News

#1358 Newsy z dnia 28.04.2021

Ze środowych wydarzeń: SBI podwoił zyski z działalności krypto; JPMorgan i DBS uruchomią platformę płatności opartą na blockchain; Elon Musk znów pompuje Dogecoin; Globe Derivative Exchange zyskała 18 mln dolarów; Cena Ethereum notuje kolejny rekord!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SBI podwoił zyski z działalności krypto:

Japoński gigant finansowy SBI Group ponad dwukrotnie zwiększył całkowity zysk ze swojej działalności związanej z kryptowalutami w roku podatkowym, który zakończył się w marcu.

W środę SBI opublikowało raport na temat wyników finansowych, ujawniając zyski przed opodatkowaniem oparte na kryptowalutach. W ubiegłym roku podatkowym wyniosły one 18.9 mld jenów (174 mln dolarów). Kwota ta jest o 10 mld jenów (92 mln dolarów) wyższa niż całkowity zysk przed opodatkowaniem odnotowany w poprzednim roku podatkowym.

Dział kryptowalut SBI obejmuje kilka firm, w tym platformę handlu krypto SBI VC Trade, dział wydobywczy SBI Crypto oraz nowo nabyte platformy transakcyjne kryptowalut, takie jak TaoTao i B2C2. SBI kupiło 90% udziałów w B2C2, czyniąc z niej spółkę zależną w grudniu 2020 roku, zaraz po nabyciu giełdy TaoTao w październiku.

W raporcie, SBI zwraca uwagę na dalsze wspieranie dywidend XRP w ramach programu korzyści dla akcjonariuszy produktu Ripple w firmie.

Japończycy potwierdzili również swoje zobowiązanie do założenia cyfrowej giełdy z siedzibą w Singapurze we współpracy z SIX Digital Exchange z siedzibą w Szwajcarii.

Naszym celem jest dalsze zwiększanie płynności aktywów cyfrowych i usług dla inwestorów instytucjonalnych poprzez współpracę z Grupą SIX. Posiada ona wysoki poziom doświadczenia w kontaktach z inwestorami instytucjonalnymi.

– stwierdziła firma.

SBI wspomniało również o swoich planach utworzenia cyfrowej giełdy we współpracy z Sumitomo Mitsui Financial Group. Platforma, nazwana Osaka Digital Exchange, ma rozpocząć działalność w 2023 roku.

SBI wcześniej podkreślał pozytywny wpływ kryptowalut na swój biznes, informując, że wzrost przychodów z handlu SBI Securities w 2019 roku nastąpił dzięki skrzydłu inwestycji krypto.

  • JPMorgan i DBS uruchomią platformę płatności opartą na blockchain:

Duży amerykański bank inwestycyjny JPMorgan nawiązał współpracę z największym bankiem Singapuru DBS i państwową firmą inwestycyjną Temasek. Działania mają na celu uruchomienie nowej firmy blockchain skoncentrowanej na płatnościach globalnych i transakcjach międzybankowych.

Firma ta, nazwana Partior, wykorzysta technologię blockchain i zdigitalizuje pieniądze banków komercyjnych, aby zmniejszyć problemy w płatnościach transgranicznych, transakcjach handlowych i rozliczeniach walutowych.

Taka funkcjonalność umożliwiłaby natychmiastowe rozliczanie płatności za różnego rodzaju transakcje. Pomoże to bankom przezwyciężyć globalne wyzwania związane z płatnościami w obecnym systemie finansowym

– poinformował JPMorgan w środowym komunikacie.

Nowa platforma opiera się na wcześniejszych pracach JPMorgan i Temasek w ramach Project Ubin, inicjatywy płatności opartej na łańcuchu blokowym. Platforma Partior zostanie uruchomiona z naciskiem na ułatwienie przepływów  w dolarach amerykańskich i singapurskich, dążąc do rozszerzenia oferty usług na inne rynki w różnych walutach.

Platforma ma na celu uzupełnienie bieżących projektów i przypadków użycia cyfrowej waluty banku centralnego. Szef działu fintech w MAS, Sopnendu Mohanty, powiedział, że Partior zapewnia fundamentalną globalną infrastrukturę do transakcji z cyfrowymi walutami.

Uruchomienie Partior jest przełomem dla walut cyfrowych, oznaczającym przejście od pilotów i eksperymentów w kierunku komercjalizacji i adopcji.

– powiedział.

Prezes DBS, Piyush Gupta, stwierdził, że technologia blockchain i inteligentne kontrakty umożliwią Partior obsługę transgranicznych płatności wielowalutowych w czasie rzeczywistym, finansowania handlu, rozliczeń walutowych i papierów wartościowych DVP na światowej klasy platformie.

Wszyscy trzej uczestnicy projektu Partior konsolidują swoje zaangażowanie w branży kryptowalut. Pod koniec 2020 roku DBS utworzył dział o nazwie DBS Digital Exchange, umożliwiający inwestorom handel Bitcoinem, Ethereum, Bitcoin Cash i XRP.

