News

#1352 Newsy z dnia 22.04.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Unijne organy regulacyjne kontrolują Binance; Chris Larsen z Ripple: Bitcoin powinien odejść od proof-of-work; Rząd Korei Południowej chce uregulować transakcje oparte na Kimchi Premium; Coinbase zatrudniła byłego dyrektora z Google Pay; Hoskinson: Cardano nie jest „jawnym oszustwem”; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Unijne organy regulacyjne kontrolują Binance:

Najnowszy produkt giełdy kryptowalut Binance – cyfrowe tokeny giełdowe – jest podobno badany przez europejskie i brytyjskie organy regulacyjne pod kątem możliwej niezgodności z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

Nowy raport Financial Times twierdzi, że organy regulacyjne obawiają się, że tokeny mogą nie zapewniać wystarczająco przejrzystych informacji, w szczególności prospektu inwestycyjnego, które byłyby wymagane, gdyby tokeny zostały uznane za papiery wartościowe. Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego, czyli BaFin, powiedział dziennikarzom FT:

Zasadniczo (…) obowiązuje następująca zasada: jeśli tokeny są zbywalne, mogą być przedmiotem obrotu na giełdzie kryptowalut i są wyposażone w uprawnienia ekonomiczne, takie jak dywidendy lub rozliczenia gotówkowe, stanowią papiery wartościowe i podlegają obowiązkowi publikacji prospektu.

Tokeny giełdowe Binance pozwalają inwestorom na zakup zaledwie jednej setnej akcji, reprezentowanej przez token cyfrowy, bez konieczności kupowania go w całości ani posiadania fizycznego certyfikatu akcji. Produkt został opracowany we współpracy z w pełni regulowaną monachijską grupą inwestycyjną CM-Equity AG, która również przetwarza transakcje tokenami, oraz szwajcarską platformą tokenizacji aktywów Digital Assets AG.

W odpowiedzi na kontrolę organów regulacyjnych, Binance powiedział FT, że tokeny są oficjalnym produktem CM-Equity, który jest zgodny z zasadami rynków Unii Europejskiej MiFID II, a także przepisami bankowymi BaFin. CM-Equity zajmuje się sprawowaniem opieki nad nabytymi udziałami, a także przestrzeganiem i zasadami „poznaj swojego klienta”. Binance argumentuje:

Obecnie użytkownicy kupują i sprzedają tokeny tylko od i do CM-Equity AG, co nie wymaga prospektu.

Binance podkreśliło również, że ceny akcji dostępnych tokenów – w Tesli i Coinbase – są rozliczane w Binance USD (BUSD), a nie w walucie fiducjarnej. Nie dają również takich samych praw, jakie mieliby posiadacze tradycyjnych udziałów.

Zamiast tego tokeny giełdowe Binance śledzą wyniki akcji obu firm i zapewniają ich posiadaczom ekspozycję na potencjalne dywidendy związane z pełnym, tradycyjnym posiadaniem akcji.

Każdy token cyfrowy reprezentuje jedną akcję i jest w pełni zabezpieczony portfelem depozytów bazowych papierów wartościowych, które przedstawiają niezrealizowane tokeny.

– wyjaśnił Binance podczas premiery produktu.

Raport podkreśla, że ​​organy regulacyjne obawiają się, że jednostronicowa umowa o świadczenie usług i kluczowe dokumenty dotyczące ryzyka dostarczone inwestorom tokenowym nie spełniłyby wymogów zgodności, gdyby tokeny akcji zostały uznane za papiery wartościowe. Eksperci zwrócili również uwagę na niejasność dotyczącą tego, czy sama Binance przedstawia tokeny jako papiery wartościowe, czy też instrumenty pochodne. Thomas Tüllmann, partner w kancelarii Eversheds Sutherland z Hamburga, powiedział:

Biorąc pod uwagę informacje z Binance, po prostu nie są one spójne […] Gdybym był BaFinem, napisałbym do nich natychmiast i zapytałbym, gdzie jest prospekt.

  • Chris Larsen z Ripple: Bitcoin powinien odejść od proof-of-work:

Współtwórcy kodu Bitcoin muszą rozważyć odejście od mechanizmu potwierdzającego pracę kryptowaluty, argumentował współzałożyciel Ripple, Chris Larsen.

We wczorajszym poście na blogu Larsen przedstawił główne luki w zabezpieczeniach związanych z PoW, zauważając rosnące obawy dotyczące śladu węglowego Bitcoina.

Twierdzę, że taka zmiana jest niezwykle ważna, aby Bitcoin pozostał dominującą kryptowalutą na świecie. Obecne zapotrzebowanie na energię i ślad węglowy PoW są już niewiarygodnie wysokie, a sam Bitcoin zużywa średnio 132 TWh rocznie. Odpowiada to około 12 mln domów w USA.

– zauważył Larsen.

Współzałożyciel zwrócił uwagę, że altcoiny inne niż PoW stanowią 43% wszystkich kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, a wiele nowych monet unika PoW.

Jasne jest, w którym kierunku zmierza trend.

– stwierdził.

Larsen wspomniał, że księga XRP od około dziewięciu lat używa federacyjnego konsensusu do zabezpieczania swojej sieci i sprawdzania poprawności transakcji.

Ponad 62 miliony ksiąg zużywa równowartość energii zaledwie 50 domów w USA rocznie.

– zauważył.

Niektóre nowe, odnoszące sukcesy altcoiny, takie jak natywny token Binance Binance Coin, również obsługują wersję PoS, powiedział Larsen.

Uwagi Larsena pojawiają się w kontekście znacznego spadku dominacji Bitcoina na rynkach kryptowalut. W marcu indeks dominacji BTC spadł poniżej 60% po raz pierwszy od października 2020 roku. W miarę jak rynek altcoinów nabiera tempa, Bitcoin nadal traci swój udział, a indeks dominacji spadł do 50,7% w środę.

