News

#1361 Newsy z dnia 01.05.2021

Z sobotnich wydarzeń: Elon Musk zapowiada skecz w SNL dot. DOGE; Andreessen Horowitz może stworzyć fundusz kryptograficzny wart 1 mld  dolarów; Bank centralny Anglii otwiera 7 ofert pracy związanych z CBDC; ETH 2.0: „Super eksperymentalny” testnet i rajd na 3000 USD.

  • Elon Musk zapowiada skecz w SNL dot. DOGE:

DOGE ma przed sobą swój debiut w popkulturze.

W czasie gdy tygodniowa pompa podnosi wartość kryptowaluty zrodzonej z mema o 12% dziennie do 0,33 USD i oszałamiające 43,8% w ciągu 7 dni, niektórzy spekulują, że rajd może być częściowo napędzany przez wpis w mediach społecznościowych, w którym miliarder Elon Musk zapowiedział, że weźmie udział w skeczu Saturday Night Live zatytułowanym „The Dogefather”. 

Fascynacja Muska cyfrową walutą sięga zeszłego roku, a ostatnio ponownie stanął za być może jedynie wyszukanym dowcipem w mediach społecznościowych. Podczas gdy jedna z jego firm, producent samochodów elektrycznych Tesla, dodała BTC do bilansu w zeszłym roku, przedsiębiorca nadal wydaje się podchodzić do kryptowalut ogólnie z odrobiną zdumienia – przyznając, że Blockchain może być przyszłością handlu, jednocześnie wyśmiewając jego absurdy.

„Jaki byłby najbardziej ironiczny rezultat? Że waluta, która została wymyślona jako żart, w rzeczywistości staje się prawdziwą walutą ”- powiedział o Doge w lutowym wywiadzie.

Rynek jednak bardzo poważnie traktuje jego prawdopodobnie żartobliwe tweety. Chociaż korelacja może być luźna i złożona, wiele badań wykazało, że tweety Muska na temat waluty mają tendencję do zwiększania jej wartości.

W styczniu Blockchain Research Lab opublikowało artykuł „Jak aktywność Elona Muska na Twitterze porusza rynek kryptowalut”, w którym stwierdzono sześć przypadków aktywności Muska w mediach społecznościowych, które napędzają DOGE w górę.

Podobnie analiza przeprowadzona przez Protos wykazała, że cztery z jego tweetów miały dwucyfrowy wpływ na cenę DOGE (jego tweety o Bitcoinie i Ethereum mogą również wpłynąć na te rynki, ale niższa kapitalizacja rynkowa DOGE ułatwia pompowanie). Czas pokaże, czy skecz w Saturday Night Live będzie miał podobny efekt.

  • Andreessen Horowitz może stworzyć fundusz kryptograficzny wart 1 mld  dolarów:

Opierając się na swoim zdobytym doświadczeniu w przestrzeni kryptowalut, firma VC Andreessen Horowitz podobno przygotowuje się do innego funduszu, zgodnie z artykułem z Financial Times (FT).

Nowy, trzeci fundusz Andreessen, który koncentruje się na inwestycjach w kryptowaluty, ma na celu zebranie od 800 mln do 1 mld dolarów od inwestorów, według czterech osób zaznajomionych z tym procesem.

– pisze Financial Times.

Firma Venture Capital lub VC, Andreessen Horowitz, działa również pod nazwą a16z. Podmiot działa w sektorze kryptowalut i Blockchain i zainwestował w szereg projektów. Planuje skierować kapitał nowego funduszu na projekty branży kryptograficznej i aktywa cyfrowe, podaje FT.

Gracz VC był również dużym inwestorem w Coinbase, która 14 kwietnia weszła na giełdę. Andreessen Horowitz sprzedał około 120 milionów dolarów ze swoich akcji Coinbase, chociaż w momencie wejścia na giełdę posiadał około 11 mld dolarów w aktywach.

  • Bank centralny Anglii otwiera 7 ofert pracy związanych z CBDC:

Bank centralny Zjednoczonego Królestwa, Bank of England lub BoE, nadal utrzymuje, że nie ma pewności co do dalszej ścieżki rozwoju cyfrowej waluty banku centralnego, chociaż podmiot zamierza otworzyć co najmniej siedem stanowisk pracy związanych z CBDC.

Na stronie internetowej BoE pojawiły się niedawno oferty pracy. Jedno z takich stanowisk dotyczy wyszukiwania „Analityka interesariuszy – Cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC)”.

Zgodnie ze stroną bank poszukuje również analityka projektu, architekta rozwiązań, analityka technologicznego, starszego menedżera i starszego architekta przedsiębiorstwa – wszystko to związane z CBDC, a także starszego analityka polityki CBDC. Ogłoszenia pojawiły się na stronie we wtorek i środę.

Podobnie jak wiele innych banków centralnych, Bank of England aktywnie bada, czy powinien opracować i wyemitować cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Nie podjęto jeszcze decyzji, czy CBDC jest potrzebne w Wielkiej Brytanii, jednak jest to ważny temat do zrozumienia.

– napisano na stronie z listą ofert pracy.

W poście wspomniano o wielu szczegółach związanych z pracą, a także przedstawiono na czym analiza CBDC Banku będzie się skupiać.

  • ETH 2.0: „Super eksperymentalny” testnet i rajd na 3000 USD:

Deweloperzy Ethereum uruchomili dziś coś, co jeden z nich nazwał „super eksperymentalną siecią testową Eth1-Eth2”. Testnet o nazwie Steklo ma na celu zbadanie nowego sposobu wykonywania i finalizowania transakcji.

Czytaj dalej…

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.