News

#1359 Newsy z dnia 29.04.2021

Z czwartkowych wydarzeń: SBI: Ripple chce wejść na giełdę; Deutsche Boerse i Commerzbank inwestują w spółkę skupiającą się na blockchain i krypto; BaFin: Binance mogę czekać wysokie grzywny za tokeny giełdowe; Fantom wzrasta o 52% po aktualizacji; Czy kryptowaluta WallStreetBets to oszustwo?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SBI: Ripple chce wejść na giełdę:

Według dyrektora generalnego SBI Group, Ripple nie zrezygnowała ze swoich planów pomimo trwającej walki prawnej z organami regulacyjnymi w Stanach Zjednoczonych.

Yoshitaka Kitao, dyrektor generalny japońskiego giganta finansowego SBI Group, stwierdził, że Ripple planuje stać się spółką publiczną po tym, jak zakończy się sprawa z amerykańską SEC.

Podczas wczorajszej konferencji prezentującej wyniki finansowe, Kitao powiedział, że zarówno dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, jak i prezes wykonawczy Chris Larsen, planują upublicznić Ripple:

Po zakończeniu trwającej sprawy, Ripple zostanie opublikowany. Obecny prezes chce to zrobić. Chris chce to zrobić.

Kitao powiedział, że inwestycja SBI w Ripple opłaci się po potencjalnym publicznym wejściu na giełdę, zauważając, że jest ona największym zewnętrznym udziałowcem Ripple.

Kitao przewidywał ponadto, że konsorcjum blockchain R3, kolejna firma branżowa aktywnie wspierana przez SBI, również pewnego dnia pojawi się na giełdzie.

Inwestowaliśmy w firmy fintech i wdrażamy tę technologię w naszej grupie, a także rozpowszechniamy ją w całej branży. To jest podstawa strategii Grupy SBI.

– stwierdził Kitao.

Garlinghouse zasugerował potencjalną pierwszą ofertę publiczną w zeszłym roku, przewidując, że IPO staną się bardziej rozpowszechnione w branży krypto i blockchain.

W ciągu następnych 12 miesięcy zobaczysz IPO w przestrzeni krypto / blockchain. Nie będziemy pierwsi i nie będziemy ostatnimi, ale spodziewam się, że będziemy w czołówce. To naturalna ewolucja dla naszej firmy.

– powiedział.

Jak wcześniej informowaliśmy, SEC złożyła pozew przeciwko Ripple Labs, a także Garlinghousowi i Larsenowi w grudniu 2020 roku, twierdząc, że XRP to oferta niezarejestrowanych papierów wartościowych o      wartości 1.3 mld dolarów. Firmie udało się odnieść szereg zwycięstw prawnych, dając inwestorom więcej nadziei co do wyniku procesu i wzrostu ceny XRP powyżej 1.4 USD – poziomu nie widzianego od stycznia 2018 roku.

  • Deutsche Boerse i Commerzbank inwestują w spółkę skupiającą się na blockchain i krypto:

Deutsche Boerse i Commerzbank wspólnie zainwestowały w nową spółkę holdingową, która planuje skupić się na technologii blockchain i aktywach cyfrowych.

Deutsche Boerse ogłosił w czwartek, że razem z Commerzbank nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą fintech 360X w celu opracowania nowych rynków cyfrowych opartych na łańcuchu blokowym i istniejących klas aktywów, takich jak sztuka i nieruchomości.

Przedstawiciel Deutsche Boerse potwierdził, że Deutsche Borse zainwestował 10 mln euro (12 mln dolarów) w około 50% udziałów w 360X. Commerzbank posiada natomiast mniejsze dwucyfrowe udziały.

Rzecznik Deutsche Boerse zauważył, że dzisiejsze ogłoszenie oznacza oficjalne rozpoczęcie działalności 360X jako firmy. Pozostali uczestnicy to zarząd 360X i inni inwestorzy prywatni, powiedział przedstawiciel.

Zgodnie z zapowiedzią 360X skoncentruje się na niepłynnych aktywach, początkowo sztuce i nieruchomościach. Platforma ma również obsługiwać zbywalne cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, znane jako tokeny NFT.

Ponieważ celem 360X jest budowanie nowych rynków i ekosystemów dla istniejących aktywów, takich jak sztuka i nieruchomości, misja firmy to wspieranie handlu NFT.

– powiedział rzecznik Deutsche Boerse.

Jak wcześniej informowaliśmy, Deutsche Boerse i Commerzbank od lat ściśle współpracują w branży blockchain. W 2019 roku spółki wspólnie pilotowały rozliczanie transakcji na potransakcyjnych papierach wartościowych z wykorzystaniem technologii rozproszonej księgi i tokenów cyfrowych.

Deutsche Boerse i Commerzbank współpracowały również przy przeprowadzaniu transakcji przy użyciu platformy pożyczek papierów wartościowych opartej na łańcuchu blokowym HQLAX.

