News

#1356 Newsy z dnia 26.04.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Binance uruchamia tokeny giełdowe Apple, Microsoft i MicroStrategy; Bitmain ujawnia nowy Antminer E9 dedykowany dla górników Ethereum; Blockchain: Ethereum i Tezos połączone; CEO PayPal: Popyt na ofertę krypto przekroczył wszelkie oczekiwania; JPMorgan pozwoli klientom inwestować w Bitcoin?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Binance uruchamia tokeny giełdowe Apple, Microsoft i MicroStrategy:

Topowa giełda aktywów kryptograficznych Binance ogłosiła, że ​​w nadchodzącym tygodniu pojawią się na ich liście trzy nowe tokeny giełdowe. Dzieje się tak po wprowadzeniu tokenów śledzących wyniki akcji Tesli i Coinbase na początku tego miesiąca.

W poniedziałek Binance ogłosiła, że uruchomi tokenizowane parowanie akcji dla firmy MicroStrategy (MSTR), a także dla międzynarodowych firm technologicznych Apple (AAPL) i Microsoft (MSFT).

Tokeny pozwolą użytkownikom na handel ułamkowymi jednostkami tokenowych akcji, przy minimalnej wielkości handlu ustawionej na jedną setną tokena. Tokeny Binance MSTR zostaną uruchomione w poniedziałek, podczas gdy tokeny AAPL zostaną uruchomione o w środę, a tokeny MSFT będą dostępne od piątku.

Giełda twierdzi, że jej tokeny są „w pełni zabezpieczone portfelem depozytów bazowych papierów wartościowych”, które znajdują się w posiadaniu niemieckiego dostawcy usług finansowych CM-Equity AG. Żetony będą przestrzegać tradycyjnych godzin handlu akcjami.

Tokeny będą podlegały wymianie wyłącznie na stablecoin giełdy, Binance USD. Są one niedostępne dla mieszkańców Chin kontynentalnych, Stanów Zjednoczonych, Turcji i innych jurysdykcji ograniczonych przez CM-Equity.

Binance uruchomił swój pierwszy token giełdowy 12 kwietnia, umożliwiając swoim klientom spekulacje na temat ceny Tesli (TSLA). Giełda notowała również ułamkowe akcje dla Coinbase (COIN) 15 kwietnia.

Wydaje się, że ekspansja Binance pokazuje rosnącą konkurencję między nią, a platformą kryptograficzną FTX z siedzibą w Hongkongu. Uruchomiła ona frakcjonowany obrót akcjami w październiku 2020 roku, w tym również instrumentami pochodnymi śledzącymi akcje Tesli i Apple.

  • Bitmain ujawnia nowy Antminer E9 dedykowany dla górników Ethereum:

Platforma do wydobywania kryptowalut i producent chipów ASIC Bitmain ujawniła nowe urządzenie do wydobywania waluty cyfrowej, które jest dedykowane do wydobywania Etheru. Podczas gdy sieć Ethereum powoli przechodzi z systemu proof-of-work do systemu weryfikacji stawki, nowy Antminer E9 ma być jednym z najszybszych kopaczy ethernetowych na otwartym rynku.

Dwa dni temu, 24 kwietnia, producent układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC) Bitmain opublikował zwiastun wideo o nowej platformie do wydobywania Eteru. Urządzenie nie jest jeszcze w sprzedaży, a ceny E9 nie zostały ujawnione.

Bitmain ujawnia nowy Antminer E9 Ethereum Miner, polecenia urządzenia ASIC 3 GH / s Hashrate

Jednak spekuluje się, że cena maszyny może wynosić około 20.000 USD za sztukę lub więcej niż 30.000 USD za maszynę. Firma ujawniła nowe specyfikacje Antminera E9 na Twitterze wraz z dołączonym zwiastunem wideo opublikowanym na Youtube.

The Antminer E9 Ethereum Miner. Odpowiednik kart graficznych 32-3080, wyposażony w hashrate 3 GH / s, sprawność energetyczną 0,85 J / M i pobór mocy 2556W. Oficjalna premiera wkrótce.

– napisał na Twitterze Bitmain w sobotę.

