KryptowalutyNewsWiadomości

#1335 Newsy z dnia 05.04.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Kapitalizacja rynkowa wszystkich krypto osiągnęła 2 bln dolarów; Ebang uruchamia giełdę kryptowalut Ebonex; Grayscale chce złożyć wniosek o fundusz ETF; Japonia: Pierwsza faza pilotów CBDC zakończy się do marca 2022 roku; Najbardziej niedoceniony NFT?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kapitalizacja rynkowa wszystkich krypto osiągnęła 2 bln dolarów:

Kapitalizacja rynkowa wszystkich istniejących kryptowalut przekroczyła 2 bln dolarów 5 kwietnia, według danych Goingecko, na czele z imponującym wzrostem Bitcoina, Ethereum i innych altcoinów w 2021 roku. Rynek krypto jako całość stał się w przybliżeniu tak samo cenny jak Apple, druga co do wielkości firma na świecie, zaraz po gogancie naftowym Aramco z Arabii Saudyjskiej.

Przełom nastąpił również niecałe trzy miesiące po tym, jak rynek kryptowalut przekroczył 1 bln dolarów po raz pierwszy 7 stycznia, kiedy cena BTC wynosiła około 33.000 USD.

W ostatnich miesiącach kilka głównych katalizatorów napędzało zarówno Bitcoin, jak i Ethereum, aby potem mocno wzrosnąć do poziomu nowych rekordów wszech czasów. Instytucje finansowe, takie jak PayPal i Visa, zaczynają aktywnie wspierać kryptowaluty, gdzie BTC był liderem trendu wzrostowego na rynku krypto.

W 2021 roku Bitcoin stanął w obliczu kilku krótkoterminowych korekt, ale teraz konsekwentnie utrzymuje się powyżej 50.000 USD przez prawie miesiąc z niską zmiennością w porównaniu z altcoinami. W rzeczywistości zmienność BTC spadła do najniższego poziomu od listopada 2020 roku, ponieważ cena Bitcoina pływała między 55.000 a 60.000 USD w ciągu ostatnich kilku dni.

Indeks zmienności Bitcoina (średnia z 30 dni). Źródło: Bybt.com

W tym samym okresie cena ETH wzrosła i wybiła się w stosunku do BTC, osiągając nowy rekord powyżej 2.000 USD.

Anonimowy przedsiębiorca znany jako „Rekt Capital” przypisał dobre wyniki ETH konsolidacji Bitcoina poniżej 60.000 USD:

BTC wciąż tylko konsoliduje się w tym zakresie. To właśnie ta konsolidacja pomogła przebić się na nowe wszechczasowe szczyty. ETH jest prawdopodobnie liderem na rynku, podczas gdy $ BTC próbuje nadrobić zaległości.

1-dniowy wykres ceny BTC / USD (Coinbase) z kluczowymi poziomami. Źródło: Rekt Capital, TradingView.com

Zarządzający funduszami i inwestorzy na rynku kryptowalut są generalnie optymistycznie nastawieni do krótko- i średnioterminowej trajektorii krypto.

Jonathan Habicht, partner w Moonrock Capital, powiedział:

Znam tak wielu ludzi, którzy tylko czekają na zwiększenie swoich BTC, ETH i głównych altcoinów podczas większych spadków, i na pewno nie są jedynymi. Niedźwiedź nie jest opcją w dającej się przewidzieć przyszłości.

Dopóki siła pary ETH / BTC pozostaje nienaruszona, a Bitcoin nie widzi znaczącej wyprzedaży, to krótkoterminowe prognozy dla rynku kryptowalut pozostają bardzo optymistyczne na kwiecień i lato.

2 kwietnia Coinbase, ogłosiła, że ​​amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła ich zgłoszenie S-1. Oczekuje się, że czołowa giełda krypto zostanie notowana na giełdzie Nasdaq 14 kwietnia, co uczyni ją spółką notowaną na giełdzie w USA.

Firma oświadczyła :

Z radością zawiadamiamy że wczoraj SEC ogłosiła, że ​​nasze oświadczenie o rejestracji S-1 jest skuteczne, i że spodziewamy się, iż nasze bezpośrednie notowanie nastąpi 14 kwietnia 2021 roku.

Notowanie Coinbase na giełdzie w USA prawdopodobnie spowodowałoby wzrost popytu na kryptowaluty, ponieważ przyciągnęłoby to uwagę inwestorów na tradycyjnym rynku finansowym. W zależności od wyników akcji, może również prowadzić tokeny giełdowe, takie jak BNB, FTT, Huobi Token, SUSHI, UNI i inne, odzwierciedlając dynamikę COIN.

Jednocześnie niektórzy analitycy uważają, że IPO Coinbase może przynieść dużą zmienność, jeśli nie presję na spadek cen na rynku kryptowalut, ponieważ data ta pokrywa się z dużą datą wygaśnięcia opcji BTC.

  • Ebang uruchamia giełdę kryptowalut Ebonex:

Ebang, notowana na giełdzie firma dostarczająca sprzęt do kopania kryptowalut, oficjalnie ogłosiła uruchomienie własnej giełdy krypto. Zgodnie z ogłoszeniem, inwestorzy kwalifikowani będą wkrótce mogli rejestrować się i handlować na giełdzie kryptowalut Ebang o nazwie Ebonex.

