KryptowalutyNewsWiadomości

#1337 Newsy z dnia 07.04.2021

Ze środowych wydarzeń: Ripple vs SEC 1-0; Szwecja: Bank Centralny kończy pierwszą fazę pilotażu cyfrowej waluty; CEO Binance prawie cały majątek posiada w kryptowalutach; NBA: Sacramento Kings zaproponuje swoim graczom wynagrodzenie w krypto; Raport Coinbase za I kwartał przedstawia interesujące informacje…; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ripple vs SEC 1-0:

We wtorek odbyła się konferencja telefoniczna poświęcona sprawie przeciwko Ripple Labs, wniesionej przez amerykańską SEC. Ripple Labs podobno wygrał odkrycie z SEC.

Sędzia Magistratu USA Sarah Netburn powiedziała:

Mam zamiar w dużej części przychylić się do wniosku oskarżonych (…)

Następnie zleciła SEC przeprowadzenie wewnętrznych kontroli i dyskusji dotyczących tego, czy tokeny XRP są podobne do kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, które obecnie nie są regulowane jako papiery wartościowe.

Sędzia wyjaśnił, że korespondencja e-mailowa między pracownikami nie jest wymagana. Jednak inne zapisy, takie jak protokoły i notatki SEC, „wyrażające interpretację lub poglądy agencji” na temat kryptowalut, są prawdopodobnie możliwe do wykrycia.

Komisja pozwała Ripple Labs, jego CEO Brada Garlinghouse’a i współzałożyciela Christiana Larsena w grudniu ubiegłego roku, twierdząc, że sprzedali 1.38 mld dolarów tokenów XRP bez przestrzegania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Sprawę nadzoruje również sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Analisa Torres.

Ripple i jego kierownictwo argumentują, że jednym z powodów, dla których SEC nie podjęła działań egzekucyjnych dotyczących XRP przez osiem lat, jest to, że komisja była zdezorientowana, czy produkt Ripple był bardziej podobny do Bitcoina i Ethereum, czy też jak inne kryptowaluty i tokeny które zostały sklasyfikowane jako papiery wartościowe.

Matthew Solomon, prawnik Garlinghouse, powiedział przed orzeczeniem:

Potrzebujemy tego odkrycia, aby się bronić.

Wyjaśnił, że jeśli oskarżeni znajdą dowody wskazujące na to, że SEC uważa, że XRP jako produkt podobny do Bitcoina lub Ethereum, może to oznaczać „koniec gry”.

  • Szwecja: Bank Centralny kończy pierwszą fazę pilotażu cyfrowej waluty:

Po ukończeniu pierwszej fazy pilotażowego projektu cyfrowej waluty, Sveriges Riksbank znalazł kilka krytycznych problemów, które należy rozwiązać, zanim Sztokholmczycy będą mogli płacić w e-koronie.

W niedawnym badaniu szwedzki Bank Centralny przedstawił pierwsze wyniki pilotażu cyfrowej waluty banku centralnego w sieci opartej na łańcuchu blokowym Corda firmy R3.

Riksbank przeprowadził symulację podstawowych aspektów potencjalnego systemu CBDC, w tym dostaw płynności za pośrednictwem systemu rozliczeniowego Riksbanku, RIX i członków sieci pełniących rolę dystrybutorów e-koron. Bank centralny przeprowadził również symulację uczestników, użytkowników końcowych i instrumentów płatniczych, takich jak aplikacje mobilne.

Riksbank powiedział, że nowa technologia CBDC wymaga dalszych badań:

Rozwiązanie przetestowane w pierwszej fazie pilotażu e-korony spełniło wymagania wydajnościowe określone w zamówieniach publicznych. Jednak miało to miejsce w ograniczonym środowisku testowym, a zdolność nowej technologii do zarządzania płatnościami detalicznymi na dużą skalę wymaga dalszych badań i testów.

– zauważono w raporcie.

Bank centralny zwrócił również uwagę na pewne wyzwania związane z prywatnością, podkreślając, że informacje zawarte w transakcji e-korony muszą być chronione. Wynika to z zachowania przepisów dotyczących tajemnicy bankowej i uniknięcia ujawniania danych osobowych.

Riksbank analizuje obecnie, w jakim stopniu informacje przechowywane w historii transakcji można uznać za informacje objęte tajemnicą bankową i czy obejmują one dane osobowe.

– stwierdził bank.

Mithra Sundberg, szefowa pilotażowego oddziału e-korony Riksbanku w Sztokholmie, powiedziała, że szwedzka CBDC może prawdopodobnie wymagać nowych ram prawnych, zanim będzie mogła zostać wykorzystana. Zanim e-korona będzie mogła zostać poważnie rozwinięta, Riksbank może kontynuować swoje programy pilotażowe blockchain do 2026 roku.