Tweet zawierał również link do filmu na Youtube, który przedstawia wizualizację nowej maszyny. W tej chwili witryna Bitmain nie pokazuje nowych specyfikacji Antminer E9, ani żadnych szczegółów.

Górnik E9 ASIC pobierający około 3 GH / s hashratu może być najpotężniejszym kopaczem ETH. Moc odpowiadałaby 25 kartom Nvidia Geforce RTX 3090, ale maszyna pobiera znaczną moc przy 2556W. Oznacza to jednak, że przy stawce 0.12 USD za kWh nowy Antminer E9 może „kosztować” około 250 dolarów dziennie.

Na przykład, niedawno ogłoszona koparka Eteru Innosilicon, A11 Pro, twierdzi, że uzyskuje około 2 GH / s. Kalkulatory górnicze pokazują, że przy 0,12 USD za kWh A11 Pro pobiera około 152 dolarów dziennie przy dzisiejszych kursach ETH.

A11 Pro nie będzie dostępny do czerwca, a nowy Antminer nie ma jeszcze daty premiery. Najpotężniejsze maszyny dostępne obecnie na rynku, oprócz tych dwóch nowych wersji, to Innosilicon A10 Pro + i model Bitmain E3.

Antminer E3 starszej generacji steruje tylko około 190 MH / s, co daje około 4.37 USD dziennie. Jedna rzecz, która będzie interesująca, to fakt, że łańcuch Ethereum powoli przechodzi do modelu PoS. PoW oparte na Eterze zostanie ostatecznie wycofane, a maszyny te nie będą w stanie przetworzyć algorytmu sieci w tym czasie.

  • Blockchain: Ethereum i Tezos połączone:

Przestrzeń kryptowalut stała się nieco bardziej połączona po tym, jak programiści stworzyli most między łańcuchami bloków Ethereum i Tezos. Po uruchomieniu protokołu Wrap, stworzonego przez Bender Labs, tokeny ERC-20 i ERC-721 oparte na Ethereum można uczynić kompatybilnymi z Tezos. Umożliwia to posiadaczom Ether interakcję z ekosystemem Tezos.

Zawijanie tokenów stało się powszechnym sposobem łączenia użytkowników różnych platform blockchain. Być może najlepszym tego przykładem jest Wrapped Bitcoin, który jest wersją ERC-20 Bitcoin, działającą na Ethereum.

Podobnie jak Ethereum, Tezos ma własny zdecentralizowany ekosystem finansowy. W przeciwieństwie do Ethereum, które będzie musiało poczekać około roku, zanim przejdzie do algorytmu potwierdzającego stawkę, to stawianie na Tezos jest już szeroko dostępne, oferując posiadaczom ETH realną, wczesną szansę na uzyskanie pasywnego dochodu.

Użytkownicy protokołu Wrap uczestniczą w zarządzaniu za pomocą tokena WRAP, który jest kompatybilny zarówno z Tezos, jak i Ethereum, działając zarówno na infrastrukturze FA2, jak i ERC-20.

Sukces Wrapped Bitcoin można dojrzeć w jego kapitalizacji rynkowej wynoszącej 8 mld dolarów. Jest obecnie piątym co do wielkości Ethereum Token, za USDT, Uniswap, Link Chainlink i USD Coin. WBTC o wartości nieco poniżej 200 mln dolarów znajduje się obecnie w najpopularniejszym protokole DeFi Ethereum, Uniswap.

Tymczasowa konwersja tokenów na inne łańcuchy bloków jest również sposobem na uniknięcie wysokich opłat, jeśli pierwotny łańcuch podlega nadmiernym kosztom transakcyjnym. Mogło tak być w przypadku WBTC, kiedy opłaty Ethereum stanowiły zaledwie ułamek opłat za Bitcoina. Nie ma to już miejsca z powodu rosnącej bazy użytkowników Ethereum i późniejszego zatoru, co spowodowało wysokie koszty transakcji. Stało się tak, gdyż średnie opłaty wzrosły do ponad trzydziestu dolarów.

