KryptowalutyNewsWiadomości

#1336 Newsy z dnia 06.04.2021

Z wtorkowych wydarzeń: XRP osiąga najwyższą wartość od marca 2018 roku; Tether wyląduje na Polkadot i Kusama; CoinShares uruchamia trzecią platformę ETP w tym roku; Brytyjskie władze przechwyciły prawie 6 mln dolarów z darknetu; Binance Coin rośnie do 400 dolarów za sztukę. Czy będzie więcej?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • XRP osiąga najwyższą cenę od marca 2018 roku:

XRP przekroczył poziom 1 dolara po raz pierwszy od 37 miesięcy. Dzieje się tak ponieważ altcoiny o dużej kapitalizacji zaczynają podążać za Ethereum. Na dzień dzisiejszy wartość rynkowa produktu Ripple to 47 mld dolarów.

Co więcej, czwarta co do wielkości kryptowaluta na rynku globalnym wybiła się z parą Bitcoin, co spowodowało, że nabrała znacznego tempa technicznego.

Miesięczny wykres cen XRP / BTC (Bitstamp). Źródło: TradingView.com

Kiedy XRP wahał się na poziomie około 0.75 dolara, traderzy kryptowalut zauważyli, że struktura rynkowa krypto była zwyżkowa.

Cantering Clark, handlujący instrumentami pochodnymi kryptowalut, napisał na twitterze:

Inny handlowiec, znany jako Kaleo, zauważył, że wybicie XRP przeciwko Bitcoin jest szczególnie optymistyczne. Po przebiciu powyżej 1 dolara wyjaśnił on, że produkt Ripple jest bliski wyrwania się z trzyletniego trendu spadkowego w stosunku do Bitcoina, zauważając:

$ XRP / $ BTC zaraz wyjdzie z ponad 3-letniego trendu spadkowego. Zero ekspozycji tutaj wydaje się nieodpowiedzialne. Kiedy ten sh*tcoin zaczyna pompować, wykonuje pionowe ruchy.

XRP / Bitcoin na Poloniex. Źródło: Kaleo, TradingView.com

Innym katalizatorem dla XRP u szczytu technicznego rozmachu jest jego rosnąca społeczność. Według analityków Santiment, platformy do analizy danych, społeczny wolumen XRP gwałtownie rośnie wraz z kilkoma innymi kryptowalutami:

Większość altcoinów utrzymuje trajektorię zwyżkową na początku tygodnia. Dzieje się to bez większego wzrostu wśród 100 najlepszych aktywów (…) Inne skoki to $ XRP, $ XTZ, $ FTM i $ BTG.

Jeśli struktura techniczna XRP pozostanie nienaruszona, a wolumen społeczny pozostanie niezmiennie wysoki, pęd krypto może potencjalnie przenieść produkt Ripple na kolejny główny obszar oporu.

Technicznie rzecz biorąc, następny poziom oporu to około 1.20 dolara.

  • Tether wyląduje na Polkadot i Kusama:

Użytkownicy Polkadot i Kusama skorzystają na bezpośredniej integracji z USDT Tether, gdy wystrzelą zwykłe spadochrony. Jak ogłosił we wtorek Tether, stablecoin zostanie uruchomiony zarówno w sieci Polkadot, jak i Kusama.

Tether jest najstarszym stablecoinem, który osiągnął znaczną popularność, a jego podaż w obiegu przekroczyła ostatnio 40 mld dolarów. Chociaż w przeszłości pojawiały się obawy co do statusu rezerwy, firma niedawno zobowiązała się do przeprowadzenia okresowych audytów rezerw.

Czas premiery Tether na Polkadot zależy od mapy drogowej i aktywacji spadochronów, „odłamków” w sieci Polkadot. Dyrektor ds. technologii Tether, Paolo Ardoino powiedział:

Tether prawdopodobnie wystartuje na pierwszym dostępnym spadochronie, StateMint. Spodziewamy się, że StateMint będzie pierwszym spadochronem dla towarów powszechnych.

