News

#1357 Newsy z dnia 27.04.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Korea Południowa: Wszystkie giełdy kryptowalut w kraju mogą zostać zamknięte; Gemini: 3% zwrotu gotówki w postaci krypto dla użytkowników nowych kart Mastercard; Rosyjska Agencja Kosmiczna wykorzystuje blockchain; Elon Musk: Nie sprzedałem żadnego z moich Bitcoinów; Zarobił na DOGE 1.000,000 dolarów. Zainwestował w kryptowalutę wszystko, co miał; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Korea Południowa: Wszystkie giełdy kryptowalut w kraju mogą zostać zamknięte:

Przewodniczący regulatora finansowego Korei Południowej, Komisji Usług Finansowych (FSC), Eun Sung-soo, ostrzegł, że ​​wszystkie giełdy kryptowalut w kraju mogą zostać zamknięte. Dodał też, że Korea Południowa ma obecnie około 200 giełd kryptowalut.

Na ogólnym posiedzeniu Komisji Spraw Politycznych Zgromadzenia Narodowego w zeszłym tygodniu, The Korea Times zacytował przewodniczącego Euna, który powiedział:

Wszystkie 200 giełd kryptowalut w kraju mogą zostać zamknięte we wrześniu tego roku, gdy wejdzie w życie nowe prawo finansowe.

Przewodniczący Eun wyjaśnił, że giełdy kryptowalut muszą być zarejestrowane w FSC zgodnie ze zmienioną ustawą o funduszach specjalnych (ustawa o raportowaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych).

Przyjmujemy wnioski, aby oficjalnie zarejestrowali swoją działalność przed upływem terminu. Jednak żaden operator giełdy nie zgłosił się do tej pory. Ponieważ żadna firma nie została zarejestrowana, może to oznaczać, że we wrześniu wszystkie giełdy zostaną zamknięte.

– ujawnił.

Zmieniona ustawa o funduszach specjalnych weszła w życie 25 marca, a jej postanowienia wejdą w życie 24 września po sześciomiesięcznym okresie karencji. Nowelizacja wymaga od dostawców kryptowalut, w tym giełd krypto, spełnienia takich wymagań, jak uzyskanie certyfikacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS) i wystawianie rachunków na prawdziwe nazwisko.

Komisja Usług Finansowych jest odpowiedzialna za rejestrację giełd kryptowalut, które spełniają te wymagania. Jednak wiele z nich obawia się, że mogą nie być w stanie spełnić wymagań, szczególnie w odniesieniu do rachunków na prawdziwe nazwisko, co może doprowadzić do masowego zamknięcia giełd.

Przewodniczący Eun zauważył, że kryptowaluty nie są walutami, podkreślając, że rząd wielokrotnie ostrzegał inwestorów, że ich „nagłe wahania cen są niebezpieczne”.

Ponadto przewodniczący FSC powiedział, że zyski z inwestycji w krypto będą podlegały opodatkowaniu od przyszłego roku. Ministerstwo Strategii i Finansów ogłosiło w lutym, że od 2022 roku transakcje kryptowalut generowane w postaci dochodu będą klasyfikowane jako inne zyski i będą oddzielnie opodatkowane stawką 20%.

W zeszłym tygodniu departament podatkowy rządu przejął kryptowaluty warte około 25 mln dolarów od setek inwestorów krypto z zaległymi podatkami.

  • Gemini: 3% zwrotu gotówki w postaci krypto dla użytkowników nowych kart Mastercard:

Nowojorska giełda kryptowalut Gemini ogłosiła we wtorek, że oczekujące na wydanie karty kredytowej, która umożliwi posiadaczom wydawanie zasobów elektronicznych i cashback w postaci BTC lub innej kryptowaluty dostępnej na platformie Gemini.

Karta kredytowa zostanie wydana w połączeniu z Mastercard i zostanie oddana do użytku przez instytucję bankowości internetowej WebBank. Oczekuje się, że nastąpi to tego lata. Podobno otrzymano już ponad 140.000 wniosków od oczekujących klientów, zgodnie z komunikatem prasowym firmy.

Gemini dołącza do głównych giełd krypto, takich jak Binance i Coinbase, uruchamiając kryptowalutową kartę kredytową, gdy posiadacze szukają sposobu na wykorzystanie swoich monet w świecie rzeczywistym. Karta Gemini będzie oferować użytkownikom 3% zwrotu pieniędzy za zakupy w restauracji, 2% za artykuły spożywcze i 1% za inne zakupy. Nagroda zostanie przyznana użytkownikowi w czasie rzeczywistym, dokładnie w momencie, w którym ma miejsce transakcja.

Prezes firmy Mastercard w Ameryce Północnej, Linda Kirkpatrick, powiedziała, że ​​firma świadcząca usługi finansowe z przyjemnością zapewnia klientom większy wybór, umożliwiając płatności i nagrody w kryptowalutach.

Nasza praca z Gemini opiera się na tej pozycji, łącząc potrzeby konsumentów z zasobami nowej generacji i dostarczając możliwości, które na nowo definiują przyszłość nagród i korzyści z posiadania kart.

– powiedziała.

Współzałożyciel Gemini, Tyler Winklevoss, powiedział, że kryptowalutowe karty kredytowe były dobrym sposobem na zapewnienie użytkownikom dostępu do przestrzeni krypto bez konieczności zmiany istniejących przyzwyczajeń dotyczących wydatków.

