News

#1355 Newsy z dnia 25.04.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Czterech aresztowanych po zamknięciu tureckiej giełdy Vebitcoin; Gigant pożyczkowy Aave ma rozpocząć program liquidity mining; Ripple nie chce pokazać wyciągów z operacji zagranicznych; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Czterech aresztowanych po zamknięciu tureckiej giełdy Vebitcoin:

W miarę zbliżania się ogólnokrajowego zakazu kryptowalut, wiele tureckich giełd zostało obecnie objętych dochodzeniem, a czterech pracowników niedawno zamkniętej giełdy Vebitcoin aresztowano dziś rano pod zarzutem oszustwa.

Wczoraj w nocy Vebitcoin ogłosił, że zaprzestanie działalności w krótkim oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej, twierdząc, że do podjęcia tej decyzji doprowadziło nieokreślone obciążenie finansowe – prawdopodobnie spowodowane niezwykle dużą liczbą wypłat związanych ze zbliżającym się zakazem kryptowalut.

Postanowiliśmy zaprzestać naszej działalności, aby wypełnić wszystkie regulacje i roszczenia.

– czytamy w komunikacie.

Giełda była jedną z największych w Turcji z prawie 60 mln dolarów dziennego wolumenu, a Bitcoin stanowił połowę aktywności handlowej.

Dziś rano główny prokurator Muğli, Mehmet Nadir Yağcı, ogłosił w oświadczeniu dla lokalnych mediów, że cztery osoby zostały zatrzymane przez organy ścigania w następstwie zarzutów o oszustwo.

W następstwie operacji przeszukania i konfiskaty przeprowadzonych w siedzibie firmy i pod niektórymi adresami zatrzymano 4 osoby, które są dyrektorami i pracownikami firmy. Śledztwo prowadzone przez Dyrekcję Wydziału ds. Cyberprzestępczości Departamentu Policji Muğla jest wieloaspektowe i skrupulatne.

– powiedział.

Aresztowania i zamknięcia nastąpiły po niespodziewanym „dyktacie” nowo mianowanego prezesa banku centralnego Turcji, który ogłosił zakaz kryptowalut w kraju, który wejdzie w życie 30 kwietnia. Zakaz stał się gorącym tematem, ponieważ liderzy opozycji wyrazili poparcie dla kryptowalut.

  • Gigant pożyczkowy Aave ma rozpocząć program liquidity mining:

Dzięki programowi liquidity mining, który ma zostać uruchomiony w poniedziałek, Aave może być u progu stania się dominującym protokołem zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Propozycja „Aave Improvement Proposal (AIP) 16” osiągnęła kworum, co oznacza, że począwszy od poniedziałku, 26 kwietnia dostawcy płynności i pożyczkobiorcy z puli Aave USDC, DAI, USDT, GUSD, ETH i WBTC otrzymają nagrody stAAVE oprócz standardowej stopy zwrotu z odsetek.

Według AIP 16 dostawcy i pożyczkobiorcy w tych pulach podzielą dziennie 2200 tokenów stAAVE z obecnej 2,9 mln rezerwy AAVE, wartej prawie 1 mld dolarów.

We wniosku, napisanym przez Anjana Vinoda, inwestora z firmy Aave, Parafi Capital, stwierdza się, że celem programu jest „zwiększenie działalności w zakresie udzielania i zaciągania pożyczek na rynkach”, a także zwiększenie decentralizacji w zarządzaniu protokołem poprzez dystrybucję tokenów zarządzania do większej liczby użytkowników.

Ruch ten jest dla Aave nowością. Platforma pożyczkowa konsekwentnie zaliczana jest do największych protokołów DeFi, mimo że nie ma programu liquidity mining, jak wielu jej konkurentów.

Jak zauważono we wniosku , brak programu liquidity mining w przeszłości stawiał Aave w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej. Na przykład, Compound oferuje obecnie 3,31% zysku na stablecoinie USDC, wraz z 2% w tokenach COMP, co daje w sumie 5,51% zysku. Tymczasem Aave oferuje identyczne 5,51% w samej stopie procentowej.

Niedawny tweet wysłany przez dewelopera Aave, Emilio Frangella, wskazuje, że nowy program zwiększy zyski o rzędy wielkości, a w szczególności zapewni zyski pożyczkobiorcom.

Liquidity mining, zaproponowany po raz pierwszy na forach zarządczych, otrzymało jedynie 60% poparcia od społeczności. Kulechov uważa, iż ta zmiana jest częściowo spowodowana tym, że społeczność widzi, że inne podobne programy z powodzeniem działają.

  • Ripple nie chce pokazać wyciągów z operacji zagranicznych:

Prawnik amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Jorge Tenreiro twierdzi, że ani dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, ani współzałożyciel firmy Chris Larsen nie dostarczyli żadnych dokumentów związanych z ich kontami na giełdach zagranicznych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedzielna na giełdach kończy się umiarkowanymi wzrostami. Bitcoin notuje wzrost o 0,4%, Ethereum o 4,6%, Binance Coin o 1,5%, XRP o 6% a Cardano o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.873 bln dolarów, a całkowity obrót 112 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.