News

#1350 Newsy z dnia 20.04.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Stowarzyszenie Diem rzekomo uruchomi pilotaż stablecoin w 2021 r.; Nasdaq uruchomi handel opcjami dla Coinbase Global; Sprzedawca elektroniki Newegg akceptuje Dogecoin jako płatność; Gigant gier Ubisoft zostanie wspierającym w sieci Tezos; Snickers i Milky Way promują DOGE i #DogeDay; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Stowarzyszenie Diem rzekomo uruchomi pilotaż stablecoin w 2021 r.:

Wspierany przez Facebooka projekt waluty cyfrowej Diem mógłby uruchomić swój pierwszy stablecoin jeszcze w 2021 roku jako projekt pilotażowy na małą skalę, według anonimowego źródła.

Źródło cytowane w raporcie CNBC twierdziło, że szwajcarska organizacja non-profit The Diem Association nadal zamierza uruchomić pilotaż stablecoina wspieranego przez dolara amerykańskiego jeszcze w tym roku.

W listopadzie 2020 roku stowarzyszenie ogłosiło już swoje plany ograniczonego wprowadzenia stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim w styczniu, jednak minęły już miesiące a waluta jeszcze nie ujrzała światła dziennego.

Stablecoin Diem to znacznie zmniejszona i zmieniona wersja pierwotnej wizji Facebooka dotyczącej globalnej waluty cyfrowej, rodzimej dla jego platformy, która byłaby powiązana z koszykiem wielu walut fiducjarnych. Oprócz porzucenia nazwy Libra, komentatorzy wskazywali na gruntowne zmiany w rozwijającym się projekcie Diem w odpowiedzi na uderzający sprzeciw ze strony globalnych regulatorów i państw narodowych.

Ran Goldi, dyrektor generalny First Digital Assets Group, powiedział CNBC, że podstawowa technologia Diem „zmieniła się dramatycznie w ciągu ostatniego półtora roku z naiwnego łańcucha Blockchain w bardzo wyrafinowany łańcuch, który, jak widać, próbuje odpowiedzieć na niektóre z pytań zadawanych przez organy regulacyjne”. First Digital Assets Group buduje obecnie infrastrukturę dla akceptantów, aby ułatwić korzystanie z Diem jako środka płatniczego.

W międzyczasie Diem nadal oczekuje na zatwierdzenie przez organy regulacyjne i przyznanie licencji na płatności od Szwajcarskiej Organizacji Nadzoru Rynku Finansowego. Komentatorzy rozmawiający z CNBC byli optymistami, a dyrektor generalny Chainalysis, Michael Gronager, powiedział:

Myślę, że to [Diem] przejdzie przez bramy w tym roku. Gdyby tak się nie stało, byłaby to stracona okazja.

  • Nasdaq uruchomi handel opcjami dla Coinbase Global:

Niecały tydzień po notowaniu największej giełdy kryptowalut w USA Nasdaq ma rozpocząć handel opcjami dla Coinbase Global.

Według raportu agencji Reuters, przedstawiciel Coinbase stwierdził, że opcje COIN.O będą dostępne na Nasdaq we wtorek, 20 kwietnia.

Wprowadzenie opcji na akcje zapewni inwestorom nowy sposób inwestowania. Opcje na akcje stanowią prawo, ale nie obowiązek, kupna lub sprzedaży akcji po określonej cenie, znanej jako cena wykonania, w dniu wygaśnięcia lub przed datą wygaśnięcia.

Wiadomość ta podąża za bezpośrednim notowaniem Coinbase. W pierwszym dniu notowań akcje firmy oscylowały w granicach od 429,54 do 310 dolarów.

Reuters szacuje, że dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, sprzedał akcje o wartości około 292 milionów dolarów w pierwszym dniu handlu COIN. Zgodnie z dokumentami złożonymi w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Armstrong sprzedał 749 999 akcji w trzech partiach po cenach od 381 do 410,40 USD za akcję, uzyskując łączny dochód w wysokości 291,8 mln USD, jednak daje to mniej niż 2% jego wszystkich udziałów.

Informacje na stronie Coinbase Investor Relations wykazały, że w piątek na zamknięciu sprzedano 12 965 079 akcji o wartości ponad 4,6 miliarda dolarów po cenie 344 dolarów.

  • Sprzedawca elektroniki Newegg akceptuje Dogecoin jako płatność:

Amerykański internetowy sprzedawca elektroniki Newegg dodał Dogecoina jako oficjalną metodę płatności pośród trwającego parabolicznego wzrostu kryptowaluty opartej na memie.