Ponieważ coraz więcej konsumentów chce wejść do ekosystemu kryptowalut, karta kredytowa Gemini zapewnia im łatwy punkt wejścia i łatwy sposób na zarabianie krypto jako nagrody bez zmiany ich codziennych nawyków związanych z wydatkami.

– powiedział Winklevoss.

Mastercard stale się rozwija i spełnia wymagania zarówno branży, jak i konsumentów. Angażuje się też w przestrzeń kryptograficzną. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować przy naszej pierwszej karcie nagród kryptograficznych.

– dodał.

  • Rosyjska Agencja Kosmiczna wykorzystuje blockchain:

Rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos ma na celu zwalczanie naruszania praw własności intelektualnej w przemyśle kosmicznym za pomocą technologii blockchain.

Roscosmos rozpoczął testowanie rozwiązania do ochrony IP oparte na platformie blockchain Waves Enterprise, hybrydowej platformie opracowanej przez lokalną firmę o tej samej nazwie. Nazwane IP Guard, narzędzie oparte na blockchain wykrywa naruszenia praw własności intelektualnej należących do Roscosmos i innych organizacji branżowych.

Korzystając z tego narzędzia, Rosjanie może podobno utrzymywać i weryfikować bazę obiektów danej własności intelektualnej, a także koordynować prace ekspertów ds. własności intelektualnej, takich jak prawnicy, specjaliści ds. patentów i audytorzy.

Dyrektor handlowy Waves Enterprise Igor Kuzmichev powiedział:

Najbardziej godnymi uwagi właściwościami blockchain są niezmienność danych i możliwość weryfikacji. Scentralizowane rejestry nie mogą zapewnić tych właściwości.

Rozwiązanie to umożliwia również Roscosmos zapewnianie nagród niepieniężnych za wykrywanie przypadków naruszenia praw własności intelektualnej za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. W ramach programu wynagrodzeń platformy, uczestnicy sieci otrzymają „kosmotokeny”, które później będzie można wymienić na towary od agencji, a także innych organizacji z branży kosmicznej, powiedział Kuzmichev.

Nowe narzędzie jest w fazie testów beta, a Roscosmos jest pierwszą organizacją, która przetestowała usługę. Oczekuje się, że pełne uruchomienie IP Guard nastąpi latem 2021 roku.

Waves był zaangażowany w wiele wydarzeń związanych z blockchain w Rosji, w tym w główne inicjatywy wspierane przez państwo. W ubiegłym roku firma zaoferowała blockchain, aby zasilić platformę na potrzeby wyborów parlamentarnych w Rosji.

Będąc członkiem ujednoliconego rejestru rosyjskiego oprogramowania komputerowego i baz danych, Waves udostępniła również swoją technologię krajowym operatorom sieci energetycznych. Duży rosyjski bank Alfa-Bank również wdrożył platformę blockchain Waves Enterprise do automatyzacji usług skoncentrowanych na freelancerach pod koniec 2020 roku.

  • Elon Musk: Nie sprzedałem żadnego z moich Bitcoinów:

Elon Muski zapewnił społeczność kryptowalut na Twitterze, że nie sprzedał żadnego ze swoich prywatnych zapasów BTC, mimo że jego firma Tesla osiągnęła zyski z ostatnich zakupów Bitcoin.

Komentarze Muska pojawiły się w odpowiedzi na oskarżenia komika Dave’a Portnoya, że ​​dyrektor generalny Tesli skorzystał z pompy bitcoinowej zaprojektowanej przez jego publiczne oświadczenia wspierające kryptowalutę.

Odrzucając twierdzenie Portnoy, Musk stwierdził, że „Tesla sprzedała 10% swoich udziałów zasadniczo po to, aby udowodnić płynność Bitcoina jako alternatywę dla trzymania gotówki w bilansie”, dodając:

Nie sprzedałem żadnego z moich Bitcoinów.

Jak donoszą media, Tesla sprzedała część swoich zasobów Bitcoin w pierwszym kwartale 2021 roku, generując przychody netto w wysokości 272 mln dolarów.

W lutym tego roku firma była katalizatorem hossy na rynku kryptowalut po ujawnieniu strategicznego nabycia wartego 1.5 mld dolarów w BTC, wartego 7,7% jej ówczesnych zasobów gotówkowych brutto.

W tym samym miesiącu Tesla ogłosiła również, że zacznie akceptować płatności BTC za swoje samochody, podkreślając, że będzie przechowywać środki w Bitcoinie, zamiast zamieniać je na gotówkę. Musk zazwyczaj unikał ujawniania, ile BTC posiada osobiście.

W chwili redagowania tego tekstu BTC zyskał 3% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając wartość 53.600 dolarów, według CoinGecko.

  • Zarobił na DOGE 1.000,000 dolarów. Zainwestował w kryptowalutę wszystko, co miał:

Trader kryptowalut, niejaki Glauber Contessoto, twierdzi, że jego inwestycja w Dogecoin (DOGE) przyniosła mu ponad 1 miliona dolarów zysku po tym, jak postawił na memową kryptowalutę wszystkie swoje oszczędności. To jednak nie wszystko. Jesteśmy ciekawi, jak ocenicie to, na czym oparł swoją decyzję inwestycyjną…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów. W górę idzie Bitcoin o 2,41%, Ethereum o 6,14%, Binance Coin o 5,47%, XRP o 13,74%, Cardano o 6,92%, Dogecoin o 0,93%, Polkadot o 4,53%, Litecoin o 4,51% i Chainlink o 7,08%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.06 bln dolarów, a całkowity obrót 154.4 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.