News

#1342 Newsy z dnia 12.04.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Galaxy Digital składa wniosek o ETF; Premie dla zarządu MicroStrategy w Bitcoinach zamiast gotówki; Duży tajski bank eksperymentuje ze zdecentralizowanymi finansami; Binance wprowadza zbywalne tokeny giełdowe; Binance Coin (BNB) | Nowy rekord ceny i natychmiastowe odrzucenie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Galaxy Digital składa wniosek o ETF:

Galaxy Digital złożył wniosek dotyczący Bitcoinowego funduszu ETF w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Zgodnie z formularzem S-1 opublikowanym przez SEC, ETF Galaxy – jeśli zostanie zatwierdzony – będzie dostępny na giełdzie NYSE Arca, wykorzystując indeks Bloomberg Galaxy Bitcoin jako mechanizm wyceny.

Opisując szczegółowo mechanizm cenowy dla potencjalnego funduszu ETF Bitcoin, wniosek stwierdza:

Cena indeksu na koniec dnia jest obliczana na podstawie średniej ceny Bitcoinów Bloomberg Crypto Price Fixings („CFIX”).  CFIX opiera się na cenach przedstawionych przez Bloomberg Generic Price („BGN”) przy użyciu danych, technologii i platform dystrybucyjnych Bloomberga i jest szeroko udostępniany społeczności inwestycyjnej w celu zapewnienia niezawodnych, reprezentatywnych i przejrzystych rozwiązań w kryptowalutach.

– czytamy.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Galaxy Digital, za pośrednictwem swojej spółki zależnej świadczącej usługi finansowe, wprowadził na rynek kanadyjski Bitcoinowy produkt ETF w marcu.

Wniosek Galaxy nie wymieniał żadnego opiekuna ani administratora. Dokument nie zawierał również szczegółów dotyczących powiernika poza organizacją będącą „firmą powierniczą stanu Delaware”.

SEC nie zatwierdziła jeszcze żadnego Bitcoinowego ETF, a poprzednie kierownictwo powoływało się na obawy dotyczące zmienności i manipulacji cenami.

  • Premie dla zarządu MicroStrategy w Bitcoinach zamiast gotówki:

Firma MicroStrategy ogłosiła, że jej zarząd otrzyma premie w Bitcoinie zamiast w gotówce.

Zmodyfikowany formularz 8-K złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ujawnił decyzję MicroStrategy o rezygnacji z premii gotówkowych aby zamiast tego użyć Bitcoina do wypłaty premii tym, którzy są w zarządzie firmy. Zmodyfikowany wniosek stwierdza:

W przyszłości dyrektorzy niebędący pracownikami będą otrzymywać wszystkie opłaty za swoją pracę w zarządzie firmy w Bitcoinie zamiast w gotówce.

– czytamy.

Formularz 8-K potwierdził przekonanie MicroStrategy, że Bitcoin może funkcjonować jako niezawodny środek tezauryzacji i pochwalił jego otwarty charakter.

Zatwierdzając Bitcoina jako formę rekompensaty za usługi Zarządu, Zarząd przytoczył swoje zaangażowanie w Bitcoina, biorąc pod uwagę jego zdolność do przechowywania wartości, wspieraną przez solidną i publiczną architekturę open source, niezwiązaną z suwerenną polityką monetarną.

– stwierdza wniosek.

W nowym systemie kwota premii wypłacanych członkom zarządu w dolarach nie ulegnie zmianie. Zamiast tego wartość danego bonusu w dolarach zostanie przeliczona na Bitcoiny w momencie płatności i wysłana do portfela.

  • Duży tajski bank eksperymentuje ze zdecentralizowanymi finansami:

Kasikornbank, czyli KBank, jeden z największych banków w Tajlandii, zaczął eksperymentować z usługami DeFi w ramach planu ekspansji biznesowej.

Według publikacji Bangkok Post, eksploracji zdecentralizowanych finansów banku przewodzi technologiczna spółka zależna KBank, Kasikorn Business Technology Group, czyli KBTG.