Newegg ogłosił dziś, że firma dodała nową opcję za pośrednictwem platformy płatności kryptograficznych BitPay.

Firma poinformowała, że nowa funkcja została wprowadzona w związku z Dniem Doge – świętem kryptowalutowym zorganizowanym przez zwolenników DOGE, które ma być obchodzone 20 kwietnia. Według raportów internetowych, zwolennicy Dogecoin najwyraźniej mają nadzieję, że DOGE osiągnie dziś 1 dolara.

Starszy menedżer marki Newegg, Andrew Choi, powiedział, że rosnąca dynamika wokół kryptowaluty jest „niezaprzeczalna”. „Niedawny wzrost wartości Dogecoin podkreśla potrzebę ułatwienia klientom dokonywania zakupów za pomocą tej popularnej kryptowaluty” – zauważył.

Newegg stał się jednym z pierwszych dużych sklepów internetowych, które akceptowały Bitcoina, kiedy firma nawiązała współpracę z BitPay w 2014 roku. Początkowo debiutując w Stanach Zjednoczonych, firma rozszerzyła opcję płatności na ponad 70 krajów.

„Zależy nam na tym, aby ułatwić naszym klientom robienie zakupów w sposób najbardziej dla nich odpowiedni, a to oznacza, że umożliwiamy im dokonywanie transakcji przy użyciu metody płatności, która najbardziej im odpowiada. W tym celu z przyjemnością udostępniamy fanom Dogecoin łatwy sposób dokonywania zakupów online”- powiedział Choi.

  • Gigant gier Ubisoft zostanie wspierającym w sieci Tezos:

Ubisoft, studio gier wideo stojące za popularnymi tytułami, takimi jak Assassin’s Creed, Prince of Persia i seria Tom Clancy, stanie się korporacyjnym wspierającym Tezos lub węzłem walidacyjnym.

W wydanym oświadczeniu Ubisoft ogłosił partnerstwo z wspieranym przez Tezos Nomadic Labs, w ramach którego ten ostatni utworzy węzeł walidatora w sieci Tezos.

Jako wspierający Tezos, Ubisoft za pośrednictwem swojego Laboratorium Innowacji Strategicznych dołączy do grupy węzłów walidacyjnych, które uwierzytelniają i dodają bloki transakcji do sieci.

Zgodnie z ogłoszeniem, przejście na wspierającego Tezos jest częścią szerszych planów Ubisoftu dotyczących odkrywania możliwości oferowanych przez nowe technologie, takie jak Blockchain.

Po ogłoszeniu, firma zajmująca się grami wideo zostanie dodana do listy 277 wspierających w sieci Tezos.

Komentując decyzję firmy o uruchomieniu węzła walidatora w sieci Tezos, Nicolas Pouard, dyrektor inicjatywy Blockchain w Ubisoft, stwierdził:

Ubisoft wierzy, że Blockchain ma potencjał, aby zapewnić nowe możliwości zarówno graczom, jak i programistom, a ta nowa współpraca pozwoli nam kontynuować nasze wysiłki w zakresie innowacji dzięki ekosystemowi, który jest zgodny z naszym przyjaznym dla środowiska podejściem dzięki dzięki algorytmowi konsensusu pfoof-of-stake.

– czytamy.

Wraz z pojawiającymi się wydarzeniami łączącymi przestrzenie Blockchain i gier, Ubisoft bada przypadki adopcji nowej technologii w grach, aby pozostać konkurencyjnym w branży.

  • Snickers i Milky Way promują DOGE i #DogeDay:

Kiedy 6 grudnia 2013 r. Jackson Palmer wypuszczał na światło dzienne kryptowalutę Dogecoin (DOGE) mógł nie przypuszczać, że z czasem zrobi się wokół niej tyle szumu. W 2021 r. nie chodzi już tylko o wzrost ceny w wymiarze przekraczającym 800%, ale również pochlebne tweety ze wsparciem CEO Tesli Elona Muska, czy właściciela Dallas Mavericks, Marka Cubana. Teraz do trendu podłącza się producent czekoladowych słodkości, Mars Inc.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują mieszane nastroje. Bitcoin notuje wzrost o 1,4%, Ethereum o 5,9%, Binance Coin o 10,4%  a XRP o 1,9%. Dogecoin oraz Polkadot notują spadek, kolejno o 10,2% i 2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.020 bln dolarów, a całkowity obrót 220 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.