Dyrektor generalny i prezes Ebang, Dong Hu, powiedział:

W ostatnich latach dokonaliśmy znacznych inwestycji w rekrutację talentów badawczo-rozwojowych, a także w innowacje produktów. Uruchomienie naszej działalności związanej z giełdą kryptowalut nie tylko zwiększy źródła przychodów z naszej działalności związanej z krypto, ale także zoptymalizuje rozwój naszej branży.

Ebonex umożliwia wymiany Bitcoina i Ethereum, jak również Tether. Inne obsługiwane monety obejmują Litecoin, Cardano, Zcash, DASH, Tezos, EOS i Monero.

Giełda początkowo została uruchomiona w fazie beta tylko dla zaproszonych w połowie marca. W ogłoszeniu nie wspomniano, które jurysdykcje kwalifikują się do handlu na nowej giełdzie kryptowalut Ebang.

Jak wcześniej informowały media, Ebang był notowany na Nasdaq pod oznaczeniem EBON w czerwcu 2020 roku, stając się drugim producentem kopaczy Bitcoinów, który wszedł na giełdę w Stanach Zjednoczonych po chińskiej firmie wydobywającej kryptowaluty Canaan.

  • Grayscale chce złożyć wniosek o fundusz ETF:

Wygląda na to, że Grayscale Investments planuje dołączyć do wyścigu firm, które chcą uruchomić fundusz ETF w Stanach Zjednoczonych. Grayscale ogłosiła zamiar wprowadzenia Bitcoin ETF 5 kwietnia 2021 roku, wykorzystując blog firmy. Założona w 2013 roku Grayscale Investments uruchomiła firmę Bitcoin Trust, a obecnie GBTC zarządza aktywami o wartości 34 mld dolarów. Firma oferuje również szereg innych produktów kryptograficznych znajdujących się w publicznym obrocie.

W ostatnich miesiącach pojawiło się coraz więcej pytań dotyczących możliwości istnienia ETF Bitcoin w USA. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby mieć pewnosć, co taki rozwój oznaczałby. Przede wszystkim pragniemy wyjaśnić: jesteśmy w 100% zobowiązani do przekształcenia GBTC w ETF.

– czytamy w ogłoszeniu firmy.

Grayscale zauważa, że ​​dla GBTC postępowanie w ten sposób jest tylko naturalnym krokiem, ponieważ był to pierwszy fundusz Bitcoin notowany na giełdzie w USA. Był w stanie przekształcić fundusz w spółkę raportującą SEC.

To były przełomowe osiągnięcia, które przyniosły większą przejrzystość, jasność przepisów i standardy raportowania dla społeczności inwestycyjnej.

– powiedział Grayscale.

Firma rozmawiała również o tym, kiedy ubiegała się o fundusz giełdowy Bitcoin w 2016 roku, przeprowadzając wiele rozmów z amerykańską SEC.

Ostatecznie wycofaliśmy naszą aplikację, ponieważ uważaliśmy, że otoczenie regulacyjne dotyczące zasobów cyfrowych nie posunęło się do punktu, w którym taki produkt mógłby z powodzeniem zostać wprowadzony na rynek.

– powiedział Grayscale, wspominając o tym doświadczeniu, dodając:

Dziś nadal jesteśmy zaangażowani w przekształcenie GBTC w ETF. Kiedy GBTC przekształca się w ETF, akcjonariusze akcji GBTC notowanych na giełdzie nie będą musieli podejmować żadnych działań, a opłata za zarządzanie zostanie odpowiednio obniżona.

  • Japonia: Pierwsza faza pilotów CBDC zakończy się do marca 2022 roku:

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, japoński bank centralny uruchomił weryfikację koncepcji swojej cyfrowej waluty. Po wstępnych przygotowaniach do przetestowania wykonalności technicznej podstawowych funkcji CBDC na początku 2021 roku, Bank Japonii rozpoczyna dziś testy CBDC w pierwszej fazie. W niej bank planuje opracowanie środowiska testowego dla systemu CBDC i przeprowadzenie eksperymentów w zakresie podstawowych funkcji związanych z płatnościami, wydawaniem, dystrybucją i wykupem CBDC.

Zgodnie z zapowiedzią, faza ta ma się zakończyć do marca 2022 roku.

BoJ pierwotnie ogłosił plany odnośnie testowania CBDC w październiku 2021 roku. Bank podkreślił, że choć „nie ma planu do wydawania CBDC” z punktu widzenia zapewnienia stabilności i efektywności w ogólnych systemach płatności i rozrachunku, to jest nadal ważne aby przygotować się na „zmiany okolicznościowe we właściwy sposób”.

Zgodnie z pierwotnym planem eksperymentu CBDC, bank spodziewa się rozpocząć pilotażowy program CBDC z udziałem dostawców usług płatniczych i użytkowników końcowych po zakończeniu drugiej fazy testów. W tej fazie zostaną wdrożone dodatkowe funkcje CBDC w środowisku testowym opracowanym w pierwszym etapie, gdzie określą ich wykonalność.

  • Najbardziej niedoceniony NFT?:

Jeden z kryptowalutowych influencerów wskazuje na NFT, które jego zdaniem jest jednym z najbardziej niedocenionych i niedowartościowanych w sektorze.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba to przede wszystkim wzrost XRP o 28,30%. W górę idzie też Bitcoin o 1,75%, Ethereum o 1,38%, Binance Coin o 9,09%, Polkadot o 0,18%, Cardano o 2,47%, Litecoin o 3,30%, Chainlink o 1,04% i Bitcoin Cash o 10,89%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.99 bln dolarów, a całkowity obrót 170.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.