Bank oświadczył, że przedłuży umowę z gigantem księgowym Accenture, jako dostawcą technicznym, aby kontynuować testy e-korony. W drugiej fazie nacisk zostanie położony na potencjalnych dystrybutorów e-korony, wyniki CBDC w płatnościach detalicznych, a także metody przechowywania. Przetestowana zostanie również funkcjonalność e-korony offline oraz integracja z istniejącymi terminalami w punktach sprzedaży.

Jak wcześniej informowaliśmy, Szwecja stała się jednym z pionierów CBDC na świecie, ogłaszając pilotażową platformę dla e-korony pod koniec 2019 roku.

  • CEO Binance prawie cały majątek posiada w kryptowalutach:

Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny największej giełdy kryptowalut Binance i jeden z największych na świecie miliarderów krypto, posiada niewiele poza cyfrową walutą.

Jestem jednym z tych facetów, którzy cenią płynność znacznie bardziej niż posiadanie czegoś. Właściwie wolę niczego nie posiadać.

– powiedział Zhao w wywiadzie dla Bloomberga w środę.

Zauważył też, że różne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, stanowią obecnie prawie 100% jego całej wartości netto, ponieważ nie jest właścicielem żadnych nieruchomości ani wielu aktywów fiducjarnych. Zapytany, ile jego wartości netto jest inwestowane w kryptowaluty, Zhao powiedział:

Powiedziałbym, że prawdopodobnie blisko 100%. Nie posiadam żadnego fiata. Fizyczne rzeczy, które posiadam, są prawdopodobnie nieistotne pod względem mojej wartości netto. To jest więc zmiana koncepcji. Nie używam kryptowalut do kupowania fiat. Nie używam kryptowalut do kupowania domów. Chcę tylko zachować kryptowalutę. I nie planuję w przyszłości zamieniać mojich krypto na gotówkę.

Zhao powiedział, że zajęło mu trochę czasu, zanim zwiększył swoje portfolio kryptowalut. Po zakupie pierwszego Bitcoina dyrektor generalny spieszył się ze sprzedażą swojego mieszkania w Szanghaju, które odkupił w 2006 roku.

Sprzedałem swoje mieszkanie, aby kupić Bitcoin, a także rzuciłem pracę. Możesz wynająć mieszkanie lub zatrzymać się w hotelu – to daje znacznie większą płynność.

– dodał Zhao.

Prezes Binance wcześniej twierdził, że nie posiada żadnych walut fiducjarnych. Mówił też, że konwertuje krypto na fiat tylko w przypadku płatności, które można dokonać tylko za pomocą tradycyjnych pieniędzy.

Według danych z chińskiego Instytutu Badawczego Hurun, Zhao jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie w branży krypto i blockchain, zajmując 3. miejsce w rankingu najbogatszych posiadaczy kryptowalut, z łącznym majątkiem szacowanym na 8 mld dolarów w styczniu 2021 roku.

  • NBA: Sacramento Kings zaproponuje swoim graczom wynagrodzenie w krypto:

Przewodniczący zespołu Sacramento Kings, Vivek Ranadivé, powiedział w poniedziałek w Clubhouse, że każdy w jego zespole może otrzymywać pensję w dowolnej ilości Bitcoinów. Entuzjasta BTC, Neil Jacobs, który był obecny na spotkaniu w Clubhouse, zacytował Ranadivé, mówiąc:

Ogłoszę w ciągu najbliższych kilku dni, że zamierzam zaoferować wszystkim w Kings, że będą mogli otrzymać tyle swojej pensji w Bitcoinie, ile chcą, łącznie z graczami.

Sacramento Kings stała się pierwszą drużyną NBA, która zaakceptowała Bitcoin jako opcję płatności na arenie w styczniu 2014 roku, za pośrednictwem Bitpay. W 2018 roku zespół ogłosił, że stał się pierwszą profesjonalną drużyną sportową na świecie, która wydobywała kryptowalutę w ramach programu charytatywnego o nazwie Miningforgood.

Ponadto Kings współpracują z Blockparty nad programem nagród opartym na blockchain i połączyli siły z CryptoKaiju, aby uruchomić linię krypto-kolekcjonerskich przedmiotów w sporcie zawodowym. Uruchomiła również pierwszą platformę aukcyjną NBA opartą na blockchain na żywo dla autentycznych pamiątek z Consensys i Treum.

W międzyczasie zawodowy piłkarz Russell Okung otrzymuje zapłatę w Bitcoinach. Powiedział w styczniu, że otrzymał połowę swich 13 mln dolarów wynagrodzenia w BTC.

  • Raport Coinbase za I kwartał przedstawia interesujące informacje…:

Giełda Coinbase przedstawiła raport wyników za pierwszy kwartał. Firma ujawniła też swoje oczekiwania dotyczące wzrostu finansowego i plany dotyczące przyszłych produktów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem spadków. Korektę notuje Bitcoin o -2,25%, Ethereum o -4,43%, Binance Coin o -2,75%, XRP o -1,52%, Cardano o -5,59%, Polkadot o 8,09%, Litecoin o -1,32% i Chainlink o -3,74%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.90 bln dolarów, a całkowity obrót 215.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button