KryptowalutyNewsWiadomości

#1338 Newsy z dnia 08.04.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Adwokat Ripple wystosował petycję do kandydata na szefa SEC; Promocja cyfrowego juana na spornym terytorium; Blockchain: City i IADB kończą pilotaż płatności transgranicznych; Gigant nieruchomości przyjmuje Bitcoin; Drugi najstarszy bank w USA umożliwi trading kryptowalutami; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Adwokat Ripple wystosował petycję do kandydata na szefa SEC:

Założyciel Crypto & Policy Thomas Hodge złożył petycję do kandydata na szefa SEC Gary’ego Genslera, prosząc go, aby zakończyć sprawę przeciwko Ripple.

Ogłaszając wiadomości w środę, Crypto & Policy wezwali Genslera do zbadania potencjalnych motywów byłego przewodniczącego SEC Jaya Claytona i jego dyrektora ds. finansów korporacyjnych Williama Hinmana do „faworyzowanie” Bitcoina i Ethereum, jednocześnie szkodząc XRP. W petycji napisano, że Clayton i Hinman mogli mieć biznesy powiazane z BTC i ETH:

Kiedy Clayton i Hinman sprawowali urząd, zapytano ich, czy Bitcoin i Ether są papierami wartościowymi. Powiedzieli bardzo wyraźnie, w protokole: nie, to nie są papiery wartościowe, więc handluj nimi dalej. Obaj wzięli pieniądze od firm, które bezpośrednio lub pośrednio interesowały się tymi oświadczeniami.

Hodge dalej twierdził, że Hinman „otrzymał pieniądze w milionach dolarów” od firmy prawniczej Simpson Thacher, która jest członkiem Ethereum Enterprise Alliance. W petycji twierdzi się, że Hinman „zbierał czeki od firmy”, podczas gdy ona zarabiała na opłatach wspierających pierwszą ofertę publiczną chińskiego giganta wydobywającego kryptowaluty, Canaan.

Adwokat XRP nakreślił niepewny status regulacyjny altcoina, stwierdzając, że Clayton spędził cztery lata swojej kadencji, nie udzielając jasnej odpowiedzi na temat tego, czy XRP jest zabezpieczeniem.

Hodge kontynuował:

W ostatnim dniu swojego urzędowania Clayton wniósł do SEC ogromny pozew przeciwko Ripple, twierdząc, że przez siedem lat sprzedawał XRP jako nielegalne niezarejestrowane zabezpieczenie. […] SEC zarzuciła, że ​​Ripple i wszyscy posiadacze XRP powinni byli wiedzieć przez ostatnie siedem lat, że XRP jest zabezpieczeniem, kiedy sama SEC wielokrotnie powtarzała, że ​​nie wie o tym do dnia, w którym złożyła pozew.

Jak wcześniej informowaliśmy SEC złożyła pozew przeciwko Ripple Labs, a także jego dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouseowi i współzałożycielowi Christianowi Larsenowi 22 grudnia 2020 roku. Twierdzą, że XRP to „oferta niezarejestrowanych papierów wartościowych o wartości 1.3 mld dolarów”.

W trakcie trwającej walki prawnej sąd amerykański przyznał Ripple Labs dostęp do dokumentów SEC dotyczących definiowania aktywów kryptograficznych jako papierów wartościowych na początku kwietnia.

W tym tygodniu cena XRP przekroczyła 1 dolara po raz pierwszy od marca 2018 roku. Ostatni kamień milowy cenowy nadal jest daleki od rekordowego poziomu powyżej 3 dolarów odnotowanego w styczniu 2018 roku.

  • Promocja cyfrowego juana na spornym terytorium:

Prowincja Hainan w południowych Chinach, która zarządza miastem Sansha na spornym archipelagu na Morzu Południowochińskim, przeprowadzi w tym miesiącu dwutygodniową kampanię promującą wykorzystanie cyfrowego juana wśród mieszkańców wyspy.

Miasto, założone w 2012 roku, znajduje się na pierwszej linii sporów o roszczenia terytorialne na Morzu Południowochińskim i jest niezwykłe zarówno jako najmniejsze miasto Chińskiej Republiki Ludowej pod względem liczby ludności, jak i największe pod względem zasięgu geograficznego. Formalnie obejmuje ponad 280 wysp i otaczające je wody, sięgające prawie 800.000 mil kwadratowych obszaru morskiego i lądowego.