Komentując plany KBank DeFi, prezes KBTG Ruangroj Poonpol powiedział:

DeFi to kluczowa eksploracja dla Grupy KBank w tym roku […] Projekt jest badany przez KBTG w ramach drugiej fazy programu cyfrowej transformacji firmy.

– czytamy.

Według Poonpola, DeFi może być kluczem do poprawy integracji finansowej ludzi w Tajlandii poprzez dostęp do innowacyjnych usług finansowych, dodając: „Dzięki tej formie opartej na aktywach DeFi może również stworzyć wartość ekonomiczną dla Tajlandii”.

Zabezpieczone aktywami DeFi wiążą się z przeszkodami regulacyjnymi, biorąc pod uwagę ich interakcję z aktywami w świecie rzeczywistym. Uczestnicy branży, tacy jak Rune Christensen z MakerDAO, już zaczęli domagać się zaangażowania między interesariuszami DeFi a organami regulacyjnymi, jeśli zdecentralizowane finanse mają nadal przechodzić do głównego nurtu.

Wraz z przyjęciem DeFi, KBank chce rozszerzyć swoją obecność w Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza w krajach takich jak Wietnam, gdzie około dwie trzecie populacji pozostaje bez dostępu do usług bankowych.

  • Binance wprowadza zbywalne tokeny giełdowe:

Giełda kryptowalut Binance wprowadza na rynek zbywalne tokeny giełdowe, których celem jest umożliwienie szerszej publiczności gromadzenia zysków kapitałowych z akcji, w tym potencjalnych dywidend, bez konieczności kupowania pełnych, tradycyjnych akcji.

Pierwszym kapitałem akcyjnym będącym przedmiotem obrotu publicznego w formie tokena akcji Binance będzie Tesla, której cena akcji oscyluje obecnie w okolicach 700 USD. Zamiast kupować pełny, tradycyjny udział, w przypadku którego wymagane jest przechowywanie fizycznego certyfikatu akcji, użytkownicy mogą kupić zaledwie jedną setną akcji Tesli reprezentowanej przez token cyfrowy.

Każdy token cyfrowy reprezentuje jedną część akcji i jest w pełni zabezpieczony portfelem depozytowym bazowych papierów wartościowych, który reprezentuje niezrealizowane tokeny. Użytkownicy będą mogli handlować tokenami ułamkowymi.

– stwierdza Binance.

W związku z tym jedna setna tokena reprezentuje taki sam ułamek akcji Tesli, a ceny akcji będą rozliczane w Binance USD (BUSD), stablecoinie powiązanym z dolarem amerykańskim i emitowanym przez Paxos Trust Company. Tokenów giełdowych nie można wymieniać na akcje.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, uważa, że cyfrowe tokeny giełdowe zapewnią pomost między rynkiem tradycyjnym a rynkiem kryptowalut i poszerzą dostęp do rynków akcji, skutkując „bardziej włączającą przyszłością finansową”.

Handel cyfrowymi tokenami giełdowymi będzie wolny od prowizji, a produkt został opracowany we współpracy z licencjonowaną niemiecką firmą inwestycyjną CM-Equity AG i szwajcarską platformą tokenizacji aktywów Digital Assets AG. Uczestnictwo w ich obrocie nie jest otwarte dla jurysdykcji podlegających ograniczeniom, takich jak Chiny, Turcja i Stany Zjednoczone. Aby kwalifikować się jako inwestor tokenów cyfrowych na giełdzie musi zostać zakończony proces KYC.

  • Binance Coin (BNB) | Nowy rekord ceny i natychmiastowe odrzucenie:

Binance Coin (BNB), natywny token giełdy Binance, który również zasila Binance Smart Chain, wzniósł się na nowy szczyt. BSC jest obecnie głównym rywalem projektów DeFi z opłatami znacznie niższymi niż to, co oferuje ETH.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Wśród czołowych kryptowalut największe odnotowały Uniswap oraz Binance Coin, kolejno o 24% i 16,6%. Bitcoin i Cardano notują wzrost o 0,5% i 5,5% a Ethereum spadek o 1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.070 bln dolarów, a całkowity obrót 150 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.