News

#1347 Newsy z dnia 17.04.2021

Z sobotnich wydarzeń: Aplikacje handlowe prześcigają popularność TikToka; Bitcoin w ogniu krzyżowym – lider tureckiej opozycji wyraził swoje poparcie; Scaramucci zaskoczony brakiem reakcji banków na notowanie Coinbase; Crypto Critic: DeFi złotym dzieckiem Internetu 3.0; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Aplikacje handlowe prześcigają popularność TikToka:

W ostatnich dniach dwie aplikacje handlowe znalazły się na szczycie Apple App Store. Robinhood zajmuje pozycję numer jeden, a zaraz za nim Coinbase z numerem dwa. Na trzecim miejscu: popularna platforma społecznościowa TikTok. YouTube, Instagram i Snapchat zajmują odpowiednio czwartą, piątą i szóstą pozycję.

Jednym z możliwych wniosków jest to, że ludzie są teraz bardziej zainteresowani wymianą kryptowalut i aktywów finansowych niż interakcjami na różnych platformach mediów społecznościowych – pisze CNBC.

Robinhood w styczniu stanął w świetle reflektorów, po tym jak firma wstrzymała możliwość zakupu akcji GameStop. Decyzja zapadła po tym, jak cena aktywa wzrosła w skutek aktywności subreddita na portalu Reddit, znanego jako r/Wallstreetbets.

Aplikacja zajmująca drugie miejsce, Coinbase, również trafiła na wiele nagłówków w tym roku, zwłaszcza w ostatnich tygodniach w oczekiwaniu na jej bezpośrednie wejście na giełdę.

Kryptowaluty i akcje w dużej mierze znalazły się w centrum uwagi handlu detalicznego po tym, jak oba doświadczyły krachu w marcu 2020 r. Po tym wydarzeniu oba rynki odrodziły się, a kryptowaluty osiągnęły nowe rekordy cen w historii. Cena Bitcoina od 2017 roku wzrosła ponad trzykrotnie.

  • Bitcoin w ogniu krzyżowym – lider tureckiej opozycji wyraził swoje poparcie:

Krótko po piątkowym porannym „dyktacie” świeżo mianowanego prezesa banku centralnego Turcji, który zakazał używania jakiejkolwiek kryptowaluty w tym kraju, Bitcoin znalazł się w nieciekawej pozycji, ponieważ lider tureckiej partii opozycyjnej wyraził poparcie dla cyfrowej waluty.

Turecki bank centralny ogłosił w piątek, że od 30 kwietnia wszelkie płatności kryptowalutowe i transakcje typu „fiat-to-crypto onramp” staną się nielegalne. Ponadto „Jakiekolwiek bezpośrednie lub pośrednie wykorzystanie aktywów kryptograficznych w usługach płatniczych i emisji pieniądza elektronicznego” będzie zabronione.

W odpowiedzi na drastyczne ogłoszenie lider tureckiej partii opozycyjnej, Kemal Kılıçdaroğlu, poparł Bitcoina i ogólnie kryptowaluty w serii tweetów:

Z kim skonsultowałeś się w sprawie decyzji dotyczącej kryptowalut, o władco? […] Usiądę i skonsultuję się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w tej sprawie.

– zapytał, prawdopodobnie odnosząc się do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana.

Później zauważył, że po rozmowach z „interesariuszami przez cały dzień” doszedł do wniosku, że kryptowaluty są sektorem, w którym Turcja ma spore szanse na wyprodukowanie firm „jednorożców” o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Dodał, iż ogłoszenie pokazuje, że partia rządząca „nie ma tolerancji dla młodych ludzi”.

Zakaz będzie miał istotny wpływ na wielu Turków. Badanie przeprowadzone w 2019 roku wykazało, że Turcja jest jednym z wiodących krajów pod względem adopcji kryptowalut. Posiada stablecoin powiązany z lirą notowany na wielu giełdach, a lokalna giełda BtcTurk sponsoruje nawet kluby piłkarskie.

  • Scaramucci zaskoczony brakiem reakcji banków na notowanie Coinbase:

Po długim oczekiwaniu, Coinbase zostało w środę notowane na giełdzie Nasdaq. Założyciel Skybridge, Anthony Scaramucci, uważa, że to wydarzenie powinno dostać więcej uwagi od banków.

Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że nie ma żadnego sygnału alarmowego w bankach, bankach komercyjnych, tak jak to było w przypadku pierwszej oferty publicznej Netscape w 1995 roku w firmie Microsoft. – powiedział Scaramucci dla CNBC.

Bill Gates uważał, że internet to moda. Następnie zdał sobie sprawę, co się dzieje z pierwszą ofertą publiczną Netscape, i zainwestował kilka miliardów dolarów w strategię internetową, która doprowadziła do powstania Explorera [Internet Explorer, przeglądarki Microsoftu], przystosowania i przestawienia się na niego. Jestem zaskoczony, że banki komercyjne, ludzie tacy jak Jamie Dimon, nie wlewają pieniędzy do klona Coinbase.

– dodał.

Michael Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, również wspomniał niedawno o debiucie Netscape jako podobnym wagą do notowania Coinbase. Zauważył publiczne pojawienie się firmy zajmującej się aktywami cyfrowymi jako kluczowy punkt w adopcji kryptowalut.

„Myślę, że to przełomowe wydarzenie” – powiedział Scaramucci o notowaniu Coinbase, zauważając następnie, że posiada kilka akcji Coinbase.

Akcje Coinbase wzrosły do około 429 USD w dniu notowania, ale od tego czasu cofnęły się, licząc blisko 340 USD w momencie publikacji, na podstawie danych TradingView. Firma kryptowalutowa handluje pod symbolem giełdowym COIN, ale tokenizowana wersja akcji istnieje również na giełdzie krypto instrumentów pochodnych FTX.

  • Crypto Critic: DeFi złotym dzieckiem Internetu 3.0:

Znajdujemy się w kluczowym momencie w historii rozwoju Internetu. A DeFi jest symptomem prawdziwej rewolucji od usług scentralizowanych do zdecentralizowanych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi ruchami mieszanymi. Bitcoin notuje spadek o 1,1%, Ethereum o 1,4% a XRP o 7,3%. Binance Coin oraz Polkadot zwiększyły swoją wartość, kolejno o 1,6% i 4,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.214 bln dolarów, a całkowity obrót 253 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.