Pomiędzy 12 a 25 kwietnia Industrial and Commercial Bank of China Hainan Branch, wraz z oddziałem Haikou banku centralnego Chin i władzami miejskimi Sansha, planują zorganizować tematyczny eveny cyfrowej konsumpcji juanów, aby zachęcić konsumentów do przyjęcia nadchodzącego cyfrowa waluta.

Oficjalne raporty zwiastują to wydarzenie jako tymczasową transformację wyspy Yongxing, gdzie znajduje się siedziba administracyjna miasta, w „cyfrową wyspę konsumentów renminbi”. Kampania promocyjna skierowana będzie do pracowników rządu Sansha City, pracowników lokalnych korporacji, innych instytucji oraz mieszkańców wyspy.

Oddział Industrial and Commercial Bank w Hainan, czyli ICBC Hainan, będzie obsługiwał różne oferty konsumpcyjne w supermarketach na wyspie, hotelach i restauracjach, w ramach których uczestnicy otrzymają rabat 99 juanów (15 dolarów) na każdy wydatek o wartości 100 juanów.

Infrastruktura handlowa i mobilna bankowości ICBC Hainan, wraz z cyfrowymi portfelami juanów, zostanie wdrożona, aby zilustrować bezpieczeństwo i wygodę nowej waluty oraz zwiększyć świadomość społeczną na jej temat. W krótkim zarysie dla opinii publicznej, chińskie oficjalne doniesienia medialne wyjaśniają:

Cyfrowy renminbi może być po prostu odpowiednikiem renminbi gotówkowej, ale w innej formie.

Jak wcześniej informowały media, Chiny zorganizowały już szereg wydarzeń promocyjnych w zakresie cyfrowego juana, w tym niedawną imprezę związaną z Międzynarodowym Dniem Kobiet i świątecznymi loteriami z okazji chińskiego Nowego Roku.

Wcześniejsze projekty pilotażowe testujące cyfrową walutę banku centralnego i jego infrastrukturę odbywały się w regionach prowincji Shenzhen, Suzhou, Xiong’an i Chengdu. Dalsze testy zaplanowano na ten rok w Szanghaju, Hainan, Changsha, Qingdao, Dalian i Xi’anie.

  • Blockchain: City i IADB kończą pilotaż płatności transgranicznych:

Gigant bankowy Citigroup pomyślnie zakończył weryfikację koncepcji dla płatności transgranicznych opartych na blockchain we współpracy z Międzyamerykańskim Bankiem Rozwoju (IADB).

Zgodnie z czwartkową zapowiedzią Citigroup Citi Innovation Labs i IADB umożliwiły kilka wypłat ze Stanów Zjednoczonych na rzecz odbiorcy w Republice Dominikany, wykorzystując sieć blockchain LACChain, zastrzeżoną inicjatywę regionalnego programu IADB LACChain.

W ramach projektu IADB zdeponował tokenizowane fundusze denominowane w dolarach amerykańskich na koncie Citi i przelał je za pomocą portfeli cyfrowych, wyjaśnił specjalista IADB w dziedzinie blockchain i lider techniczny LACChain Marcos Allende.

Po tokenizacji, fundusze te zostały zamienione na lokalną walutę – peso dominikańskie, po kursie wymiany ustalonym przez Citi.

– powiedział.

Pilotaż oparty na blockchain umożliwił IADB natychmiastową identyfikację transakcji, kursów wymiany i opłat, potencjalnie wprowadzając nową metodę dokonywania płatności transgranicznych ze Stanów Zjednoczonych do krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Istnieje wiele zastosowań obejmujących płatności transgraniczne, takich jak oficjalna pomoc rozwojowa i międzynarodowe przekazy pieniężne. Nie ma wątpliwości, że są one niezwykle ważne dla gospodarek naszego regionu, a co ważniejsze, dla beneficjentów i rodzin otrzymujących przekazy.

– zauważyła dyrektor generalna IADB Lab Irene Hofman.

IADB to międzynarodowa organizacja wspierająca rozwój gospodarczy, rozwój społeczny i integrację regionalną Ameryki Łacińskiej i Karaibów. IADB aktywnie bada technologię blockchain, aby wypełnić swoją misję, a laboratorium innowacji IDB Lab ustanowiło program LACChain skoncentrowany na tej technologii w 2019 roku.

Citigroup nie jest obca technologia blockchain. W 2015 roku bank opracował trzy systemy oparte na blockchain i pilotażową kryptowalutę o nazwie Citicoin, aby zbadać bardziej wydajne transakcje transgraniczne.