  • Binance mogę czekać wysokie grzywny za tokeny giełdowe:

Wysiłki Binance, aby połączyć tradycyjne rynki z przestrzenią kryptowalut w postaci frakcjonowanych tokenów giełdowych, zwróciły uwagę niemieckiego organu nadzoru finansowego.

Federalny Urząd Nadzoru Finansowego, znany również jako BaFin, ostrzegł w środę, że największa na świecie giełda kryptowalut może zostać obciążona wysokimi grzywnami za uruchomienie tokenów śledzenia bezpieczeństwa bez towarzyszącego im prospektu emisyjnego dla inwestorów.

Binance uruchomił w poniedziałek ułamkowe tokeny giełdowe dla Apple, MicroStrategy i Microsoft, dodając je do tokenów dla Coinbase i Tesli, które zostały uruchomione na początku miesiąca. Giełda zatrudniła niemiecką firmę CM-Equity AG do utrzymywania swojego „portfela depozytowego bazowych papierów wartościowych”, który, jak twierdzi Binance, zapewnia pełne wsparcie finansowe dla tokenów.

Regulator powiedział, że niepowodzenie Binance w dostarczeniu prospektu emisyjnego dla któregokolwiek z uruchomionych tokenów giełdowych było naruszeniem prawa Unii Europejskiej w zakresie papierów wartościowych i może skutkować nałożeniem na Binance grzywny w wysokości 5 mln euro (6 mln dolarów).

BaFin ma podstawy, by podejrzewać, że Binance Germany sprzedaje akcje w Niemczech w formie „tokenów akcji” bez oferowania niezbędnych prospektów.

– stwierdził BaFin.

Proszę mieć na uwadze, że inwestycje w papiery wartościowe powinny być zawsze dokonywane na podstawie niezbędnych informacji.

– dodał regulator.

Binance odniósł sie do tych informacji:

Binance bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania dotyczące zgodności i zobowiązuje się do przestrzegania wymogów lokalnych organów regulacyjnych. Będziemy współpracować z regulatorem, aby odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości, jakie mają.

Rzecznik prasowy Jessica Jung powiedziała Bloombergowi wcześniej, że giełda ma być zgodna z różnymi wymogami regulacyjnymi dotyczącymi jurysdykcji i podejmie kroki w celu rozwiązania tej kwestii.

  • Fantom wzrasta o 52% po aktualizacji:

Token inteligentnej platformy kontraktowej Fantom, FTM, uległ wzrostowi o 52%, po udanym wdrożeniu nowej aktualizacji sieci. Nazwana „Go-Opera”, najnowsza aktualizacja do Fantoma wprowadza szereg zmian technicznych, które według wyjaśnień Fundacji Fantom sprawiają, że sieć jest szybsza, wydajniejsza i bardziej niezawodna.

Aktualizacja została ogłoszona w czwartek. Później cena monety FTM osiągnęła szczyt w wyniku gwałtownego wzrostu, który sprawił, że stała się ona o 52% bardziej wartościowa niż dzień wcześniej.

Cena monety wzrosła z 0.461821 USD do 0.705069 USD po czwartkowej aktualizacji.

Fantom nie używa łańcucha bloków w tradycyjny sposób, ale zamiast tego opiera się na technologii Directed Acyclic Graph. Pozwala to na asynchroniczne potwierdzanie transakcji, co oznacza, że ​​użytkownicy nie muszą tworzyć pojedynczej kolejki dla przestrzeni blokowej, jak w typowym łańcuchu bloków.

Według Fundacji Fantom aktualizacja Go-Opera sprawia, że ​​Fantom jest bardziej wydajny w przetwarzaniu transakcji, skracając czas potwierdzenia do 1 sekundy. Skraca również czas potrzebny węzłom na synchronizację z siecią do jednej czwartej tego, co było wcześniej.

Cena FANTOM wzrosła o ponad 4000% od początku 2021 roku, ponieważ wartość monety ciąle dążyła do nowych rekordów. W środę Fundacja Fantom otrzymała dodatkowe 15 mln dolarów inwestycji od Hyperchain Capital, co oznacza 100% wzrost początkowego wkładu firmy.

  • Czy kryptowaluta WallStreetBets to oszustwo?:

Wallstreetbets zaprzecza swojemu rzekomemu zaangażowaniu w projekt stworzenia kryptowaluty. We wpisie autorstwa u/OPINION_IS_UNPOPULAR czytamy, że za oszustwem stoi ex-mod, a sam projekt nie jest niczym innym, jak „schematem kryptowalutowej piramidy”.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian. W górę idzie Ethereum o 1,65%, Binance Coin o 3,92%, XRP o 3,58%, Cardano o 3,53%, Dogecoin o 0,37%, Polkadot o 0,01% i Chainlink o 2,07%. Korektę notuje Bitcoin o -2,28%, Litecoin o -0,50% i Bitcoin Cash o -0,73%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.07 bln dolarów, a całkowity obrót 136.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.