Genesis, otrzymają proporcjonalny procent FEI wygenerowany z tak zwanej krzywej wiązania, która jest matematycznym wzorem definiującym zależność między ceną a podażą tokenów.

Użytkownicy, którzy uczestniczą w Fei Protocol Genesis, mogą zaangażować ETH jako część Genesis Group do załadowania protokołu. W ten sposób uprawnia to uczestników do proporcjonalnego udziału procentowego FEI wygenerowanego na podstawie krzywej wiązania.

– wyjaśnia firma.

  • Dyskretne korekty | Złe wieści dla kolekcjonerów NFT?:

Jak szybko właściciel nowo zakupionego NFT jest w stanie zorientować się, że ceny gwałtownie spadają? Czy rynek NFT ma problem?

Regularne – „zwykłe” tokeny cyfrowe, będące przedmiotem obrotu na scentralizowanych i zdecentralizowanych giełdach mają znaczną przejrzystość w zakresie ruchów cen. W przeciwieństwie do nich, wartość tokenów niewymienialnych może okazać się, w kontekście śledzenia ruchów cen, znacznie trudniejsza. Dochodzi do tego niepłynny charakter, kwestia oszacowania nastrojów całego rynku. Ten rodzaj dynamiki skłonił Mewny do określenia korekt NFT mianem „silent crash”:

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedziela na giełdach kończy się niewielkimi korektami cen. Bitcoin notuje spadek na poziomie 1,5%, Ethereum 0,2%, Cardano 2,1% a XRP 3,3%. Wśród czołowych kryptowalut jedynie Binance Coin oraz Polkadot notują wynik dodatni – kolejno o 1,8% i 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.930 bln dolarów, a całkowity obrót 162 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.