Od dawna toczy się debata między zwolennikami PoW i PoS. Zwolennicy tych ostatnich postrzegają koszty energii wydobywczej jako największy problem dla PoW. Społeczność Bitcoin i Monero często argumentują, że PoS nie może osiągnąć poziomu bezpieczeństwa i decentralizacji zapewnianego przez PoW.

Niklas Nikolajsen, założyciel szwajcarskiego brokera kryptograficznego Bitcoin Suisse, przewidział, że Bitcoin przejdzie do PoS, gdy sieć Ethereum udowodni sukces algorytmu.

  • Rząd Korei Południowej chce uregulować transakcje oparte na Kimchi Premium:

Według Maeila Kyungjae, rząd Korei Południowej odkrył, że niektórzy inwestorzy krajowi aktywnie wysyłają swoje fiat za granicę, aby kupić krypto od handlowców z Chin.

Manewr ten pozwala handlowcom kryptowalut na sprzedaż aktywów cyfrowych zakupionych od chińskich sprzedawców, aby wykorzystać zalety Kimchi.

Ponadto, władze Korei Południowej podejrzewają, że transakcje fiducjarne zawierane z chińskimi sprzedawcami mogą podlegać ściganiu, ponieważ krajowi handlowcy mogą dopuszczać się prania pieniędzy.

Służba Nadzoru Finansowego (FSS) bada tę kwestię i stara się sformułować wytyczne dotyczące tego rodzaju przekazów pieniężnych. Lokalne media donoszą, że będzie to wymagało konsultacji z ministerstwami, takimi jak Ministerstwo Strategii i Finansów.

FSS spotykała się także z niektórymi szefami departamentów w nieujawnionych bankach komercyjnych w Korei Południowej. Celem briefingów jest wzmocnienie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) poprzez oznaczanie podejrzanych transakcji, takich jak wyższe kwoty.

Na przykład roczny limit przekazów zagranicznych w Korei Południowej wynosi 50.000 dolarów. Jeśli ktoś wyśle ​​taką kwotę w ramach jednej transakcji, banki będą musiały oznaczyć ją jako podejrzaną, a następnie zgłosić to władzom.

Jeden z głównych banków, Woori, podjął już działania, nakładając limity na przekazy pieniężne, ustawiając je na 10.000 USD miesięcznie. Ponadto, jeśli klient chce wysłać fiat do Chin, powinien udać się do oddziału, aby udowodnić bankowi motyw przelewu.

W sektorze bankowym panuje jednak sceptycyzm co do możliwego wzmocnienia środków służących do rozwiązywania takich transakcji. Anonimowy urzędnik „dużego banku komercyjnego” w Korei Południowej powiedział:

Ministerstwo Finansów, Komisja Usług Finansowych i Służba Nadzoru Finansowego wykazały niejednoznaczne podejście do sektora kryptowalut.

Jak informowały media na początku tego miesiąca, Bitcoin i Ethereum podskoczyły o 18% wyżej niż średnia światowa na początku miesiąca.

  • Coinbase zatrudniła byłego dyrektora z Google Pay:

Coinbase, która pojawiła się na giełdzie Nasdaq na początku tego miesiąca, nadal aktywnie rozwija się w Indiach. Giełda kryptowalut zatrudniła Pankaj Gupta, byłego szefa inżynierii Google Pay w Indiach i regionie Azji i Pacyfiku, na wiceprezesa ds. inżynierii.

Ogłaszając wiadomość, Gupta powiedział, że będzie odpowiedzialny za „kierowanie i budowanie od podstaw centrum technologicznego firmy w Indiach”. Zauważył również , że Coinbase rozpoczął zatrudnianie w Indiach, zamieszczając kilka ogłoszeń o pracę.

Giełda oficjalnie ogłosiła plany dotyczące obecności biznesowej w Indiach w zeszłym miesiącu, spodziewając się otwarcia biura w Hyderabad i rozpoczęcia zatrudniania talentów w dziedzinie inżynierii, rozwoju oprogramowania i obsługi klienta.

Plan zakłada zatrudnienie setek pracowników na wszystkich poziomach inżynierii, zarządzania produktami, projektowania UX, badań i zarządzania programami w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy. Ma to na celu zbudowanie pełnego centrum technologicznego w Indiach.

– stwierdził Gupta w poście na blogu.

Aby wesprzeć nasze ambitne plany rozwoju w Indiach, przyjrzymy się również przejęciom startupów.

– dodał.

Ekspansja Coinbase na Indie odbywa się w warunkach znacznej niepewności co do statusu prawnego kryptowaluty w tym kraju. Od początku 2021 roku kilka anonimowych źródeł rozpowszechnia pogłoski o rzekomym zbliżającym się zakazie kryptowalut w Indiach. Minister finansów Nirmala Sitharaman stwierdził następnie, że organy regulacyjne nie chcą „wyłączać wszystkich opcji” i są skłonni pozwolić ludziom na korzystanie z zasobów cyfrowych, takich jak Bitcoin.

  • Hoskinson: Cardano nie jest „jawnym oszustwem”:

Twórca Cardano, Charles Hoskinson oburzył się po tym, jak influencer Ethereum nazwał jego projekt „jawnym oszustwem”. Konflikt trwa.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 7,67%, Polkadot o 1,33%, Litecoin o 4,85% i Chainlink o 5,59%. Korektę notuje Bitcoin o -2,75%, Binance Coin o -0,89%, XRP o -2,71%, Cardano o -1,82%, Dogecoin o -7,66% i Bitcoin Cash o -3,56%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.06 bln dolarów, a całkowity obrót 197 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.