Ostatnie statystyki łańcucha blokowego Tezos pokazują, że transakcje o wartości ponad 1 mln dolarów są wysyłane w cenie od 0.01 do 0.15 USD, co sugeruje możliwy natychmiastowy przypadek użycia protokołu Wrap.

Dyrektor generalny Tezos, Hugo Renaudin, powiedział, że infrastruktura blockchain oparta na kodzie jest bardziej korzystna dla starszych systemów finansowych ze względu na swoją przejrzystość i niezmienność.

„Budujemy Bender: niezależny bank dla otwartego systemu finansowego. Uważamy, że rynki finansowe powinny być otwarte, przejrzyste, niepowstrzymane i polegać głównie na liniach kodów, a nie na pośrednikach.

– powiedział Renaudin.

  • CEO PayPal: Popyt na ofertę krypto przekroczył wszelkie oczekiwania:

Według prezesa firmy, popyt na kryptowaluty przekroczył początkowe oczekiwania PayPal po tym, jak firma rozpoczęła handel kryptowalutami pod koniec 2020 roku.

Popyt po stronie kryptowalut był wielokrotnie większy niż początkowo oczekiwaliśmy. Jest wiele emocji.

– powiedział prezes i dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman w niedzielnym wywiadzie dla magazynu Time.

Schulman powiedział, że istniejąca infrastruktura finansowa wymaga modernizacji, ponieważ jest „dziś nieefektywna” z powodu zbyt drogich, powolnych transakcji międzynarodowych. Dyrektor generalny przewidział, że w ciągu następnych pięciu do dziesięciu lat system finansowy może doświadczyć więcej zmian, niż miało to miejsce w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Za dziesięć lat zobaczysz ogromny spadek wykorzystania gotówki. Wszystkie formy płatności zostaną zamknięte w telefonie komórkowym. Karty kredytowe jako czynnik znikną i będziesz używać telefonu, ponieważ może on dodać znacznie więcej wartości niż zwykłe dotknięcie karty kredytowej.

– powiedział.

Schulman stwierdził, że banki centralne będą musiały przemyśleć swoją politykę pieniężną, ponieważ ludzie przestaną używać papierowych pieniędzy. Dyrektor powiedział, że waluty cyfrowe banku centralnego mogą skorzystać na nowych technologiach, takich jak technologia rozproszonych rejestrów.

(…) w zasadzie digitalizują walutę fiducjarną, taką jak dolar amerykański.

– zauważył Schulman.

PayPal ogłosił plany wprowadzenia możliwości kupowania, przechowywania i sprzedawania wielu kryptowalut, w tym Bitcoina i Ethereum w październiku 2020 roku. Zanim nowa funkcja została uruchomiona w Stanach Zjednoczonych w połowie listopada 2020 roku, Bitcoin był wart około 16.000 USD. Największa kryptowaluta na świecie odnotowała następnie ogromny wzrost, doprowadzając w kwietniu jej cenę do nowego historycznego rekordu powyżej 64.000 dolarów.

W związku z rosnącymi cenami i popytem na kryptowaluty PayPal kontynuował rozszerzanie swoich usług kryptograficznych dla klientów, uruchamiając pod koniec marca usługę krypto umożliwiając kupującym płatności kryptograficzne. W zeszłym tygodniu platforma płatnicza Venmo, należąca do PayPal, wprowadziła handel kryptowalutami dla czterech głównych monet, w tym BTC, ETH, Litecoin i Bitcoin Cash.

  • JPMorgan pozwoli klientom inwestować w Bitcoin?:

W sieci pojawiła się plotka, jakoby JPMorgan Chase przygotowywał się do zaoferowania niektórym klientom aktywnie zarządzanego funduszu Bitcoin. Jeśli okaże się to prawdą, byłby to największy bank, który zaakceptowałby kryptowaluty jako klasę aktywów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba to dominacja koloru zielonego na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 5,93%, Ethereum o 6,25%, Binance Coin o 3,78%, XRP o 13,86%, Cardano o 7,37%, Polkadot o 4,04%, Litecoin o 3,73%, Bitcoin Cash o 4,11% i Chainlink o 4,52%. Korektę notuje Dogecoin o -1,98%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.99 bln dolarów, a całkowity obrót 165.1 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.