News

#1365 Newsy z dnia 05.05.2021

Ze środowych wydarzeń: Bank centralny Bahamów przygotowuje promocję krajowego Sand Dollara na lato; Mastercard: 40% zamierza używać kryptowalut do płatności w przyszłym roku; Ustawa z Nowego Jorku proponuje zakaz wydobywania kryptowalut na 3 lata; Dyrektor NYDIG: Amerykańskie banki zezwolą na handel Bitcoinami w 2021 r.; Galaxy Digital Mike’a Novogratz’a przejmuje BitGo; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bank centralny Bahamów przygotowuje promocję krajowego Sand Dollara na lato:

Bank Centralny Bahamów (CBOB) przygotowuje się tego lata do narodowego nacisku na swoją cyfrową walutę, tak aby więcej mieszkańców Bahamów zapisało się na Sand Dollara.

W kolejnym kroku w kierunku przyjęcia waluty cyfrowej banku centralnego Bahamów, CBOB koncentruje się teraz na połączeniu mobilnych portfeli Sand Dollar z komercyjnymi systemami bankowymi, ogłosił gubernator CBOB John Rolle.

Według dzisiejszego raportu Nassau Guardian, Rolle powiedział, że rząd Bahamów podjął szereg działań w celu przygotowania siebie i ekosystemu na Sand Dollara.

Obecnie skupiamy się na zapisywaniu osób na te różne platformy. Jesteśmy więc dosłownie u progu rozpoczęcia dążenia do krajowej adopcji i jest to główny cel, który będzie przyciągał uwagę, gdy będziemy poruszać się w miesiącach letnich.

– stwierdził Rolle.

Urzędnik zauważył, że wiele instytucji finansowych, w tym dostawcy płatności, zintegrowali już swoje portfele mobilne z platformą Sand Dollar.

Bahamy są jedną z pierwszych jurysdykcji, które w pełni wprowadziły CBDC, oficjalnie wprowadzając cyfrową wersję swojej waluty krajowej w październiku 2020 r. Pomimo, że kraje takie jak Chiny agresywnie testują CBDC, niektóre publikacje oceniły CBDC na Bahamach jako najważniejszą walutę cyfrową wspieraną przez państwo pod względem zastosowań detalicznych.

  • Mastercard: 40% zamierza używać kryptowalut do płatności w przyszłym roku:

Ankieta przeprowadzona przez giganta kart kredytowych Mastercard ujawniła, że cztery na dziesięć osób planuje używać kryptowalut do płatności w ciągu następnego roku.

Badanie, opublikowane 4 maja, zatytułowane „Apetyt konsumentów na płatności cyfrowe rośnie”, objęło ponad 15.500 osób z 18 krajów.

Okazało się, że milenialsi są szczególnie zaangażowani w kryptowaluty, a ponad dwie trzecie, czyli 67%, zgadza się, że są bardziej otwarci na korzystanie z kryptowalut niż rok temu. Ponadto 77% millenialsów jest zainteresowanych dowiedzeniem się więcej o kryptowalutach, podczas gdy 75% zgadza się, że korzystałoby z zasobów cyfrowych, gdyby lepiej je zrozumieli.

Millenialsi są klasyfikowani przez US Census Bureau jako osoby urodzone między 1982 a 2000 rokiem, co oznacza, że ich przedział wiekowy w 2021 roku wynosi od 21 do 39 lat.

Ruch w kierunku rozszerzenia dostępu do kryptowalut już się rozpoczął – w połowie lutego firma Mastercard ogłosiła, że będzie obsługiwać płatności aktywami cyfrowymi dla prawie miliarda użytkowników, z których będzie można skorzystać u ponad 30 milionów sprzedawców.

Wartość 40% ogólnego wykorzystania kryptowalut obejmowała wszystkie ankietowane grupy wiekowe, przy czym respondenci pochodzili z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji i Pacyfiku.

Firma Mastercard stwierdziła, że chociaż zainteresowanie konsumentów „płynnymi kryptowalutami”, takimi jak Bitcoin, jest wysokie, nadal wymagana jest dalsza praca, aby zapewnić konsumentom wybór, ochronę i zgodność z przepisami.

Pandemia zmieniła sposób myślenia ludzi o płatnościach cyfrowych, kontynuowała firma, dodając, że odkrycia pokazują, że 93% ludzi w przyszłym roku rozważy użycie co najmniej jednej pojawiającej się metody płatności, takiej jak kryptowaluta, biometria lub kod QR.

Craig Vosburg, Chief Product Officer w MasterCard, stwierdził, że firma w przyszłości musi włączyć wszystkie metody płatności, w tym kryptowaluty:

Patrząc w przyszłość, musimy nadal umożliwiać dokonywanie wszelkich wyborów, zarówno w sklepie, jak i w Internecie, aby kształtować strukturę handlu i sprawić, by gospodarka cyfrowa była korzystna dla wszystkich.