JPMorgan zaczął zatrudniać programistów Ethereum w kwietniu. Mówi się również, że firma przygotowuje się do uruchomienia aktywnie zarządzanego funduszu Bitcoin.

  • Elon Musk znów pompuje Dogecoin:

W tweecie w środę Musk opisał siebie jako „The Dogefather”, przygotowując się do poprowadzenia popularnego amerykańskiego programu telewizyjnego Saturday Night Live 8 maja.

Musk jest dobrze znany ze swoich sztuczek PR, jeśli chodzi o Dogecoin, a posty w mediach społecznościowych często przynoszą wzrost cen, co również przyniosło korzyści Bitcoinowi.

Znany scenariusz dla fanów DOGE, czyli głos Muska natychmiast spowodował odbicie w DOGE / USD, który w czasie redagowania teksty wzrósł o 20%.

Poprzedni spadek cen Bitcoina drogo kosztował sektor altcoinów, a kryptowaluta memowa spadła znacznie poniżej swojego ostatniego rekordowego poziomu 0.47 USD. Ten szczyt był również częściowo spowodowany przez Muska, który obiecał „umieścić Dogecoin na księżycu” poprzez rakietę SpaceX.

W zeszłym tygodniu odbyła się impreza, nazwana „Dogecoin Day”, tj. próba podniesienia ceny DOGE do stratosferycznego poziomu 4.20 USD, co ostatecznie się nie udało.

1-dniowy wykres świecowy DOGE / USD (Bittrex). Źródło: TradingView

Jednak najnowszy tweet natychmiast umieścił DOGE w pierwszej trójce z 20% wzrostem do 0.32 USD, pokonując Ether, który sam właśnie opublikował nowe rekordy wszech czasów.

„To niedawne odreagowanie kapitalizacji rynkowej altcoinów jest znacznie ostrzejsze niż ożywienie po zniesieniu w lutym”, skomentował we wtorek na Twitterze Rekt Capital:

Nawet sam kwietniowy spadek o 17% jest płytszy niż w lutym. Oznacza to duże zainteresowanie altcoinami.

Wykres zmian kapitalizacji rynkowej Altcoin. Źródło: Rekt Capital / Twitter

Plotki, że Facebook ogłosi alokację BTC w swoich kwartalnych zyskach, co ma nastąpić później w ciągu dnia, dostarczyły byczych zapędów wśród graczy.

  • Globe Derivative Exchange zyskała 18 mln dolarów:

GlobeDX ogłosiła w środę, że udało jej się zebrać 18 milionów dolarów w ramach nowej rundy finansowania, w której biorą udział tacy inwestorzy, jak Y Combinator i fundusz Draper Dragon Tima Drapera.

GlobeDX pozwoli użytkownikom handlować głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ether, a także zdecentralizowanymi tokenami finansowymi z dźwignią do 100x za pośrednictwem wieczystych kontraktów futures. Platforma zbudowana przez absolwentów Y Combinator Shaun Ng i Jamesa Westa, umożliwiła już użytkownikom otwieranie kont Globe i handel z Testnet Bitcoin.

Ściśle współpracujemy z naszymi inwestorami i partnerami strategicznymi, aby dostarczać naszym handlowcom innowacyjne produkty. Handel DeFi na giełdzie zbudowanej przez weteranów trad-fi będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla graczy kryptowalut.

– powiedział dyrektor generalny GlobeDX West.

Ostatnia runda finansowania zwiększa rundę początkową o wartości 3 mln dolarów zakończoną przez GlobeDX w listopadzie 2020 roku. Rzecznik GlobeDX powiedział, że poprzednia runda była podwyższeniem kapitału, podczas gdy ostatnia runda w wysokości 18 mln dolarów przyczyni się do nadchodzącej sprzedaży tokenów z udziałem Globe Token.

Dla zespołu Globe to idealny czas, kiedy firmy takie jak BitMEX stoją przed nowymi wyzwaniami, a DeFi przyciąga uwagę wyrafinowanych graczy rynkowych.

– powiedział Franklin Bi z Pantera Capital.

  • Cena Ethereum notuje kolejny rekord!:

Wyznaczone wczoraj ATH na kursie ETH/USD należy już do przeszłości. W ciągu ostatniej godziny cena ethereum przekroczyła po raz kolejny 2700 USD ustanawiając nowy rekord na poziomie 2731 USD (CoinMarketCap).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 1,39% i Dogecoin o 12,01%. Korektę notuje Bitcoin o -1,00%, Binance Coin o -1,75%, XRP o -4,90%, Cardano o -0,99%, Polkadot o -2,35%, Litecoin o -2,19%, Bitcoin Cash o -0,19% i Chainlink o -4,32%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.07 bln dolarów, a całkowity obrót 146.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.