  • Gigant nieruchomości przyjmuje Bitcoin:

Rick Caruso, miliarder deweloper, znany ze swoich wystawnych centrów handlowych, ogłosił w środę w CNBC, że jego firma Caruso Properties zainwestowała w Bitcoiny. Ponadto powiedział, że firma „zacznie akceptować BTC jako płatność czynszu w swoich nieruchomościach mieszkalnych i handlowych”.

Założona w 1987 roku firma z siedzibą w Los Angeles ma ponad 2.5 mln stóp kwadratowych swoich nieruchomości, szczegóły na jej stronie internetowej. Obejmują one centra miast, rezydencje, biura, centra handlowe, apartamenty i „światowej klasy kurort”. Wśród nich jest The Grove, który Caruso opisał jako „jedno z najbardziej dochodowych centrów handlowo-rozrywkowych w kraju”. Według Forbesa majątek netto Ricka Caruso wynosi obecnie 4.2 mld dolarów. The Wall Street Journal nazywa go „królem handlu detalicznego Południowej Kalifornii”.

Miliarder powiedział, że jego firma zainwestowała część swojego majątku w Bitcoiny i nawiązała współpracę z giełdą kryptowalut Gemini:

Wierzymy, że kryptowaluta zostanie tutaj. Wierzymy, że Bitcoin to dla nas dobra inwestycja. Przeznaczyliśmy procent tego, co normalnie trafiłoby na rynki kapitałowe do BTC.

Oprócz inwestowania w krypto, firma Caruso zaakceptuje również cyfrową walutę jako środek płatniczy od swoich klientów.

Miliarder zajmujący się nieruchomościami kupuje Bitcoin, przyjmuje BTC do opłacenia czynszu w swoich nieruchomościach mieszkalnych i handlowych
Nieruchomości Caruso, w tym centra handlowe i apartamenty na wolnym powietrzu. Źródło: Caruso Properties

Jeden z jego najemców w Americana w Brand Center w Glendale to Elon Musk, Technoking, który prowadzi sklep sprzedający samochody elektryczne Tesli w centrum, podał LA Times. Caruso powiedział:

Nie rozmawiałem o tym z Elonem. Może być pierwszym, który zapłaci czynsz w Bitcoinie.

Firma Musk’a zajmująca się samochodami elektrycznymi również zainwestowała w Bitcoiny i zaakceptowała je jako środek płatniczy. Tesla poinformowała amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że w styczniu zainwestowała 1.5 mld dolarów w BTC. Następnie, w marcu, Tesla zaczęła przyjmować Bitcoin do płatności. Podczas gdy rosnąca liczba korporacji lokuje pewien procent swoich dochodów w BTC, to nie wszystkie z nich przeszły pełną drogę Tesli, akceptując również kryptowalutę jako środek płatniczy.

Caruso dodał, że nurkowanie jego firmy w Bitcoinie to inwestycja długoterminowa, zauważając:

Nie chodzi o następny rok czy pięć lat. Z niecierpliwością czekamy na kolejną dekadę.

Miliarder z branży nieruchomości wyjaśnił, że pandemia Covid-19 powoduje pewne fundamentalne zmiany w zachowaniach konsumentów. Wyraził opinię:

Firmy, które zdobędą ich lojalność, będą firmami, które przewidzą te zmiany i wyjdą naprzeciw konsumentom tam, gdzie się znajdują. I właśnie w tym pomaga nam Gemini.

Caruso wyjaśnił, że jednym z przykładów wykorzystania kryptowaluty są korzyści dla konsumentów jego firmy.

Nasz program lojalnościowy, który wyobrażam sobie pracując z Gemini i Winklevosses, polega na tym, że będziesz zarabiać monety. Zarobisz kryptowalutę.

– opisał.

  • Drugi najstarszy bank w USA umożliwi trading kryptowalutami:

Amerykańska organizacja zajmująca się usługami finansowymi i bankowymi, State Street Corporation, umożliwi handel kryptowalutami. Wkrótce po tym, jak najstarszy bank z siedzibą w USA wszedł w przestrzeń kryptowalut, tak samo uczynił drugi najstarszy – State Street Corporation.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja koloru zielonego. W górę idzie Bitcoin o 1,83%, Ethereum o 2,26%, Binance Coin 8,71%, Cardano o 1,11%, Polkadot o 0,75%, Litecoin o 0,20%, Chainlink o 1,04% i Bitcoin Cash o 0,34%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1,95 bln dolarów, a całkowity obrót 167.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button