– mówi.

  • Ustawa z Nowego Jorku proponuje zakaz wydobywania kryptowalut na 3 lata:

Górnicy kryptowalut w Nowym Jorku mogą podlegać przymusowemu trzyletniemu zawieszeniu działalności, jeśli w senacie stanowym zostanie przyjęta najnowsza ustawa o ochronie środowiska.

Projekt nowojorskiego Senatu Bill 6486 został zaproponowany przez senatora Demokratów Kevina S. Parkera, przewodniczącego Komisji ds. Energii i Telekomunikacji, a współfinansowany został przez koleżankę senator Demokratów Rachel May, Przewodniczącą Komisji Ustawodawczej ds. Zasobów Wiejskich.

Projekt nie uzyskał jeszcze szerokiego poparcia ze strony innych senatorów, jednak Demokraci kontrolują izbę niższą i senat.

Ustawa ma na celu „ustanowienie moratorium na działalność centrów wydobywczych kryptowalut”, aby spowolnić wpływ zasilanych przez paliwa kopalń kryptowalut, na środowisko.

Ma również na celu egzekwowanie bardziej rygorystycznych przepisów dla ośrodków wydobywczych, takich jak wymóg poddania się przeglądowi wpływu na środowisko, który uniemożliwiłby wydobycie kryptowalut, gdyby zakład nie był zgodny z celami dotyczącymi zmiany klimatu w Nowym Jorku.

Projekt ustawy został skierowany do Komisji Ochrony Środowiska w dniu 3 maja i twierdzi, że działa zgodnie z nowojorską ustawą „Climate Leadership and Community Protection Act”, która stanowi, że:

Pojedyncza transakcja kryptowalutowa zużywa taką samą ilość energii, jaką przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe zużywa w ciągu miesiąca, przy szacowanym poziomie globalnego zużycia energii odpowiadającym Szwecji.

– czytamy.

Ustawa o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności została przyjęta w 2019 r. i wyznaczyła cele, takie jak 70% energii odnawialnej do 2030 r., 100% bez-emisyjnej energii elektrycznej do 2040 r. oraz redukcja emisji dwutlenku węgla o 22 mln ton dzięki efektywności energetycznej i elektryfikacji.

  • Dyrektor NYDIG: Amerykańskie banki zezwolą na handel Bitcoinami w 2021 r.:

Era amerykańskich banków uznających kryptowaluty za zło może dobiegać końca.

Według raportu CNBC, New Digital Investment Group zawarła partnerstwo z Fidelity National Information Services, znanym lepiej jako FIS, w celu zapewnienia ram dla banków w Stanach Zjednoczonych, aby mogły oferować usługi handlu kryptowalutami swoim klientom.

Patrick Sells, szef rozwiązań bankowych w NYDIG, powiedział CNBC, że kilka banków już zapisało się do programu, z których większość to mniejsze instytucje finansowe. Jednak Sells dodał również, że firma prowadzi rozmowy z głównymi bankami w USA, aby wzięły udział w programie.

Według dyrektora NYDIG, główni gracze, tacy jak Bank of America i JPMorgan, mogą zostać zmotywowani do wejścia na pokład, gdy mniejsze banki zaczną czerpać korzyści z przyjęcia detalicznego handlu kryptowalutami. BoA jest jednym z najbardziej sceptycznych banków w USA, który regularnie kwestionuje propozycję wartości Bitcoina i kryptowalut.

W ramach współpracy pomiędzy NYDIG i FIS, uczestniczące banki będą mogły oferować swoim klientom bezpośredni handel kryptowalutami z ich istniejących kont.

Prezes NYDIG Yan Zhao powiedział, że ogromne przychody zgłaszane przez takie firmy jak Robinhood i Coinbase były bodźcem dla amerykańskich banków, aby zwróciły uwagę na detaliczny handel kryptowalutami:

Banki nie tylko myślą, że ich klienci chcą Bitcoina, ale mówią: „Musimy to zrobić, ponieważ widzimy dane”. Widzą depozyty trafiające do Coinbase, Galaxy i Krakenów świata.

– powiedział.

  • Galaxy Digital Mike’a Novogratz’a przejmuje BitGo:

Galaxy Digital Holdings Mike’a Novogratz’a zakupi udziały dużego depozytariusza kryptowalut – BitGo. Wartości transakcji opiewa na około 1,2 miliarda dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wyraźne wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 5,9%, Ethereum o 3,6%, Binance Coin o 4,5%, Dogecoin o 3,7% a XRP o 12,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.354 bln dolarów, a całkowity obrót 256.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.