Wspólne spadochrony to ostatnia propozycja w sieci Polkadot, aby zapewnić neutralne podłoże do budowy krytycznych elementów sieci jako całości. Większość „normalnych” spadochronów jest uruchamianych przez zewnętrznych programistów i czasami mogą one pokrywać się funkcjami i stać się skutecznymi konkurentami.

Budowanie dóbr powszechnych oznacza, że ​​stablecoin zachowuje neutralność w szerszej sieci, jednocześnie udostępniając swój token w każdym innym parachanie dzięki platformie komunikacji cross-shard firmy Polkadot.

Przed rozmieszczeniem na Polkadot, Tether wystartuje na Kusamie, która sama wystrzeli spadochrony co najmniej kilka tygodni przed Polkadot. Kusama to „kanaryjska sieć” Polkadot, pośrednia między siecią testową a niezależnym blockchain. Jest ona w pełni funkcjonalną siecią, która ma wartość ekonomiczną. Oczekuje się też, że będzie liderem we wdrażaniu nowych aktualizacji protokołów.

Tether to jeden ze stablecoinów o najszerszym zasięgu wśród łańcuchów bloków, ponieważ Polkadot i Kusama ciągle dodają nowe krypto. Należą do nich Bitcoin, Ether, Tron, Solana i Bitcoin Cash. Tether obsługuje również szereg rozwiązań warstwy drugiej, takich jak zkRollups i Liquid Network. Decyzja o wydaniu Tether na Polkadot została najwyraźniej podjęta z myślą o zdecentralizowanych finansach:

Nasza integracja z Polkadot służy wspieraniu zdecentralizowanych ekosystemów finansowych, które rozwijają się w łańcuchach bloków. Technologie Web 3.0 znacznie poszły do przodu i nie możemy się doczekać, aby pomóc im odblokować wartościowy internet.

– dodał Ardoino.
  • CoinShares uruchamia trzecią platformę ETP w tym roku:

Europejska firma zarządzająca aktywami cyfrowymi CoinShares nadal aktywnie rozszerza swoją fizycznie zabezpieczoną ofertę produktów podlegających obrotowi na giełdzie kryptowalut. Tym razem dodaje nowy Litecoin ETP.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, CoinShares uruchomił swoje CoinShares Physical Litecoin.

Notowana pod symbolem giełdowym LITE, każda jednostka Litecoin ETP jest zabezpieczona 0.2 LTC (45 dolarów) w momencie uruchomienia. Zapewnia to inwestorom pasywną ekspozycję na natywne aktywa sieci Litecoin. Nowy produkt inwestycyjny będzie początkowo notowany na regulowanej szwajcarskiej giełdzie kryptowalut SIX Swiss Exchange z opłatą podstawową w wysokości 1,50%, oświadczył CoinShares. LITE jest notowany na Bloomberg, z ceną otwarcia 44.5 dolara.

Litecoin to główny altcoin i rozwidlenie bazy kodu Bitcoin, który pierwotnie był pozycjonowany jako „srebro dla złota Bitcoina”. Stworzony przez byłego inżyniera Google i Coinbase, Charliego Lee w 2011 roku, jest prawie identyczny pod względem szczegółów technicznych z Bitcoinem. Litecoin celuje w 2,5-minutowy czas blokowy w porównaniu do 10 minut Bitcoina. LTC obecnie jest jedną z największych kryptowalut na świecie, zajmującą dziewiątą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej, na poziomie 15 mld dolarów.

CoinShares Physical Litecoin to trzeci produkt kryptograficzny ETP wprowadzony w 2021 roku. Po debiucie na platformie w styczniu, CoinShares wprowadził podobny produkt dla Ether w lutym.

CoinShares zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 4 mld dolarów, przy czym Bitcoin stanowi ponad 60%.

LITE to kolejny krok na drodze do wprowadzenia na rynek bardziej kompleksowej i zdywersyfikowanej oferty ETP.

– powiedział dyrektor finansowy CoinShares, Frank Spiteri.

Przemysł kryptograficzny ETP odnotował szybki rozwój w Europie. W marcu, elektroniczna platforma transakcyjna Deutsche Borse, Xetra, ogłosiła uruchomienie przez europejskich emitentów ETP, takich jak ETC Group i 21Shares, pierwszych opartych na eterze. W lutym 21Shares uruchomił pierwszą na świecie Polkadot ET na szwajcarskiej giełdzie SIX.

  • Brytyjskie władze przechwyciły prawie 6 mln dolarów z darknetu:

Według The Independent, National Crime Agency (NCA) przeprowadziła operację wymierzoną w kilka domów w północno-wschodniej Anglii, a konkretnie w metropolitalnej dzielnicy South Tyneside.

Władze wysyłały sygnały ostrzegawcze w zeszłym roku po przechwyceniu dużych dostaw ecstasy. Wszystkie paczki miały trafić do Stanów Zjednoczonych, Izraela, Norwegii, Tajlandii, Hongkongu, Malezji i Wielkiej Brytanii, poinformowała NCA.

Ponadto organy ścigania śledziły zaszyfrowane wiadomości wymieniane między podejrzanymi, którzy rzekomo rozmawiali o nielegalnych transakcjach z narkotykami i praniu pieniędzy za pośrednictwem handlu kryptowalutami.

NCA przechwycił 90 kg ecstasy, 134 kg amfetaminy i ponad 6.000 tabletek Diazepamu. Według władz wszystkie produkty mają wartość na czarnym rynku około 4.3 mln funtów (5.9 mln dolarów).

Dane sugerują, że gang nie miał strony internetowej do sprzedaży narkotyków. Zamiast tego opierali się na nieujawnionych forach z darnetu i używali nazw użytkowników, takich jak SetkiUK, Sundaefundae, etc.

Ponadto badacze odkryli, że leki importowano z Holandii. W wyniku operacji brytyjska policja aresztowała dwóch mężczyzn w wieku 24 i 31 lat w South Tyneside, rzekomo zaangażowanych w organizację przestępczą.

Martin Clarke, kierownik operacyjny NCA, podał szczegóły dotyczące operacji:

Ściśle współpracowaliśmy z partnerami w USA, aby namierzyć podejrzane osoby, które ostatecznie polują na wrażliwe i niszczące społeczności. To dochodzenie pokazuje, że można zidentyfikować osoby, które próbują używać darknetu i zaszyfrowanych urządzeń komunikacyjnych do popełnienia przestępstw. Wciąż szukamy dwóch ludzi z South Shields, którzy naszym zdaniem mieszkają za granicą.

Mimo to, przychody z rynku darknet utrzymały zwyżkę pomimo ostatnich wysiłków urzędników zajmujących się likwidacją głównych nielegalnych rynków.

Jak poinformowały media w lutym 2021 roku, rynki darknet przyniosły w 2020 łącznie 1.7 mld dolarów w krypto, ustanawiając rekord wszechczasów.

  • Binance Coin rośnie do 400 dolarów za sztukę. Czy będzie więcej?:

Cena Binance Coin (BNB), natywnej monety cyfrowej giełdy Binance i Binance Smart Chain, po raz pierwszy w historii wzrosła powyżej poziomu 400 USD.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba ubiega nam pod znakiem znacznego rajdu w górę XRP. Tym razem produkt Ripple notuje wzrost o 34,70%. Do góry idzie też Binance Coin 4,62%, Cardano o 4,93%, Litecoin o 11,57%, Chainlink o 4,85% i Bitcoin Cash o 6,77%. Korektę notuje Bitcoin o -2,42%, Ethereum o -1,62% i Polkadot o -4,28%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.97 bln dolarów, a całkowity obrót 218.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.